Sparing z Lechią odwołany. Będzie inny mecz

W sobotę, 29 czerwca, o godzinie 13:00 zespół Lecha Poznań miał rozegrać pierwszy z czterech meczów sparingowych tego lata, a naszym rywalem miała być Lechia Gdańsk. Z winy rywala to spotkanie nie dojdzie do skutku.

Towarzyski mecz Lecha Poznań z Lechią Gdańsk miał zostać rozegrany na głównej płycie stadionu we Wronkach i to z udziałem kibiców, którzy od paru dni w systemie biletowym mogli pobrać darmowe wejściówki. Kibice Kolejorza pobrali komplet kilkuset darmowych biletów, jednak sparingu nie zobaczą. Dziś Lechia Gdańsk poinformowała, że nie przyjedzie na to spotkanie, ponieważ ma zbyt mało piłkarzy nadających się do gry. Beniaminek Ekstraklasy zmaga się aktualnie z dużymi problemami finansowymi, nie wiadomo, jaka przyszłość czeka poszczególnych zawodników.

W zamian Kolejorz zmierzy się kontrolnie z Piastem Gliwice przebywającym obecnie na zgrupowaniu w Opalenicy. Inny klub z Ekstraklasy ma za sobą już 2 sparingi z Polonią Bytom 2:1 (22 czerwca) i z Pogonią Szczecin 1:0 (26 czerwca), a w niedzielę, 30 czerwca zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg. Piast zgodził się jednak wepchnąć w swój plan przygotowań jeszcze jeden mecz z Lechem Poznań, który odbędzie się w sobotę, 29 czerwca, o godzinie 18:00 na terenie ośrodka hotelu Remes w Opalenicy.

Sparingowe spotkanie z Piastem Gliwice odbędzie się na bocznym boisku w Opalenicy, będzie otwarte dla mediów i zamknięte dla kibiców, wszyscy chętni będą mogli obejrzeć ten pojedynek na kanale LechTV na YouTube oraz na TVP3 Poznań. Mini-raport na żywo tekstowo-fotograficzny będzie można również śledzić na KKSLECH.com.

Letni plan przygotowań Lecha Poznań do sezonu 2024/2025:

20 czerwca – Pierwszy trening
24 czerwca-6 lipca – Zgrupowanie we Wronkach
29 czerwca – Sparing zamknięty: Lech Poznań – Piast Gliwice (18:00, Opalenica)
3 lipca – Sparing: Lech Poznań – Banik Ostrawa (Opalenica)
6 lipca – Sparing: Lech Poznań – Dundee FC (Wronki)
13 lipca – Sparing: Lech Poznań – FK Teplice (Bułgarska)
21 lipca – Początek sezonu 2024/2025 (Lech Poznań – Górnik Zabrze)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. Grossadmiral pisze:

    Śmieszny klubik… kupują w 1 lidze grajków za niby 3 mln euro dają kontrakt hiszpanowi podobno między 150-200 koła na miesiąc i teraz jak mają niby problemy kupują za milion euro ;d pachnie wałem z valmeirą na wyprowadzenie kasy zaraz się skonczy jak w zawiszy

  2. Soku pisze:

    Piast? O cholera, trzeba będzie uczulić ochronę, że wierchuszka rywali może próbować wnosić granatniki na stadion…

Dodaj komentarz