Plus maja: Bartosz Mrozek

W maju 2024 najlepszym piłkarzem Lecha Poznań był Bartosz Mrozek. Tak przynajmniej wynika z ocen wystawianych przez kibiców Kolejorza po każdym z czterech meczów rozegranych w kończącym się miesiącu.

Maj był tragicznym miesiącem. Lech Poznań zdobył tylko punkt na 12 możliwych oczek do zdobycia, po 12 latach przegrał z Ruchem Chorzów, który spadł z ligi, po 6 latach poległ u siebie z Koroną Kielce i po 4 latach poniósł porażkę z Legią Warszawa. Miało to tragiczne konsekwencje, Kolejorz dnia 12 maja stracił 3. miejsce i fatalny sezon 2023/2024 zakończył na 5. pozycji.

03.05, Ruch – Lech 2:1
Średnia ocen: 1,87 (2 wynik)

12.05, Lech – Legia 1:2
Średnia ocen: 2,94 (1 wynik)

19.05, Widzew – Lech 1:1
Średnia ocen: 4,59 (1 wynik)

25.05, Lech – Korona 1:2
Średnia ocen: 2,67 (1 wynik)

Według ocen wystawianych przez internautów KKSLECH.com po każdym z czterech majowych spotkań Bartosz Mrozek łącznie 3 razy miał najwyższą średnią ocen i raz drugą, więc nie ma żadnych wątpliwości, kto w maju był najlepszy. 24-latek w 4 meczach puścił aż 7 goli, a jednak kibice Kolejorza regularnie wyróżniali grę „Mrozia”, dzięki któremu Lech Poznań nie stracił jeszcze więcej bramek.

Bartosz Mrozek w maju był lepszy od m.in. Mikaela Ishaka, który regularnie strzelał gole i na finiszu rozgrywek z 11 bramkami wyprzedził Kristoffera Velde (10 ligowych trafień). W maju internauci KKSLECH.com nieźle oceniali też Joela Pereirę, Radosława Murawskiego czy Eliasa Anderssona.

null

Według ocen wystawianych przez internautów serwisu KKSLECH.com w lipcu najlepszy był Dino Hotić, w sierpniu Joel Pereira, we wrześniu Filip Marchwiński, w listopadzie Jesper Karlstrom a w październiku, grudniu oraz w styczniowych sparingach Kristoffer Velde. Nieprzerwanie od lutego najlepszy był już Bartosz Salamon, który w maju mocno obniżył loty.

Plus lipca: Dino Hotić
Plus sierpnia: Joel Pereira
Plus września: Filip Marchwiński
Plus października: Kristoffer Velde
Plus listopada: Jesper Karlstrom
Plus grudnia: Kristoffer Velde

Plus sparingów: Kristoffer Velde

Plus lutego: Bartosz Salamon
Plus marca: Bartosz Salamon
Plus kwietnia: Bartosz Salamon
Plus maja: Bartosz Mrozek

Plusy konkretnego miesiąca nie mają znaczenia podczas zliczania ocen z całego sezonu 2023/2024. Niebawem zliczymy Wasze noty wystawiane piłkarzom po wszystkich 41 meczach Kolejorza na 3 frontach i wtedy okaże się, który z zawodników okaże się najlepszym piłkarzem Lecha Poznań w sezonie 2023/2024.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

10 komentarzy

 1. Reyvan pisze:

  Fakt, bramkarz na tle tego dramatu był wartym wyróżnienia. Jakkolwiek jego wyjścia z bramki kończące się piąstkowaniami, zamiast próbami łapania piłki, bywały irytujące. W dwóch czy w trzech sytuacjach brakowało również komunikacji z obrońcami. I wzięcia większej odpowiedzialności na siebie. Kiedy zawodnicy z pola z obronnej formacji nie bardzo wiedzieli co zrobić z piłką.

 2. Biedra pisze:

  Dla mnie Mrozek jest jednym z najsłabszych bramkarzy Lecha ostatnich lat. Przy dośrodkowaniach jest tak samo niepewny jak VdH, na linii broni tylko to co leci prosto w niego, a rozpoczęcie gry to już w ogóle jest dramat. Do wymiany i to jak najszybciej.

  • Hazaj pisze:

   Do wymiany na …kogokolwiek bo ma niemodną fryzurę! Zastanówcie się co piszecie bo…. ktoś jednak to czyta.
   1- miauczenie niedawno że Lech nie ma bramkarzy swojego chowu
   2- był w statystykach w sez 23/24 ( w Mielcu) najlepszym bramkarzem Ekstraklapy
   3- „wszędzie dobrze gdzie nas nie ma
   Co do komunikacji- dwa samobóje strzelili mu „właśni obrońcy” ( Lech-Legia 1-2) plus samobój Pereiry z Koroną. No sorry niech się k… obrońcy ogarną bo są do …..y.
   Jak o Salamonie tak i w przypadku Mrozka napiszę – od… się od Mrozka.

   • Hazaj pisze:

    ps: Jeśli tak go krytykujecie aż strach się bać co napiszecie o POZOSTAŁYCH piłkarzach Lecha gorszych od niego (wg majowych statystyk kiboli). Chyba wymienić należałoby wg Was CAŁĄ drużynę na… (no właśnie na kogo).

   • leftt pisze:

    A jednego nawet sam sobie strzelił.

 3. Ostu pisze:

  Ale ze co…?
  Nie zmieniaj Mrozka swego bo możesz mieć GORSZEGO…?!
  Ja widzę to coraz jaśniej – nie będą zmieniać nikogo – bo nie umieją – by nie dostać GORSZEGO…
  Wnioski ..?
  Ja daję sobie spokój z B17 – i tak mieszkam w lesie o 200 km od Poznania…

 4. mario pisze:

  jeśli bramkarz, który w 4 meczach puszcza 5 bramek (bramek ze szmatą nie liczę) jest najlepszy w całym miesiącu, to jest to też najlepszy dowód na to, że drużyna była fatalna.

 5. Bart pisze:

  Mrozek to bramkarz dobry na Stal Mielec a tak się złożyło że Lech w maju grał jak Stal Mielec, no to Mrozek zaczął przypominać Mrozka z wypożyczenia w Stali Mielec. Moja opinia się nie zmieniłą i dalej uważam że to przeciętny bramkarz. Owszem, potrafi obronić trudne strzały, ale za często mu się przytrafiają mu się proste błędy (wypluwane piłki, niepewne wyjścia do wrzutek), za często ma problem z komunikacją z obrońcami i za często psuje nawet najprostsze podania po ziemi. Lechowi potrzebny jest lepszy bramkarz. Skoro jednak klub nie zamierza szukać bramkarza, to niech dadzą Mrozkowi dobrego trenera bramkarzy. I niech Mrozek ćwiczy grę nogami. Niech ćwiczy dystrybucję piłek w określone sektory boiska, niech wchodzi do gierek w dziadka, i niech jeździ do wronek ćwiczyć na symulatorze podania obiema nogami. Trochę systematyczności i efekty na pewno przyjdą. Lewandowski udowodnił że w każdym wieku można nabywać i poprawiać umiejętności.

  • Hazaj pisze:

   Bramkarz to trudna sprawa. Mrozek ma dopiero 24 lata. Szczęsny – 34,. Drągowski -26 Bułka-24. Napisałem o polskich dobrych bramkarzach i ich wieku ….bo… faktem jest że mają zagranicznych trenerów, grają w „trudnych ligach” więc szybciej zbierają doświadczenie. Druga sprawa – gra nogami. Fakt – gdy się patrzy jak grają nogami bramkarze Arsenalu, City, Liverpoolu itd to szczęka opada ,bo oni lepiej podają (celniej) niż KAŻDY gracz Lecha ! Mrozek (niestety) nie odbiega od poziomu celności zagrań Sousy, Murawskiego, Karlstroema, Kvekve – jeśli bierzemy pod uwagę graczy teoretycznie mających „tworzyć grę”.Może też wynika to z większej ruchliwości ligowców w Anglii gdzie często jednak gracz „dochodzi do podania bramkarza” gdy u nas czeka aż mu piłka spadnie pod nogi czy na głowę.
   Ale tak… Mrozek powinien nad tym elementem pracować! Będzie lepszy.

   • Zbychu pisze:

    Najbardziej to nam brakuje dobrego trenera bramkarzy. Samym talentem się na szczyt nie wejdzie.

Dodaj komentarz