Wypowiedzi trenerów po meczu

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości Kamila Kuzery oraz opiekuna gospodarzy Mariusza Rumaka na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 34. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, Lech Poznań – Korona Kielce rozegranym w sobotę, 25 maja, o godzinie 17:30.

Mariusz Rumak (trener Lecha):„Ciśnie mi się tylko jedno podsumowanie. Taki mecz jaka cała runda, to był straszny rollercoaster. To ostatni mecz, więc dziękuję naszym rodzinom, bo to to one nas wspierały. To wielka presja na ludziach, którzy musieli to wytrzymać przez całą rundę, dziękuję wszystkim przyjaciołom i kibicom, których ostatnio spotkałem. Każdy okazywał wsparcie. Dziękuję też piłkarzom, bo dużo mnie nauczyli, dziękuję również sztabowi, który tworzą niesamowici ludzie. Dziękuję też Pani Ewelinie z pralni, Pani Małgosi i Eli tak samo. Wszyscy razem tworzyliśmy ten zespół, dziękuję wszystkim, z którymi współpracowałem każdego dnia od rana, to był honor z Wami pracować.”

„Ci piłkarze potrafią grać w piłkę, ale to są tylko ludzie. Nie umiem odpowiedzieć, co się dzś działo. Kluczem jest pewność siebie. Mówiłem zawodnikom, by nie zapominali, że zdobywali mistrzostwo, grali w Lidze Konferencji. To nie są roboty i ta runda to pokazała. Są emocje, są obawy, jest chęć udowodnienia, czasami jest frustracja. To trudne, by to zrozumieć, ale wszystko zaczyna się w głowie i kończy się w głowie. Tak ta runda wyglądała.”

null

Kamil Kuzera (trener Korony):„Nie chcę mówić o meczu, potrzebujemy dystansu do tego sezonu, czasu i odpoczynku. Musimy naładować baterie, odbyć poważne rozmowy i zobaczymy, co będzie dalej. Dziś jesteśmy bardzo szczęśliwi, najważniejsze jest pozostanie Korony w Ekstraklasie. Dzisiejszy mecz był spięciem całego sezonu, cały sezon był dziwny i emocjonujący. Najważniejszy jest efekt końcowy tego wszystkiego, co dziś się stało. Nie jestem wstanie opisać emocji.”

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

26 komentarzy

 1. Miglantz pisze:

  Panie kobyła. To nie był rollercoaster tylko zjazd po równi pochyłej. Ty nie umiesz zdiagnozować co się działo przez całą rundę a nie tylko dzisiaj. I wytrzymywać to musieliśmy my – kibice. A jeszcze ten spadek Warty dzięki wam. Nie wiem który kibic cię wspierał. Chyba głuchy i niewidomy.

 2. Pawel1972 pisze:

  Widzisz Rumak, tak ryłeś pod Bromem. A stare przysłowie pszczół mówi: Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada. A ty przy okazji wpakowałeś do dołka przygłupie dziecko Jacka…

 3. smigol pisze:

  Trzy slowa do trenera Rumaka:

  NO WEZ WYPERDALAJ!!!

 4. foxi85 pisze:

  On nigdy nie powinien być pierwszym trenerem, winni są śmierdziuchy z Wronek, za to co szmaciarze „biegający” dzisiaj na zielnej murawie zrobili Warcie niech pala się w piekle. Rozwiązać ten cały BURDEL, wypier… Do dziadostwo 500km z dala od Poznania i budować wszystko od nowa od 5 cz 6 ligi. Śmierdziuchy z Wronek – proszę, błagam zostawcie ten klub w spokoju, budujecie swoje piłkarskie imperium w Rzeszowie lub Olsztynie.

  • Jakub80 pisze:

   Facet do końca w żyje w swojej rzeczywistości. Ten klub otacza się takimi ludźmi więc konsekwencje muszą być takie a nie inne. Powiem więcej ,on nie powinien mieć żadnego stanowiska w tym klubie. Nawet cięcia, a znając Piotera to gdzieś go wciśnie.

 5. PAWEL pisze:

  przez ten syf w klubie, to twoja rola trenerze w tym wszystkim stała się żałosna i nawet nie chce się mi ciebie dobijać. Ręce wszystkim już dawno opadły.

 6. bas pisze:

  To się w głowie nie mieści .Jestem ciekaw ile karnetów sprzedadzą te miernoty z wronieckich lasów.Do komplety brakuje żeby szmata wygrała Clj. Zwijajcie swoje dupy z Lecha ,zabierajcie swoją maszynkę do robienia kasy akademię.Karma jeszcze do was wróci nieudacznicy.

