Murawy jeszcze nie ma (FOTO)

Krótko po odbyciu się dwóch dużych koncertów Dawida Podsiadło (15 i 16 czerwca) rozpoczęto proces wymiany murawy. Cztery dni przed planowanym sparingiem z FK Teplice dnia 13 lipca trawy na stadionie Lecha Poznań wciąż nie ma.

O rekordowych koncertach Dawida Podsiadło na ENEA Stadionie, które przyciągnęły ponad 110 tysięcy ludzi więcej pisaliśmy jeszcze w pierwszej połowie czerwca, dnia 28 czerwca -> TUTAJ można było za to obejrzeć zdjęcia z przygotowań do wymiany nawierzchni. Wtedy stara trawa była już prawie zdarta, jedynie pod II trybuną było widać jeszcze fragmenty zdeptanej, ubitej murawy.

Aktualnie płyta jest już gotowa do rozłożenia pierwszej nowej trawy od listopada 2023 roku, na którą jednak wciąż trzeba czekać. Trawy na płycie boiska wciąż nie ma, choć do sparingu z FK Teplice i prezentacji drużyny Lecha Poznań przed nowym sezonem 2024/2025 zostały zaledwie 4 dni (godzina rozpoczęcia sobotniego meczu nie jest jeszcze znana).

W ciągu ostatnich kilkunastu dni nie posunęły się prace związane z myciem membrany od strony ulicy Bułgarskiej, fragment membrany III trybuny wciąż jest brudny. Warto przypomnieć o wcześniej wymianie stadionowych oznaczeń, które są są teraz czarno-białe lub zielono-białe i zawierają logo ENEA Stadionu.

W lipcu na głównej płycie obiektu przy Bułgarskiej mają odbyć się dwa mecze. Po sobotnim sparingu z FK Teplice zespół Kolejorza w niedzielę, 21 lipca, o godzinie 17:30 już w ramach 1. kolejki PKO Ekstraklasy 2024/2025 podejmie przed własną publicznością Górnika Zabrze.

Murawa na 4 dni przed sparingiem (09.07.2024)

null Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

6 komentarzy

  1. Lolek pisze:

    A po co im murawa? Niech grają piłkę plażową na piachu bo tylko dotego się nadają.

  2. 07 pisze:

    Piłki plażowe jeszcze gdzieś są po ostatnim meczu…. ;);) ponoć Klimczak z synem Pana Jacka będą siać trawę. Rząsa był widziany w Grasslandzie…. 4 tytki kupił… 😉 😉 „A u Nas juz trawa rośnie”…..;)

  3. mario pisze:

    mnie zawsze zastanawiało to, jak szybko po położeniu trawy rozgrywane są u nas mecze. Wydawałoby się, że przez parę dni, nawet tydzień trawa nie ma szans na porządne ukorzenienie się w podłożu.

Dodaj komentarz