Sparing: Lech Poznań – Dundee FC 1:1

O godzinie 14:00 początek trzeciego z czterech meczów towarzyskich Lecha Poznań w trakcie letnich przygotowań do rundy jesiennej nowego sezonu 2024/2025. Dziś rywalem Kolejorza w sparingu jest Dundee FC. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Mini-raport NA ŻYWO (przed sparingiem)

11:30 – Pierwszy meldunek prosto z Wronek pojawi się na KKSLECH.com już o godzinie 13:30. Zapraszamy.

13:30 – Dzień dobry z Wronek! Piękna, słoneczna i letnia pogoda, zapraszamy na mini-raport tekstowo-fotograficzny z przedostatniego sparingu.

13:31 – Poniżej skład Lecha, aktualnie trwa rozgrzewka, stadion powoli się zapełnia.

13:31 – Za chwilę pierwsze zdjęcia.

13:35 – null Pierwsze fotki z Wronek. Pełna fotorelacja z meczu wieczorem.

13:42 – Z kim dziś gramy? Dundee FC to szkocki klub założony w 1893 roku. Dla kibiców w Polsce jest to anonimowy klub, który lata swojej chwały ma już dawno za sobą. Granatowo-biali raz w 1962 roku byli Mistrzem Szkocji, jedyny Puchar Szkocji zdobyli jeszcze długo przed powstaniem Lecha Poznań. Szkoci ostatni raz grali w pucharach 21 lat temu.

13:43 – null Szkoci od paru dni przebywają na krótkim obozie w Opalenicy. Przed zgrupowaniem rozegrali sparing z Arbroath, w którym wygrali 3:1, w Polsce pokonali za to czeskiego Banika Ostrawa rezultatem 3:0.

13:51 – Rozgrzewka zakończona. Obie drużyny słuchają ostatnich wskazówek od trenerów, Dundee zeszło jeszcze do szatni.

13:54 – Jak na przedostatni sparing tego lata skład Lecha w pierwszej połowie jest eksperymentalny. Znowu sprawdzani są inni stoperzy, środek pola oraz skrzydłowi.

13:58 – Słychać garstkę kibiców rywala. Jest ich w porywach z 50 osób.

13:59 – Lech i sędziowie czekają w pełnym słońcu aż Szkoci wyjdą z szatni.

14:01 – Sparing rozpocznie się z opóźnieniem, ponieważ Dundee FC wciąż nie wyszło z szatni.

14:03 – Tylko zwycięstwo! – skandują kibice Lecha.

14:04 –
null Zaraz gramy:

null Raport NA ŻYWO (sparing)

null 1 – 15 minuta

1 min. – 14:05. Gramy. Mecz rozpoczął rywal.
1 min. – Pierwsza akcja Lecha prawą stroną, piłkę wybili rywale.
4 min. – Kolejna okazja dla Lecha, w której piłka znowu została zablokowana.
6 min. – Lech cały czas jest w ataku pozycyjnym.
7 min. – Tym razem dobra interwencja Pingota w defensywie.
9 min. – Akcje Dundee FC środkiem, w której płaski strzał wyłapał Bednarek.
12 min. – Tempo gry nie porywa, ale Lech wygląda lepiej.
15 min. – Od kilku minut nie było żadnej sytuacji, gra toczy się głównie w środkowej strefie.

null 16 – 30 minuta

18 min. – Lech próbuje atakować głównie środkiem pola.
22 min. – null Efektowny strzał Sousy zza pola karnego na korner sparował bramkarz.
23 min. – Przerwa na picie.
26 min. – null Kibice Dundee FC we Wronkach:

29 min. – 1:0 dla Lecha. Efektowna akcja, którą rozpoczął Marchwiński, lechici rozklepali środkiem Szkotów i do siatki po asyście „Marchewy” trafił Ishak. Szwed uderzając lewą nogą wpakował piłkę pod poprzeczkę.

null Ishak
null Marchwiński

30 min. – Z przebiegu gry prowadzenie Lecha jest zasłużone. Poznaniacy może nie stwarzają zbyt wielu okazji, ale piłkarsko są lepsi.

null 31 – 45 minuta

32 min. – Będzie rzut wolny dla Lecha z dobrej odległości.
34 min. – Piłka po strzale Pereiry z rzutu wolnego trafiła w słupek. Było blisko drugiego gola.
35 min. – Od kilku minut Lech już nie przeważa a dominuje nad słabymi Szkotami.
35 min. – null Świetne otwierające podanie Marchwińskiego do Ba Louy, Iworyjczyk miał piłkę na lepszej lewej nodze, ale i tak trafił w bramkarza. Cały Adriel.
36 min. – Kolejna szybka akcja Lecha po wymianie paru podań. Piłkę złapał bramkarz.
38 min. – Jedna z nielicznych akcji Dundee FC, piłka trafia w boczną siatkę.
41 min. – null Efektowne uderzenie Ishaka z powietrza. Mógł być piękny gol.
44 min. – Szkoci nie mają pojęcia o grze w ataku pozycyjnym. Rywal co najwyżej na poziomie Banika, z którym Dundee FC wygrało niedawno 3:0.
45 min. – Do przerwy 1:0. Pełna kontrola Lecha w meczu z przeciwnikiem, który nic nie pokazał.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Skład na II połowę: Mrozek – Borowski, Mońka, Tomaszewski, Gurgul – Murawski, Karlstrom – Hotić, Gholizadeh, Velde – Szymczak.
46 min. – Nie ma dziś w kadrze Alana Czerwińskiego.
46 min. – Przerwa się przedłuża.
46 min. – Gramy dalej. II połowa ruszyła dopiero o 15:13.
49 min. – Najlepsza szans dla Dundee FC, strzał zza pola karnego, uderzenie do boku sparował Mrozek.
49 min. – Wrzutka Gholizadeha, niecelny strzał Borowskiego z ostrego kąta.
53 min. – Efektowne podanie Hoticia na lewą flankę. Niestety był spalony.
53 min. – Dwa strzały rywala zostały przyblokowane.
54 min. – null Kolejna interwencja Mrozka, widać skład obrony po zmianie stron. Młodzież nie daje rady.
57 min. – null Znowu Mrozek ratuje Lecha przed utratą gola!
59 min. – null 1:1. Strata piłki Karlstroma, strzał z daleka i mamy remis. Z przebiegu II połowy – zasłużony.
60 min. – Można winić Karlstroma, ale ta połowa pokazuje poziom obrony – Borowski, Mońka, Tomaszewski, Gurgul. Po prostu nie ten poziom.

null 61 – 75 minuta

61 min. – null

65 min. – Nie klei się gra Lechowi po zmianie stron.
66 min. – Po zmianie stron Dundee FC jest też innym zespołem, który prowadzi grę.
70 min. – Tomaszewski przegrał pojedynek 1 na 1 z rywalem, z czego mogła być groźna sytuacja. W meczu o stawkę za coś takiego dostałby kartkę.
73 min. – Piłka po strzale z daleka minęła lewy słupek bramki Mrozka.

null 76 – 90 minuta

77 min. – Jedna z nielicznych szans dla Lecha w tym meczu. Celny strzał z wyłapał bramkarz.
78 min. – Ta połówka jest do szybkiego zapomnienia. Po przerwie inny personalnie Lech jest zupełnie innym zespołem. Najmocniej po murawie snują się Velde oraz Szymczak.
79 min. – Niezła piłka za plecy do Gholizadeha. Niestety pomocnikowi Lecha odskoczyła piłka.
83 min. – Tym razem dobra interwencja Gholizadeha w obronie.
87 min. – null Po okresie nudnej gry świetna interwencja Mrozka ratuje Lecha przed utratą bramki.
89 min. – null Fatalny błąd bramkarza i fatalna podcinka Hoticia z około 15 metrów. Miał świetną szansę na gola na 2:1.
90 min. – Koniec. Dwie różne połowy i tylko 1:1. Zapraszamy później na szybkie wnioski + fotorelację ze sparingu. Za tydzień mecz kontrolny z FK Teplice przy Bułgarskiej, zapraszamy wtedy na kolejny raport.

null Trzeci letni sparing 2024, sobota, 6 lipca, godz. 14:00
null Lech Poznań – Dundee FC 1:1 (1:0)

null Bramki: 29.Ishak – 59.Palmer-Houlden

null Asysty: 1:0 – Marchwiński

null Żółte kartki:

null Widzów: 999 (komplet)

null Lech (I połowa): Bednarek – Pereira, Pingot, Milić, Andersson – Kozubal, Sousa – Ba Loua, Marchwiński, Antczak – Ishak.

null Lech (II połowa): Mrozek – Borowski, Mońka, Tomaszewski, Gurgul – Murawski, Karlstrom – Hotić, Gholizadeh, Velde – Szymczak.

null Rezerwowi: Mędrala, Wołowiec, Stankiewicz, Gmur, Brzyski, Wilak.

null Kapitanowie Lecha: Ishak, Szymczak

null Ustawienie Lecha: 1-4-2-3-1

null Trenerzy: Frederiksen – Docherty

null Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +28°C, słonecznie

null Miejsce: Stadion Główny (ul. Leśna 15A, Wronki)

Autor zdjęć: Dawid Ćmielewski