Spotkanie z Piotrem Rutkowskim

W środę, 29 maja po godzinie 12:00 w Loży Prezydenckiej stadionu Lecha Poznań odbyło się zamknięte, posezonowe spotkanie, na które zostali zaproszeni przedstawiciele największych sportowych redakcji i poznańskich mediów. Obecny był także przedstawiciel KKSLECH.com mogąc teraz przedstawić kibicom wiele spraw.

Właściciel klubu Piotr Rutkowski podczas spotkania poinformował o wielu rzeczach potwierdzając kilka informacji, o których było już wcześniej pisane. Na temat dzisiejszego zamkniętego spotkania z mediami powstaną na KKSLECH.com łącznie 4 artykuły, w tym teksty z wypowiedziami prezesa. Dziś po południu czas na pierwszy artykuł relacjonujący w skrócie prawie trzygodzinne spotkanie, które zakończyło się po godzinie 15:00.

Jedną z głównych informacji jest strata finansowa za sezon 2023/2024, o której poinformował Piotr Rutkowski. Wynik sportowy osiągnięty w minionych rozgrywkach doprowadził do straty wynoszącej aż 19 milionów złotych, która nie ma mieć poważnych konsekwencji, ponieważ według właściciela – Lech Poznań jest „mocny i silny”, jest dużo mocniejszy, niż na przykład w 2018 roku. Winę za nieudany sezon 2023/2024 ponosi Tomasza Rząsa, który jednak pozostanie na stanowisku z racji dobrze wykonanych obowiązków w poprzednich latach. Piotr Rutkowski zdradził, że na najwyższych stanowiskach nie dojdzie do żadnych zmian personalnych, bowiem w pierwszej kolejności liczy się stabilizacja.

W grudniu pół roku temu decyzję o zatrudnieniu Mariusza Rumaka podjął sam Piotr Rutkowski, który nazwał ją „największym błędem sezonu 2023/2024”. Według właściciela klubu nie można było dokonać zmiany m.in. po wyniku 0:5 w Szczecinie, ponieważ na rynku nie było wtedy żadnego odpowiedniego kandydata. Decyzja o zwolnieniu Johna van den Broma zapadła po meczu z Widzewem Łódź 1:3, następnie klub przez specjalną firmę szukał nowego trenera, w gronie kandydatów było ponad 20 szkoleniowców, z czego na końcu zostało tylko 5 nazwisk. Maciej Skorża był poza tym gronem, gdyż Lech Poznań bardzo dobrze go znał i chciał, aby zasłużony szkoleniowiec przejął zespół zaraz po meczu z Puszczą Niepołomice 1:2. Według właściciela – Skorża początkowo był chętny, następnie odmówił, w końcówce sezonu drużyny nie chciał już objąć wytypowany za niego Niels Frederiksen, ponieważ nie był zadowolony m.in. z wyników motorycznych zespołu. Przy okazji Piotr Rutkowski przyznał, że dużo więcej spodziewał się po półrocznej pracy Rafała Janasa, który nie miał wpływu na drużynę, a asystentem Nielsa Frederiksena ostatecznie nie zostanie Jens Fonsskov Olsen. Duńczyk był rozpatrywany, aczkolwiek otrzymał propozycję przejęcia FC Nordsjaelland, w którym wcześniej był asystentem trenera mającego odejść do Anglii.

Z kolei z naszego klubu odejdzie doktor Krzysztof Pawlaczyk, który wraz ze sztabem medycznym źle zdiagnozował lutowy uraz Mikaela Ishaka. W nowym sezonie zespół Nielsa Frederiksena ma grać na bardzo dużej intensywności, ma dużo i szybko biegać, dlatego zostanie odmłodzony, latem ma być kilka transferów, ma przyjść m.in. dwóch skrzydłowych, lewy obrońca i napastnik, ale niewykluczone jest jeszcze przyjście prawego obrońcy czy stopera (nowi piłkarze mają mieć 22-25 lat). Podczas spotkania wrócił oczywiście temat transferu np. Kajetana Szmyta, który według Piotra Rutkowskiego jest zbyt wolnym skrzydłowym. Lech Poznań może latem dokonać zmian wśród trenerów od przygotowania fizycznego, spośród graczy wypożyczonych szansę dostaną Maksymilian Pingot, Jakub Antczak, Antoni Kozubal, a sam Piotr Rutkowski bardzo liczy na powracającego po urazie Kornela Lismana. Jednocześnie klub jest niezadowolony z efektów wypożyczenia Krzysztofa Bąkowskiego, Filipa Borowskiego i Filipa Wilaka, ale temu ostatniemu sztab zamierza jeszcze się przyjrzeć. Przy okazji Piotr Rutkowski poinformował o grzywnie finansowej, jaką Ruch Chorzów ma zapłacić za małą liczbę minut spędzonych przez 21-latka na boisku.

Właściciel poruszył też temat odejść. Z Lecha Poznań ma odejść 6-8 piłkarzy, choć Rutkowski nie potwierdził listy zawodników, którzy otrzymali tzw. „wolną rękę”, ponieważ wszyscy ci gracze posiadają ważne kontrakty. Piotr Rutkowski nie ukrywał za to letniego odejścia Filipa Marchwińskiego oraz Kristoffera Velde, dwaj pomocnicy mają wiele ofert, mają zgody na odejście, które otrzymali już kilka miesięcy temu i kwestią czasu jest ich wyjazd do innej ligi (trwają już zaawansowane negocjacje). Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy z Bułgarskiej odejdzie Mariusz Rumak, bowiem Piotr Rutkowski w grudniu zawarł z nim dżentelmeńską umowę, przez którą Rumak może pozostać w strukturach KKS Lech Poznań i nadal pracować w akademii, jeśli po urlopie wyrazi taką chęć.

Właściciel Lecha Poznań odniósł się również do Warty Poznań. Nie wiadomo, czy „Zieloni” po spadku z Ekstraklasy będą grali przy Bułgarskiej, Warta na pewno nie zajmie szatni Lecha Poznań pod I trybuną z racji sprzętu nawet za pół miliona złotych, który tam się znajduje. Pod IV trybuną nie rozpoczęły się jeszcze prace budowlane związane z szatniami, które według założeń miałyby tam powstać, nie wiadomo także, czy włodarzy „Zielonych” będzie stać na dokładanie się do wymiany murawy. Według Piotra Rutkowskiego jest to problem, ale nie do końca jego, on zajmuje się przede wszystkim Lechem Poznań zdając sobie sprawę z niższych frekwencji, jakie może notować Kolejorz na starcie kolejnego sezonu (Lech ma przyciągać kibiców dobrą grą).

Piotr Rutkowski podczas trzygodzinnego, zamkniętego spotkania z wybranymi, największymi mediami często wspominał przeszłość, żył m.in. mistrzowską fetą czy meczem z Fiorentiną we Florencji pławiąc się w starych czasach. Piotr Rutkowski jest przekonany o nadejściu podobnych momentów w przyszłości, choć nie złożył żadnych deklaracji związanych z trofeami w sezonie 2024/2025. Więcej można będzie dowiedzieć się z kolejnych artykułów na KKSLECH.com, będą teksty z wypowiedziami Piotra Rutkowskiego, będzie o tematach, o których nie jest napisane w tym tekście, będą też wnioski końcowe.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

115 komentarzy

 1. Lolek pisze:

  Patrzę na niego i zbiera mi się na wymioty.

