Kadra Lecha Poznań na zgrupowanie we Wronkach

W czwartek, 20 czerwca Lech Poznań rozpoczął letnie przygotowania do nowego sezonu 2024/2025. Zawodnicy Kolejorza są już po wszystkich badaniach, testach, treningach na jednym z bocznych boisk ENEA Stadionu, a teraz przed nimi obóz we Wronkach, który potrwa przez 12 dni.

W czwartek rano piłkarze Lecha Poznań spotkali się z Nielsenem Frederiksenem na pierwszej odprawie, przeszli badania krwi, pierwsze testy, a przed godziną 11:00 pojawili się na jednym z bocznych boisk ENEA Stadionu. Od początku trenują m.in. Kristoffer Velde, Adriel Ba Loua czy Alan Czerwiński, którzy tego lata z różnych powodów mają odejść z klubu. Obecni są też gracze wracający z wypożyczenia – Maksymilian Pingot, Filip Wilak, Jakub Antczak oraz Antoni Kozubal, a także rekonwalescenci – Dino Hotić, Ali Gholizadeh i Kornel Lisman trenujący indywidualnie.

Dnia 20 czerwca przygotowania rozpoczęli jeszcze młodzi zawodnicy z rezerw tacy jak Kamil Jakóbczyk, Wojciech Mońka, Igor Brzyski, Igor Stankiewicz, Kacper Wołowiec i Tymoteusz Gmur. Podczas zajęć brakuje kadrowiczów w postaci Bartosza Salamona, Niki Kvekveskiriego oraz Mihy Blazicia. Jeśli ich reprezentacje nie wyjdą z grupy podczas Euro 2024, to cała trójka zamelduje się przy Bułgarskiej najpóźniej 10 lipca. W czwartek nieobecni byli jeszcze Filip Marchwiński i Filip Szymczak, którzy do treningów powrócą jutro. Na razie nie wiadomo, kiedy do ćwiczeń wróci kontuzjowany Filip Dagerstal, ale Szwed pojedzie do Wronek identycznie jak Filip Borowski, któremu klub nie znalazł jeszcze nowej drużyny. W kadrze na obóz znalazło się aż 33 piłkarzy.

Kadra Lecha Poznań na zgrupowanie we Wronkach (24 czerwca – 6 lipca 2024)

Bramkarze: Filip Bednarek, Bartosz Mrozek, Mateusz Mędrala, Wojciech Zborek.

Obrońcy: Wojciech Mońka, Kacper Wołowiec, Alan Czerwiński, Elias Andersson, Maksymilian Pingot, Antonio Milić, Michał Gurgul, Joel Pereira, Bartosz Tomaszewski, Filip Borowski, Filip Dagerstal.

Pomocnicy: Igor Brzyski, Tymoteusz Gmur, Igor Stankiewicz, Adriel Ba Loua, Kristoffer Velde, Filip Marchwiński, Radosław Murawski, Jesper Karlstrom, Filip Wilak, Antoni Kozubal, Jakub Antczak, Afonso Sousa, Ali Gholizadeh, Dino Hotić, Kornel Lisman.

Napastnicy: Kamil Jakóbczyk, Mikael Ishak, Filip Szymczak.

Kolejorz od 24 czerwca do 6 lipca będzie trenował na obiektach akademii we Wronkach i mieszkał w centrum badawczo-rozwojowym będąc jedną z trzech drużyn z Ekstraklasy mającą najdłuższy obóz w lidze, który potrwa 12 dni. Zwieńczeniem pierwszego tygodnia obozu będzie sparing z Lechią Gdańsk, który zostanie rozegrany w sobotę, 29 czerwca, o godzinie 13:00 we Wronkach. Później w środę, 3 lipca w Opalenicy niebiesko-biali zmierzą się kontrolnie z czeskim Banikiem Ostrawa, a na koniec zgrupowania w sobotę, 6 lipca spotkają się we Wronkach ze szkockim zespołem Dundee FC (dokładne godziny tych gier zostaną ustalone później).

Lech Poznań od 8 lipca będzie już ćwiczył na własnych obiektach przy Bułgarskiej, tego lata rozegra tylko 4 mecze towarzyskie i ostatni zaliczy na głównej płycie ENEA Stadionu. W sobotę, 13 lipca podopieczni Nielsa Frederiksena w próbie generalnej przed ligą zagrają z czeską drużyną FK Teplice, ten mecz zostanie połączony z prezentacją Kolejorza przed nowym sezonem 2024/2025 (wszelkie relacje tekstowo-fotograficzne na KKSLECH.com).

Przypomnijmy, że Lech Poznań w 1. kolejce PKO Ekstraklasy 2024/2025 zmierzy się u siebie z Górnikiem Zabrze (niedziela, 21 lipca, godz. 17:30).

Letni plan przygotowań Lecha Poznań do sezonu 2024/2025:

20 czerwca – Pierwszy trening
24 czerwca-6 lipca – Zgrupowanie we Wronkach
29 czerwca – Sparing: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (13:00, Wronki)
3 lipca – Sparing: Lech Poznań – Banik Ostrawa (Opalenica)
6 lipca – Sparing: Lech Poznań – Dundee FC (Wronki)
13 lipca – Sparing: Lech Poznań – FK Teplice (Bułgarska)
21 lipca – Początek sezonu 2024/2025 (Lech Poznań – Górnik Zabrze)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

12 komentarzy

 1. marcinos pisze:

  Gdybym przygotowywał wystąpienie o tym, jak nie budować drużyny – użyłbym przykładu tego obozu Lecha.

  1. Pozostały wszystkie przegrywy.
  2. Nie ma nikogo nowego.
  3. Do zespołu dobrano juniorów, którzy właśnie spadli z trzeciej ligi.
  4. Trener nie ma asystenta i otoczony jest przez ludzi, którzy po prostu nie potrafią trenować i nie znają się na profesjonalnej piłce.
  5. Wokół boiska snują się inwalidzi, którym nie wiadomo co dolega i nie wiadomo kiedy się wyleczą.
  6. Z zespołem trenują zawodnicy przeznaczeni na sprzedaż, którzy chcą tylko nie doznać kontuzji.
  7. Podstawowi obrońcy przeżywają przygodę ha euro, po której wrócą nieprzygotowani.

  To taki przepis na punktowanie 1.3 punkta na mecz i stratę 10 punktów do lidera w październiku.

 2. Lolek pisze:

  Kadra jest zajebista! Będziemy wszystkich w lidze trzepać! Inne kluby będą przed na mi drżeć ze strachu!

 3. Sp pisze:

  Zniszczymy wszystkich!!

 4. Jakub80 pisze:

  Ło Cię Panie Mistrz już pewny po 20 kolejce😂.
  Same kocury!

 5. LeposOnlyLech pisze:

  Asystentem podobno ma być Gmoch i Strejlau , a muszą razem być zatrudnieni bo raz jeden będzie kierował drugiemu balkonikiem w zależności ,który będzie w lepszej formie.

 6. 07 pisze:

  Pozbierali z wypożyczeń, z rezerw,z reha i juz kadra na 3 fronty…. 😉 to już za dużo trzeba sprzedać, aby słupki na zielono się zrobiły Marchewa plus Velde 5+5 =10 mln € × 4,3 będzie nadwyżka wiec wystarczy na jakiegoś kaleke lub odpad z silniejszych lig…. jako okazja.

 7. Didavi pisze:

  Transferów nie będzie, bo Piotruś obrażony za legię. Wyników nie będzie bo piłkarze obrażeni za Koronę. Na Bułgarską powinna spaść bomba, wymagany jest hard reset, a tymczasem zero zmian w gabinetach, Czerwiński i inni z czystą kartą, do tego Antczaki mają dźwigać presję oczekiwań i wyników. Takiej zgnilizny to nigdzie nie ma. Minął miesiąc po kompromitującym sezonie i nic. Nic nie robią. Nic nie ogłaszają. Zero komunikacji. Zero działań i decyzji. Boją się nawet ogłosić karnety.

 8. melon771 pisze:

  Śmieszne jest to, że zawodników których jak to mówią skreślili biorą na obóz pierwszej drużyny. Dlaczego by ich nie odesłać na przygotowanie z rezerwami? Dodatkowo jest to dla mnie dość dziwna lista piłkarzy. Według Rząsy decyzja trenera, że odrzucamy zawodników nie pasujących do intensywnego grania. Na liście lądują Czerwiński i Ba Loua, Andersona brak…

 9. mario pisze:

  może wreszcie kilka osób zrozumie, że tu nie chodzi o wyniki sportowe.
  Przecież w normalnym klubie po takim sezonie jak ostatni byłby taki wkurw, ambicje i chęć rewanżu, że od miesiąca B17 powinna drżeć w posadach. Zapierdalanka byłaby taka, że dziennikarze nie wiedzielibyśmy o czym najpierw napisać. Bułgarska i Ptasia byłyby zasnute siwym dymem.
  Ale to Lech, w którym pracuje się tak, jak pracował ten gość z taczką na budowie w PRLu.

  Tak wygląda rozkład klubu sportowego

 10. LeposOnlyLech pisze:

  Dla porównania:Wieczysta już 9 transferów,Papszun rezygnuje z przegranych piłkarzy nawet na obóz nie zabiera ,Śląsk dzisiaj „odstrzelił” Klimalę.Niestety w naszym zakładzie pracy chronionej jedyne co się wydarzyło to wypłacenie dywidend w marcu na kwotę 5,1 mln. dla starego papy Rutkowskiego Jacka …Ciekawe ,ciekawe jak tam wsiury wronieckie dalej lizecie się wzajemnie po swoich wydmuszkach.Dobrze , że dzisiaj chociaż Warta potwierdziła przystąpić do I ligi będzie na kogo chodzić chociaż.

Dodaj komentarz