Terminarz Lecha II Poznań w III-lidze

W czwartek, 4 lipca Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił dokładny terminarz grupy 2 piłkarskiej III-ligi na kolejny sezon 2024/2025. Tym samym wiadomo już, z kim oraz mniej więcej, kiedy Lech II Poznań zagra od 1 do 34 kolejki.

Lech II Poznań po spadku do III-ligi będzie rywalizował w jednej z czterech grup, a konkretnie w grupie drugiej, w której jest 17 innych klubów z województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Lech II Poznań to jedyny spadkowicz z II-ligi, który zagra teraz w grupie drugiej III-ligi.

Beniaminkami są takie zespoły jak Kotwica Kórnik, Wybrzeże Rewalskie Rewal, Wda Świecie oraz Gryf Słupsk. W grupie 2 III-ligi 2024/2025 odbędą się 34 kolejki, w tym 17 serii spotkań jesienią, ale możliwe są jeszcze jesienne mecze, które zostaną rozegrane awansem z rundy wiosennej. Rozgrywki rozpoczną się na początku sierpnia, runda jesienna potrwa do połowy listopada. Piłkarska wiosna 2025 zacznie się w marcu, a sezon 2024/2025 potrwa do drugiej połowy czerwca przyszłego roku.

Z grupy 2 III-ligi na szczebel centralny awansuje jej triumfator, druga drużyna wystąpi w barażach, a ostatnie 3 kluby spadną z III-ligi. W grupie numer 2 rezerwy Kolejorza zmierzą się m.in. z rezerwami Pogoni Szczecin, Zawiszą Bydgoszcz czy ze zwycięzcami Okręgowego Pucharu Polski 2023/2024 w postaci Elany Toruń oraz Unii Swarzędz. Jesienią jedna kolejka (3 seria spotkań) zostanie rozegrana w ciągu tygodnia (w środę, 21 sierpnia), w grupie 2 III-ligi nie ma przerw na kadrę.

Podopieczni Grzegorza Wojtkowiaka nowy sezon 2024/2025 zainaugurują w weekend 3-4 sierpnia od wyjazdu na mecz z Pogonią Nowe Skalmierzyce, w 2. kolejce podejmą we Wronkach beniaminka Kotwicę Kórnik. Niebawem na KKSLECH.com w odpowiednim dziale uzupełnimy Lechowy terminarz rezerw, wkrótce pojawi się również jego analiza. Ze względu na niską medialność III-ligi od sezonu 2024/2025 meczom Lecha II Poznań nie będziemy poświęcali osobnych newsów, regularnie będziemy informowali o wynikach rezerw w nowych raportach na żywo, które ruszą w sierpniu.

Warto przypomnieć, że w czerwcu sponsorem tytularnym I, II oraz III-ligi został bukmacher o nazwie BetClic.

Szczegółowy terminarz grupy 2 III-ligi 2024/2025:

* – jako główny podany jest termin sobotni

1. kolejka – 3 sierpnia

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Lech II Poznań
Gedania Gdańsk – Błękitni Stargard
Kotwica Kórnik – Flota Świnoujście
Elana Toruń – Pogoń II Szczecin
Wda Świecie – Cartusia Kartuzy
Wybrzeże Rewalskie Rewal – Zawisza Bydgoszcz
Vineta Wolin – Polonia Środa Wielkopolska
Noteć Czarnków – Unia Swarzędz
Gryf Słupsk – Sokół Kleczew

2. kolejka – 10 sierpnia

Lech II Poznań – Kotwica Kórnik
Błękitni Stargard – Sokół Kleczew
Unia Swarzędz – Gryf Słupsk
Polonia Środa Wielkopolska – Noteć Czarnków
Zawisza Bydgoszcz – Vineta Wolin
Cartusia Kartuzy – Wybrzeże Rewalskie Rewal
Pogoń II Szczecin – Wda Świecie
Flota Świnoujście – Elana Toruń
Gedania Gdańsk – Pogoń Nowe Skalmierzyce

3. kolejka – 17 sierpnia

Elana Toruń – Lech II Poznań
Pogoń Nowe Skalmierzyce – Błękitni Stargard
Kotwica Kórnik – Gedania Gdańsk
Wda Świecie – Flota Świnoujście
Wybrzeże Rewalskie Rewal – Pogoń II Szczecin
Vineta Wolin – Cartusia Kartuzy
Noteć Czarnków – Zawisza Bydgoszcz
Gryf Słupsk – Polonia Środa Wielkopolska
Sokół Kleczew – Unia Swarzędz

4. kolejka – 21 sierpnia

Lech II Poznań – Wda Świecie
Błękitni Stargard – Unia Swarzędz
Polonia Środa Wielkopolska – Sokół Kleczew
Zawisza Bydgoszcz – Gryf Słupsk
Cartusia Kartuzy – Noteć Czarnków
Pogoń II Szczecin – Vineta Wolin
Flota Świnoujście – Wybrzeże Rewalskie Rewal
Gedania Gdańsk – Elana Toruń
Pogoń Nowe Skalmierzyce – Kotwica Kórnik

