Lechowy plan lata 2024

Tegoroczne lato w Lechu Poznań nie zapowiada się na ciekawe czy emocjonujące. Za nami równe 2 tygodnie od ostatniego meczu podczas fatalnego sezonu 2023/2024, po którym na razie nic się nie zmieniło.

Lato bez Europy to nie to samo, jest to z góry przegrany, nudny czas. Zamiast publikować artykuły na temat m.in. nadchodzących losowań eliminacji Ligi Mistrzów/Ligi Europy/Ligi Konferencji, jesteśmy zmuszeni szukać tematów zastępczych, a do tego podsumowywać nieudane rozgrywki 2023/2024. Pierwszy raz od wielu, wielu lat sezon był nieudany również na polu juniorskim, pierwszy raz od lat żaden młodzieżowy zespół Lecha Poznań np. do lat 17 czy 15 nie uczestniczy w półfinałach Mistrzostw Polski i nie walczy o złoty medal.

Jedno z największych Lechowych wydarzeń lata 2024 jest już za nami. Dnia 6 czerwca poznaliśmy terminarz nowego sezonu PKO Ekstraklasy, aktualnie trwa też 2 termin FIFA na czerwcowe mecze reprezentacji narodowych, a 14 czerwca ruszy Euro 2024, które potrwa do 14 lipca. Udział w tej imprezie wezmą Bartosz Salamon, Miha Blazić i Nika Kvekveskiri, ostatni z lechitów może zagrać w fazie grupowej dnia 26 czerwca (więcej na ten temat -> TUTAJ).

Wspomnianej wyżej trójki zabraknie na pierwszym treningu Lecha Poznań, który zaplanowano na czwartek, 20 czerwca. Kolejorz bardzo późno rozpocznie letnie przygotowania, większość ekstraklasiwiczów wraca do zajęć 17 czerwca, później od nas zaczyna tylko Górnik Zabrze. Wcześniej, bo już w ten poniedziałek, 10 czerwca, o godzinie 10:00 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem nowego trenera niebiesko-białych, Nielsa Frederiksena.

Dwa tygodnie później po konferencji Duńczyka drużyna Lecha Poznań uda się na blisko dwutygodniowe zgrupowanie do Wronek, gdzie będzie nocowała i trenowała na obiektach akademii. Zwieńczeniem pierwszego tygodnia obozu będzie sparing z Lechią Gdańsk (sobota, 29 czerwca, Wronki). Później w środę, 3 lipca w Opalenicy niebiesko-biali zmierzą się kontrolnie z czeskim Banikiem Ostrawa, a na koniec zgrupowania w sobotę, 6 lipca spotkają się we Wronkach ze szkockim zespołem Dundee FC (dokładne godziny tych gier zostaną ustalone później).

Lech Poznań od 8 lipca będzie już ćwiczył na własnych obiektach przy Bułgarskiej, tego lata rozegra tylko 4 mecze towarzyskie i ostatni ma się odbyć na naszym stadionie. W sobotę, 13 lipca podopieczni Nielsa Frederiksena w próbie generalnej przed ligą zagrają z czeską drużyną FK Teplice. Klub przeprowadzi transmisję z każdego sparingu, jeśli te mecze kontrolne będą otwarte. My na KKSLECH.com przeprowadzimy za to mini-raport na żywo z każdego spotkania towarzyskiego, będą też 2 krótkie analizy z każdego sparingu, będziemy 2 razy we Wronkach, raz w Poznaniu, najprawdopodobniej zabraknie nas w Opalenicy. Z ostatnich dwóch sparingów ukażemy na KKSLECH.com fotorelacje.

W lipcu tradycyjnie zostanie zaprezentowana nowa koszulka Kolejorza na sezon 2024/2025, odbędzie się również prezentacja Lecha Poznań przed nowymi rozgrywkami, które zostaną zainaugurowane w dniach 19-21 lipca. Lech Poznań w 1. kolejce zmierzy się u siebie z Górnikiem Zabrze, ten mecz najprawdopodobniej zostanie rozegrany w niedzielę, 21 lipca. Ekstraklasa SA maksymalnie 19 czerwca ogłosi dokładną rozpiskę inauguracyjnej serii spotkań, w dniach 18-19 czerwca odbędą się pierwsze losowania europejskich pucharów 2024/2025, podczas których zabraknie Kolejorza, dlatego to lato nie zapowiada się ciekawie.

12 dni przed startem przygotowań do rundy jesiennej 2024 nie został jeszcze skompletowany sztab szkoleniowy Nielsa Frederiksena (brakuje m.in. asystenta Duńczyka), formalnie odeszli tylko Barry Douglas, Artur Sobiech i Rafał Janas, z wypożyczenia wróciło 4 piłkarzy i nikt nowy nie trafił na Bułgarską. Przypomnijmy, że Lech Poznań tego lata planuje sprowadzić m.in. prawego obrońcę, lewego obrońcę, dwóch skrzydłowych, napastnika oraz stopera, jeśli z Bułgarskiej odszedłby Antonio Milić.

LECHOWY PLAN LATA 2024:

3-11 czerwca – Termin FIFA (2 mecze kadr)
6 czerwca – Terminarz Ekstraklasy na sezon 2024/2025
10 czerwca – Pierwsza konferencja Nielsa Frederiksena
14 czerwca-14 lipca – UEFA Euro 2024
20 czerwca – Początek letnich przygotowań Lecha Poznań
24 czerwca – Początek obozu Lecha Poznań we Wronkach
29 czerwca – Sparing: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (Wronki)
3 lipca – Sparing: Lech Poznań – Banik Ostrawa (Opalenica)
6 lipca – Sparing: Lech Poznań – Dundee FC (Wronki)
6 lipca – Koniec obozu Lecha Poznań we Wronkach
13 lipca – Sparing: Lech Poznań – FK Teplice (Bułgarska)
19-21 lipca – Start sezonu 2024/2025 (Lech Poznań – Górnik Zabrze)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. 07 pisze:

  Redakcjo zróbcie proszę ankiete jakie są nastroje wśród kibiców oraz kto jest zainteresowany kupnem karnetu? Sezon ogorkowy w pełni…. na razie same fake newsy wntemacie transferów.

 2. Ostu pisze:

  Niechaj jadą do tych Wronek – mieszkają i trenują na obiektach akademii – przynajmniej poczują na własnej skórze i wyobrażą co może ich spotkać gdy Lech wróci do Wronek …
  Śmieję się w duchu gdy wyobrażam sobie jak piłkarze Lecha – mieszkający w Poznaniu – codziennie dojeżdżają na trening do Wronek…

 3. Lolek pisze:

  Oni nadają się do sadzenia kwiatów w ogródku a nie do profesjonalnej piłki🤣

Dodaj komentarz