Lech znów bez gola. Nadzieja w rewanżu + 87 zdjęć z meczu!

W pierwszym meczu III rundy kwalifikacyjnej do elitarnej Ligi Mistrzów w sezonie 2010/2011, rozegranym dzisiaj o godzinie 20:30, piłkarze poznańskiego Lecha przegrali na Generali Arena z Mistrzem Czech, Spartą Praga 0:1 (0:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu, w 76. minucie gry strzelił Brabec.

Wynik ten nie przekreśla jednak szans Lecha Poznań na awans do kolejnej rundy. Warunkiem wygrania dwumeczu ze Spartą jest teraz zwycięstwo na własnym boisku i to dwoma bramkami. Przypomnijmy, że rewanż z Czechami odbędzie się 4 sierpnia, o godzinie 20:00 na stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu.

Czesi zagrali dziś w swoich tradycyjnych strojach, natomiast poznaniacy wystąpili w białych koszulkach. Tuż po pierwszym gwizdku sędziego sympatycy Lecha przedstawili także oprawę z napisem: „Poznań first to fight”. Wkrótce na łamach serwisu KKSLECH.com wypowiedzi, a jutro zdjęcia z dzisiejszej konfrontacji Kolejorza! Już teraz wszystkich sympatyków Lecha gorąco zapraszamy!

Fotorelacja z meczu:

Fotorelacja z meczu Sparta Praga – Lech Poznań 1:0 – Fot: Krzysztof Krause

Raport z wydarzeń na boisku:

W 5. minucie gry po rykoszecie spore problemy miał Kotorowski, ale ostatecznie bramkarz Lecha zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później z prawej strony uderzał Peszko, lecz futbolówka trafiła w boczną siatkę. 60 sekund później przycisnął Kolejorz! Arboleda groźnie strzelał głową, a po chwili z dystansu poprawił Drygas. Niestety w obu sytuacjach szczęście dopisało Blazkowi.

W kolejnych minutach tempo gry znacznie spadło i nie oglądaliśmy dosłownie żadnej akcji podbramkowej którejkolwiek z drużyn. Wszystko to trwało do 28. minuty, kiedy groźnie z 10 metra uderzał Kadlec. Na nasze szczęście futbolówka poszybowała jednak obok bramki Kotorowskiego.

W 35. minucie meczu sprytnie prawą stronę chciał przedrzeć się Krivets, niestety w tej sytuacji lepszy okazał się Tomas Repka. Trzy minuty później z lewej strony groźne dośrodkował Peszko, ale Wichniarkowi zabrakło dosłownie centymetra, aby sięgnąć tą piłkę głową. Ostatecznie pierwsza połowa nie przyniosła nam bramek.

Chwilę po wznowieniu drugiej części, już groźnie uderzał Peszko, ale niestety został zablokowany przez jednego z Czechów. W 52. minucie gry lechici zdobyli gola, niestety w tej sytuacji sędzia zawodów nie uznał bramki, bowiem jeden z naszych piłkarzy znajdował się na spalonym. Chwilę później groźnie przycisnęli gospodarze, ale lechitom dopisało szczęście i nadal mamy remis.

Zaraz na początku przedostatniego kwadransa meczu, bliski szczęścia był Stilić, ale piłka po rykoszecie niestety nie trafiła do siatki Blazka. Bez wątpienia była to jednak najlepsza jak do tej pory okazja do zdobycia gola przez Kolejorza. W 69. minucie płasko strzelał Wilfried, lecz futbolówka przeszła obok prawego słupka Kotorowskiego. Dwie minuty później z dobrej strony znów pokazał się bramkarz Lecha, kiedy to obronił groźny strzał jednego z Czechów. W 72. minucie spotkania słupek uratował Kolejorza przed stratą bramki. W Pradze nadal 0:0.

Niestety w 76. minucie gry poznaniacy stracili bramkę. Trochę zamieszania w polu karnym Lecha sprytnie wykorzystał Brabec i strzałem z bliskiej odległości pokonał Krzysztofa Kotorowskiego. Po tym golu w dalszym ciągu atakowali gospodarze, ale doskonale między słupkami spisywał się golkiper Mistrzów Polski. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Sparty 1:0.

AC Sparta Praga – KKS Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 76.Brabec

Żółte kartki: Wilfried, Kucka – Drygas, Wojtkowiak, Peszko

Sędzia: Paolo Tagliavento (Włochy)

Widzów: 14000 (2500 kibiców Lecha)

AC Sparta: Blazek – Kladrubsky, Repka, Brabec, Pamić – Sionko, Hohender, Kucka, Matejovsky (90.Hejda), Kadlec (73.Jeslinek) – Wilfried (87.Tresnak).

Rezerwowi: Zitka, Krob, Zofcak, Jeslinek, Zeman, Hejda, Tresnak.

KKS Lech: Kotorowski – Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Gancarczyk – Injać, Drygas – Peszko, Stilić (87.Wilk), Krivets (85.Mikołajczak) – Wichniarek (77.Tshibamba).

Rezerwowi: Burić, Tshibamba, Wilk, Djurdjević, Kikut, Henriquez, Mikołajczak.