5. kolejka – 24 sierpnia

Wybrzeże Rewalskie Rewal – Lech II Poznań
Kotwica Kórnik – Błękitni Stargard
Elana Toruń – Pogoń Nowe Skalmierzyce
Wda Świecie – Gedania Gdańsk
Vineta Wolin – Flota Świnoujście
Noteć Czarnków – Pogoń II Szczecin
Gryf Słupsk – Cartusia Kartuzy
Sokół Kleczew – Zawisza Bydgoszcz
Unia Swarzędz – Polonia Środa Wielkopolska

6. kolejka – 31 sierpnia

Lech II Poznań – Vineta Wolin
Błękitni Stargard – Polonia Środa Wielkopolska
Zawisza Bydgoszcz – Unia Swarzędz
Cartusia Kartuzy – Sokół Kleczew
Pogoń II Szczecin – Gryf Słupsk
Flota Świnoujście – Noteć Czarnków
Gedania Gdańsk – Wybrzeże Rewalskie Rewal
Pogoń Nowe Skalmierzyce – Wda Świecie
Kotwica Kórnik – Elana Toruń

7. kolejka – 7 września

Noteć Czarnków – Lech II Poznań
Elana Toruń – Błękitni Stargard
Wda Świecie – Kotwica Kórnik
Wybrzeże Rewalskie Rewal – Pogoń Nowe Skalmierzyce
Vineta Wolin – Gedania Gdańsk
Gryf Słupsk – Flota Świnoujście
Sokół Kleczew – Pogoń II Szczecin
Unia Swarzędz – Cartusia Kartuzy
Polonia Środa Wielkopolska – Zawisza Bydgoszcz

8. kolejka – 14 września

Lech II Poznań – Gryf Słupsk
Błękitni Stargard – Zawisza Bydgoszcz
Cartusia Kartuzy – Polonia Środa Wielkopolska
Pogoń II Szczecin – Unia Swarzędz
Flota Świnoujście – Sokół Kleczew
Gedania Gdańsk – Noteć Czarnków
Pogoń Nowe Skalmierzyce – Vineta Wolin
Kotwica Kórnik – Wybrzeże Rewalskie Rewal
Elana Toruń – Wda Świecie

9. kolejka – 21 września

Sokół Kleczew – Lech II Poznań
Wda Świecie – Błękitni Stargard
Wybrzeże Rewalskie Rewal – Elana Toruń
Vineta Wolin – Kotwica Kórnik
Noteć Czarnków – Pogoń Nowe Skalmierzyce
Gryf Słupsk – Gedania Gdańsk
Unia Swarzędz – Flota Świnoujście
Polonia Środa Wielkopolska – Pogoń II Szczecin
Zawisza Bydgoszcz – Cartusia Kartuzy

10. kolejka – 28 września

Lech II Poznań – Unia Swarzędz
Błękitni Stargard – Cartusia Kartuzy
Pogoń II Szczecin – Zawisza Bydgoszcz
Flota Świnoujście – Polonia Środa Wielkopolska
Gedania Gdańsk – Sokół Kleczew
Pogoń Nowe Skalmierzyce – Gryf Słupsk
Kotwica Kórnik – Noteć Czarnków
Elana Toruń – Vineta Wolin
Wda Świecie – Wybrzeże Rewalskie Rewal

11. kolejka – 5 października

Polonia Środa Wielkopolska – Lech II Poznań
Wybrzeże Rewalskie Rewal – Błękitni Stargard
Vineta Wolin – Wda Świecie
Noteć Czarnków – Elana Toruń
Gryf Słupsk – Kotwica Kórnik
Sokół Kleczew – Pogoń Nowe Skalmierzyce
Unia Swarzędz – Gedania Gdańsk
Zawisza Bydgoszcz – Flota Świnoujście
Cartusia Kartuzy – Pogoń II Szczecin

12. kolejka – 12 października

Lech II Poznań – Zawisza Bydgoszcz
Błękitni Stargard – Pogoń II Szczecin
Flota Świnoujście – Cartusia Kartuzy
Gedania Gdańsk – Polonia Środa Wielkopolska
Pogoń Nowe Skalmierzyce – Unia Swarzędz
Kotwica Kórnik – Sokół Kleczew
Elana Toruń – Gryf Słupsk
Wda Świecie – Noteć Czarnków
Wybrzeże Rewalskie Rewal – Vineta Wolin

13. kolejka – 19 października

Cartusia Kartuzy – Lech II Poznań
Vineta Wolin – Błękitni Stargard
Noteć Czarnków – Wybrzeże Rewalskie Rewal
Gryf Słupsk – Wda Świecie
Sokół Kleczew – Elana Toruń
Unia Swarzędz – Kotwica Kórnik
Polonia Środa Wielkopolska – Pogoń Nowe Skalmierzyce
Zawisza Bydgoszcz – Gedania Gdańsk
Pogoń II Szczecin – Flota Świnoujście

