Wyniki sondy: Bez karnetów

Za 1,5 tygodnia ruszy nowy sezon 2024/2025 piłkarskiej PKO Ekstraklasy, w Lechu Poznań trwa sprzedaż karnetów, którą większość kibiców bojkotuje. Krótko po rozpoczęciu sprzedaży karnetów, kiedy nie były jeszcze znane wyniki sprzedaży ruszyliśmy na łamach KKSLECH.com z okazjonalną sondą na ten temat. Dziś pora na przedstawienie wyników ostatniej ankiety.

W sondzie było 6 możliwości odpowiedzi, ale jak zwykle zaznaczyć można było tylko jedną. Aż 41,1% kibiców nie kupi karnetu na jesień 2024 lub na sezon 2024/2025, ponieważ nie ma zamiaru dłużej utrzymać zabawki Piotra Rutkowskiego. Karnetu nie kupi łącznie 58,3% ankietowanych, 15,8% nigdy go nie kupowało sięgając tylko po bilety, 8% kibiców jeszcze nie wie co zrobi, a 17,8% zakupi bądź już zakupiło karnet.

W sondzie dostępnej w jednym z newsów na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica” przez tydzień udział wzięło łącznie 8930 kibiców. Wszystkim internautom dziękujemy za głosy i zachęcamy do licznego udziału również w kolejnych ankietach. Następna pojawi się w ciągu paru dni.

Warto przypomnieć, że Lech Poznań do soboty sprzedał 2,5 tysiąca karnetów, obecnie karnet na jesień 2024 lub na nowe rozgrywki ma tylko 2800 osób. Z wiadomych powodów wielu kibiców bojkotuje, rozpoczęło indywidualny bojkot, przez co na razie są małe szanse nawet na dobicie do granicy 5 tysięcy (rok temu Lech Poznań sprzedał 10 tysięcy karnetów).

Wynik Kolejorza na tle Ekstraklasy 2024/2025 jest bardzo słaby. Widzew Łódź sprzedał prawie 15 tysięcy karnetów, Legia Warszawa blisko 10 tysięcy widzów, przed Lechem Poznań jest m.in. Jagiellonia Białystok, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Motor Lublin, Pogoń Szczecin i GKS Katowice.

>> Informacje biletowe i karnetowe

Wyniki sondy: Czy kupisz karnet na jesień 2024 lub na sezon 2024/2025?

41,1% – NIE. Nie widzę zmian, światełka w tunelu, nie będę utrzymywać zabawki Rutkowskiego
17,2% – NIE. Decyzję podjąłem/podjęłam już dawno i jej nie zmienię. Po tamtym sezonie mam dość
15,9% – Nigdy nie kupowałem/am karnetu. Kupię bilet, jak mi się zachce lub będzie ciekawy mecz
11,5% – TAK. Kibicem się jest a nie bywa, niebiesko-białe barwy twe i jeden kolejowy herb
8,0% – Jeszcze nie wiem. To zależy m.in. od najbliższych ruchów transferowych i od pozbycia się piłkarzy w stylu Ba Loua
6,3% – TAK. Nie podobają mi się działania Lecha, ale nie wyobrażam sobie spędzać weekendy w domu

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

10 komentarzy

 1. bombardier pisze:

  TAK TRZYMAĆ!
  Doprowadzić do RUINY amatorów z B-17!
  PRECZ z tymi DZIADAMI!

 2. Czterdziestolatek pisze:

  Szczerze? Dla mnie kto kupi karnet jest jeleniem, który daje się doić jak krowa tym nieudacznikom.

 3. Sosabowski pisze:

  Podsumowując aktualny stan, jest gorzej niż myślałem. Szczerze to po tym całym negatywnym piarze którzy zafundował sobie klub i nic z tym nie zrobił liczyłem, że hype będzie budowany dużymi transferami. W tamtym roku przyszedł Gholizadeh i choć wielu przewidywało, że z kontuzjowanego nic nie będzie to medialnie nazwisko chwytało i dawało jakąś tam nadzieję. W tym roku dostajemy piłkarzy, których nazwiska mógłby pojawić się równie dobrze w dziele transfery Radomiaka czy Widzewa Łódź. Nie oceniam ich umiejętności bo może to będą nowi Pereira z Rebocho (tego wam życzę Panowie) ale medialnie i na papierze pozostaje chwycić się za głowę. Mamy kadrę w budowie, transfery opóźnione o spokojnie miesiąc do tyłu, nieprzygotowanych w okresie przedsezonowym, niezgranych i niewkomponowanych nowych. Najważniejsze pozycję czyli skrzydła nie istnieją. Kluczowe transfery wychodzące dalej w klubie, kluczowe pozbycie się piłkarzy zapchajdziur jak stało tak stoi. Jeden Alan wiosny nie czyni. A pomimo tego, że dalej są w klubie to i tak nie ma specjalnie kim grać…
  Jak na ruchy po tak tragicznym sezonie to wygląda jeszcze gorzej niż się spodziewaliśmy. Ręce zwyczajnie opadają. Nie wiem czy obrzydzenie kibicom ich ukochanego klubu to dobra droga, ale Kolejorz rozpędził się na tej autostradzie i nie zamierza zwalniać. Pytanie tylko czy za zakrętem nie czeka betonowa ściana.
  Jeśli nic się nie zmieni jestem w stanie postawić wiele, że Kolejorz wyląduje w strefie 4-6 w tym sezonie. Co będzie kolejnym sezonem medialnie, sportowo, finansowo katastrofalnym.

 4. 07 pisze:

  Inni sprzwdali wiecej karnetów bo ich kibice widzą progress i jakiś pomysł na swoj klub … w Lechu jest widoczny brak zaufania do nieudaczników… haslo – ” leci z nami pilot?” aktualne i trafne w 10.

 5. Nietoperz pisze:

  W ankiecie wzięło udział prawie 9 tys. kibiców. To jest siła, którą można bardziej zintegrować na stronach tego portalu, nie tylko przy dyskusji dotyczących publikowanych tematów. „Piję” do tego, że środowisko kiboli Kolejorza w obliczu degrengolady Czynników sprawujących władzę w klubie, mogłoby bardziej się zintegrować, prezentując za zgodą redakcji zakładane przez siebie tematy, tak jak to było na starym forum kibiców, z oficjalnej strony klubu. Szerokie spektrum różnorodnych tematów prezentowanych przez kibiców, to jedna z możliwości odreagowania na sposób w jaki zarządzany jest nasz Kochany Klub.

Dodaj komentarz