O serwisie

26 lipca 2005 – Właśnie w tym dniu rozpoczęły się prace nad stworzeniem nieoficjalnego serwisu Kolejorza, który w ciągu kilkunastu miesięcy, budowany krok po kroku miał stać się najlepszym nieoficjalnym serwisem poznańskiego klubu oraz rozpoznawaną marką wśród nieoficjalnych stron internetowych polskich klubów. Początkowo była to tylko zabawa w której nikt nie brał odważnego pomysłu za pomysł możliwy do zrealizowania. Dzięki pracy i pasji do tego co się robi po 15 latach od powstania wiemy, że tak właśnie jest, natomiast wszystkie inne witryny o podobnej tematyce upadły. Minęło już także 11 lat od fuzji dwóch mniejszych nieoficjalnych stron Lecha Poznań, która wyszła serwisowi na dobre, ponieważ to właśnie od połowy czerwca 2006 roku KKSLECH.com działa w pełni profesjonalny sposób.

Początki strony i pierwsze miesiące 15 lat temu były dla nas bardzo ciężkie. Funkcjonowaliśmy pod inną, o wiele mniej ciekawą domeną niż obecnie, a lepsze czasy dla serwisu nastały z początkiem roku 2006, gdy zdecydowaliśmy wprowadzić zupełnie inną jakość strony oraz całkowicie zmienić adres witryny na bardziej rozpoznawalny. Z początkiem roku 2006 serwis nabrał dużej odmiany na czym nie poprzestaliśmy. Żeby stworzyć jeszcze lepsze źródło informacji dla kibiców Kolejorza w połowie czerwca 2006 roku doszło do przemyślanej fuzji dwóch małych stron o tematyce Lecha Poznań i wówczas strona po raz kolejny zmieniła całą szatę graficzną, ale domena internetowa pozostała ta sama aż do dziś.

Od momentu fuzji dwóch małych stron internetowych i powstania całkiem odmienionego KKSLECH.com ludzie od nas każdego dnia starają się przekazywać fanom poznańskiego Lecha najświeższe, najbardziej aktualne oraz tylko własne i sprawdzone informacje o Lechu Poznań. Prócz samego tekstu, do najciekawszych i najbardziej istotnych newsów dodajemy fotografie wykonane przez naszych fotografów. Wszystko to co robimy robimy z pasją i z miłości do Lecha dzięki czemu tak wielu innych kibiców docenia to czym się zajmujemy. Od początku istnienia liczyliśmy się ze zdaniem oraz sugestiami każdego kibica. Chcemy skupiać na tej witrynie wszystkich kibiców Lecha Poznań co świetnie nam się udaje. Śmietnik Kibica to jedno z większych for dyskusyjnych o tematyce sportowej w Polsce w którym można podyskutować o wszystkim.

KKSLECH.com – czyli największy i najpopularniejszy nieoficjalny serwis Lecha Poznań

KKSLECH.com to internetowa witryna rozwijająca się z każdym rokiem w mocnym tempie. Świadczą o tym nie tylko statystyki, ale także wiele innych, często unikalnych elementów. Przede wszystkim jesteśmy jedynym nieoficjalnym polskim serwisem niemającym złego nawyku “kopiuj+wklej”. Na łamach tej witryny poruszamy wiele tematów w tym również tych trudnych oraz kontrowersyjnych, a jednocześnie wyłącznie z własnych wiadomości opisujemy wszystko co dzieje się wokół Lecha i to nie tylko pierwszego zespołu.

Publikujemy tutaj artykuły z tematami, których żaden kibic nigdy nigdzie nie znajdzie, a inny dziennikarz nie wpadnie na pomysł, aby zająć się daną sprawą. Jako jedyni w Polsce opisujemy pucharowych rywali Kolejorza w sposób niezwykle wyczerpujący o czym można było przekonać się choćby jesienią 2015, latem 2017 czy latem 2018 roku. Jako jedyni w kraju prowadzimy przedmeczowe raporty na żywo, które okazały się zresztą prawdziwym hitem nie tylko dla fanów Lecha Poznań, ale także dla sympatyków drużyn rywalizujących w danym dniu z Kolejorzem.