 2. Maciek47 pisze:

  „Winę za nieudany sezon 2023/2024 ponosi Tomasza Rząsa, który jednak pozostanie na stanowisku z racji dobrze wykonanych obowiązków w poprzednich latach.”
  „Z kolei z naszego klubu odejdzie doktor Krzysztof Pawlaczyk, który wraz ze sztabem medycznym źle zdiagnozował lutowy uraz Mikaela Ishaka”
  Aha, tzn. doktor Krzysztof Pawlaczyk odchodzi niejako z powodu błędu jaki popełnił. Natomiast Tomasz Rząsa – który błędów ma bez liku – nie odejdzie. No jest w tym głębsza logika. Nie wiem jaka, ale jakaś na pewno jest.

  • Hazaj pisze:

   „Logika Kalego”…….

  • Zbychu pisze:

   A jak pierdoli, że Rząsa wcześniej nie popełniał błędów, to łapy opadają.

  • Pawelinho pisze:

   Maciek47

   No jak. Panie przecież Piotr Waleczny nie zwolni swojego przydupasa, który od początku zatrudnienia pełni rolę zwykłego figuranta? No proszę Cię. Poleciała jedynie „mało znacząca płotka”, a nie najbardziej skompromitowane od lat osoby takie jak m.in pan od braku transferów zimą czy osoby, które kompromitują Lecha od lat jak Piotr Waleczny, który mógłby się w końcu poddać. Tak więc jeżeli ktoś liczył, że coś drgnie to się po raz kolejny rozczaruje niestety tymi pozorowanymi działania Piotra Walecznego, który nigdy się nie podda 🙂 Swoją drogą nie powinieneś być tymi pozorowanymi działaniami zdziwiony to raz, a dwa przecież to była oczywista oczywistość, że nikt z kolesi nie poleci 🙂

  • Kaktus108 pisze:

   To jest element szerszego nurtu filozoficznego znanego pod nazwą „rutkowszczyzna”. Nazwa kierunku wywodzi się od jego twórcy Piotra Rutkowskiego z Wronek, którego głównym osiągnięciem jest fakt, że jest synem swojego ojca. Głównymi założeniami nurtu są odejście od logiki, powtarzanie błędów, pochwała ignorancji, skrajna buta, brak wyznaczania jasnych celów i opieranie swoich działań na układzie koleżeńsko-towarzyskim. Istotnymi elementami są także skrajne ignorowanie opinii z zewnątrz ruchu oraz przedmiotowe traktowanie kibiców i dziennikarzy. Naczelnym hasłem zwolenników kierunku jest „Ja się nigdy nie poddam”, ale popularne są także powtarzane w cyklu rocznym „To był błąd”, „Wciąż wierzymy w tego zawodnika”, czy „Najważniejsza jest stabilizacja”. Obok Piotra Rutkowskiego czołowymi przedstawicielami „rutkowszczyzny” są Karol Klimczak, Tomasz Rząsa, Mariusz Wróblewski oraz Jacek i Wojciech Terpiłowscy.

   • Kaktus108 pisze:

    *Marcin Wróbel oczywiście

   • mario pisze:

    stanowczo protestuję by rutkowszczyznę zrównywać a nawet nazywać nurtem filozoficznym. To obelga dla Platona, św. Tomasza z Akwinu, Kanta, Whitea, Kołakowskiego.i wielu innych. 😉

   • Kaktus108 pisze:

    To celowa prowokacja. Protest oddalony.

   • Pawelinho pisze:

    Zapoczątkował to tomasz1973, który nazwał to rutkowizną, ja to nazwałem to po swojemu czyli rutkowszczyzną, która jak widzę przyjęła się znakomicie bo idealnie obrazuje „mocny i silny” Piotra Walecznego, który nigdy się nie podda (a szkoda bo powinien) 🙂

    mario

    Oj tam oj tam 🙂 rutkowszczyzna to nic innego jak filozofia minimalizmu, a każdy nurt ma swoje miejsce w czasie w żaden sposób nie będąc gorszą filozofią niż przez tych których wymieniłeś.😉

   • Pawelinho pisze:

    „mocny i silny” klub zarządzany przez*

   • tomasz1973 pisze:

    Kaktus108 – gratuluję określenia nurtów i stworzenia definicji tego nowego trendu, ale nazwy Ci nie oddam!
    Roszczę sobie prawa do określeń takich jak – rotkowszczyzna, rotkowizm, po rutkowemu, gadać rotkowszczyzną itp.

   • Pawelinho pisze:

    tomasz1973 ja sobie roszczę jedynie prawa do rutkowszczyzny 🙂

   • tomasz1973 pisze:

    No niestety, ale nie masz racji, sprawdziłem to kiedyś, może nieświadomie, ale skopiowałeś to po mnie. Nie dzielę się moimi wynalazkami. Patent jest mój.

   • Pawelinho pisze:

    No nie wiem rutkowizm na pewno, ale co do rutkowszczyzny to nie przypominam sobie abyś takiego sformułowania użył. Zapożyczyłem to od pewnego dziennikarza, który użył sformułowania „micinikowsczyzna” 😉 Ta nazwa na tyle mi się spodobała, że zamiast zapożyczać od Ciebie pojęcie rutkowizmu to na tej podstawie powstała rutkowszczyzna z mojej perspektywy, ale w sumie może to rozstrzygnąć redakcja kto użył tego jako pierwszy 🙂 Patent może i twój ale sama nazwa sposób powstania jest na bazie tego co napisałem 🙂

   • tomasz1973 pisze:

    Rany boskie Pawelinho przecież to jest to samo. rutkowizm, rutkowszczyzna jeden ..uj. Zwał go i jego działania jak zwał, można to sobie odmieniać jak się chce, problemem jest to, że rozku*wił system w Poznaniu!

   • Kaktus108 pisze:

    @Pawelinho @tomasz1973
    W pełni przyznaję Wam wszelkie honory związane z nazwą Lechowej filozofii minimalizmu i szkaradztwa. Zebrałem tylko w krótkiej notce główne założenia i kierunki. Stworzona przez Was nazwa „rutkowszyzna” krótko i celnie oddaje zarówno cały (bez)sens tego co się dzieje w Lechu i określa osobę odpowiedzialnego. Szacun.

  • Zbychu pisze:

   Jeszcze raz zacytuję red. Nawrota: „permanentna niekompetencja”, która ma się tu coraz lepiej i się mości.
   Zawodnicy byli „jak tłuste koty” (no to jak się ma to do konstrukcji kontraktów, które synek podpisuje?) –> musi być więcej młodych –> młodzi nie udźwignęli, brak doświadczenia –> zatrudnimy zawodników którzy znają smak mistrzostwa –> „tłuste koty”.
   Albo: mieliśmy za dużą kolonię z kraju X, trzeba zmniejszyć grupy narodowościowe –> Piłkarinio czuł się samotny, dlatego postanowiliśmy zakontraktować piłkarzy z tego kraju.
   No a w ogóle to winien jest lekarz, Rząsa który tylko tym razem się pomylił, Rumak, ale nikt synkowi nie powiedział, że jest przeciw. No Skorża, bo nie chciał przyjść.

