Stroje na nowy sezon

W piątek, 5 lipca, o godzinie 15:00 Lech Poznań zaprezentował nowe koszulki na sezon 2024/2025. Nowe trykoty za bardzo nie różnią się od strojów, w których rywalizował Kolejorz w poprzednich rozgrywkach 2023/2024.

Nowe trykoty kolejny już raz wyprodukowała włoska firma Macron. Hasłem przewodnim nowych meczówek jest „Twoja koszulka, wspólna historia”. Głównym składnikami nowych strojów jest szachownica, paski i fala. Koszulki nawiązują do złotej dekady Lecha Poznań, do lat 80-tych XX wieku, kiedy Kolejorz zdobył pierwszy Puchar Polski w swojej historii, pierwszy tytuł Mistrza Polski oraz jedyny dotąd dublet w 1984 roku.

Warto przypomnieć, że Lech Poznań w 2018 roku podpisał 5-letni kontrakt z włoską firmą odzieżową Macron, który później w marcu 2023 roku został przedłużony i obowiązuje aż do końca sezonu 2027/2028. Dzięki tej współpracy klub co roku w lipcu przedstawia dedykowane stroje. Macron przed każdym sezonem ubiera też wszystkie juniorskie zespoły z akademii Kolejorza dostarczając im również sprzęt taki jak m.in. dresy, piłki czy torby sportowe.

Za koszulkę na sezon 2024/2025 odpowiada Dawida Szłapka, który tworząc swój projekt inspirował się elementami strojów z lat 80-tych. Na razie pokazana została tylko niebieska i domowa koszulka, trykot biały (wyjazdowy) będzie miał swoją premierę 13 lipca podczas sparingu z FK Teplice przy Bułgarskiej, kiedy będzie miała miejsce prezentacja zespołu przed sezonem 2024/2025.

Nowe koszulki meczowe Lecha Poznań kosztują 349,90 zł, a wersja dziecięca kosztuje 299,90 zł. Stroje Kolejorza firmy Macron można nabywać w klubowym e-sklepie, w stacji Bułgarska na stadionie czy w sklepach stacjonarnych Lecha na terenie Poznania.

Podstawowe, niebieskie stroje Lecha Poznań na sezon 2024/2025:


null
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

20 komentarzy

 1. Grossadmiral pisze:

  i to jest to? jakie brzydkie

 2. Lolek pisze:

  Syf kiła i mogiła. Najładniejsze stroje wypuszcza adidas.

 3. luck pisze:

  Ładniejsze można w byle Sportowym kupić.

 4. Bart pisze:

  349 zł? Chyba wujek w wannie kazał im zrobić taką cenę

 5. Bart pisze:

  Podobno spot z prezentacją koszulki jest niezły, ale nie zamierzam go oglądać. Nie będę gnojom nabijał wyświetleń.

 6. deel pisze:

  Jaki klub takie koszulki… Różowe też będą?

 7. Soku pisze:

  Ja dobrze widzę, że do reklamy koszulki wzięli Michaela Caine?
  Mają rozmach…

 8. mario pisze:

  Taka sobie, no ale w końcu jest -19…

 9. Hazaj pisze:

  Nie koszulki są w tym zamieszaniu ważne a „wkłady”. Zatem chyba baby powinny komentować czy ładne czy brzydkie i czy pasują do spódnicy czy butów. A ja i tak nigdy nie wyszedłbym na miasto z napisem SUPERBET na klacie. Więc…. temat jak temat…. przy okazji…. nad morzem upały…… 21C i wiatr. Szlag by to trafił !

 10. Mazdamundi pisze:

  Nawet koszulki pokazują, że w nadchodzącym sezonie będzie więcej tego samego.

 11. El Companero pisze:

  projektant tego wzoru chyba stworzył go po wizycie w sklepie z chińskimi dywanami. No ale w klubie ktoś go zatwierdził. Pewnie sam ma w domu płytki podłogowe powycinane z drewnianego kibla na leśnym parkingu.

 12. Didavi pisze:

  Jak się zmruży oczy to są takie same jak w poprzednim sezonie. W sumie skoro nic się w klubie nie zmieniło to i koszulki mogą być takie same. Utrzymali ten sam gradient i materiał i przez to ta koszulka za wiele się nie zmieniła, tylko wzorki inne. Nie wiem czym chcieliby przyciągnąć do jej zakupu skoro ta z ubiegłego roku jest niemal identyczna. To chyba to nowe rozdanie? Wszystko nowe, ale takie samo.

 13. Toruń pisze:

  Szału nie ma. Grafika odrzuca podobnie jak cena.

 14. Bart9 pisze:

  Panie redaktorze, słowo „dedykowany” ma inne znaczenie! Po za tym stroje średnie (będą pasować do poziomu gry Lecha przynajmniej). Pewnie i tak człowiek się przyzwyczai.

 15. kaktus pisze:

  Brzydka, rok temu była ładniejsza. A że sezon się zapowiada na taki a nie inny, to nie ma strachu, że będę ją musiał kupić i powiesić obok koszulek z lat 2010, 2015, 2022.

 16. Ostu pisze:

  Stroje – koszulki – nie grają….

 17. mario pisze:

  od Marcrona najbardziej podobały mi się koszulki ze skrzydełkami z herbu

Dodaj komentarz