Serwis KKSLECH.com to jednak nie tylko same wiadomości na stronie głównej. W swoich zbiorach posiadamy setki zdjęć z domowych meczów, konferencji, stadionu czy z innych wydarzeń związanych z Lechem Poznań. Co jakiś czas inwestujemy w nowy sprzęt fotograficzny po to, żeby stale poprawiać jakość prezentowanych przez nas fotografii. Dużą wagę przykładamy także do filmów video w których najczęściej prezentujemy oprawy przedstawione przez fanów Kolejorza. Od pewnego czasu nagrywamy filmy tylko w jakości 4K.

Często unikalne filmy umieszczane przez nas w serwisie YouTube (na razie 180 klipów) obejrzano jak dotąd 5 384 157 razy. KKSLECH.com posiada także kilkadziesiąt podstron na których można znaleźć m.in. unikalne informacje czy zdjęcia. Do aktualizacji działów przywiązujemy ogromną wagę i informacje w nich zawarte aktualizujemy możliwie najszybciej jak się da.

KKSLECH.com cechuje się jednak nie tylko szybkością, dokładnością i aktualnością. Nasz serwis jest ulubionym miejscem spotkań kibiców Kolejorza. Tylko od czerwca 2010 roku nasi użytkownicy i kibice Kolejorza oddali na łamach serwisu KKSLECH.com 669 886 komentarzy (stan na godzinę 00:00 dnia 26 lipca 2020), a to sprawia, że również pod tym względem jesteśmy w ścisłej czołówce nieoficjalnych klubowych witryn polskich klubów. Prawdziwym hitem, a zarazem strzałem w “10” okazał się powstały we wrześniu 2012 roku “Śmietnik Kibica” cieszący się ogromnym zainteresowaniem internautów i to nawet takich, którzy nie biorą udziału w dyskusji.

O tym, że serwis jest redagowany w odpowiedni sposób świadczą choćby wejścia na KKSLECH.com z ponad 130 krajów w tym z wysp na oceanach o których zapewne mało kto słyszał. Będąc już przy statystykach w dniu naszych urodzin możemy zdradzić, że od 26 lipca 2005 roku serwis KKSLECH.com zaliczył prawie 100 milionów odsłon.


Tekst opublikowany na KKSLECH.com z okazji 15. rocznicy powstania serwisu dnia 26 lipca 2020 roku:

Wykorzystując wolną, spokojną niedzielę bez meczu i tzw. “sezon ogórkowy” jest dobra okazja do publikacji krótkiej informacji serwisowej. Otóż właśnie dziś serwis, który przeglądasz ma 15 lat. Dokładnie 26 lipca 2005 roku około godziny 17:00 początek miał swój duży w tej chwili kibicowski projekt będący na początku czymś stworzonym dla rozgrywki, dla frajdy, dla humoru. Po 15 latach KKSLECH.com to moc tysięcy użytkowników z którymi cały czas idziemy do przodu robiąc jednocześnie swoje każdego dnia.

15 lat temu zupełnie przypadkowo powstało coś dużego czym nie będziemy się dzisiaj chwalić. Dzisiejsze info skierowane głównie do stałych internautów KKSLECH.com to jedynie przypomnienie o pięknej rocznicy, której nie obchodzilibyśmy gdyby nie Wy, a także podziękowanie za wsparcie. To Wy swoimi opiniami, dyskusjami czy odwiedzinami pchaliście KKSLECH.com, które rozwinęło się tak jak widzicie i jak widzą to inni. Korzystając z tej witryny każdego dnia z pewnością zauważacie plusy, minusy, niedociągnięcia i mocne strony serwisu. Razem z innymi kibicami Lecha Poznań przez te wszystkie sezony zbudowaliśmy od podstaw coś bardzo mocnego za co Wam serdecznie dziękujemy.

Przez 15 lat dużo się tutaj zmieniło. Jedni przychodzili, drudzy odchodzili, jeszcze inni odchodzili, by później wrócić i dalej dokładać swoją “cegiełkę” w rozwój serwisu. Głównie w ostatnich latach przez rozbudzone nadzieje a potem rozczarowania przy tworzeniu KKSLECH.com brakowało cierpliwości. Z upływającym wiekiem brakowało czasu na produkcje różnych rzeczy, sił, nieraz także chęci, które na końcu zawsze pojawiały się po widoku innych kibiców Lecha Poznań zatroskanych losami klubu. Po 15 latach możemy być dumni z Was, z tego co udało się zrobić robiąc tak naprawdę swoje już od wielu sezonów. Przez te wszystkie lata mimo często ciężkich Lechowych wydarzeń, przegranych ważnych meczów, dziwnych decyzji zarządu zawsze ktoś był z nami. Czy Kolejorz wygrywał, przegrywał czy remisował zawsze tu byliście, jesteście cały czas, napędzacie KKSLECH.com dodając jednocześnie energii do dalszego działania.

