Warto wiedzieć: Lech – Korona (25.05.2024)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu kilkadziesiąt godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Warto wiedzieć: Lech Poznań – Korona Kielce (25.05.2024)

Passa bez porażki – Lech Poznań ma serię 7 kolejnych gier z Koroną Kielce bez porażki (5 wygranych, 2 remisy). Ostatni raz poległ z tym zespołem 13 kwietnia 2018 roku (0:1), a na wyjeździe 25 lutego 2018 roku (także 0:1).

Ostatnio jest dobrze – Z Koroną wygraliśmy ostatnie 3 spotkania – 3:2, 3:0 i w grudniu 1:0.

Dawno ich nie było – Kielczan dość dawno nie było przy Bułgarskiej, ostatni raz mierzyliśmy się z tym rywalem w Poznaniu dokładnie 6 listopada 2022 roku, kiedy niebiesko-biali triumfowali 3:2.

Dwa razy na koniec – W 2011 i 2013 roku Lech grał z Koroną u siebie na koniec sezonu. Wtedy wygraliśmy 4:0 oraz 2:0.

Korona nie umie u nas grać – Lech umie radzić sobie z Koroną w Poznaniu. Bilans przy Bułgarskiej wynoszący 12-4-1, gole: 26:7 mówi właściwie wszystko.

O 20 wygraną – Lech Poznań może jutro odnieść 20 zwycięstwo w sezonie 2023/2024 (wliczając wszystkie fronty) i przy okazji może pokonać Koronę Kielce po raz 20 w 36 meczu z tym rywalem. Do granicy 50 ligowych goli w starciach z „Koroniarzami” zespołowi Kolejorza brakuje 2 bramek.

Lepiej od nas – Korona punktuje ostatnio lepiej od Lecha notując tylko jedną porażką w 5 minionych meczach.

Zła passa Korony – Korona ostatni raz wygrała na wyjeździe 29 września 2023 roku (w Mielcu 3:2), ma passę 11 kolejnych wyjazdów Korony bez zwycięstwa i strzeliła tylko 10 goli na wyjazdach (najgorszy wynik w lidze).

Kuzera nigdy nie wygrał – Trener Korony jako piłkarz tego klubu grał z nami 5 razy i nigdy nie wygrał (bilans 0-2-3). Kamil Kuzera przed laty strzelił nawet gola Lechowi (2012 rok, Korona – Lech 2:2). Jako trener grał z nami 2 razy przegrywając w 2023 roku 0:3 oraz 0:1.

Dobry bilans Rumaka – Mariusz Rumak grał z Koroną z 4 różnymi klubami notując korzystny dla siebie bilans 5-4-2, gole: 18:12. Rumak poprowadził Lecha w 5 meczach z kielczanami zaliczając bilans 3-1-1.

Poprawić bilans na zakończenie – Lech od ostatniego powrotu do Ekstraklasy w ostatnich kolejkach sezonów zanotował bilans 8-8-5 mając aktualnie serię 4 kolejnych meczów na finiszu rozgrywek bez porażki.

Najgorsza seria – Lech ma aktualnie passę 4 ligowych meczów bez zwycięstwa co jest najgorszą serią Kolejorza w Ekstraklasie 2023/2024. Ostatni raz wygraliśmy 21 kwietnia z Łodzi (3:2), natomiast u siebie 7 kwietnia z Pogonią (1:0).

W lidze nikt nie strzelił – Ostatnim zawodnikiem rywala, który zdobył bramkę przy Bułgarskiej w meczu ligowym jest Patryk Dziczek. Pomocnik Piasta Gliwice trafił do naszej siatki dnia 10 grudnia ubiegłego roku. W 2024 roku żaden piłkarz przeciwnika nie strzelił ligowej bramki przy Bułgarskiej, dnia 12 maja były dwa samobóje.

Dla nas to mecz o nic – Lech nie spadnie poniżej 7. miejsca, w razie wygranej skończy ten nieudany sezon na 4. pozycji. Korona Kielce chcąc się utrzymać w lidze jest zmuszona w Poznaniu wygrać.

Pożegnanie – W sobotę z powodu nadmiaru żółtych kartek nie wystąpi Filip Szymczak. Na dodatek z Kolejorza po sezonie odchodzą Artur Sobiech i Barry Douglas, a wolną rękę w poszukiwaniu klubów mają Filip Bednarek, Alan Czerwiński, Nika Kvekveskiri oraz Adriel Ba Loua, których kibice mogą zobaczyć ostatni raz.

Zagadkowa frekwencja – Liczba uprawnionych kibiców do wejścia na mecz Lech – Korona przekroczyła 23 tysiące ludzi. Ciężko jednak oszacować frekwencję, gdyż w tej liczbie prawie 10 tysięcy to karnetowicze. Na dodatek wielu kibiców kupiło bilety jeszcze przed spotkaniem z Legią Warszawa, a po ostatnich meczach sporo z nich nie zamierza jutro przyjść na Bułgarską.

Śledźcie nas – W sobotę z tradycyjnym przedmeczowym i meczowym raportem na żywo prosto z Bułgarskiej ruszamy na KKSLECH.com już o godzinie 16:00. Jak zwykle podczas naszej relacji nie zabraknie pierwszych zdjęć z trybun oraz z murawy. Spotkanie będzie można obejrzeć na C+ Now.

Stefański rozjemcą – Arbitrem sobotnich zawodów w stolicy Wielkopolski mianowano Daniela Stefańskiego z Bydgoszczy. Za system VAR będzie odpowiadał za to Tomasz Kwiatkowski.

Lech jest faworytem – Według firm bukmacherskich faworytem do zwycięstwa w sobotę, 25 maja, o godzinie 17:30 będzie Lech. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 2.00, na remis 3.95 a na triumf Korony 3.45 i spada.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz