Videoton FC Fehervar – meczowe frekwencje

Za 3 dni o 19:00 Lech Poznań zagra na wyjeździe z Videotonem Fehervar. Kolejorz zaprezentuje się w czwartek na niemal pustym stadionie.


Liga węgierska cieszy się bardzo słabym zainteresowaniem kibiców, a Videoton Fehervar nie zalicza się do największych węgierskich klubów, choć aktualnie jest przecież mistrzem tego kraju. Średnia frekwencja na kolejkę to na Węgrzech około 2500 osób. W trwającym sezonie najwięcej ludzi (6817) zobaczyło jeden z meczów Ferencvarosu Budapeszt. Z kolei nasz przeciwnik jest w połowie stawki ze średnią ligową frekwencją 3309. O dziwo jest ona na razie wyższa niż ta w ubiegłym, mistrzowskim sezonie.

Wtedy na trochę ponad 14-tysięczny obiekt Sóstói Stadion, który przedstawiliśmy w osobnym artykule w sobotę przychodziło średnio 3012 kibiców. Rekord Videotonu w ubiegłych rozgrywkach ligowych to zaledwie 5 tysięcy. W tym sezonie pucharowe spotkania w Szekesfehervar z The New Saints i BATE Borysów przyciągnęły na trybuny odpowiednio 3268 i 3112 widzów. Rekord tego sezonu padł podczas niedawnej ligowej potyczki z Ferencvarosem Budapeszt mającym już 15 punktów przewagi nad Videotonem, którą na Sóstói Stadionśledziło 5020 osób.

Obecny Mistrz Węgier pod względem frekwencji znacznie lepiej wypadał 3 lata temu walcząc dzielnie w Lidze Europy. W boju o fazę grupową w którym Videoton pokonał w rzutach karnych turecki Trabzonspor drużynę na stadionie wspierało 11232 kibiców. Mecze w grupie z Genkiem 0:1, FC Basel 2:1 i Sportingiem Lizbona 3:0 śledziło na żywo odpowiednio 10221, 8106 oraz 10160 ludzi. W czwartek na trybunach nie należy spodziewać się zbyt wielu widzów. Fatalne wyniki Mistrza Węgier robią swoje, dlatego frekwencja na poziomie 3 tysięcy będzie sukcesem.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<