Zapowiedź: Lech – Korona

W sobotę, 25 maja, o godzinie 17:30 w meczu ostatniej 34. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, Lech Poznań zmierzy się na ENEA Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 z Koroną Kielce. Dla Kolejorza to spotkanie o nic, dla „Koroniarzy” decydujący bój o utrzymanie.

Wreszcie, wreszcie kończy się haniebny sezon 2023/2024, który realnie został przegrany 12 maja. Dnia 19 maja Kolejorz przegrał go w sposób matematyczny, dziś już nie walczy o europejskie puchary, a kibicom 4, 5, 6 czy 7. miejsce po 34. kolejce nie robi większej różnicy. Z kolei Korona Kielce będąca obecnie na spadkowym 16. miejscu w ligowej tabeli nadal ma o co grać. Rywal musi 2 raz w historii (pierwszy raz od ponad 6 lat) wygrać w Poznaniu, by utrzymać się w Ekstraklasie. Nawet mimo sytuacji Kolejorza o zwycięstwo „Koroniarzom” będzie bardzo trudno, ponieważ Korona w tym sezonie ligowym wygrała na wyjeździe tylko raz (29 września w Mielcu), ma passę 11 kolejnych wyjazdów bez zwycięstwa i strzeliła na obcych terenach najmniej goli w całej PKO Ekstraklasie (tylko 11 bramek). Lech Poznań urywając choćby punkt kielczanom może pomóc Warcie Poznań bądź Puszczy Niepołomice, natomiast zwycięstwem przerwałby passę 4 ligowych meczów bez zwycięstwa co jest najgorszą serią Kolejorza w tym sezonie ligowym. Lech Poznań lubi rywalizować z Koroną Kielce, to wygodny przeciwnik dla Kolejorza, z którym wygraliśmy ostatnie 3 mecze, w tym grudniowe spotkanie na wyjeździe rezultatem 1:0.

Trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak nie będzie mógł jutro skorzystać z usług kontuzjowanego Artura Sobiecha, Dino Hoticia, Filipa Dagerstala, Aliego Gholizadeha i zawieszonego za kartki Filipa Szymczaka. Pod znakiem zapytania stoi występ Filipa Marchwińskiego, Radosława Murawskiego oraz Afonso Sousy. W zespole są jeszcze inne, ukrywane problemy, jutro nadchodzi czas pożegnań dla paru piłkarzy, dlatego skład może być eksperymentalny. Z kolei w ekipie Korony Kielce szkolonej przez Kamila Kuzerę kontuzji również nie brakuje. Z powodu urazów w sobotę nie wystąpią Nono, Marius Briceag, Mateusz Czyżycki, Konrad Forenc, Marcus Godinho, Kyrylo Petrov i Jakub Łukowski. Trener „Koroniarzy” jako piłkarz tego klubu grał z nami 5 razy i nigdy nie wygrał (bilans 0-2-3). Kamil Kuzera przed laty strzelił nawet gola Lechowi (2012 rok, Korona – Lech 2:2), jako trener grał z naszym zespołem 2 razy przegrywając w 2023 roku 0:3 oraz 0:1. Dla odmiany Mariusz Rumak mierzył się z Koroną Kielce z 4 różnymi klubami notując korzystny dla siebie bilans 5-4-2, gole: 18:12. Rumak poprowadził Lecha Poznań w 5 meczach z „Koroniarzami” zaliczając bilans 3-1-1.

Arbitrem sobotnich zawodów w stolicy Wielkopolski mianowano Daniela Stefańskiego z Bydgoszczy, za system VAR będzie odpowiadał za to Tomasz Kwiatkowski. Według bukmacherów jutro faworytem do zwycięstwa będą gospodarze. Średni kurs na wygraną Lecha Poznań wynosi 2.00, na remis 3.95 a na triumf Korony Kielce 3.45. Uprawnionych do wejścia na trybuny jest ponad 23 tysiące ludzi, aczkolwiek przez wiadomą sytuację wielu kibiców zamierza odpuścić sobie wizytę na tym spotkaniu, ciężko oszacować przede wszystkim, ilu karnetowiczów z grona prawie 10 tysięcy odpuści sobie ten mecz. Ci, którzy zostaną w domach będą mogli obejrzeć niebiesko-białych w akcji na C+ Now, my zapraszamy natomiast do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu na żywo z tego spotkania. Pierwszy meldunek prosto z Bułgarskiej pojawi się na KKSLECH.com już o godzinie 16:00. Początek meczu ostatniej 34. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, Lech Poznań – Korona Kielce w sobotę, 25 maja, o godzinie 17:30 na ENEA Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu. Kolejorz od ostatniego powrotu do Ekstraklasy w ostatnich kolejkach sezonów zanotował bilans 8-8-5 mając aktualnie serię 4 kolejnych meczów na finiszu rozgrywek bez porażki. Ostatni raz w ostatniej serii spotkań przegraliśmy 5 lat temu w Gliwicach, u siebie pamiętnego dnia 20 maja 2018 roku.

Przewidywane składy:

Lech: Bednarek – Czerwiński, Salamon, Blazić, Douglas – Kvekveskiri, Karlstrom, Dziuba – Ba Loua, Ishak, Velde.

Korona: Dziekoński – Zator, Trojak, Kwiecień, Pięczek – Hofmeister, Krogstad – Błanik, Ramacle, Fornalczyk – Shikavka.

Mecz: Lech Poznań – Korona Kielce
Rozgrywki: 34. kolejka PKO Ekstraklasy 2023/2024
Termin: Sobota, 25 maja, godz. 17:30
Stadion: ENEA Stadion, ul. Bułgarska 17
Sędzia: Stefański (Bydgoszcz)
Sędzia VAR: Kwiatkowski
Miejsce gospodarzy: 4
Miejsce gości: 16
Najlepszy strzelec gospodarzy: 10 – Ishak, Velde
Najlepszy strzelec gości: 8 – Shikavka
Poprzedni mecz: Korona – Lech 0:1
Domowa forma gospodarzy: 9-4-3, 28:14
Wyjazdowa forma gości: 1-6-9, 10:23
Przewidywany styl gry gospodarzy: gra w ataku pozycyjnym
Przewidywany styl gry gości: gra w ataku pozycyjnym
Spodziewany poziom emocji (1-6): 1
Bukmacherzy 1 x 2: 2.00 – 3.95 – 3.45
Relacja na żywo: Raport KKSLECH.com z Bułgarskiej od 16:00
Transmisja tv: C+ Now
Przewidywana frekwencja: ok. 17000
Prognozowana aura: +24°C, pogodnie
Nasz typ na mecz: x

Niepewni (Lech)

Filip Marchwiński – kontuzja
Radosław Murawski – kontuzja
Afonso Sousa – kontuzja

Nieobecni (Lech)

Artur Sobiech – kontuzja
Dino Hotić – kontuzja
Ali Gholizadeh – kontuzja
Filip Dagerstal – kontuzja
Filip Szymczak – pauza za kartki

Niepewni (Korona)

Jakub Łukowski – kontuzja

Nieobecni (Korona)

Nono – kontuzja
Jakub Łukowski – kontuzja
Marius Briceag – kontuzja
Mateusz Czyżycki – kontuzja
Konrad Forenc – kontuzja
Marcus Godinho – kontuzja
Kyrylo Petrov – kontuzja

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

Dodaj komentarz