 3. Kaktus108 pisze:

  Rutek sam się podkłada po transparent „Ch*jowo, ale stabilnie”

  „(…) na najwyższych stanowiskach nie dojdzie do żadnych zmian personalnych, bowiem w pierwszej kolejności liczy się stabilizacja.”

 4. Hazaj pisze:

  A miało być tak pięknie, miały być wywiady…. (Seksmisja)

 5. mario pisze:

  wielkie dzięki za szybką relacje ze spotkania.
  Bardzo cieszy , że syn swego ojca znalazł winnego porażki w minionym sezonie. Błędy Rząsy będą kosztować klub kilkanaście milionów ale koleś zostanie, bo kiedyś mu coś wyszło. Fajnie. U siebie syn swego ojca błędów już nie widzi. To też fajne jest.
  Syn swego ojca przyznał też , że dużo więcej spodziewał się po pracy Janasa. No ale skoro ten nie miał wpływu na drużynę, to jak można było się spodziewać lepszych efektów jego pracy.? Ego Rumaka nie pozwoliło podzielić się odpowiedzialnością, gość niepodzielnie rządził i teraz to on jest całkowicie odpowiedzialny ale leci Janas. Rumak ma umowę gębową i zostanie w klubie (jak zechce🤦‍♀️). To również fajne.
  Fajnie też działa scouting trenerów. Tak dobrze działa, że trenera trzeba szukać przez firmę zewnętrzną, która wydobyła gościa na 1,5 rocznym bezrobociu trenerskim. Jest naprawdę fajnie.
  Ze strachem czekam na ciąg dalszy…

  • Pawelinho pisze:

   Oj tam oj tam nie czepiaj się już bo wszystko jest w porządku wg Piotra Waleczengo 🙂 No bo ponieważ według właściciela – Lech Poznań jest „mocny i silny” 🙂

  • Levin_9 pisze:

   Rutkowski jest aż tak cyniczny czy odklejony od rzeczywistości? Obydwie ewentualności niczego dobrego nie „wróżą” na przyszłość 😔

  • tomasz1973 pisze:

   Ale jak to dumnie brzmi jeśli chodzi o rumaka – „zostanie jak zechce!” Jak zechce! Tak po Szekspirowsku, jakie to fajne…
   rząsie kiedyś coś wyszło, hmmm chyba tylko „siusiak” w młodości gdy bawił się w piaskownicy i miał za szerokie majty!

 6. Lolek pisze:

  Tak wogóle to z Rutkowskiego taki fajny chłopak jest taki przystojny i inteligentny bogaty ! Podoba mi się 😋

 7. Sp pisze:

  Wiem, że może to zabrzmieć bardzo głupio, ale Rutek powinien mieć wypadek😉

 8. Grossadmiral pisze:

  Szmyt to wolny skrzydłowy yhym a rutek wie że on w sumie bardziej rozgrywający? Że nie jest szybki to nie znaczy że jest wolny jakby u nas jacyś wielce szybcy byli nie licząc Velde. Stilicia rozumiem rutek tez by nie wziął bo wolny. Zresztą lepiej być wolniejszym a umieć grać podawać itp niz umieć tylko wywalać gałę 5 metrów od siebie w rajdzie i biec a pozniej sie przewracac czy podawać w krzaki. Zresztą Szmyt pewnie całkiem w promocji teraz a ten szuka kwadratowych jaj. Kup szmyta i szukaj lepszego i tak sie nie straci

 9. smigol pisze:

  A tam czyny nie słowa panie Rutkowski. Rumak też pięknie o piłce umie opowiadać.

  Dzięki dla redakcji za szybki artykuł. Jak zawsze jako jedyni trzymajcie wysoki poziom.

 10. ArcheologPoznanski pisze:

  Niewyobrażalnie rośnie wkurwienie. I serio nie ma nikogo w Poznaniu, czy w całej Polsce z taką siłą, aby się go pozbyć?

 11. Lolek pisze:

  Rutkowski pociągnie ten klub za sobą! Jak zostaną zgliszcza to dopiero się z niego wycofa.

 12. foxi85 pisze:

  Gnidy z Wronek – wypierd…cie z Lecha Poznań, błagam was.

 13. 07 pisze:

  A więc w skrócie- wyciągamy wnioski jak co rok. Rząsa zawalił, ale jest nasz wiec zostaje. Bez zmian na stanowiskach, nic sie nie stało….myślałem że stać go na meskie słowa i ruchy. Niestety. Jestem rozczarowany i mnie na Bułgarskiej nie zobaczą w sezonie 24/25. Szkoda tylko Frederiksena, bo chyba sam nie wie w jakie łajno wdepnął. Lech to My, a nie Ty synku!

 14. Radomianin pisze:

  Piotr Rutkowski zdradził, że na najwyższych stanowiskach nie dojdzie do żadnych zmian personalnych, bowiem w pierwszej kolejności liczy się stabilizacja. Za te słowa powinni go kibice wywieźć na taczce z klubu i tyle. On szcza na kibiców a bardziej to drugie

  • 07 pisze:

   Tą konferencją potwierdził tylko fakt – kibice swoje, my robimy swoje. To będzie konflikt zarząd – kibice. Nie wyobrażam sobie tłumów na meczach. Przyjdą janusze z wnukami i dzieciakami. Przyjdą tez pajace chcący zaistnieć w s/m. Ta konferencja to mokra szmata w twarz dla prawdziwych kibiców.

   • Radomianin pisze:

    Kolejna mokra.szmata
    Może jakiś pomnik mokrej szmaty powinien powstać przy stadionie?

   • tomasz1973 pisze:

    07- ja bym poczekał z takim pewny stanowiskiem, dzisiaj wiele w rękach obecnie rządzących Kotłem – będą chcieli sie ponownie zwąchać z rutkiem za kilkaset biletów i kolejny magazyn to nic się nie zmieni!

 15. Lolek pisze:

  Rutkowski to jest mistrz manipulowania ludźmi bajeran zawodowy kłamca oszust Działanie jego jest takie samo jak u naszych polityków na obiecywać a potem kopnąć w dupę swoich wyborców.

 16. arturlag pisze:

  Qwa. On jest naprawdę przekonany o tym że słusznie czyni. Chyba czekają nas niebawem jeszcze większe jaja niż.w tym roku

 17. Lolek pisze:

  Różnica między rządem a rutkowskim jest taka że polityków w wyborach można usunąć w kolejnych wyborach a jego nie można. To jest zwykły krętacz i matacz bawi się ludzimi ma ich za nic.

 18. Sosabowski pisze:

  Niestety klub chce wychodzić na profesjonalny, a takimi wypowiedziami utwierdza tylko kibica że jest kuriozalnie. Kolesiostwo i brak kompetencji na porządku dziennym. W żadnym dobrze zarządzanym podmiocie nie można zawalić 19 mil złotych i nie ponieść za to żadnych konsekwencji. Wynik sportowy w tym sezonie jest odzwierciedleniem degregolady w gabinetach. Stabilizacja? Czego stabilizacja? Przecież sezon był dramatyczny.

  • Pawelinho pisze:

   To nie jest stabilizacja to jest po prostu rutkowszczyzna 🙂

   • Zbychu pisze:

    No i co z tym całym zarządzaniem klubem, najlepszym menagerem wśród dyrektorów finansowych klubów piłkarskich?

   • Pawelinho pisze:

    Zaraz przyleci przemądrzała sowa i Tobie opowie jak to Lech najlepiej zarządzanym klubem w Polsce 😉

   • Sowa Przemadrzala pisze:

    @Pawelinho

    Z pewnością ma najlepsze wieloletnie planowanie finansowe. I pipeline. Poza tym uważam, że Rutek jest lepszy od Miodulskiego i Świerczewskiego.

    Excelencja na pewno odnotował Muciego, Slisza i Nawrockiego. I wie co to dywersyfikacja. Dlatego chcą zrobić transfery w systemie 1/5 na kilka pozycji. To znaczy Excelencja nie chce zostać z jednym Sousą do sprzedaży, tylko mieć z 3-6 zawodników kupionych do odsprzedaży plus linia produkcyjna z akademii. Slisz ich przekonał, że młody zawodnik to niskie ryzyko wtopy i dlatego nie chcą nawet czekać na sprzedaż Velde i Marchewy.

    Jeśli przesuną Szymczaka na 6 – 8 to jest realna szansa na puchary, Mistrzostwo, Puchar Polski. Martwi brak duńskiego asystenta.

    Dobra wiadomość dla kibiców jest taka, że Oni wiedzą z Mistrzostwem i euro-pucharami zawodników sprzedaje się drożej.

    Mnie ciekawi, czy te minus 19 uwzględnia Skórasia, czy to taki wynik operacyjny?

   • Pawelinho pisze:

    „Jeśli przesuną Szymczaka na 6 – 8 to jest realna szansa na puchary, Mistrzostwo, Puchar Polski.” 🤣🤣🤣 🤦‍♀️ No i masz babo placek. Nie wywołuj wilka z lasu znaczy sowy z drzewa 😂

   • Bigbluee pisze:

    Szymczak jest drewniany i drewniany pozostanie. Zatrzymał się w rozwoju tak jak Marchwiński. Pożytku nie ma z nim go żadnego. Jego jedyna pozycja gdzie się nadaje co nie znaczy że jest dobry, jest 9,11. Reszta pozycji to gra w osłabieniu. Podobnie jak z Marchewa na dyszce. Szymczak na skrzydle i Marchewa na 10 to gra w 9. Dziwn że w żadnym RAPORCIE nie przedstawiono tych oczywistych faktów. A może jednak ktoś to zauważył? Nawet jeśli to przyszedł Piotrek i kazał grać młodymi na wypromowanie…..

   • tomasz1973 pisze:

    Hej Przemądrzałek, znów pierd***lisz swoje farmazony? Jesteś odczepiony od rzeczywistości, śmieje się z ciebie 99% ludzi normalnie myślących, no ale jeżeli masz taka terapię, aby wrócić w ten sposób do normalności, to raczej wybaczymy ci to! 🙂

   • Levin_9 pisze:

    LZS Bagienko złożył ofertę za Sousę, 3 piłki i 2 darmowe koszenia trawy. System 1/5 zachowany.

 19. Bart pisze:

  Miałem tu napisaną minilitanię, ale stwierdziłem że szkoda strzępić ryja i wszystko usunąłem. Powiem za to jedno: okupant z Wronek kiedyś przeminie a my zostaniemy, bo dla nas Lech to coś więcej niż zabawka kupiona przez bogatego tatę.

 20. LeposOnlyLech pisze:

  Sorki ale muszę .Nasz panicz powiedział też , że się nie podda przez najbliższe 30 lat i chcę zostawić Lecha synowi za 30 lat także ten…ja wysiadam mam kur.a dosyć.
  Tylko bojkot i nie przychodzenie na stadion spowoduje ,że ten szkodnik odejdzie z całą swoją świtą bo do interesu rok w rok nie będzie dokładać po 20 baniek.Tego gołodupca zwyczajnie na to nie stać. Czeka nas długi bój o naszego Kolejorza.Jak to mówią z pustego to i salomon nie naleje.

  • 07 pisze:

   Na zespole Wiary Lecha mozna zbudować zespoł. Na początek drobni sponsorzy sie znajdą. Jesli na mecze bedzie przychodziło chociaz 20 .000 ludzi to zespoł pojdzie wyzej… co rok. Wazne ze bez dlugów i ze swoim zarządem. Normalnym, a nie z kosmosu. Komuś z nazwiskiem musi się chcieć zacząć ten proces. Majchrzak z Sołtysem sprzedali klub klaunowi wiec moze czas pomyśleć o planie B. ???

 21. Krzys pisze:

  Tak jak myślałem nic się nie zmieni, czeka nas smutna przyszłość z tym który się nigdy nie podda. Co za typ, jaka arogancja i bezczelność a do tego brak odwagi stanąć przed kamerami i na żywo odebrać to na co zasłużył.
  Może jakaś akcja w stylu # Rutek poddaj się ….
  Tylko protest i presja środowiska, myślę nie tylko o kibicach ale i wpływowych osobach, sponsorach mogłaby go stąd pogonić ale na to nikt nie pójdzie i będziemy tak biadolić i ślizgać się w środku tabeli. Ja mam tego dosyć.

 22. Jakub80 pisze:

  Jaśnie Pan zechciał spotkać się z plebsem i wygłosić kilka głodnych kawałków. Rząsa zajebał ale zostaje. Mariuszek zajebał ale zostaje. Nie no jest super o wam wiara chodzi? Piotr Nieomylny I

 23. El Companero pisze:

  szkoda że Wilakowi zmarnowali rok, ruch go olał, a chłopak się uwstecznił piłkarsko. A to jest talent I znowu będzie potrzebował roku dwóch zeby sie pokazać w dorosłej piłce,

 24. sorel pisze:

  Żałosny i żenujący bełkot… Nic się nie zmienia. Wy…ć!

 25. Mansfield pisze:

  Parafrazujac pewnego ,niezbyt lubianego w Poznaniu ,wàsacza –
  Klub wspaniały ,tylko zarząd qurwy……..

