Sparing: Lech Poznań – Piast Gliwice 0:1

O godzinie 18:00 początek pierwszego z czterech meczów towarzyskich Lecha Poznań w trakcie letnich przygotowań do rundy jesiennej nowego sezonu 2024/2025. Dziś rywalem Kolejorza w sparingu jest Piast Gliwice. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia raportu meczowego NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Mini-raport NA ŻYWO (przed sparingiem)

15:10 – O godzinie 18:00 na jednym z bocznych boisk treningowych kompleksu w Opalenicy odbędzie się sparing z Piastem, który jest w zastępstwie za odwołany mecz z Lechią we Wronkach.

15:15 – Sparing jest zamknięty dla kibiców, ale otwarty dla mediów. Od około 17:50 zapraszamy na raport na żywo prosto z Opalenicy, w którym nie zabraknie pierwszych zdjęć.

15:15 – Po sparingu będzie można ocenić zawodników, będą skrócone wnioski, później pojawi się pełna fotorelacja, a w niedzielę krótka analiza najlepszych akcji. Cykl materiałów z gier kontrolnych na KKSLECH.com będzie taki sam, jak zimą.

17:05 – Nieobecni w pierwszej połowie dzisiejszego sparingu: Mrozek, Andersson, Tomaszewski, Czerwiński, Pingot, Antczak, Murawski, Gholizadeh, Sousa, Ba Loua i Szymczak + kontuzjowani/przebywający na obozach kadr: Lisman, Dagerstal, Blazić, Salamon oraz Kvekveskiri.

17:50 – Dzień dobry z Opalenicy. Dzisiejszy sparing zamknięty dla kibiców na prośbę Piasta odbędzie się na boisku treningowym numer 4. Za chwilę pierwsze zdjęcia, poniżej od 50 minut wyjściowy skład Lecha na I połowę.

18:04 – null Pierwsze fotki z Opalenicy:

null Raport NA ŻYWO (sparing)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Przywitanie kapitanów, Piast od początku zagra w mocnym składzie.
1 min. – 18:02. Początek meczu.
2 min. – Niewiele brakowało, aby Plach sprezentował gola Lechowi. Na szczęście dla rywala sędzia odgwizdał faul.
4 min. – Dwa stałe fragmenty gry zmarnowane przez Piasta.
5 min. – null W II połowie zagrają inni zawodnicy, wystąpią także ci, których nie ma na ławce rezerwowych podanej na dole.
6 min. – Pierwszy korner dla Lecha wykonany przez Hoticia. Bez zagrożenia.
9 min. – To tylko sparing, więc nasz raport jest skrócony. Niemniej można podać skład rywala, w jakim gra od pierwszej minuty: Plach – Pyrka, Czerwiński, Huk, Leśniak – Dziczek, Tomasiewicz – Ameyaw, Chrapek, Felix – Piasecki.
10 min. – Drugi zmarnowany korner przez poznaniaków.
12 min. – Duża część boiska jest już w cieniu. Za chwilę w cieniu będą grali obaj bramkarze.
13 min. – Momentami lechici nie wiedzą, co zrobić z piłką.
15 min. – Szybka akcja Lecha, piłka wędrowała z lewej na prawą stronę, na końcu źle w pole karne podał Pereira.

null 16 – 30 minuta

16 min. – null Słupek i poprzeczka ratuje Lecha przed utratą gola. Pierwsze akcje rywala, po których od razu było groźnie.
19 min. – Jedno się na razie nie zmieniło. Obrońcy wciąż grają bezpiecznie, głównie do tyłu.
21 min. – Faul Ishaka na Dziczku, który mocno ucierpiał. Sędzia oszczędził naszego kapitana.
25 min. – Była przerwa w grze na picie, wjechała tablica Frederiksena z instrukcjami:

29 min. – W ostatnich minutach przeważa Piast.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Nie klei się gra Lechowi. Słabe 30 minut.
33 min. – Teraz trochę więcej próbowaliśmy pograć środkiem boiska. Piast szybko zorientował się w akcjach poznaniaków.
35 min. – Velde jest na razie zupełnie niewidoczny i trudno się dziwić. Norweg chce jak najszybciej odejść, nie będzie ryzykował kontuzji w tym skwarze.
38 min. – null Właśnie wspomniany Velde dostał kartkę za faul przy linii bocznej.
40 min. – null Pierwsze celne uderzenie Lecha w tym meczu. Z kilku metrów mocno uderzył Marchwiński.
41 min. – Inicjatywa ponownie jest po naszej stronie.
43 min. – Celne uderzenie Velde z rzutu wolnego sparował Plach.
44 min. – Tym razem celny strzał rywala wybroniony przez Bednarka.
44 min. – Strata Kozubala na połowie Piasta, przeciwnik ruszył z kontrą, po której lechitom udało się wybić piłkę.
45 min. – Do przerwy 0:0. Szału nie ma, tragedii też nie. W pierwszej połowie Lech miał nieznaczną przewagę, aktywni byli przede wszystkim Pereira, Kozubal, Hotić i Marchwiński. W końcówce pierwszej odsłony uaktywnił się jeszcze Velde.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Skład na II połowę: Mrozek – Czerwiński, Tomaszewski, Pingot, Andersson – Murawski, Sousa – Antczak, Gholizadeh, Ba Loua – Szymczak.
46 min. – null Zaraz zaczynamy II część.

