Kosmetyczne zmiany w sztabie

W sztabie szkoleniowym Lecha Poznań doszło do kosmetycznych zmian. Odsunięty został dotychczasowy trener bramkarzy, Maciej Borowski, który rok temu zastąpił na tym stanowisku Macieja Palczewskiego. Znany jest także nowy szef sztabu medycznego.

Latem rok temu awans zaliczył Maciej Borowski, który z akademii trafił do pierwszej drużyny Lecha Poznań w miejsce Macieja Palczewskiego, z którym klub nie chciał przedłużyć umowy. Po roku Borowski żegna się z pierwszym zespołem, nie wiadomo czy zostanie w strukturach KKS Lech Poznań. Macieja Borowskiego na stanowisku trenera bramkarzy zastąpi Dominik Kubiak wracający do Kolejorza po ponad 5 latach.

44-letni szkoleniowiec w ostatnich sezonach pracował w Warcie Poznań. Wcześniej był już trenerem bramkarzy m.in. za czasów Mariusza Rumaka zdobywając z Kolejorzem dwa srebrne medale Mistrzostw Polski. Dominik Kubiak po przyjściu Macieja Skorży we wrześniu 2014 roku został przesunięty do klubowej akademii, w 2018 roku święcił z juniorami starszymi zdobycie Mistrzostwa Polski.

Ponadto znany jest następca Krzysztofa Pawlaczyka. Nowym szefem sztabu medycznego został pracujący dawniej w Chinach a ostatnio w naszej akademii, Rafał Hejna. Dodatkowo do sztabu medycznego dołączył fizjoterapeuta Bartosz Górecki. W dalszym ciągu nie ma nowego asystenta Nielsa Frederiksena, za jego sprowadzenie odpowiedzialny jest Duńczyk, któremu zarząd pozwolił wybrać człowieka, z którym będzie współpracował.

Sztab KKS Lech Poznań 2024/2025:

Pierwszy trener: Niels Frederiksen
Asystenci trenera: Hubert Wędzonka
Trener od stałych fragmentów: Dariusz Dudka
Trener bramkarzy: Dominik Kubiak
Pierwszy trener od przygotowania fizycznego: Antonin Cepek
Drugi trener od przygotowania fizycznego: Karol Kikut
Kierownik drużyny: Mariusz Skrzypczak
Analityk: Hubert Barański
Specjalista ds. suplementacji: Patryk Wiśniewski
Sztab medyczny: Rafał Hejna, Marcin Lis, Jakub Stefaniak, Tomasz Jaśkowiak, Maciej Łopatka, Maciej Smuniewski, Bartosz Górecki
Szef działu naukowego: Bartłomiej Grzelak
Kucharz: Artur Dzierzbicki
Magazynier: Sławomir Mizgalski

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

30 komentarzy

 1. Bart pisze:

  Błędy jakie w Warcie robili Jędrzej Grobelny i Adrian Lis to bardzo dobra wizytówka trenera Dominika Kubiaka. No ale ważne że jest tani i że jest starym kumplem. Ze sztabu też, niby wywaleni, ale posady w akademii dla każdego muszą być. Kolesiowski klub sportowy ma się doskonale.

 2. Grossadmiral pisze:

  Yhym czyli znowu się przyznali do nie trafionej decyzji z nominacją Borowskiego. Nie oceniam pracy Kubiaka w warcie bo to sympatyczny gość i może i złym trenerem nie jest ale to jakaś patologia co roku wymieniać trenera bramkarzy. Zero wizji znowu łapanka na co tak kręcić co 5 minut? Wystarczyło dać więcej Palczewskiemu i spokój. Oczywiście przygotowanie fizyczne jak żula spod sklepu ale żadnych zmian bo po co. Kiki robi fitness Cepek teoretyk a tu coraz gorzej

 3. marcinos pisze:

  I cyk – nagle Dudka, który umówmy się nie jest intelektualistą, wymyśli 20 sposobów jak ograć Papszuna. Pomoże mu Wędzonka. Będą się kisić we własnym sosie oraz nadskakiwać Piotrowi kolejny rok. Skoro ci ludzie nie są w stanie dostarczać pomysłów, to należy ich wymienić. Naprawdę nie ma się co oszukiwać, że gracze typu Dudka, których szczyt kariery miał miejsce 20 lat temu mogą coś wnieść.

 4. absinth pisze:

  Cześć wszystkim.
  Miałem nadzieję na zmiany zwłaszcza w pionie przygotowania fizycznego. W moim mniemaniu, od kilku lat odstajemy fizycznie od innych ekip. Kolejną postacią, która mnie nie przekonuje jest Dudka. Jakiejś wirtuozerii w SFG w Lechu nie widziałem.
  No i na koniec, bramkarz zostaje zawodnikiem sezonu, a leci jego trener 🙂

 5. Lolek pisze:

  Cały czas tylko pier..olą kto odejdzie! Nic kur..a kto przyjdzie! Od 18lat tylko kosmetyka w klubie i drużynie.

 6. leftt pisze:

  W zeszłym roku Mrozek był czołowym bramkarzem ligi, w tym najlepszy był Kochalski. Naprawdę nie można było tego trenera ze Stali wyjąć?

 7. mario pisze:

  ja tam na trenerach się za bardzo nie znam, na trenerach bramkarzy tym bardziej. Ale jestem zdania, że taki klub jak Lech powinien celować w najlepszych trenerów, a nie takich, którzy po prostu chcą w Lechu pracować i ich CV nie powala.
  A jego CV nie powala…
  Ogólnie rzecz ujmując, to jest to kolejny dowód na złe zarządzanie sportem w naszym klubie. I ten błąd jest powielany przez całą drabinkę ALP z nielicznymi wyjątkami.
  Noż qrwa mać: chcesz mieć dobrze wyszkolonych zawodników, to musisz mieć dobrych trenerów! I musisz im płacić!!!
  MATOLE, NIE ROZUMIESZ TEGO???!!!