14. kolejka – 26 października

Lech II Poznań – Pogoń II Szczecin
Błękitni Stargard – Flota Świnoujście
Gedania Gdańsk – Cartusia Kartuzy
Pogoń Nowe Skalmierzyce – Zawisza Bydgoszcz
Kotwica Kórnik – Polonia Środa Wielkopolska
Elana Toruń – Unia Swarzędz
Wda Świecie – Sokół Kleczew
Wybrzeże Rewalskie Rewal – Gryf Słupsk
Vineta Wolin – Noteć Czarnków

15. kolejka – 2 listopada

Flota Świnoujście – Lech II Poznań
Noteć Czarnków – Błękitni Stargard
Gryf Słupsk – Vineta Wolin
Sokół Kleczew – Wybrzeże Rewalskie Rewal
Unia Swarzędz – Wda Świecie
Polonia Środa Wielkopolska – Elana Toruń
Zawisza Bydgoszcz – Kotwica Kórnik
Cartusia Kartuzy – Pogoń Nowe Skalmierzyce
Pogoń II Szczecin – Gedania Gdańsk

16. kolejka – 9 listopada

Błękitni Stargard – Lech II Poznań
Gedania Gdańsk – Flota Świnoujście
Pogoń Nowe Skalmierzyce – Pogoń II Szczecin
Kotwica Kórnik – Cartusia Kartuzy
Elana Toruń – Zawisza Bydgoszcz
Wda Świecie – Polonia Środa Wielkopolska
Wybrzeże Rewalskie Rewal – Unia Swarzędz
Vineta Wolin – Sokół Kleczew
Noteć Czarnków – Gryf Słupsk

17. kolejka – 16 listopada

Lech II Poznań – Gedania Gdańsk
Gryf Słupsk – Błękitni Stargard
Sokół Kleczew – Noteć Czarnków
Unia Swarzędz – Vineta Wolin
Polonia Środa Wielkopolska – Wybrzeże Rewalskie Rewal
Zawisza Bydgoszcz – Wda Świecie
Cartusia Kartuzy – Elana Toruń
Pogoń II Szczecin – Kotwica Kórnik
Flota Świnoujście – Pogoń Nowe Skalmierzyce

18. kolejka – nie ustalono

Lech II Poznań – Pogoń Nowe Skalmierzyce

19. kolejka – nie ustalono

Kotwica Kórnik – Lech II Poznań

20. kolejka – nie ustalono

Lech II Poznań – Elana Toruń

21. kolejka – nie ustalono

Wda Świecie – Lech II Poznań

22. kolejka –nie ustalono

Lech II Poznań – Wybrzeże Rewalskie Rewal

23. kolejka – nie ustalono

Vineta Wolin – Lech II Poznań

24. kolejka – nie ustalono

Lech II Poznań – Noteć Czarnków

25. kolejka – nie ustalono

Gryf Słupsk – Lech II Poznań

26. kolejka – nie ustalono

Lech II Poznań – Sokół Kleczew

27. kolejka – nie ustalono

Unia Swarzędz – Lech II Poznań

28. kolejka – nie ustalono

Lech II Poznań – Polonia Środa Wielkopolska

29. kolejka – nie ustalono

Zawisza Bydgoszcz – Lech II Poznań

30. kolejka – nie ustalono

Lech II Poznań – Cartusia Kartuzy

31. kolejka – nie ustalono

Pogoń II Szczecin – Lech II Poznań

32. kolejka – nie ustalono

Lech II Poznań – Flota Świnoujście

33. kolejka – nie ustalono

Lech II Poznań – Błękitni Stargard

34. kolejka – nie ustalono

Gedania Gdańsk – Lech II Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

6 komentarzy

  1. Toruń pisze:

    Skalmierzyce, Wda….,ale WSTYD!!!! Rezerwy powinny być w I lidze!!!! Ciągle wypożyczanie młodych piłkarzy by się „ogrywali”, a w większości przypadków grzeją ławę będąc zwykłym uzupełnieniem. WSTYD!!!!!!

  2. Hazaj pisze:

    Ale ale ponoć z 2 ligi wycofały sie 2 zespoły może……????

  3. Radomianin pisze:

    Ale przecież przy zielonym stoliku się utrzymali bo się wycofały 2 druzyny z 2 ligi.. To w końcu jaka jest prawda?

  4. kri$$ pisze:

    Wycofała się tylko drużyna ze Stężycy. W jej miejsce jest Skra Częstochowa.
    Ponoć ma się wycofać Wisła Puławy i jeśli tak się stanie, wtedy Lech II będzie w II Lidze.

Dodaj komentarz