47 min. – Celny, płaski strzał wyłapał Mrozek.
50 min. – Szybka akcja Lecha, po której Andersson wrzucił piłkę będąc już poza boiskiem.
51 min. – null Fatalny błąd w rozegraniu piłki, strzał Kirejczyka obronił Mrozek, na końcu Lecha uratowała jeszcze poprzeczka. Po błędzie Murawskiego powinno być 0:1.
52 min. – Bardzo złe podanie Antczaka do Gholizadeha, który gra dziś na dziesiątce. I zapewne na tej pozycji będzie grał dalej, gdy odejdzie Marchwiński.
55 min. – Frederiksen chodzi przy linii, pokazuje lechitom, jak podawać, jak grać, a ci nadal swoje. Grają wolno, przewidywalnie, szczególnie irytujący jest Andersson.
59 min. – null Świetna, szybka kontra Lecha. Gholizadeh, Antczak indywidualnie pociągną lewą stroną, ściął do środka, na końcu Ba Loua podał do Szymczaka, który w dobrej sytuacji nie trafił do siatki. Tylko korner.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Przerwa na picie. W Piaście kolejne zmiany.
62 min. – null Dzisiejszy sparing jest już rozgrywany nową piłką, z której korzystają także uczestnicy Euro 2024.

68 min. – null Błąd Pingota, strata, na końcu nieudana pogoń za rywalem i faul na kartkę. Niewiele brakowało do karnego.
70 min. – Pressing Piasta przynosi efekty, nasza defensywa gubi się. Na razie nie wiadomo, co chce grać Lech, druga połowa jest gorsza od pierwszej.
72 min. – Nie jest dobrze. W pierwszej połowie grali jeszcze Marchwiński z Velde, którzy i tak chcą odejść czekając na oferty. Jak widać pp drugiej połowie – zmiennicy nie dojeżdżają, nie prezentują odpowiedniego poziomu.
73 min. – Dla przypomnienia: Piast rozegra już 2 sparingi, w których pokonał Polonię Bytom 2:1 i Pogoń Szczecin 1:0.
74 min. – null Kolejny błąd, kolejna strata, karny dla Piasta, który faulem spowodował Murawski i jeszcze sam ucierpiał.
75 min. – Wspomnianą stratę spowodował Sousa.

null 76 – 90 minuta

76 min. – null 1:0 dla Piasta. Mocny strzał Felixa, Mrozek wyczuł intencję, ale nie dał rady.
77 min. – Z przebiegu gry w drugiej połowie prowadzenie gliwiczan jest zasłużone. Lech nic nie gra, młodzież nie daje jakości, Gholizadeh to zawodnik będący na razie po tzw. „drugiej stronie”, który boi się o swoje nogi.
80 min. – null Gmur za Antczaka.
83 min. – Wliczając mecze o stawkę zapowiada się na 6 kolejne spotkanie bez wygranej.
83 min. – Wielu piłkarzy w tej połowie ma dość. Powrót do zajęć prawie najpóźniej w lidze (20 czerwca) nic nie zmienił, wielu zawodników jest zmęczonych obecną sytuacją.
84 min. – Lech nie ma pomysłu na grę bijąc głową w mur.
87 min. – Jednym z najgorszych piłkarzy na boisku jest Pingot. Zupełnie nie kontroluje tego, co dzieje się na murawie, raz stracił piłkę, po czym popełnił faul taktyczny na kartkę, na dodatek nie umie celnie podać piłki.
89 min. – Piast w końcówce meczu kontroluje to spotkanie. Lech bez pomysłu i bez wiary próbuje dograć kolejny nieudany mecz.
90 min. – Koniec. Dramatyczna druga połowa i zasłużona porażka Lecha 0:1. Nic się nie zmieniło, nic nie funkcjonuje, wielu zawodników jest po prostu wypalonych. Dziękujemy za uwagę, zapraszamy na wspomniane pomeczowe materiały na KKSLECH.com. Kolejny sparing Lecha już w środę, 3 lipca, o godzinie 16:00, wtedy rywalem w Opalenicy będzie Banik Ostrawa.

null Pierwszy letni sparing 2024, sobota, 29 czerwca, godz. 18:00
null Lech Poznań – Piast Gliwice 0:1 (0:0)

null Bramki: 76.Felix – k.

null Asysty:

null Żółte kartki: Velde, Pingot – Felix, Kądzior

null Widzów: (sparing zamknięty)

null Lech (I połowa): Bednarek – Pereira, Mońka, Milić, Gurgul – Karlstrom, Kozubal – Hotić, Marchwiński, Velde – Ishak.

null Lech (II połowa): Mrozek – Czerwiński, Tomaszewski, Pingot, Andersson – Murawski, Sousa – Antczak (80.Gmur), Gholizadeh, Ba Loua – Szymczak.

null Rezerwowi: Mędrala, Borowski, Wołowiec, Stankiewicz, Gmur, Brzyski, Wilak.

null Kapitanowie Lecha: Ishak, Murawski

null Ustawienie Lecha: 1-4-2-3-1

null Trenerzy: Frederiksen – Vuković

null Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +28°C, pogodnie, upalnie

null Miejsce: Czwarte boisko treningowe kompleksu REMES (ul. Parkowa 48, Opalenica)

Autor zdjęć: Dawid Ćmielewski