  • Michu1982 pisze:

   Jeszcze się tym denerwujesz? Przecież filozofie Piothra to :
   1. Dobry trener- tani trener
   2. Dobry transfer- darmowy transfer
   3. Dobry zarząd – zaufany , wchodzący w dupkę
   4. Dobre miejsce w lidze – każde bo zawsze powie że akurat chciał takie zająć
   5. Dobry kibic – tu bym musiał podać nicki tych co się uruchamiają co jakiś czas😉 czyli taki co rozumie ta właśnie filozofię
   Na koniec tylko dodam że na szczęście są tacy jak ty i wielu innych co nie pojmują tej filozofii 😉 Jak będzie nas naprawdę wielu to coś jak w demokracji może większością coś się ugra – tylko tata mi zawsze powtarzał że demokracja to ustrój dla idiotów bo tylko myślą że coś wywalczą a i tak potulnie wykonują to co jakiś cymbał im wmówi

   • mario pisze:

    bo kurde zawsze mnie denerwowała, denerwuje i denerwować będzie taka prostacka, genetyczna glupota. Czasami mi się tu ulewa

  • Pawelinho pisze:

   mario

   Nie zapominaj, że Lech jest najlepiej zarządzanym klubem w Polsce wg niemądrej skrzydlatego z dziupli w drzewie 😉 Na ten moment zawsze najlepszą opcją dla obecnie zarządzającymi Lechem zawsze wygra ta opcja, która będzie najtańszą w kosztach utrzymania jaka tylko jest dostępne na rynku.

 8. Hazaj pisze:

  Akurat będę bronił i Cepka i Kikuta. To trener i jego asystenci „ustalają jak ma grać drużyna” nie faceci od przygotowania fizycznego.To Rumak kazał „posiadać piłkę” .Po 2 ani Pereira ani np Douglas nie byli zbyt wybiegani (ot na przykład), a taki ponoć szybki i wytrzymały Gurgul został odesłany do rezerw(to nie była decyzja tych od biegania) .Po 3 – szybkośc ważniejsza od nawalania kilometrów.. Sprawdźcie sobie statystyki najlepszych drużyn np PO meczu w LM.
  To nabijanie kilometrów gdy „piłka się nie słucha i partner nie zrozumiał zamiarów podającego albo piłka nie ułożyła się na stopie”… Panowie LITOŚCI.
  Cepek i Kikut trenowali drużynę za Brma/ w meczach LK!
  Myślę że winien braku postępów jest… kucharz który jest za długo.
  A także dziwię się dlaczego w sztabie nie ma psychologa ( a mają i Bayern, Arsenal, MCity tak na przykład) bo tyle się p…. że piłkarze mają… problem w głowach !

 9. Didavi pisze:

  Przesuwanie pionków. Brak asystenta. Wątpliwej jakości trener bramkarzy, a reszta pewnie zostanie na swoich stołkach i jeszcze ten komunikat, że Rumak sam zdecyduje czy chce zostać. Piękne!
  Co do Borowskiego. Dla mnie to dziwna, niezrozumiała decyzja, tzn. nie uważam go za eksperta, ale Mrozek się przy nim mocno poprawił. Gdyby przychodził za Borowskiego ktoś o uznanej klasie (bardzo dobrą robotę robi trener bramkarzy Stali Mielec) to uznałbym, że warto, ale czy ten Kubiak taki dobry czy jak każdy w Lechu po znajomości, bo już ty był?

 10. Sowa Przemadrzala pisze:

  Myślę, że problemem jest upór Rutka, przy trenerach obcokrajowcach. Kiedyś to miało sens, bo Polacy byli bardzo słabi. Teraz dokonał się olbrzymi postęp i należy stawiać na Polaków lub obcokrajowców z doświadczeniem w eklapie.

  Trener obcokrajowiec nic nie wie o lokalnych trenerach/asystentach, specjalistach. Lech w ten sposób wyłączył się z obiegu specjalistów, który coraz lepiej funkcjonuje. Z tymi trenerami bramkarzy, to nie jest tak, że oni oszczędzają: oni nie potrafią ocenić i nie wiedzą kogo wybrać. Może tym razem się uda? Ten Duńczyk niech zostanie i niech pracuje jak najdłużej, ale kolejny powinien być Polak lub obcy z eklapy.

  Sądzę, że gdyby w zimie zatrudnili kogokolwiek z listy: Myśliwiec, Magiera, Brosz, Włodarski, Siemieniec, Szwarga, Runjaic, Vukovic, Feio to Lech byłby mistrzem w tym roku.

  Lech powinien przestać wydziwiać i zacząć robić proste rzeczy, bo ma najlepsze planowanie i zarządzanie finansami i do osiągnięcia sukcesów (powiedzmy 7 trofeów i cztery fazy grupowe europejskich pucharów w ciągu 10 lat) wystarczy, że w pozostałych elementach będzie dobry. Skauting trzeba poszerzyć o wszelkie mistrzostwa świata/kontynentów plus dołożyłbym coś z Ameryki Południowej, np. Ekwador, Peru albo drugą ligę brazylijską.

 11. Sowa Przemadrzala pisze:

  I jeszcze raz, bo ważne: Lech powinien przestać wydziwiać. Gdyby w zimie zatrudnili kogokolwiek z listy: Myśliwiec, Magiera, Brosz, Włodarski, Siemieniec, Szwarga, Runjaic, Vukovic, Feio to Lech byłby mistrzem w tym roku.

Dodaj komentarz