Lech Poznań rozpoczął przygotowania

W czwartek, 20 czerwca Lech Poznań rozpoczął letnie przygotowania do nowego sezonu 2024/2025. Tego lata zawodnicy Kolejorza mieli aż 25 dni wolnego, później do zajęć powrócą tylko zawodnicy Górnika Zabrze, którzy do treningów wrócą 21 czerwca.

W czwartek rano piłkarze Lecha Poznań spotkali się z Nielsenem Frederiksenem na pierwszej odprawie, przeszli badania krwi, pierwsze testy, a przed godziną 11:00 pojawili się na jednym z bocznych boisk ENEA Stadionu. Na boisko wyszli m.in. Kristoffer Velde, Adriel Ba Loua czy Alan Czerwiński, którzy tego lata z różnych powodów mają odejść z klubu. Obecni byli też gracze wracający z wypożyczenia – Maksymilian Pingot, Filip Wilak, Jakub Antczak oraz Antoni Kozubal, a także rekonwalescenci – Dino Hotić, Ali Gholizadeh i Kornel Lisman trenujący indywidualnie.

20 czerwca przygotowania rozpoczęli jeszcze młodzi zawodnicy z rezerw tacy jak Kamil Jakóbczyk, Wojciech Mońka, Igor Brzyski, Igor Stankiewicz, Kacper Wołowiec i Tymoteusz Gmur. Podczas dzisiejszych zajęć brakowało kadrowiczów w postaci Bartosza Salamona, Niki Kvekveskiriego oraz Mihy Blazicia. Jeśli ich reprezentacje nie wyjdą z grupy podczas Euro 2024, to cała trójka zamelduje się przy Bułgarskiej najpóźniej 10 lipca. Dziś nieobecni byli jeszcze Filip Marchwiński i Filip Szymczak, którzy do treningów powrócą w poniedziałek. Na razie nie wiadomo, kiedy do ćwiczeń wróci kontuzjowany Filip Dagerstal.

Drużyna Lecha Poznań do niedzieli będzie trenowała na własnych obiektach, następnie w poniedziałek, 24 czerwca uda się na blisko dwutygodniowe zgrupowanie do Wronek, gdzie będzie nocowała i trenowała na obiektach akademii. Zwieńczeniem pierwszego tygodnia obozu będzie sparing z Lechią Gdańsk, który zostanie rozegrany w sobotę, 29 czerwca, o godzinie 13:00 we Wronkach. Później w środę, 3 lipca w Opalenicy niebiesko-biali zmierzą się kontrolnie z czeskim Banikiem Ostrawa, a na koniec zgrupowania w sobotę, 6 lipca spotkają się we Wronkach ze szkockim zespołem Dundee FC (dokładne godziny tych gier zostaną ustalone później).

Lech Poznań od 8 lipca będzie już ćwiczył na własnych obiektach przy Bułgarskiej, tego lata rozegra tylko 4 mecze towarzyskie i ostatni ma się odbyć na naszym stadionie. W sobotę, 13 lipca podopieczni Nielsa Frederiksena w próbie generalnej przed ligą zagrają z czeską drużyną FK Teplice. Klub przeprowadzi transmisję z każdego sparingu, mecze kontrolne będzie także można obejrzeć na TVP Poznań. My na KKSLECH.com przeprowadzimy za to mini-raport na żywo z każdego spotkania towarzyskiego, będą też dwie krótkie analizy z letnich sparingów, będziemy 2 razy we Wronkach, raz w Poznaniu, najprawdopodobniej zabraknie nas w Opalenicy. Z ostatnich dwóch sparingów ukażemy na KKSLECH.com fotorelacje.

Przypomnijmy, że Lech Poznań w 1. kolejce PKO Ekstraklasy 2024/2025 zmierzy się u siebie z Górnikiem Zabrze. Ten mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 21 lipca, o godzinie 17:30.

Letni plan przygotowań Lecha Poznań do sezonu 2024/2025:

20 czerwca – Pierwszy trening
24 czerwca-6 lipca – Zgrupowanie we Wronkach
29 czerwca – Sparing: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (13:00, Wronki)
3 lipca – Sparing: Lech Poznań – Banik Ostrawa (Opalenica)
6 lipca – Sparing: Lech Poznań – Dundee FC (Wronki)
13 lipca – Sparing: Lech Poznań – FK Teplice (Bułgarska)
21 lipca – Początek sezonu 2024/2025 (Lech Poznań – Górnik Zabrze)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

24 komentarze

 1. Sapuaro pisze:

  Jak to dobrze, że na początek przygotowań mamy już skompletowaną kadrę! Nowi będą mogli zgrywać się od razu z… a nie, czekaj, to Lech, nieważne.

 2. mario pisze:

  czekam na pierwsze kontuzje

  • 07 pisze:

   Ponoć Ali po pobraniu krwi zbyt mocno przetrzymywał wacik…. 2 tygodnie w Reha teraz zostanie. Dojedzie na koniec okresu przygotowawczego… . 😉 lekarz mu zalecił, aby do konca kontraktu w Poznaniu grał asekuracyjnie… 😉

 3. Levin_9 pisze:

  Sennie dryfujemy ku nowemu sezonowi.

 4. Lolek pisze:

  Rutkowski teraz będzie robił na złość kibicom i noe będzie żadnych transferów! Za transparent” WSTYD”

 5. legat79 pisze:

  Często używaliśmy słowa minimalizm to jak nazwać to co oni teraz odp………

 6. pistons77 pisze:

  Jak Dagerstal wróci do treningów, to we wszystkich kościołach w Poznaniu powinny bić dzwony, takie to będzie wydarzenie 🙂

  • LeposOnlyLech pisze:

   No jak wróci nasz charyzmatyczny środkowy obrońca to nie będzie już potrzeba żadnych wzmocnień bo to jest największe wzmocnienie,on może grać na środku,na boku,w środku jako napadzior po prostu piłkarz orkiestra ,a podobno jak młody rurek poprosi to potrafi nawet lewitować.Znamy narrację prawda (Salamon 2).Jak tam wronieckie wsiury będzie lepiej co nie no przecież musi być.

 7. Sp pisze:

  Równo miesiąc do pierwszego meczu w ekstraklasie. Czarno to widzę, ale z tym zarządem jeszcze wiele może nas zdziwić.
  Pewno jakieś ruchy w połowie lipca się pojawią, nowi wejdą w mikrocykl pod Górnika, potem w sierpniu się połamią 🙃, a nasza ławka będzie wypełniona młodzieżą.

 8. PAWEL pisze:

  czyli jak ostanio przygotowania do sezonu przez kolejne mecze w lidze.

 9. smigol pisze:

  Nowy trener ma już asystenta czy nikt nie chce z nim pracować?

 10. Michu1982 pisze:

  Mam pytanie, czy wiecie może czy ten sparing z lechia we Wronkach będzie otwarty dla wszystkich?

 11. klaus pisze:

  Przygotowania do sezonu przejściowego rozpoczęte!! Nie zagramy w Europie, więc kadra na 3 fronty będzie wypoczęta, bo niektórym przyjdzie zagrać raz na dwa tygodnie. Tu upatruję naszych szans na podium!!

Dodaj komentarz