Dzięki Wam kibicom Lecha Poznań inni kibice czują się potrzebni dając coś od siebie, poświęcając na to swój czas, swoje życie, często też swoje nerwy i zdrowie. 15 rocznica powstania KKSLECH.com to sukces nie tylko nasz, to również zwycięstwo internautów, którzy są największym skarbem tej witryny. Od lat dajecie pozytywnego kopa do dalszej roboty, dzięki Wam opłaca się poświęcać czas na teksty, na zdjęcia, to dzięki Wam właśnie leci nam 16 rok istnienia w którym ponownie nie musimy się na nikogo oglądać. Dyskusje innych kibiców kształtują opinie i rzeczywisty obraz Lecha Poznań, który później przedstawiamy w różnego rodzaju tekstach, cyklach rzetelnie informując o wszystkim co się dzieje. Dzięki różnym ludziom z różnych środowisk będących kibicami Lecha Poznań udało się nam w ciągu 15 lat stworzyć w pełni niezależny nieoficjalny serwis internetowy prezentujący w rozmaity sposób własne opinie dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem.

Samo KKSLECH.com przez wiele postronnych osób czy obserwatorów niemających zwykle styczności z mediami jest oceniane jako serwis będący idealnym uzupełnieniem oficjalnej strony Lecha Poznań i to jest bardzo miłe. Nie ma wśród nas zawodowych dziennikarzy, nigdy nie było i nie będzie. Są tylko zwykli kibice, nawet z ponad 40-letnim stażem na trybunach robiący coś dla innych kibiców opisując życie Lecha Poznań w obiektywny sposób. Razem z Wami tworzymy coś pięknego, piszemy historię, którą będziemy dalej pisać opisując wszystko to co dzieje się w Kolejorzu oraz wokół niego z perspektywy kibica dla drugiego kibica. Setki Waszych dyskusji w których czasami się różnicie, czasem kłócicie, macie inne poglądy pokazują, że dobro Lecha Poznań leży Wam na sercu.

Staż tego serwisu to coś co napędza dodając energii na dalsze działania, gdy codziennie widzi się tysiące innych kibiców na tej witrynie zatroskanych losem Lecha Poznań. Wraz z Wami użytkownikami po 15 latach KKSLECH.com nadal chcemy się rozwijać, jednoczyć kibiców w jednym miejscu, a także doprowadzać do ich spotkań na żywo co w przeszłości miało już miejsce. Bogatsi o 15 lat różnych doświadczeń doskonale wiemy co robić. Wiemy co jest źle, co dobrze, co trzeba zmienić, poprawić, co udoskonalić. Będziemy to robić powoli, w ciszy, bez pychy, z wiarą w sukces, musimy dalej się zmieniać, by nie stać w miejscu czy spocząć na laurach. 15 rocznica powstania KKSLECH.com to na pewno nie czas na otworzenie piwa przy niedzieli, wspominanie starych czasów Lechowych, życie historią, nie czas na radość z wicemistrzostwa Polski czy chwalenie się teraz w tekście różnymi statami, które idzie znaleźć -> tutaj.

Lecący już 16 rok to czas nadal twardego stąpania po ziemi oraz robienia swoich rzeczy. KKSLECH.com to serwis od rzetelnego, obiektywnego informowania Was o tym, co się dzieje w Lechu Poznań i wokół niego. W kolejnym sezonie ponownie nie od nas będzie zależała atmosfera wokół klubu czy wyniki Kolejorza. My o tym wszystkim wraz z felietonistami będziemy pisać nie mogąc nic więcej dla Lecha zrobić. Widząc pozytywy czy nadzieje podparte faktami na to na co najbardziej czekamy i co jest celem kibiców będziemy na KKSLECH.com odpowiednio regulować ton pasujący do obecnej sytuacji. Nikt nie ma wpływu na to co piszemy oraz na nastroje panujące na tej witrynie. Wpływ mają tylko piłkarze, trenerzy, ludzie tworzący klub. Wpływ ma po prostu KKS Lech Poznań, który przedwczoraj wygraną w Pucharze Polski mógł nam dać piękny prezent na 15. rocznicę powstania KKSLECH.com. Nie dał, w ogóle nie dostał się do finału, który w zeszłym sezonie był na wyciągnięcie ręki. Przez to znów nie opisaliśmy sukcesu, jednak jako kibice nie możemy przestać wierzyć w trofea, bo wtedy już nie bylibyśmy kibicami. Dzięki, że byliście, jesteście i będziecie tu przez kolejny rok. Niech zwycięża LECH!

(grupa KKSLECH.com + dział moderacji)

>> O KKSLECH.com (początki, historia, liczby, informacje)


Mały wyciąg ze statystyk KKSLECH.com:

Ogólna liczba odsłon od 26.07.2005 do 26.07.2020 (godz. 00:00): 96 897 649

2005 – 31 574 (od 26 lipca)
2006 – 128 109
2007 – 222 197
2008 – 414 527
2009 – 875 411
2010 – 3 997 114
2011 – 4 685 625
2012 – 5 405 119
2013 – 7 586 609
2014 – 8 487 018
2015 – 11 015 119
2016 – 10 008 014
2017 – 13 968 454
2018 – 14 522 837
2019 – 10 252 104
2020 – 5 297 818 do 26.07.2020 (godz. 00:00)

YouTube KKSLECH.com do 26 lipca 2020:

Filmy – 180
Wyświetlenia filmów – 5 384 157

Twitter KKSLECH.com do 26 lipca 2020:

Tweety – 12,7
Followersi – 5531

Porównanie KKSLECH.com z oficjalną i forum (stan na 15 lipca 2019):

* – dane z alexa.com

null

Do tych krajów dotarło KKSLECH.com:

null

Ważne daty i wydarzenia związane z serwisem:

26.07.2005 – powstaje mała strona www.lechfans.za.pl
Wrzesień 2005 – Strona zmienia domenę na www.Lech.TK
7.01.2006 – Zmiana domeny na www.KKSLECH.com
Koniec czerwca 2006 – Fuzja stron KKSLECH.com z KibiceLecha.boo.pl i dzięki temu powstaje pierwsze, profesjonalne KKSLECH.com
17.01.2007 – Serwis zmienia szatę graficzną i z każdym miesiącem zyskuje coraz większe uznanie
Połowa czerwca 2010 – KKSLECH.com zyskuje nową szatę graficzną. Powstaje największy nieoficjalny serwis Lecha Poznań
Wiosna 2012 – Witryna cały czas się rozwija i nabiera renomy. Dochodzi do lekkiej zmiany barw i loga. Redakcja stawia na stuprocentowy profesjonalizm serwisu
Styczeń/Luty 2013 – Witryna staje się bardzo mocno rozpoznawalna w USA, Szkocji, Anglii oraz Finlandii. W tym ostatnim kraju jeden z największych fińskich dzienników myli KKSLECH.com z oficjalną witryną klubową. Transfer Hamalainena rozsławia serwis w Finlandii
Lato 2013 – KKSLECH.com ugruntowuje swoją pozycję w mediach dzięki sprawdzonym informacjom transferowym (m.in. Hamalainen, Pawłowski, Injać)
14 czerwca 2014 – Prężnie działający serwis KKSLECH.com po czterech latach całkowicie zmienia swój wygląd graficzny
26 lipca 2015 – KKSLECH.com z miesiąca na miesiąc odwiedza coraz więcej osób co napędza redakcję. Serwis obchodzi 10 rocznicę powstania czując moc
22 luty 2016 – KKSLECH.com zyskuje zupełnie nowy, jeszcze przejrzysty pod względem treści wygląd, który szybko zyskuje uznanie
26 lipca 2016 – Nic się nie zmienia. KKSLECH.com ze spokojem i z kolejnymi planami na przyszłość obchodzi 11-lecie
27 lipca 2017 – Jesteśmy sobą, choć zmieniamy się na lepsze. Za nami kolejny, dobry rok pod względem rozwoju serwisu KKSLECH.com po którym z optymizmem patrzymy w przyszłość
26 lipca 2018 – KKSLECH.com to marka, która nie spoczywa na laurach starając się robić kolejne kroki naprzód. Za nami (mimo wyników Kolejorza) kolejny dobry rok
26 lipca 2019 – Jako grupa tworząca KKSLECH.com mimo złych wyników Lecha Poznań i atmosfery wokół klubu “robimy swoje”. I to jest nasze hasło.
26 lipca 2020 – 15. rocznicę powstania KKSLECH.com obchodzimy z dumą i z zadowoleniem. Cały czas – robimy swoje!

