Jutro trzeci letni sparing

W sobotę, 6 lipca, o godzinie 14:00 we Wronkach zespół Lecha Poznań rozegra trzeci z czterech meczów towarzyskich w trakcie letnich przygotowań do rundy jesiennej nowego sezonu 2024/2025. Jutro rywalem Kolejorza będzie Dundee FC.

Dundee FC to szkocki klub założony w 1893 roku. Dla kibiców w Polsce jest to anonimowy klub, który lata swojej chwały ma już dawno za sobą. Granatowo-biali raz w 1962 roku byli Mistrzem Szkocji, jedyny Puchar Szkocji zdobyli jeszcze długo przed powstaniem Lecha Poznań, później 3 razy triumfowali w Pucharze Ligi Szkockiej, ale również bardzo dawno temu. W tym wieku Dundee FC największy sukces osiągnęło w 2003 roku, w którym rywalizowało w finale Pucharu Szkocji. Jutrzejszy sparingpartner Kolejorza nie może się także pochwalić historią gier na arenie międzynarodowej, Szkoci ostatni raz rywalizowali w europejskich pucharach 21 lat temu.

Dawniej zawodnikiem Dundee FC był obecny dyrektor sportowy Pogoni Szczecin, Dariusz Adamczuk, w ubiegłym sezonie 2023/2024 granatowo-biali zajęli 6. lokatę zaliczając bilans 10-12-16, gole: 49:68 i mieli ogromną stratę punktową do czołowych ekip. Trenerem Dundee FC jest Tony Docherty, zespół jest oparty głównie na anonimowych szkockich piłkarzach, w drużynie znajdziemy też Francuza, Meksykanina czy paru zawodników z Irlandii Północnej. Nazwiska tych graczy nic kibicom nie powiedzą, Dundee FC w porównaniu z Lechem Poznań czy z paroma ekstraklasowiczami to mały klub.

Szkoci od paru dni przebywają na krótkim obozie w Opalenicy. Przed zgrupowaniem rozegrali sparing z Arbroath, w którym wygrali 3:1, w Polsce pokonali za to czeskiego Banika Ostrawa rezultatem 3:0. Mecz z Kolejorzem będzie dla Dundee FC ostatnim spotkaniem kontrolnym w czasie zgrupowania, Szkoci nowy sezon 2024/2025 zaczną już 13 lipca od starcia w Pucharze Ligi. Z kolei Lech Poznań jutro zakończy 12-dniowy obóz we Wronkach, w trzecim sparingu tego lata niektórzy zawodnicy mają grać dłużej aniżeli tylko przez 45 minut.

Na prośbę Lecha Poznań spotkanie z Dundee FC zostało przesunięte z godziny 17:00 na 14:00. Klub chciał sprzedać Szkotom bilety w cenie 10 funtów, ale ostatecznie wycofał się z tego pomysłu. Mecz we Wronkach obejrzy komplet 999 kibiców, w tym około 50 fanów ze Szkocji. Kibice Kolejorza mogli odebrać darmowe wejściówki w systemie biletowym, z racji darmowych biletów, soboty oraz dobrej pogody wszystkie wejściówki szybko się rozeszły.

Kibiców, którzy nie jadą do Wronek zapraszamy do śledzenia naszego mini przedmeczowego i meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com. Podczas naszej relacji nie zabraknie pierwszych zdjęć prosto z obiektu akademii. Sparing ze Szkotami będzie można obejrzeć na kanale LechTV na YouTube oraz na TVP3 Poznań. Początek towarzyskiego meczu Lecha Poznań z Dundee FC w sobotę, 6 lipca, o godzinie 14:00 we Wronkach.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz