Wiele prac na stadionie (FOTO)

Na ENEA Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 od kilku tygodni trwają różnego rodzaju prace remontowe i nie tylko. Trwa aktualnie montaż ogromnej sceny na dwa koncerty Dawida Podsiadło, które odbędą się już w ten weekend.

W maju Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji podpisały umowę na prace związane z umyciem membrany I, II oraz III trybuny. Na jej mocy wykonawca ma wyczyścić prawie 50 tysięcy metrów kwadratowych dachu, prace rozpoczęły się kilkanaście dni temu i mają zakończyć się przed startem nowego sezonu 2024/2025. Umyta zostanie zewnętrzna oraz częściowo wewnętrzna połać membrany stadionu, koszt całej inwestycji łącznie z naprawą otuliny betonowej słupów ma wynieść 748 tysięcy złotych netto. Membrana czwórki nie zostanie umyta, gdyż ta trybuna wymaga przeprowadzenia bardziej zaawansowanych prac modernizacyjnych.

Dnia 11 czerwca widać już pierwsze efekty prac, część membrany III trybuny od strony ulicy Bułgarskiej jest umyta, dodatkowo trwa wymiana oznaczeń stadionowych. Operator stopniowo wymienia stare niebiesko-białe tablice na nowe zielono-białe, które zawierają logo ENEA Stadionu. Wokół obiektu Lecha Poznań stoją już także inne tablice informacyjne.

Oprócz montażu nowych tablic czy mycia membrany od paru dni na głównej płycie stadionu Lecha Poznań trwają jeszcze inne prace. Montowana jest ogromna scena na dwa koncerty Dawida Podsiadło, które odbędą się w sobotę, 15 czerwca oraz w niedzielę, 16 czerwca. Przy organizacji tych koncertów pracuje prawie 1,5 tysiąca ludzi, a 54 tiry przywiozły blisko 117 ton sprzętu, w tym 1740 metrów kwadratowych ekranów LED, 578 sztuk głośników i blisko 70 kilometrów różnego rodzaju okablowania.

Bilety na dwa koncerty Dawida Podsiadło były sprzedawane od 5 grudnia i bardzo szybko znalazły swoich nabywców. W ten weekend dwa koncerty muzyczne na obiekcie Lecha Poznań zobaczy po 50 tysięcy ludzi co będzie rekordem nowego stadionu otwartego we wrześniu 2010 roku. Krótko po występie Podsiadło dojdzie do kolejnej wymiany murawy, na której po zakończeniu sezonu 2023/2024 odbywały się już mniejsze, często zamknięte imprezy.

Lech Poznań pierwszy mecz na nowej murawie ma rozegrać w sobotę, 13 lipca, kiedy w próbie generalnej przed rozpoczęciem nowych rozgrywek zmierzy się towarzysko z czeskim zespołem FK Teplice. Tydzień później (19-21 lipca) w ramach 1. kolejki Ekstraklasy podopieczni Nielsa Frederiksena podejmą przy Bułgarskiej drużynę Górnika Zabrze. Poniżej znajduje się prawie 40 świeżych zdjęć ukazujących prace mające miejsce na ENEA Stadionie.

Prace na stadionie Lecha Poznań (11.06.2024)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

5 komentarzy

 1. 07 pisze:

  Jedni myją, drudzy kurzą, jeszcze inni rozkładają…a jeszcze inni wode wypompowywują i jak ma potem Piotrek sie bawić w spokoju? Najpierw Helik popsuł cały misterny plan transferowy, a teraz jakiś Podsiadło… ;)))))

 2. Pan T.Arhei pisze:

  Mi przysłowiowa już „brudna membrana ” nie przeszkadzała w odwiedzaniu Stadionu, ale dopóki Piotr Rutkowski nie przeprosi za Kucyka to mnie ( i paru innych) na Stadionie NIE ZOBACZY. Właśnie program Lechici przysłał ankietę , więc adres mailowy zna, mój i 84k innych „klientów” .
  PS. Pod siodło to chyba czaprak?

 3. versoo pisze:

  Te zielone tablice będą jedynym warcianym akcentem przy Bułgarskiej. Starczy im

 4. mario pisze:

  kurde, ale 580 głośników i 70 km kabli? Kurde!!!
  A ta membrana, to rzeczywiście była „czorna jak święta ziemia”…

Dodaj komentarz