 7. Mansfield pisze:

  Rumak nic nie mów ,poprostu odejdź!!!

 8. kibic007 pisze:

  Rumak wypierdalaj wreszcie z tego klubu, skończ rżeć, bierz ze sobą tę swoją „myśl” taktyczną – tiki-szkapę, wronieckich (oczywiści wraz z akademią przegrywów), sztabowców (zwłaszcza miłośników jazdy po alkoholu) i tych paralityków z boiska – x-menów².
  Żaden profesjonalista nie zaakceptowałby tego gówna, które było serwowane co kolejkę. Profesjonalista amatorze! Kontrolowałeś by lokomotywa się wykoleiła i tak też się stało. Bananowiec tylko nadzorował i zapewne z uśmiechem patrzył jak spierdalamy się z wiaduktu w dodatku zabierając ze sobą Wartę.
  Mam nadzieję, że takiego odpuszczenia sezonu kibice nigdy nie zapomną i żadnych karnetów od rutkowskich już nie kupią. Nigdy! Żadnych kredytów zaufania.
  rutkowski won z Lecha!

 9. tomek27 pisze:

  Rollercoaster to chyba jest jak jest raz w górę raz w dół ??? My w tej rundzie z Rumakiem jechaliśmy tylko w dół . Bardziej chyba zjeżdżalnia to była

 10. Ostu pisze:

  Kto go słucha?
  Kto się nim przejmuje ?
  Ja nie…
  Choć ma wpływ na przyszłość Lecha…
  No ale cóż – kto bogatemu zabroni – złotousty dostał to czego chciał…

 11. Mansfield pisze:

  Dokładnie ,łeb chciał wygrywać wszystko i zniszczyć każdego a przegrywa z Korona kuzwa Kielce.
  On żyje w alternatywnym świecie jak ta cała banda z wronek.

 12. Mario85 pisze:

  Spokojnie… Już typa nie ma… To była jego ostatnia konferencja…
  Szkoda że w dużej mierze przez niego i tych co go zatrudnili spadła Warta… My wylecieliśmy poza puchary i tysiące ludzi związanych z Lechem dostało kolejną wakacyjną szmatą w ryj…

 13. Olo pisze:

  Rks wronki. Rutkowski klub sportowy. Wypierdalać z Poznania, przyblędy. Utopiliście nawet Wartę. WYPIERDALAĆ!

 14. Olo pisze:

  Czerwiński to przykład, jak zarobić i się nie narobić. Tam gdzie był z przodu udawał dym, przy obronie nikomu nie przeszkadzał.

 15. Olo pisze:

  Od dziś mam w głębokiej dupie Lecha. Mleko się wylało.

 16. Kaktus108 pisze:

  Henszel w pokoju na X stwierdził właśnie, że dla Lecha mecz z Koroną to był w zasadzie sparing. Pozostawię to bez komentarza.

 17. Soku pisze:

  Panie Mariuszu,
  Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio mówić.

  Złoty cytat na dobranoc:
  „Nie ma w słowniku kulturalnych ludzi słów, które by mogły wystarczająco obelżywie określić pańskie postępowanie”.

  To było w takiej jednej książce (a później w filmie) jak coś.

 18. Pawelinho pisze:

  Niestety, ale to nie był żaden rollercoaster tylko po prostu to była słaba runda w wykonaniu Lecha pod wodzą kopytnego jak to określił Szota. Mi się ciśnie jedno słowo jedno określenie na to co kopytny zrobił z Lechem w drugiej połowie tego sezonu, ale tego robił nie będę bo jeszcze wyjdzie, że jestem jakimś frustratem, jak to swego czasu ten kopytny obrażał kibiców drużyny, którą dostał w swoje łapska przepraszam w kopyta. A jakby nie patrzeć to trener z kraju latających tulipanów z CV jaki tu nigdy nie był zostawił kopytnemu całkiem dobrą pozycje wyjściową mimo fatalnej jesieni i nawet to kopytny spartolił maksymalnie jak się dało i może jedynie za ten stan rzeczy podziękować sobie i przeprosić wszystkich, których obrażał i pouczał wywyższając siebie ponad wszystkich, ale życie kosztem Lecha niestety albo stety po raz kolejny brutalnie zweryfikowało marność oraz mierność kopytnego w roli do której się zwyczajnie nie nadaje i nadawał się nigdy nie będzie.

Dodaj komentarz