Pełny plan letnich przygotowań

Znany jest pełny plan letnich przygotowań Lecha Poznań do rundy jesiennej nowego sezonu 2024/2025. Data powrotu piłkarzy do zajęć była znana już wcześniej identycznie jak termin zgrupowania we Wronkach. W środę, 5 czerwca została za to potwierdzona lista letnich sparingpartnerów.

Lech Poznań rozpocznie letnie przygotowania prawie najpóźniej w lidze (później treningi wznowi tylko Górnik Zabrze). Podopieczni Nielsa Frederiksena rozpoczną letnie przygotowania do rundy jesiennej 2024 dopiero w czwartek, 20 czerwca, następnie od 24 czerwca do 6 lipca będą przebywali we Wronkach na obozie.

Latem Kolejorz rozegra łącznie 4 mecze kontrolne. W sobotę, 29 czerwca zmierzy się towarzysko we Wronkach z Lechią Gdańsk, w środę, 3 lipca spotka się w Opalenicy z czeskim Banikiem Ostrawa, dnia 6 lipca (sobota) zagra we Wronkach kontrolnie ze szkockim Dundee FC, a w próbie generalnej w sobotę, 13 lipca Lech rozegra sparing w Poznaniu z innym czeskim zespołem FK Teplice.

Warto dodać, że przez Euro 2024 później do zajęć powróci Bartosz Salamon, Miha Blazić oraz Nika Kvekveskiri, który i tak ma zgodę na odejście latem. W tym okienku transferowym Kolejorz zamierza pożegnać również Adriela Ba Loua i Alana Czerwińskiego, z wypożyczenia wracają Jakub Antczak, Antoni Kozubal, Maksymilian Pingot oraz Filip Wilak, klub chce tego lata sprowadzić nowego lewego obrońcę, prawego obrońcę, napastnika, dwóch skrzydłowych i być może stopera, ponieważ Bułgarską może opuścić m.in. Antonio Milić. Dodatkowo toczą się negocjacje w sprawie sprzedaży Kristoffera Velde, a także Filipa Marchwińskiego.

Przed rozpoczęciem przygotowań w poniedziałek, 10 czerwca odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja prasowa Nielsa Frederiksena, który niebawem ogłosi nazwisko swojego nowego asystenta.

Letni plan przygotowań Lecha Poznań do sezonu 2024/2025:

20 czerwca – Pierwszy trening
24 czerwca-6 lipca – Zgrupowanie we Wronkach
29 czerwca – Sparing: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (Wronki)
3 lipca – Sparing: Lech Poznań – Banik Ostrawa (Opalenica)
6 lipca – Sparing: Lech Poznań – Dundee FC (Wronki)
13 lipca – Sparing: Lech Poznań – FK Teplice (Bułgarska)
19-21 lipca – Początek sezonu 2024/2025

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

9 komentarzy

 1. mario pisze:

  kiepsko mi się kojarzy późne rozpoczęcie przygotowań…

 2. Bigbluee pisze:

  Oni w podwórkowej formie jaka prezentowali wiosną, wrócą z leżaków jeszcze bardziej leniwi i zblazowani, to jak ich Piotrek Zelt zobaczy na treningu to naprawdę napisze na tablicy że on chce do domu.

 3. 07 pisze:

  Powiem tak , trener ma u mnie czystą kartę. Ma miesiąc na przygotowanie zespołu, co prawda bez Salamona i Blazićia , ale do dyspozycji słynne skils lab i kompleks we Wronkach…. znając życie transfery dostanie nie za szybko…. zarówno duńczyk jak I szczególnie zespół musi odmienić podejscie kibiców do nich. Ludzie są nadal wkurw…i na to co grali. Tylko zgoła inna gra jest w stanie sprawić, że wiara przyjdzie na mecz. Czejamy na efekty pracy Trepiłowskiego i Rząsy…. Piotrus syn jest z nich zadowolony, kibice absolutnie nie i to nie od dziś….

 4. Lolek pisze:

  Za nim frederiksen się połapie w tym bajzlu o co chodzi i będzie chciał wdrażać swój plan na drużyne to w tym samym czasie szeptucha będzie namawiać w gabinetach innych żeby go zwolnić.Biedaczysko nie wie z kim ma doczynienia.

 5. PAWEL pisze:

  wszystko wiadomo. Połowa składu będzie po rozpoczęciu ligi. Podobnie jak w poprzednim sezonie przygotowania poprzez grę w lidze.

 6. Lolek pisze:

  Sparing partnerzy nie ma co z najwyższej półki są!👍 Myślałem że chociaż na poziomie AZ Alkmar będą ! Po tym co u nas się odpierdala nikt poważny nie chce z nami grać.

 7. Didavi pisze:

  4 sparing. Pressing, intensywność, schematy, późne transfery. Znowu będziemy traktować pierwsze mecze ligowe jak dalszy ciąg przygotowań jak u Broma?

 8. Hazaj pisze:

  A może już nie rozdrapywać ran? Poczekać na pierwsze 5 meczów z nowym trenerem (może z młodymi w składzie, innym sposobem grania) i wtedy jak będzie cienko to z GRUBEJ RURY (np bojkot stadionowy?)?
  Bo jak się czyta w kryminałach ” jak wyciągasz pistolet to musisz wiedzieć że go użyjesz i będą ofiary”. I tak powinno być. A jak będzie dobrze to po co już teraz przed fajną imprezą jaką będą ME psuć sobie krew ? Ja olałem poprzedni sezon, zamknąłem temat i szykuję się na Euro. A Lech? Jak zacznie to będzie o czym pisać.

Dodaj komentarz