 26. Ostu pisze:

  Rozmawiała dupa z batem…

 27. Didavi pisze:

  To po kolei.
  1. Klub sportowy, w którym finanse są zawsze na 1 miejscu poniesie 19mln straty za idiotyczne, niezrozumiałe decyzje, ale nikt, absolutnie nikt nie jest za to odpowiedzialny. Logiczne.
  2. Winę za fatalny, doszczętnie zawalony sezon ponosi Rząsa, ale nie poniesie konsekwencji. Logiczne.
  3. Rutkowski sam wybrał Rumaka. To po co w tym klubie jest dyrektor sportowy, jeśli on nie ma wpływu na wybór trenera, zrzucasz mimo to na niego odpowiedzialność, ale nie ponosi konsekwencji? Ciekawe
  4. Po 5-0 z Pogonią nie było kandydata, a ten „najlepszy” Frederiksen był wtedy wolny.
  Logiczne
  5. Wycieranie sobie mordy jedynym trenerem dzięki któremu cokolwiek zdobyłeś. Logiczne.
  6. Transfery. Nie ma mowy o nowy środkowym pomocniku, gdzie jest to pozycja, która wymaga całkowitej przebudowy. Nie ma mowy o nowej 10, chociaż Marchwiński odchodzi. Logiczne. Do tego tylko jeden lewy obrońca, czy na siłę będą chcieli udowodnić, że Andersson to obrońca, chociaż nim nie jest i na siłę będą chcieli udowodnić, że Gholizadeh to dobry transfer, będzie pewnie wciskany na 10, chociaż sprowadzali go na skrzydło. Aha i Rutkowski po tylu latach działania w klubie dowiedział się, że nie można sprowadzać kontuzjowanego zawodnika. Interesujące.
  7. Odmłodzenie czytaj. Będą grać młodzi z wypożyczeń i z fantastycznej akademii chociaż nawet jeśli nie są gotowi. Logiczne.
  Urodziłeś się głupi. Jesteś głupi i będziesz głupi do końca swoich dni. Ten artykuł tylko to potwierdza. Nie dziwię się, że on siedzi w norze cały sezon. Przecież z takimi mądrościami to wstyd wychodzić do ludzi. Wszystko to co tutaj jest pogrąża go jeszcze bardziej. Udowadnia, że nie zna się na prowadzeniu klubu, nawet firmy, bo już dawno by splajtowała.
  Ta niedojda, ten nieudacznik i jego banda przegrywów udowadnia też, że ma nas centralnie w dupie. Trzeba im w końcu pokazać drogę do Wronek, gdzie ich miejsce.

  • Bigbluee pisze:

   „Wszystko to co tutaj jest pogrąża go jeszcze bardziej”
   Wszystko to dopiero będzie. Tu narazie nie ma za wiele z pikanterii. Jest opis wydarzenia i przebieg z pewnymi sformułowaniami piotera. Najciekawsze to dopiero będzie jak redakcja rozłoży na czynniki to co widziała i słyszała.
   Poczekaj Didavi. To jeszcze nie koniec. To dopiero początek. Zapnij lepiej pasy :)” A jak ci się nie podoba to możesz wyjść”

  • Pawelinho pisze:

   Didavi

   Add 6 logiczne oraz interesujące 😉

 28. Pawel68 pisze:

  Napisaliście i podsumowaliscie wszystko wspaniałe.Nic się nie zmienia rutek szuka frajerów!Tylko pusty stadion i tv to nam pozostaje!Kocioł będzie się dalej bawił z rutkami to jest pewnik!

 29. PMD pisze:

  Człek się łudził, chociaż tyle razy już widział i słyszał, i było przywyknąć do tego, że się NIC NIE ZMIENI. Wniosek z tego taki, że sensowni gracze niech sp…alają z klubu, a sensowni i w miarę niezdesperowani kibice – ze stadionu. A prezes przecież nie sp…oli, przecież on się nie poddaje. To chyba ja się wcześniej poddam…

 30. leftt pisze:

  Zatrudnienie Rumaka – wina Rząsy, bo nie protestował. Rumak robił co chciał – wina Janasa, bo nie protestował. Prince of Persia bez kolan – wina uj wi kogo, w zasadzie 30% straty finansowej. Bo on nie powiedział, bo on źle zdiagnozował, bo on nie chciał przyjść. Wszyscy są winni. Rutek nie. Dalej będzie grał w Football Managera. Chociaż bardziej mi to wygląda na dupnika z „Rejsu”.

 31. olos777 pisze:

  Przecież to jest teraz tak oczywiste,że aż śmieszne.Klubem rządzi ignorant,narcyz,beztalencie i ogólnie rzecz mówiąc bufon bez kwalifikacji z zawodem”syn”.Dostał zabawkę od ojca,co prawda drogą,ale zabawkę i pozwolił się bawić!Chłopiec,panicz,syn własnego ojca,zwał jak zwał przez całe życie wysłuchiwał jaki on ładny,mądry,ah i oh!Nigdy słowa sprzeciwu,słowa krytyki.Mamusia,ciocie,babcie takie zachwycone bo Phiotruś opowiedział wiersz,myląc się i dukając,raz nawet powiedział dupa……i wszyscy się śmiali.Stary nie miał czasu się zajmować synem,bo prowadził interesy i budował imperium, widział też jakiego gamonia spłodził.Gdy podrósł wysłał go daleko by mieć spokój na studia.Myślał,że zmądrzeje ,ale był otoczony przez innych „synów swoich ojców”,więc przyjaciół tam się nie dorobił.
  Nadszedł czas kiedy starego znudził Lech i oddał go synalkowi.Zwróćcie uwagę,że od kilku dobrych lat,każdy kto ma swoje zdanie musi z klubu zniknąć.Każdy,kto zna się na swojej robocie,ale wpierda.a mu się panicz i prawi swoje mądrości szybko stąd ucieka.
  Uffff.Przechodząc do dzisiejszego spotkania.Wszyscy,ale kompletnie wszyscy,którzy są w Lechu za coś odpowiedzialni siedzą cicho,mają to w d.pie,nie wychylają się,przytakują i inne takie lizustwa ,bo doskonale wiedzą,że Phiotr to gamoń.Uwielbia pochlebstwa,przytakiwania.Nie znosi innego zdania.Rząsa,Rumakero,Terpiłowski to mega cwane liski.Dobrze wiedzą,że na potakiwaniu daleko zajadą.Siano dobre,brak odpowiedzialności,zero ryzyka.No może raz w roku ktoś wywiesi szmatę i pokrzyczy,ale Ruthek dobrze płaci,więc uj tam.Damy radę.A może jakaś premka wpadnie dla zadośćuczynienia.Dlatego nikt z nich nie powie złego słowa,nie usłyszy sprzeciwu.Bo po co?Przecież jest fajnie!Można sprowadzić 10ciu Gołychzadków i ktoś poniesie konsekwencje?Nie,bo oni wkradli się w łaski Phiotra,i on uważa ich za przyjaciół,których nigdy nie miał!
  Phiotrusia najbardziej ubodła akcja kibiców „WSTYD”bo na trybunie był papa Ruthek,senior rodu,oficjele z 7egii no i selekcjoner.Wyszedł na durnia i pokrakę,którą jest,ale przed kamerami i całą piłkarską Polską .A tego panicz nie lubi,oj nie lubi!Dlatego dzisiaj bez kamer,bo jeszcze ktoś zapyta nie tak i co on biedny powie.Przekaz TV jest mocniejszy niż słowo pisane.Jedno zdjęcie jest warte więcej niż 1000 słów!
  A MY?My kibice?W tej zabawie jesteśmy najmniej ważni,w sumie chyba niepotrzebni Phiotrusiowi.Jeżeli nam się nie podoba jak jednemu z zaproszonych dziennikarzy,to możemy wyjść!
  W sumie jest to jakieś wyjście!:)
  Papa Ruthek przed laty powiedział,że chce sprzedawać EMOCJE.Ale nikt nie przypuszczał,że po ponad 17 latach będą to tylko emocje negatywne.Dla mnie Ruthek już nigdy nie odzyska zaufania,które stracił w 2015 roku.Zawsze to pisałem,że to pasożyt i wrzód na zdrowej tkance naszej społeczności ,miasta i regionu.Nie ma takiej siły,żeby się go pozbyć.Niestety nie ma.Nastał czas wielkiej smuty.Czas beznadziei i udręki.Nie ma ratunku znikąd.Może jedynie miasto się obudzi i wypowie umowę najmu?We Wroncach zginie,upadnie!Wróci do korzeni i tam zgnije,czego sobie i wam przyjaciele po szalu życzę !
  Amen!

 32. Pawel68 pisze:

  Teraz w nocy przeczytałem co ten mem powiedział,ja żadnych szans na cokolwiek nie widzę,nawet stwierdzę,że on albo jest chory,albo udaje debila!

 33. zibi pisze:

  Totalny bełkot „Piotra Walecznego”. Szkoda bo życie kibica mija a z takimi ludźmi u sterów Lecha nie doczekamy się stabilnej, silnej i walczącej o mistrzostwo kraju, drużyny. Mija 18 lat od chwili przejęcia Lecha przez Rutkowskich. Przez ten czas Lech Rutkowskich wywalczył 3 mistrzostwa Polski. Z tych 18 lat – 11 lat prezesem jest synek ojca, który nie potrafi prowadzić klubu piłkarskiego do sukcesów a zrobił sobie z Naszego Lecha wygodne miejsce do istnienia i zarabiania pieniędzy. Syn ojca otoczył się najbliższym gronem osób jemu podobnych i z tego powodu mamy w Lechu do czynienia z dramatem albo raczej z kabaretem. Po przeczytaniu pierwszych słów z konferencji synalka, widocznym jest brak zmiany narracji, brak oczekiwanych zmian a przede wszystkim, nie zabrakło, zwykłej bufonady, zarozumialstwa i zakłamania, które stały się znakiem firmowym tego zarzadziku.

  • 07 pisze:

   Kibicu – masz kupować karnet i koszulki oraz frytki z colą na meczu czyli wydawać pieniądze na klub ktorym rządzi Piotruś syn. W zamian wiesz , że cokolwiek można zrobić dobrze to tu zrobi sie odwrotnie…. a wiec „Nigdy nie spadnie, Kolejorz nigdy nienspadnie”… to jest przyszłość synka Piotrka.

 34. Zbychu pisze:

  Mieć te przestrzenie
  na jedno skinienie wiele wynagrodzi
  Nie trzeba tęgich głów
  Takie okazje bale i lokale
  chcą bym się narodził
  Już każdy powiedział to co wiedział
  Trzy razy wysłuchał dobrze mnie
  Wszyscy zgadzają się ze sobą,
  a będzie nadal tak jak jest.

 35. torreador pisze:

  Tak jak napisałem kilka tygodni temu, zacznie się teraz tradycyjna gra marketingowa Rutków. Po ogłoszeniu, jeszcze w trakcie chu…ego sezonu, nazwiska trenera, nastąpi krok drugi, czyli zapowiedź transferów. Zapowiadałem gadkę o 4 transferach, Rutek rzucił hasło 4-6, ale wiadomo, słowa niewiele kosztują. Co ważne, zaczął od 19 milionów strat (zapomniał dodać, że na własne życzenie), a więc, ta ewentualna czwórka – szóstka, musi być być „za frytki”, a poza tym ta zapowiedź musiała się pojawić w maju, bo zaraz muszą się zacząć sprzedawać karnety. Krótko mówiąc, jak do tej pory, wszystko się odbywa wg. znanych już rutkowych schematów. Przed nami kolejne, tradycyjne punkty tej marketingowej zabawy czyli podgrzewanie w mediach różnych nazwisk, które to mają przyjść do drużyny Rutkowskich. W tym czasie, cześć z tych którzy mają kupić karnety, już je kupi i zacznie się kolejny sezon, pełen nadziei. A potem w maju…itd., itp…

 36. tomasz1973 pisze:

  Winny rząsa…ale nie odejdzie, bo ma zasługi!Ciekawe ile rutek musi stracić żeby pozbyć się tego ćwola?
  Co najważniejsze? KASA! Nie utracone kolejne możliwości na tytuły sportowe, nie możliwość gry w Europie (notabene też kasa, aleon jest tak tępy, że tego nie rozumie), nie rozkurwiny ranking, nie pośmiewisko w całej Polsce, nie wkurwienie kiboli…KASA, KASA, KASA, KASA – WYP*ERDALAJ DO WRONEK I RÓB SOBIE TAM KASE!!!

  NIC W LECHU SIĘ NIE ZMIENI DOPÓKI rutek BĘDZIE ZWIĄZANY Z LECHEM!!!!
  WYPI*RDALAĆ Z TĄ CAŁĄ AMICĄ, WY*IERDALAJ DO WRONEK!!!!f

  • tomek27 pisze:

   Ale serio, co tam winny Rząsa ? Od skautingu jest ktoś inny , a ostateczna decyzję kogo bierzemy i tak podejmuje rutek. Rutek przyznał że rumaka zatrudnił on sam , on sam chciał Aliego i Eliasa . Mimo że Rząsa kręcił na to nosem . Nie wiem w ogóle po co tam ten Rząsa jest , ale serio co on winny . Robią co szef każe , szef ma kaprysy to sobie je spełnia

  • tomasz1973 pisze:

   Nie no tomek, jasne wszystko ok, rząsa to fachman pierwszej klasy! Do tej pory same transferowe sukcesy, gość w Cracovi ściągał wagony przeterminowanych jugoli, u nas w większości robi to z takim samym skutkiem, w każdym normalnym klubie wyleciałby na zbity pysk i dostałby na dokładkę kopa w dupę, u nas są tacy jak ty, którzy pytają jeszcze „serio co on winny”. Wybacz, ale brak mi w słowniku kulturalnych słów, żeby ci inaczej odpowiedzieć.

   • tomek27 pisze:

    Wg mnie jesteś w błędzie . Wiesz dlaczego ? Bo myślisz że zamiast Rzasy przyjdzie ktoś kto zmieni oblicze klubu , kto będzie się znał i kto będzie miał realny wplyw na transfery , politykę klubu czy trenerów . A przede wszystkim będzie kimś kogo nagle zacznie słuchać rutek . Tyle lat , a ty nadal wierzysz bajki .
    PS – dla mnie Rząsa może wylecieć . Nie wiem w ogóle tak naprawdę po co on jest w klubie . Tylko to nic nie zmieni . Wyleci kolejny Kozioł ofiarny i tyle . Przyjdzie po prostu następny „ Rzasa „

   • tomasz1973 pisze:

    Ja już od dawna nie wierzę i nie liczę na nic. Dla mnie jedynym ratunkiem jest zmiana właściciela, tak więc trochę błędną tezę postawiłeś, bo akurat piszę o tym od wielu lat i byłem tu pierwszy, który tak kategorycznie postawił tą sprawę.
    RUTEK MUSI ODEJŚĆ!

   • tomek27 pisze:

    Tylko to nierealne , więc równie dobrze możemy pogadać o tym , że Mbappe kończy się konrakt a my napastnika potrzebujemy 😁

   • tomasz1973 pisze:

    Nierealne? Pożyjemy zobaczymy, ja tam wierzę w Lecha bez rutka.

   • Ostu pisze:

    Generalnie ludzi zmienia się by zatrudnić LEPSZYCH….
    No ale jeśli się tego nie potrafi to nigdy niczego się nie zrobi przed obawą że się popełni błąd – jakże to komicznie brzmi – Toma Drząsa zostawię na stanowisku choć był winny – bo mogę zatrudnić kogoś GORSZEGO….
    Da się…?

 37. Michu87 pisze:

  Kolejne 30 lat Lecha z wiecznie uczącym się Rutkiem za sterem. To jest kur… dramat.

 38. Lolek pisze:

  Jak oni mogą dobrze grać jak w kuluarach ciągle do siebie powtarzają nie przejmujcie się kibicami przejdzie im🤣

 39. Przemo33 pisze:

  Dzisiaj przyszedł czas na spokojne podsumowanie ostatniego sezonu. Co tu dużo mówić – wstyd i kompromitacja, a to i tak mało powiedziane. 6 miejsce w lidze na koniec sezonu, ćwierćfinał Pucharu Polski i odpadnięcie w 3 rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji. Nic nie wygraliśmy, zawaliliśmy każde rozgrywki, w których braliśmy udział, a to jeszcze w sezonie, gdzie po mistrzostwo sięgnął klub, który w poprzednim sezonie walczył o utrzymanie, mając na ławce trenera bez większego doświadczenia w prowadzeniu zespołów w Ekstraklasie oraz gdzie po Puchar Polski sięgnęła pierwszoligowa Wisła, która nie dostała się nawet do baraży, zajmując ostatecznie 10 miejsce na koniec sezonu w I lidze. To takie mokre szmaty w pysk, ale chyba największe od odpadnięcia ze Spartakiem Trnava.
  Do tego „niesamowitego” wyniku przyczynili się wszyscy. Od właściciela, poprzez Rząsę, trenerów Broma i Rumaka na piłkarzach kończąc. Wszyscy są winni, ale najbardziej zdecydowanie pan na zdjęciu oraz główny bohater tego artykułu. I do niego chciałbym się teraz odnieść.
  Rząsa jest winnym za beznadziejny sezon, ale nie zostanie zwolniony, pomimo kolejnych już dużych błędów w tym sezonie, bo wcześniej dobrze wykonywał swoje obowiązki. Rozumiem, że 12 udanych transferów na 40 to „dobrze wykonywane obowiązki”? Przy czym lekarz kadry za źle zdiagnozowany uraz Ishaka zostanie zwolniony? Czyli ktoś wylatuje z roboty za jeden błąd, a ktoś inny po sześciu latach popełniania masy głupich błędów nie, bo liczy się stabilizacja? Logiczne, nie powiem, a do tego interesujące.
  Dalej – po porażce w Szczecinie nie dało się nikogo sensownego zatrudnić, chociaż bez pracy był nasz obecny duński trener. Później na wiosnę Skorża mógł wrócić do pracy u nas, ale potem się rozmyślił. W tym wszystkim brak logicznego sensu. Znowu.
  Przeczytałem wszystko, ale dalszy komentarz jest właściwie zbędny. Nie wierzę Piotrusiowi w ani jedno jego słowo. Poza jednym – z wypożyczonych piłkarzy ta trójka faktycznie może wrócić do klubu plus może Lisman też dostanie swoją szansę. To akurat nie dziwi, bo znowu zapewne szykuje się sezon przejściowy, a młodzi dostaną swoją szansę. I o ile rozumiem włączenie do kadry na kolejny sezon Antczaka i Kozubala, o tyle Pingota zostawiłbym jeszcze na wypożyczeniu. Przy zdrowej trójce Salamon-Milić-Blazić młody wychowanek za wiele sobie nie pogra, nawet, jeśli Dagerstal będzie nadal kontuzjowany. W tą jedną rzecz akurat jestem w stanie uwierzyć, bo trzeba będzie przecież promować kolejnych wychowanków, żeby na nich coś zarobić.
  Na koniec zwróciłbym jeszcze uwagę na dwie rzeczy w tej wypowiedzi Piotrusia. Po pierwsze nikt z klubu nie przeprosił nas kibiców za poprzedni zawalony, beznadziejny sezon. Ani wcześniej Rumak, ani teraz Piotruś nie potrafili powiedzieć zwykłego słowa przepraszam. A skoro najważniejsza osoba w klubie nie potrafi tego zrobić, to tylko źle o nim świadczy jak o osobie oraz o właścicielu Lecha. I tutaj jakakolwiek dalsza dyskusja nie ma sensu.
  Druga kwestia to brak deklaracji na następny sezon. To już w sumie klasyka gatunku, ale po tak beznadziejnym sezonie normalny właściciel klubu wyszedł by do ludzi, przeprosił, uderzył się w pierś i obiecał walkę o wszystko w kolejnym sezonie. Ale Piotruś nigdy w życiu tego nie zrobi. To również dużo mówi o nim.
  Krótko mówiąc – bełkot, stek kłamstw i głupot oraz zwalanie winy na innych oraz brak samokrytyki. Tyle da się wyczytać z tej wypowiedzi właściciela Lecha. Oni nigdy się nie zmienią. Ani Piotruś, ani nikt w klubie. Tutaj nie ma co się łudzić na jakieś większe zmiany. Wygląda to beznadziejnie i nie ma żadnej nadziei na poprawę i zmianę na lepsze w przyszłości. Rutki muszą stąd odejść, inaczej nic się nie zmieni i dalej będą przynosić tylko wstyd, dalej będą upokorzenia, dalej będziemy oglądać często plecy innych zespołów, które będą odnosić sukcesy sportowe i zdobywać trofea. Czy tego chcemy? Oczywiście, że nie. Dlatego won Rutki z Lecha i Poznania!

 40. Ekstralijczyk pisze:

  W rok w rok takie same pierdololo.

  Kłamca, kłamca, kłamca.

 41. Sosabowski pisze:

  Przeczytałem wszystkie z relacji osób na spotkaniu i naszły mnie pewne refleksje. Po pierwsze uważam, że to spotkanie miało na celu jasno i dogłębnie dać znać kibicowi, że Lech Poznań to prywatna własność i nigdy się to nie zmieni. Co my sobie życzymy lub nie, to zupełnie nie interesuje właściciela i taki według mnie jest przekaz podprogowy. Z resztą wielokrotnie powtarzany. Nie ważne jest co zrobicie i co napiszecie na trybunach. Nie ważne jest czy przyjdziecie czy nie. Tam zabawa w Football Menadżera trwa. Będą wyniki to będzie kibic, nie będzie wyników to i tak nie przyjdą. (To też dużo mówi o nas jako o jedności) Może być większa strata lub mniejsza. Ale wydźwięk jest taki by pogodzić się z losem. Właściciel dał jasno do zrozumienia, że kibic jest klientem, a nie ma żadnej mocy sprawczej. Można to wyczytać między wierszami w wielu wypowiedziach przytoczonych przez redaktorów.
  Z resztą dobór ich też nie był przypadkowy, środowisko Poznańskie i jeden rodzynek mający przekazać na TT to co właściciel chciał by podkreślić.
  Forma też przemyślana tak by w następstwie zapewnień i przyznawania się do błędów nie latały po internecie urywki filmików niczym w 2018 roku.
  Szczególnie w momentach kiedy obwiniani są wszyscy łącznie z Maciejem Skorżą czy nieobecnym na spotkaniu DS.
  W tak wielkim klubie jakim jest Lech doszło znowu do masy kuriozalnych decyzji, która napędzała kolejne. I choć obwiniani są wszyscy to trzeba powiedzieć, że najbardziej do tego przyłożyli rękę właściciel i dyrektor sportowy. Dowiedzieliśmy się tego, że w klubie panuje porządek „Yes-menów” przytakujących prezesowi grupy współpracowników, którzy by nie podpaść właścicielowi będą w stanie zatrudnić nawet Mariusza Rumaka na trenera pierwszej drużyny. Polska piłka boryka się z zaburzeniem kompetencji pracowników klubów. Właściciel często stara się być menadżerem, DS prezesem, scoutem i bóg wie kim jeszcze. Nie ma jasnych określonych ram, kompetencji i co najważniejsze konsekwencji czynów.
  W Lechu poznań rozmycie odpowiedzialności doszło do szczytu. Wytknięto błędy, wydaje się, że w wielu momentach celnie. I jak to mówi klasyczny mem. „Nie boicie się, że ktoś się dowie? Teraz już Pan wie i co nam Pan zrobisz?”
  Po raz kolejny mamy nowy „cudowny” plan na uzdrowienie Lecha. Tym razem będą to szybcy, młodzi piłkarze. Jak zwykle ze skrajności w skrajność.
  Jedynym światełkiem w tunelu wydaje się trener i jego zaangażowanie. Pytanie jest tylko na ile jej starczy. Statystycznie trener „przeżywa” u nas w klubie jeden rok. Ja osobiście NF daje dwa lata. Pierwszy to aklimatyzacja i układanie puzzli. Drugi to już potknięcia i rozczarowania. Ekstraklasa nie ma logiki! Nie ma jej ze względu na kuriozalne zachowania i decyzje władz klubów które mieszają się w każdy aspekt działania klubu. Jednocześnie pozwalając piłkarzom na brak profesjonalizmu w innych aspektach. Niejednokrotnie rozmawiałem z piłkarzami wracającymi zza granicy i to również i do Lecha, którzy mówili że jest przepaść. I o tym można by napisać książkę czego w tym miejscu robił nie będę.
  Wracając do tematu, zawalono wszystko co dało się zawalić. Tymczasem w życie wchodzi kolejny plan na kolejne lata. I nie trudno przewidzieć jak on się skończy. Gdyż jak powtarzałem i powtarzał będę. To są Ci sami ludzie, na tych samych stanowiskach i działają w ten sam sposób w tym samym kierunku. Jedynie zwrot się zmienił, ale to nie zmienia nic.

  • zibi pisze:

   Masz rację ale jeśli chodzi o trenera to daję człowiekowi maksymalnie 6 miesięcy. Dlaczego? Nie chodzi nawet o specyfikę Ekstraklasy a o zachowanie piłkarzy i zarządziku pod mało chwalebnym przewodnictwem …Walecznego Inaczej. Jeśli dojdzie do przestawienia wajchy na młodzież to możemy mieć bunt na pokładzie wśród starszych piłkarzy. Zarządzik w osobie Walecznego zdecydować może o wymianie trenera bo przecież nie zrezygnuje z promowania młodzieży, której sprzedaż jest głównym dochodem klubu. Jeśli Duńczyk wprowadzi zachodnie zachowania na treningach oraz pełen profesjonalizm dotyczący sportowego trybu życia dla piłkarzy to po cichu zbuntują się wszystkie gwiazdeczki, niezależnie od wieku. Gdzie w tym wszystkim walka o jakiekolwiek trofea, oczywiście z wyłączeniem następnej koszulki z nazwiskiem sprzedanego młodzieżowca? Na to pytanie może odpowiedzieć tylko Waleczny Inaczej a on tego nie zrobi bo kompletnie nie wie o co chodzi w piłce nożnej.

   • Sosabowski pisze:

    @zibi, Piotr Rutkowski wytrzymał do końca z Mariuszem Rumakiem. Publicznie mówi o nowym otwarciu. Chociażby ze względu na jego ego i wizerunek nie zwolni go co najmniej przez rok. Musiałby totalnie nie znać się na trenowaniu. Tymczasem wydaje się aktualnie najlepiej przygotowanym do swojej pracy w całym klubie. Nie będe rozpisywał wydarzeń niczym Roman Kołtoń na tablicy. Ale ja widzę to tak, że będzie wprowadzenie rygoru. Nasze chłopaki będą wyglądały przez to obciążnie dość słabo w sparingach niemniej jednak to może wypalić na pewien czas. Ano taki dopóki w gabinetach znowu nie poczują się zbyt pewnie i przez swoje ruchy coś zawalą. Kozioł ofiarny? Przecież nie kumple z biurka obok tylko trener. Wtedy dojdzie do spięć i skończy się jak zawsze. Piłkarze mogą być tylko katalizatorem. Ale nie podejrzewam, że przy tak spektakularnej porażce jakim był ten sezon dojdzie do tego wcześniej niż za dwa okienka transferowe.

   • Pawelinho pisze:

    zibi „Walecznego Inaczej” nie wiem dlaczego, ale od razu mi się spodobało to określenie wobec Piotra Walecznego 🙂

  • Pawel1972 pisze:

   Tworzysz jak koń pod górkę, na wszystkie ligi zachodnie patrzysz przez pryzmat Bundesligi, a facet przychodzi z ligi duńskiej, która wcale nie jest lepsza od naszej, w której nie trenuje się ciężej, niż w naszej. A jeszcze w tej lidze duńskiej NF radził sobie przeciętnie – jedno mistrzostwo to poniżej Skorży czy Papszuna, a nawet poniżej Janka Urbana. Po raz kolejny daliście się nabrać dziecku Jacka.

   • zibi pisze:

    We wszystkich znaczących ligach europejskich, intensywność gry jest kilkakrotnie wyższa niż w naszej Ekstraklasie. Nie wiem czym to jest spowodowane i dzięki czemu piłkarzom chce się biegać i walczyć. Co do NF, podejrzewam, że jego przyjście spowodowane jest chęcią sprawdzenia się, brakiem znajomości polskiej ligi oraz podawaną przez Walecznego informacja o rezygnacji z powrotu do Lecha, Pana Trenera Macieja Skorży. Na koniec, moim zdaniem brak Pana Trenera w Lechu, spowodowany jest znajomością rzeczywistości Lecha.

   • Sosabowski pisze:

    Nikt tu na nic się nie nabiera. To, że ktoś wygląda lepiej na tle bardzo nisko obniżonej poprzeczki nic nie wnosi. Jak w ostatnim zdaniu. Nic się w klubie nie zmieni.

 42. zibi pisze:

  Szanowna redakcjo, zamieście proszę ten link. Dla mnie najważniejszy jest fragment mówiący o Flicku, że chciał zacząć od podstaw i zaczął a zrobił to dlatego, że chciał dobrze poznać fach i zdobyć doświadczenie. Teraz najważniejsze pytanie. Jakie doświadczenie w prowadzeniu wielkiego, jak na polskie warunki, klubu ma Piotr Waleczny???https://www.youtube.com/watch?v=u8bpJVzjh_I

Dodaj komentarz