Baza treningowa

Po zakończeniu budowy stadionu piłkarze pierwszej drużyny Lecha Poznań od jesieni 2011 roku swoje treningi w trakcie tygodnia przeprowadzają głównie przy Bułgarskiej. Obecnie za I trybuną Inea Stadion są trzy boiska treningowe (dwa trawiaste i jedno najbliżej parkingu ze sztuczną nawierzchnią). Dwa z nich są położone wzdłuż głównej murawy Inea Stadionu, a trzecie pionowo. Dwa trawiaste boiska są w pełni odcięte od ludzi, zatem lechici mają idealne warunki do treningów, które zawsze odbywają się w ciszy i w spokoju. Poznaniacy mogą też bez przeszkód ćwiczyć po zmroku, gdyż przy płytach treningowych stoją jupitery, które w czasie przebudowy stadionu służyły podczas spotkań.

Ze sztucznej, podgrzewanej płyty boiska mieszczącej się za III trybuną Inea Stadionu pierwszy zespół korzysta głównie zimą. Na boisku ze sztuczną trawą poza prowadzeniem treningów rozgrywa także mecze sparingowe. Ze sztucznej trawy przy Bułgarskiej korzystały dotąd rezerwy Lecha Poznań, a na co dzień regularnie korzystają z niej juniorzy z poznańskiej części akademii. Ponadto między IV trybuną a ulicą Ptasią znajduje się dodatkowe, czwarte boisko z naturalną trawą. Dodajmy również, że pod I trybuną obok szatni mieści się specjalna salka do lekkich treningów rozciągających lub do przeprowadzania rozgrzewki.

Idealne warunki do treningów i do piłkarskiego rozwoju mają stworzone też juniorskie drużyny z akademii Lecha Poznań we Wronkach. Poza główną płytą kameralnego obiektu mogącego pomieścić 5 tysięcy widzów dostępne jest dodatkowe boisko do treningów, hotel Olympic czy szkoła z internatem. Cała akademia Lecha Poznań we Wronkach oraz Popowie (ok. 60 km od Poznania) posiada łącznie osiem płyt. W tym są dwa pełnowymiarowe boiska trawiaste, cztery boiska treningowe z naturalną trawą, boisko typu „Orlik” z naturalną trawą o wymiarach 60m x 40m oraz oficjalnie otwarte 12 maja pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią certyfikowane przez światową federację piłkarską dyplomem „FIFA Pro”.

W niedalekiej przyszłości nowa płyta boiska w Popowie zostanie zaopatrzona w sztuczne oświetlenie. Z nowoczesnych obiektów we Wronkach oraz w Popowie korzystają na co dzień rezerwy, trampkarze, juniorzy młodsi i juniorzy starsi Lecha Poznań, którzy swoje ligowe mecze rozgrywają na boiskach akademii. Warto zaznaczyć, że klub już wcześniej planował rozpocząć w tym roku budowę kolejnych dwóch boisk treningowych, które miałaby znajdować się przy stadionie Kolejorza za parkingiem nieopodal ulicy Ptasiej bliżej Lasku Marcelińskiego.

Boiska treningowe przy stadionie Lecha Poznań:

Boisko ze sztuczną trawą + widok na boiska za I trybuną stadionu:

Dodaj komentarz