Maksymilian Dziuba w GKS-ie Tychy

Maksymilian Dziuba w nowym sezonie 2024/2025 nie będzie występował w Lechu Poznań. Klub we wtorek, 18 czerwca wypożyczył swojego wychowanka do I-ligowego GKS-u Tychy, w którym 19-latek spędzi rok.

Maksymilian Dziuba zadebiutował w pierwszej drużynie pod koniec października 2023 roku, gdy trenerem Lecha Poznań był jeszcze John van den Brom. Lewonożny rozgrywający wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Zawiszą w Bydgoszczy (4:0). Dziuba po meczu 1/16 finału Pucharu Polski został wówczas wysoko oceniany przez internautów KKSLECH.com, każdy z kibiców zwrócił wtedy na niego uwagę, wielu chciało częściej widywać tego pomocnika wiosną.

W minionej rundzie wychowanek Lecha Poznań dostał tylko 4 szanse, w tym jedną w Pucharze Polski. 19-latek zadebiutował w Ekstraklasie dnia 15 marca notując jedną minutę w meczu z Wartą Poznań, później zagrał jeszcze w końcówce starcia z Pogonią Szczecin i przez 23 minuty w spotkaniu z Koroną Kielce.

Dziś klub wypożyczył lewonożnego rozgrywającego do GKS-u Tychy, w którym wychowanek Lecha Poznań spędzi rok. Po jego odejściu i po planowanej sprzedaży Filipa Marchwińskiego na dziesiątce będzie mógł występować tylko Afonso Sousa. Według majowych słów Piotra Rutkowskiego klub nie planuje sprowadzić latem nowego rozgrywającego.

Warto przypomnieć, że Kolejorz rozważa jeszcze inne wypożyczenia. Wkrótce czasowo z Bułgarskiej odejdzie trzeci bramkarz Mateusz Pruchniewski, nowe drużyny są poszukiwane dla Filipa Borowskiego i Krzysztofa Bąkowskiego.

Maksymilian Dziuba w majowym meczu z Koroną Kielce
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

6 komentarzy

 1. mario pisze:

  myślałem że jednak zostanie w jedynce. Ciekawy jestem powodów takiej decyzji. Może nie jest jeszcze gotowy? Czyli na 10 na bank będzie grał Ali z Sousą. Już wiemy, że Sousa tam nie daje rady. Za chwilę dowiemy się, że Ali też się nie nadaje, bo niby dlaczego nagle miałby zaskoczyć?
  Fajnie budują drużynę.

 2. Hazaj pisze:

  Co za jaja. Brak słów.
  Jeden z najbardziej obiecujących graczy Lecha po przesiedzeniu CALĘGO niemal sezonu na ławce w 1 zespole ( grał albo nie grał w 2ligowych rezerwach!) jest wypożyczony co…. 1 ligi gdzie ma się nauczyć JAK GRAĆ W EKSTRAKLASIE ! Chyba kogoś z decydentów bardzo mocno poje…ło. A zostaje Sousa który nie grał NIC mimo że biegał po boisku. Był klasycznym pozorantem nie lepszym od Kvekveskviriego!
  A ponoć zespół miał przejść „transfuzję młodej krwi”. No ja nie mogę.. cisną się same inwektywy na usta.

 3. sorel pisze:

  Debile wronieckie nie znają granic w kompromitacjach… K… Na da się spokojnie patrzeć na rozkład Kolejorza! Wypierdalać wszyscy!

 4. PAWEL pisze:

  Przecież Sousa nie ma zdrowia ani warunków czy szybkości na fizyczną ekstraklasę.

 5. zico pisze:

  Slaskie powietrze dobrze robi naszym, wroci za rok zahartowany.

Dodaj komentarz