Na Rumaku do rundy wiosennej

Lech Poznań nie próżnował podczas zimowej przerwy i szybko dokonał zmiany na stanowisku trenerskim. O ile zwolnienie holenderskiego szkoleniowca nie było większym zaskoczeniem, o tyle już nazwisko jego następcy wywołało spore poruszenie wśród fanów Kolejorza. Na Bułgarską na białym koniu, a może raczej rumaku wraca Mariusz Rumak! Jak wyglądają perspektywy związane z walką o mistrzostwo Polski dla ekipy Lecha Poznań?

Niewykorzystane szanse

Fani Lecha Poznań mieli spore nadzieje związane z rozpoczęciem tego sezonu po znakomitych występach Kolejorza w Lidze Konferencji Europy w sezonie 2022/2023. Te pierwsze rozczarowanie pojawiło się już w fazie eliminacji do europejskich pucharów, gdzie Kolejorz mimo łatki zdecydowanego faworyta odpadł w rywalizacji ze SpartakiemTrnawa. Był to nie tylko spory cios dla kibiców, którzy oczekiwali kolejnych europejskich emocji, ale również dla klubowego budżetu. Znaleźli się jednak optymiści, którzy uznali, że w związku z brakiem dalszych występów w europejskich pucharach być może szanse Lecha Poznań na mistrzostwo Polski są większe. W końcu ostatni tytuł udało się wywalczyć pod wodzą Macieja Skorży, gdy Kolejorz nie występował w żadnych pucharach.

Niestety brak występów w europejskich pucharach w rundzie jesiennej nie przełożył się na lepszą postawę w lidze.Lech Poznań zakończył rundę jesienną na trzecim miejscu w tabeli, jednak ma praktycznie tyle samo oczek na koncie co Raków Częstochowa i Legia Warszawa, które reprezentowały Ekstraklasę w Lidze Europy i Lidze Konferencji. Na koncie tych drużyn znajduje się odpowiednio o jeden punkt mniej, jednak warto wspomnieć, że Raków rozegrał jedno spotkanie mniej.

Oferta zakładów bukmacherskich na typy długoterminowe dotyczące drugiej części sezonu wskazuje, że aktualnie głównym kandydatem do wywalczenia mistrzostwa Polski jest Raków Częstochowa, a tuż za jego plecami plasuje się Legia Warszawa. Lech Poznań w przewidywaniach zakładów sportowych znajduje się mniej więcej na trzeciej pozycji obok Śląska Wrocław, czyli aktualnego lidera. Przeliczniki, które oferują zakłady bukmacherskie mogą się jeszcze zmienić w zależności od tego, jakich transferów dokonają poszczególne zespoły.

Ekstraklasa i Puchar Polski na celowniku

Mariusz Rumak po raz drugi przystępuje do pracy w Lechu Poznań, a oczekiwania są wysokie. Kolejorz nadal pozostaje w walce o wywalczenie Pucharu Polski, gdzie już na początku rundy wiosennej czeka go kolejna rywalizacja z Pogonią Szczecin. O tym, że nie będzie to łatwy przeciwnik przekonali się piłkarze Lecha Poznań już w pierwszej części sezonu.Dodatkowo kwestia walki o mistrzostwo Polski nadal pozostaje otwarta, pomimo tego, że Śląsk Wrocław ma aż 8 punktów przewagi nad Kolejorzem. Lech musi przede wszystkim zacząć lepiej punktować w meczach wyjazdowych, gdzie wywalczył zaledwie 13 punktów.

Pełną ofertę zakładów bukmacherskich na wszystkie mecze z udziałem Lecha Poznań znajdziesz na stronie Comeon.pl.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniejTwitterze) – @Mati_N95