Rodzaje użytkowników KKSLECH.com

Rodzaje użytkowników KKSLECH.com – Dziennie i średnio witrynę KKSLECH.com przegląda kilkanaście tysięcy ludzi i są to rozmaite osoby w różnym wieku oraz mające często różne poglądy czy wykształcenie.


Tym samym witrynę staramy się tak redagować, aby każdy z użytkowników jasno i czytelnie zrozumiał wszystko to, co codziennie przekazujemy za sprawą KKSLECH.com. Każdego użytkownika cechuje jednak co innego i my już pewien czas temu odpowiednio sobie ich uszeregowaliśmy. Osoby odwiedzające tą witrynę podzieliliśmy na kilkanaście różnych typów użytkowników. Poniżej rodzaje wszystkich użytkowników KKSLECH.com.

1) Stały użytkownik serwisowy

Kibic Lecha traktujący tą witrynę jako źródło informacji o swoim klubie. Osoba, która pragnie dowiadywać się jak najwięcej rzeczy o Kolejorzu, a zarazem jest aktywna w komentarzach, choć nie zawsze zgadza się ze wszystkimi opiniami. Szanuje innych i sama jest szanowana. Taki użytkownik potrafi oddać dziennie nawet kilkanaście komentarzy i wejść na KKSLECH.com nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Wszystko zależy od czasu, którym dysponuje i dniem, w którym ma moment, aby wejść do internetu.

2) Stały użytkownik anonimowy

Użytkownik bardzo podobny do tego wyżej, jednak z tą różnicą, że nigdy nie komentuje. Pełni rolę obserwatora, który bez względu na sytuację z różnych powodów nie udziela się w komentarzach. Taką osobę często interesują też wybrane materiały. Np. tylko te kibicowskie.

3) Użytkownik przedmeczowy i pomeczowy

Jest to taki użytkownik, który na co dzień nie interesuje się Lechem, lecz przypomina sobie o klubie tuż przed spotkaniami i zawsze skorzysta z witryny po meczu. Szuka wtedy informacji, ciekawostek lub chce dowiedzieć się interesujących go wiadomości.

4) Użytkownik transferowo-pucharowy

To użytkownik głównie w wieku szkoły podstawowej, bądź gimnazjum, który czeka na transfery i interesują go tylko występy Lecha Poznań w pucharach. Najczęściej znika z witryny z końcem okienka transferowego lub w momencie odpadnięcia z pucharów. Gdy na KKSLECH.com pojawi się jednak news o transferach, udziela się czasem w komentarzach.

5) Kibic porażek

To użytkownik w rozmaitym wieku, który nie raz korzysta z witryny w momencie zwycięstw Lecha, ale po nich nie komentuje. Włącza się do dyskusji dopiero wtedy, gdy Kolejorz przegra i głównie w raporcie pomeczowym daje przepis na uzdrowienie sytuacji w klubie. Często ma również pretensje do zarządu i zachęca Rutkowskich, aby sprzedali klub.

6) Polski kibic

To kibic najczęściej innego klubu. Często nie udziela się w komentarzach, ale śledzi to, co dzieje się w konkurencyjnym klubie. Pochodzi głównie z Warszawy oraz z Krakowa. Na forum Wisły co jakiś czas wkleja linki do KKSLECH.com, jeśli zobaczy tutaj kontrowersyjny dla siebie artykuł. Nastawienie tego typu użytkowników do Lecha Poznań jest różne, bo przecież nie wszyscy z nich są z Wisły i z Legii.

7) Fan antyLechowy, porażkowy

To kibic innego klubu, który często jest małoletni. Po porażkach wchodzi tutaj, aby dodać komentarz i wyśmiać Lecha lub pochwalić się wynikiem swojego klubu. Np. w marcu jeden z kibiców Legii dodawał tutaj po każdym zwycięstwie swojego zespołu bardzo długie komentarze o treści „Legia Warszawa Mistrz Polski”. Przymknął się nagle w kwietniu, a już w ogóle został zgaszony po wygranej Kolejorza na Łazienkowskiej. Taka osoba często nie myśli i potem sama zostaje stłamszona.

8) Antyserwisowiec

To „użytkownik” będący oburzony działaniem serwisu i faktem, iż jest on inny od wszystkich pozostałych w Polsce. W dodatku może pochodzić z własnoręcznej zrobionej przez siebie strony oraz szukać tutaj informacji, które mógłby przerobić i napisać pod nimi źródło własne. Nieraz taki użytkownik jest zniesmaczony faktem, że redakcja propaguje race. Bardzo często w złośliwy sposób próbuje bezsensu wyrazić swój kompleks w stosunku do nas w komentarzach. Pisze też, że coś mu się nie podoba, ale nie poda żadnego argumentu. To rodzaj użytkownika, którego nie szanujemy.

9) Przypadkowicz

To osoba, która generalnie nie interesuje się piłką nożną, ale wejdzie tutaj czasem np. po jakimś sukcesie w stylu Mistrzostwo Polski albo zwycięstwo nad Manchesterem City. Często jest to także człowiek, który szukał informacji w internecie i przypadkowo trafił na witrynę o futbolu.

10) Użytkownik niezidentyfikowany

To kibic, dziennikarz, użytkownik czy inna postać kompletnie przez nas niezidentyfikowana. Nie wiemy więc, czego tutaj szuka i co jest jej celem. Wiemy jednak tyle, że nie udziela się w komentarzach, choć często przegląda witrynę bardzo dokładnie i starannie. Taka osoba jest zupełnie bezstronna i głównie obiektywna.

11) Hejter wschodni (4-12 lat)

Siedzi na KKSLECH.com przez większość dnia. Czeka na informację w stylu „Lech upadł, Legia to potęga”. Taka osoba czeka na porażkę Lecha, aby móc wejść i napisać komentarz. Historia Legii zaczyna się według takiego młodzika w 2011 roku i składa się z jednego mistrzostwa i trzech Pucharów Polski. Na dodatek taka młoda osoba myśli również, że teraz Legia co roku będzie zdobywała mistrzostwo. Takiej osobie wydaje się też, że Legia to jeden z najmocniejszych i najbogatszych klubów w Europie, z najwyższą frekwencją i wszyscy go znają. Młodemu człowiekowi wydaje się także, że np. Lech, Wisła i Śląsk zawsze były za Legią, która co roku gra w Lidze Mistrzów i jest potENGĄ. Młodzik nerwowo reaguje także jeśli na stronie o Lechu nie pisze się o Legii, a już tym bardziej, gdy nie pisze się dobrze, czyli tak jakby chciał. Wtedy zaczyna on pisać komentarz zaczynając go słowem „kompleks” lub „Amika” nie wiedząc jednocześnie co to znaczy, ale powiela to za sprawą swoich kolegów z komentarzy na witrynie legia .net na której jest największa wylęgarnia hejterów w Polsce i kółko wzajemnej adoracji.

12) Hejter ogólnopolski (13-18 lat)

To kibic innego klubu, który rywalizuje z Lechem. Przed meczem i po wchodzi tutaj, aby nie tylko sprawdzić co tam słychać w Poznaniu, ale także odwiedza tą witrynę z chęcią dodania głupiego komentarza. Taka osoba ma wiele cech z użytkownika typu 11. Z tą różnicą, że typ 12 użytkownika jest starszy, ma więcej pokory i dyskutując w komentarzach daje lepsze, aczkolwiek i tak głupie wytłumaczenia niż te w stylu „Amika”, „je*ać was” i „Legia to potenga”.

Dodaj komentarz