Wypożyczeni zakończyli sezon

W rundzie wiosennej sezonu 2023/2024 na wypożyczeniu w innych klubach przebywało łącznie sześciu zawodników z pierwszej drużyny Lecha Poznań. Na letni powrót do Kolejorza zasłużyli Maksymilian Pingot, Jakub Antczak i Antoni Kozubal, być może latem trenerzy przyjrzą się jeszcze Filipowi Wilakowi.

Filip WILAK

Prawonożny i lewy pomocnik, Filip Wilak wiosną zagrał w ekipie „Niebieskich” zaledwie 8 razy wychodząc w pierwszym składzie tylko na 2 spotkania. Wychowanek Lecha Poznań na 5 meczów nie znalazł się nawet w kadrze, 2 razy nie podniósł się z ławki, więcej grać zaczął dopiero po spadku Ruchu z ligi zaliczając asystę w meczu z Radomiakiem. Lech jest bardzo niezadowolony z efektów wypożyczenia tego piłkarza, Piotr Rutkowski poinformował niedawno o grzywnie, jaką ma zapłacić chorzowski klub za zbyt małą liczbę Wilaka na murawie.

Mecze: 8
Minuty: 282
Gole: 0
Asysty: 1
Żółte kartki: 0

Maksymilian PINGOT

Maksymilian Pingot jesienią przedłużył kontrakt z Lechem Poznań aż do 30 czerwca 2028 roku, po czym zimą trafił na 1,5 roczne wypożyczenie do Stali Mielec (klub ma prawo skrócić umowę wypożyczenia w każdym okienku transferowym). 21-latek raz pauzował za kartki, po tej pauzie od razu wrócił do składu grając ponownie od 1 do 90 minuty. Lewonożny stoper opuścił wiosną tylko 3 mecze, w tym jedno spotkanie przez pauzę za nadmiar żółtych kartek oraz drugie z Lechem Poznań przez zapis w umowie. Maksymilian Pingot wraca w letnim okienku na Bułgarską.

Mecze: 13
Minuty: 1168
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 7
Czerwona kartka: 1

Filip BOROWSKI

Filip Borowski przez cały sezon 2023/2024 nie mógł wygrać rywalizacji. Filip Borowski dopiero w końcówce rozgrywek przekroczył granicę tysiąca minut i zaczął regularnie występować wychodząc w pierwszym składzie Warty Poznań na ostatnie 3 mecze. „Zieloni” ani razu nie wygrali, przez co spadli z Ekstraklasy, a 21-letni defensor rozegrał łącznie 27 spotkań, w tym 24 ligowe mecze. Niedawno Piotr Rutkowski mówił o niezadowalającym wypożyczeniu Borowskiego do Warty, klub chce latem poszukać Borowskiemu innego zespołu.

Mecze: 27 (3 w PP)
Minuty: 1203 (270 w PP)
Gole: 0
Asysty: 1
Żółte kartki: 4
Czerwona kartka: 1

Jakub ANTCZAK

Jesienią Jakub Antczak był ważnym punktem swojej drużyny grając regularnie po 90 minut, wiosną było już inaczej, boczny pomocnik na przełomie lutego i marca stracił nawet miejsce w pierwszym składzie Odry Opole. Od połowy marca znowu było lepiej, skrzydłowy grał regularnie, 11 ostatnich meczów zaczynał w wyjściowej jedenastce, lecz raptem raz grał od 1 do 90 minuty. 20-letni boczny pomocnik zakończył sezon z golem oraz z 5 asystami (ostatnią zaliczył 20 kwietnia), Odra Opole w półfinale baraży przegrała z Arką Gdynia. Piłkarz, który w I-lidze 2023/2024 ujrzał aż 11 żółtych kartek wraca do Kolejorza i latem otrzyma szansę.

Mecze: 33 (1 w PP)
Minuty: 2287 (77 w PP)
Gole: 1
Asysty: 5
Żółte kartki: 11

Antoni KOZUBAL

Antoni Kozubal w ubiegłym sezonie I-ligi opuścił tylko jedno spotkanie przez pauzę za kartki. Środkowy pomocnik był liderem GKS-u Katowice, w 33 ligowych meczach strzelił 5 goli i zaliczył aż 10 asyst (najlepszy asystent I-ligi 2023/2024). To głównie dzięki Kozubalowi klub z Górnego Śląska wywalczył bezpośredni awans do Ekstraklasy. Latem środkowy pomocnik wraca na Bułgarską, w nowych rozgrywkach ma być podstawową ósemką.

Mecze: 34 (1 w PP)
Minuty: 2987 (90 w PP)
Gole: 5
Asysty: 10
Żółte kartki: 6

Krzysztof BĄKOWSKI

Zimą klub skrócił nieudane, półroczne wypożyczenie Krzysztofa Bąkowskiego do Radomiaka Radom i wypożyczył bramkarza do beniaminka I-ligi Polonii Warszawa. 21-latek zagrał w pierwszych 3 wiosennych spotkaniach, w których puścił aż 6 goli. Później wychowanek Lecha Poznań już nie grał, od początku marca nie było go nawet na ławce rezerwowych. Krzysztof Bąkowski dopiero 19 maja zasiadł wśród rezerwowych, w ostatniej 34. kolejce tydzień znowu był nieobecny. Według Piotra Rutkowskiego klub jest bardzo niezadowolony z wypożyczenia tego piłkarza, latem będzie chciał poszukać mu nowej drużyny.

Polonia wiosną 2024
Mecze: 3
Minuty: 270
Puszczone gole: 6
Czyste konta: 0
Żółte kartki: 0

Radomiak jesienią 2023
Mecze: 2 (1 w PP)
Minuty: 180 (90 w PP)
Puszczone gole: 4 (2 w PP)
Czyste konta: 0
Żółte kartki: 0

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

1 Odpowiedź

  1. El Companero pisze:

    mimo wszystko będę trzymał kciuki za Wilaka. Pamiętam jak przed wypożyczeniem do hanysowa, chłopak naprawdę się rozwijał i dawał nadzieję na przyszłość. Dziwię się że w Lechu zdecydowali się na współpracę z takim klubem jak ruch, który od zawsze zerował na nas, sam nigdy nie dając nic w zamian. Wystarczy przypomnieć niedoszły transfer Sadloka i odpowiedź jaką wówczas prezes chorzowskich pajaców dał naszym prezesom. To już było typowe chamstwo niewychowanych ślązaków i dlatego uważam, że Wilaka powinni wtedy wypożyczyć do zespołu 1 ligi walczącego o awans, np Tychy czy Łęczna. Zobaczymy czy go teraz wypożyczą, na pół roku mógłby iść, albo ostro potrenować w rezerwach i wrócić w lepszej formie do gry na wiosnę 2025.

Dodaj komentarz