Informacja:

KKSLECH.com to niezależny serwis informacyjny o Lechu Poznań prezentujący własne zdanie oraz zdanie jego użytkowników, który mimo wszystko ściśle współpracuje z klubem. Grupa serwisu KKSLECH.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy dodanych przez użytkowników. Każdy natomiast ma możliwość wyrażenia swojej opinii na dany temat i może się nie zgadzać z opinią innej osoby, ale zabrania się dodawania komentarzy, które obrażają czyjąś godność, są wulgarne lub reklamują inne witryny internetowe.

Wszelkie nazwy, znaki towarowe lub firmowe zawarte na naszej witrynie są własnością ich właścicieli i zostały użyte w serwisie KKSLECH.com wyłącznie w celach informacyjnych. KKSLECH.com jest nieoficjalnym serwisem internetowym Lecha Poznań i wszystkie opinie wyrażane na łamach tej witryny nie muszą być zgodne z oficjalnym stanowiskiem klubu czy Stowarzyszeniem Kibiców.

KKSLECH.com w sprawie spraw serwisowych kontaktuje się z osobami fizycznymi, firmami czy instytucjami tylko poprzez oficjalne skrzynki mailowe z domeną @kkslech.com. Inny kontakt np. choćby poprzez komunikatory jest fałszywy, a takie osoby nie są przedstawicielami serwisu KKSLECH.com.

W związku z nowelizacją Prawa Telekomunikacyjnego od dnia 22.03.2013 każda witryna w polskim internecie ma obowiązek podać swoim użytkownikom informację dotyczącą prowadzonej polityki plików cookies. Serwis KKSLECH.com wykorzystuje pliki cookies. Pliki cookies (tzw. ciasteczka) to dane informatyczne w tym m.in. pliki graficzne czy pliki tekstowe należące do tej strony.

KKSLECH.com wykorzystuje cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu optymalizacji działania serwisu. Każdy z użytkowników ma prawo do zmiany konfiguracji plików cookies lub całkowitego wyłączenia ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jednocześnie informujemy, że zmiana konfiguracji plików cookies na inną niż standardowa może spowodować niepoprawne wyświetlanie serwisu KKSLECH.com w tym m.in. aktualności, podstron, elementów graficznych czy innych rzeczy należących do serwisu.

Informacja dla mediów:

Serwis KKSLECH.com jako serwis publikujący tylko własne materiały zezwala gazetom, portalom internetowym czy innym mediom na korzystanie z materiałów będących własnością naszej witryny. Warunkiem jest jednak umieszczenie pod wiadomością wyraźnego napisu, skąd pochodzi dany tekst. Przykład: (źródło: KKSLECH.com).

W wypadku chęci skorzystania ze zdjęć naszych fotografów i umieszczenia wybranych zdjęć w gazetach, portalach internetowych lub innych mediach, należy w tym celu skontaktować się najpierw z grupą serwisu KKSLECH.com pod adresem e-mail: redakcja@kkslech.com

Informujemy, że w przeszłości sportowe wiadomości serwisu KKSLECH.com cytowały tak znane media jak m.in.: telewizja WTK i Orange Sport, Głos Wielkopolski, Gazeta Wyborcza, Przegląd Sportowy, Fakt, Super Express, Wprost, Sport.pl, Orange.pl, Ekstraklasa.net, 2×45.com.pl, Weszło, Igol.pl, epoznan.pl, tvn24.pl, wp.pl, jeden z największych fińskich dzienników – Iltasanomat, a także niektóre oficjalne witryny klubowe. To świadczy o renomie serwisu oraz o jego wysokiej wiarygodności.

Screeny poprzednich wersji KKSLECH.com: