O serwisie

26 lipca 2005 – Właśnie w tym dniu rozpoczęły się prace nad stworzeniem nieoficjalnego serwisu Kolejorza, który w ciągu kilkunastu miesięcy, budowany krok po kroku miał stać się najlepszym nieoficjalnym serwisem poznańskiego klubu oraz rozpoznawaną marką wśród nieoficjalnych stron internetowych polskich klubów. Początkowo była to tylko zabawa w której nikt nie brał odważnego pomysłu za pomysł możliwy do zrealizowania. Dzięki pracy i pasji do tego co się robi po 13 latach od powstania wiemy, że tak właśnie jest, natomiast wszystkie inne witryny o podobnej tematyce upadły. Minęło już także 10 lat od fuzji dwóch mniejszych nieoficjalnych stron Lecha Poznań, która wyszła serwisowi na dobre, ponieważ to właśnie od połowy czerwca 2006 roku KKSLECH.com działa w pełni profesjonalny sposób.

Początki strony i pierwsze miesiące 13 lat temu były dla nas bardzo ciężkie. Funkcjonowaliśmy pod inną, o wiele mniej ciekawą domeną niż obecnie, a lepsze czasy dla serwisu nastały z początkiem roku 2006, gdy zdecydowaliśmy wprowadzić zupełnie inną jakość strony oraz całkowicie zmienić adres witryny na bardziej rozpoznawalny. Z początkiem roku 2006 serwis nabrał dużej odmiany, lecz na tym nie poprzestaliśmy. Żeby stworzyć jeszcze lepsze źródło informacji dla kibiców Kolejorza w połowie czerwca 2006 roku doszło do przemyślanej fuzji dwóch małych stron o tematyce Lecha Poznań i wówczas strona po raz kolejny zmieniła całą szatę graficzną, ale domena internetowa pozostała ta sama aż do dziś.

Od momentu fuzji dwóch małych stron internetowych i powstania całkiem odmienionego KKSLECH.com ludzie od nas każdego dnia starają się przekazywać fanom poznańskiego Lecha najświeższe, najbardziej aktualne oraz tylko własne i sprawdzone informacje o Lechu Poznań. Prócz samego tekstu, do najciekawszych i najbardziej istotnych newsów dodajemy fotografie wykonane przez naszych fotografów. Wszystko to co robimy robimy z pasją i z miłości do Lecha dzięki czemu tak wielu innych kibiców docenia to czym się zajmujemy. Od początku istnienia liczyliśmy się ze zdaniem oraz sugestiami każdego kibica. Chcemy skupiać na tej witrynie wszystkich kibiców Lecha Poznań co świetnie nam się udaje. Śmietnik Kibica to jedno z większych for dyskusyjnych o tematyce sportowej w Polsce w którym można podyskutować o wszystkim.

KKSLECH.com

KKSLECH.com – czyli największy i najpopularniejszy nieoficjalny serwis Lecha Poznań

KKSLECH.com to internetowa witryna rozwijająca się z każdym rokiem w mocnym tempie. Świadczą o tym nie tylko statystyki, ale także wiele innych, często unikalnych elementów. Przede wszystkim jesteśmy jedynym nieoficjalnym polskim serwisem niemającym złego nawyku „kopiuj+wklej”. Na łamach tej witryny poruszamy wiele tematów w tym również tych trudnych oraz kontrowersyjnych, a jednocześnie wyłącznie z własnych wiadomości opisujemy wszystko co dzieje się wokół Lecha i to nie tylko pierwszego zespołu.

Publikujemy tutaj artykuły z tematami, których żaden kibic nigdy nigdzie nie znajdzie, a inny dziennikarz nie wpadnie na pomysł, aby zająć się daną sprawą. Jako jedyni w Polsce opisujemy pucharowych rywali Kolejorza w sposób niezwykle wyczerpujący o czym można było przekonać się choćby jesienią 2015 czy latem 2017 roku. Jako jedyni w kraju prowadzimy przedmeczowe raporty na żywo, które okazały się zresztą prawdziwym hitem nie tylko dla fanów Lecha Poznań, ale także dla sympatyków drużyn rywalizujących w danym dniu z Kolejorzem.

Serwis KKSLECH.com to jednak nie tylko same wiadomości na stronie głównej. W swoich zbiorach posiadamy setki zdjęć z domowych meczów, konferencji, stadionu czy z innych wydarzeń związanych z Lechem Poznań. Co jakiś czas inwestujemy w nowy sprzęt fotograficzny po to, żeby stale poprawiać jakość prezentowanych przez nas fotografii. Dużą wagę przykładamy także do filmów video w których najczęściej prezentujemy oprawy przedstawione przez fanów Kolejorza. Od pewnego czasu nagrywamy filmy tylko w jakości 4K.

Często unikalne filmy umieszczane przez nas w serwisie YouTube (na razie prawie 175 klubów) obejrzano jak dotąd 4 921 191 razy (z zablokowanym filmem z Semirem Stiliciem w roli głównej śpiewającym o Legii prawie 6 milionów). KKSLECH.com posiada także kilkadziesiąt podstron na których można znaleźć m.in. unikalne informacje czy zdjęcia. Do aktualizacji działów przywiązujemy ogromną wagę i informacje w nich zawarte aktualizujemy możliwie najszybciej jak się da.

KKSLECH.com cechuje się jednak nie tylko szybkością, dokładnością i aktualnością. Nasz serwis jest ulubionym miejscem spotkań kibiców Kolejorza. Tylko od czerwca 2010 roku nasi użytkownicy i kibice Kolejorza oddali na łamach serwisu KKSLECH.com 589 685 komentarzy (stan na godzinę 21:20 dnia 25 lipca 2018), a to sprawia, że również pod tym względem jesteśmy w ścisłej czołówce nieoficjalnych klubowych witryn polskich klubów. Prawdziwym hitem, a zarazem strzałem w „10” okazał się powstały we wrześniu 2012 roku „Śmietnik Kibica” cieszący się ogromnym zainteresowaniem internautów i to nawet takich, którzy nie biorą udziału w dyskusji.

O tym, że serwis jest redagowany w odpowiedni sposób świadczą choćby wejścia na KKSLECH.com z ponad 130 krajów w tym z wysp na oceanach o których zapewne mało kto słyszał. Będąc już przy statystykach w dniu naszych urodzin możemy zdradzić, że od 26 lipca 2005 roku serwis KKSLECH.com zaliczył ponad 75 milionów odsłon.


Tekst opublikowany na KKSLECH.com z okazji 13. rocznicy powstania serwisu dnia 26 lipca 2018 roku:

W cieniu walki Lecha Poznań w Lidze Europy oraz gry w LOTTO Ekstraklasie znaleźliśmy chwilę czasu, aby poinformować głównie stałych użytkowników tego serwisu o pewnym istotnym wydarzeniu. Otóż KKSLECH.com dzisiaj, czyli 26 lipca w okolicach godziny 17:00 skończy 13 lat i rozpocznie kolejny rok najbliżej Kolejorza jak tylko się da. To już 13 lat mocnego projektu, który początkowo był tylko luźną zabawą praz czymś stworzonym sobie dla przysłowiowych jaj. Skończyło się jak się skończyło z czego po tylu sezonach jesteśmy bardzo dumni. Także z Was, naszych użytkowników bez których nie byłoby KKSLECH.com.

KKSLECH.com powstało praktycznie z niczego, od zera, za sprawą tworzenia z pasją przebijało się przez różne konkurencje, których teraz nie ma. Nie chcemy chwalić się, jak wiele udało nam się zrobić i zamęczać Was opowieściami w dniu ważnego meczu z Szachtiorem Soligorsk w którym mamy nadzieję na chociaż bramkowy remis.

W dniu 13. rocznicy powstania KKSLECH.com nie będzie opisywania jak to wiele udało się zrobić od zera. Jako grupa, która co jakiś czas mimo wszystko się zmienia nie lubimy pychy, twardo stąpamy na ziemi, wiemy co mamy dalej zrobić i jaki jest cel. Jak wygląda KKSLECH.com pod względem treści każdy widzi. Każdy widzi plusy, minusy nad którymi pracujemy, mocne strony i każdy, kto tutaj siedzi wie co i jak wygląda. Nie będziemy się więc rozpisywać o początkach tej witryny, historii czy o liczbach. Kto chciałby dowiedzieć się o KKSLECH.com więcej może sobie poczytać -> TUTAJ. W tym dziale jest wszystko co potrzebne. Dziś po prostu chcemy Was skromnie poinformować o 13-leciu jedynego już właściwie nieoficjalnego serwisu Lecha Poznań oraz jednego z większych nieoficjalnych portali klubów Ekstraklasy, a także krótko podziękować tym, którzy na to zasługują.

Z okazji 13 urodzin pragniemy podziękować wszystkim stałym, starym jak i tym nowym użytkownikom za bycie z nami każdego dnia. W ciągu 13 lat udało nam się zbudować coś wielkiego od podstaw, a my wraz z Wami cały czas budujemy siłę KKSLECH.com robiąc wszystko, aby każdego dnia, a zwłaszcza podczas meczów Lecha Poznań co 3-4 dni ta witryna tętniła życiem przez 24 godziny na dobę. Zdajemy sobie sprawę, że często nie zgadzacie się z różnymi opiniami bądź rzeczami co jest w pełni normalne. Gdyby wszyscy ze sobą się zgadzali, to dyskusja kogokolwiek z kimkolwiek nie miałaby sensu. Bardzo nas cieszy, że użytkownikami tej witryny są ludzie w różnym wieku z różnym doświadczeniem kibicowskim. To właśnie użytkownicy tej witryny są największym skarbem KKSLECH.com co przy okazji 13 urodzin kolejny rok z rzędu podkreślamy. Jednocześnie wykorzystując dzisiejszą chwilę pragniemy złożyć podziękowania wszystkim osobom, które przez tych pięknych 13 minionych lat w różnym stopniu dołożyły swoją „cegiełkę” w rozwój serwisu KKSLECH.com.

W 2018 roku kolejny już sezon serwis KKSLECH.com jest tak naprawdę jedynym nieoficjalnym serwisem Lecha Poznań. W pełni niezależnym, prezentującym w rozmaity sposób opinie dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem. Samo KKSLECH.com przez wiele postronnych osób czy obserwatorów niemających zwykle styczności z mediami jest oceniane jako serwis będący idealnym uzupełnieniem oficjalnej strony Lecha Poznań z czego oczywiście bardzo się cieszymy. 13 lat pozwoliło naszej, dość wiekowej już grupie wspierającej Kolejorza nawet od ponad 40 lat nie tylko rozwinąć KKSLECH.com, ale również jeszcze lepiej dostać się do świata Kolejorza, poznać go, a także nauczyć się 200-procentowego profesjonalizmu, systematyczności, pracowitości, odpowiedzialności oraz kompetencji.

Wielu ludzi traktuje nasz serwis jako stronę oficjalną klubu, która szybkością działania informuje o wielu rzeczach szybciej niż sam klub. To bardzo miłe i przy okazji motywujące byśmy w miarę naszych skromnych możliwości stali się jeszcze lepsi. Cały czas mimo czasem różnicy zdań współpracujemy z Lechem Poznań chcąc iść do przodu opisując jego sukcesy zamiast przeżywać wstyd, którego niestety regularnie nam dostarcza i wokół którego jako kibice nie możemy przechodzić obojętnie. 13 lat to cudowny jubileusz, coś pięknego, ale coś co motywuje. Coś co napędza, więc czas na kolejne kroki naprzód. Wraz z Wami użytkownikami nadal chcemy się rozwijać oraz jednoczyć kibiców. Potrzebujemy do tego też funduszy, dlatego kto chce może raz dziennie i codziennie korzystać z zamieszczonych tutaj reklam. To pozwoli nam zatrudniać choćby więcej moderatorów, którzy przy licznych dyskusjach są bardzo potrzebni. W grudniu 2015 doszliśmy do wniosku, że przy tych ograniczeniach finansowych/personalnych już mocniej się nie rozwiniemy. Że już wszystko wymyśliliśmy i nic więcej nie da się zrobić. Błąd. Jak pokazał 2016 czy 2017 rok – dało się zrobić coś nowego i da się w przyszłości wymyślić kolejne unikalne nowości w tym cykle, które przypadają Wam do gustu.

Mimo braku konkurencji nie spoczywamy na laurach. Wiele rzeczy da się jeszcze poprawić, udoskonalić i mimo wielu ograniczeń staramy je polepszać. Dziś rozpoczynamy już kolejny rok pracy budujący wraz z Wami siłę wielkiego KKSLECH.com! Czego nam życzyć? Więcej internautów na stronie po zwycięstwach Lecha a nie tylko po porażkach oraz dłuższej doby o 2 godziny (śmiech), bo czasem trzeba zarywać nocki, by skończyć materiały na kolejny dzień. Siły, wytrwałości, pomysłów, determinacji i zaangażowania na pewno nam nie zabraknie. Teraz wszystko w nogach piłkarzy Lecha Poznań byśmy mogli lepiej pisać o tym zespole co od wielu, wielu miesięcy jest niestety trudnym wyzwaniem. Europejskie puchary, opisywanie rywali, poznawanie ich, analizowanie czy mecze co 3-4 dni są niezbędne abyśmy zrobili kolejny krok naprzód, dlatego wierzymy, że przygoda naszego klubu z Ligą Europy zakończy się najpóźniej 16 a nie już 2 sierpnia, potem Kolejorz długo będzie rywalizował w Pucharze Polski oraz regularnie zbierał punkty w Ekstraklasie.

Nasz klub chcąc się rozwijać potrzebuje sukcesu. Sukcesu najlepiej na krajowym podwórku takiego jak tytuł Mistrza Polski lub Puchar Polski. To + awans do fazy grupowej Ligi Europy sprawi, że Kolejorz zacznie iść w dobrym kierunku, a dzięki temu również my jako KKSLECH.com. Już teraz wiadomo, że ten rok będzie dla nas rekordowy jeśli chodzi o liczbę odsłon. Latem jak zwykle notujemy spory skok odsłon w porównaniu z choćby rundą wiosenną. Ponadto 19 lipca został pobity dobowy rekord odsłon, a czerwiec z lipcem 2018 są rekordowe jeśli chodzi o liczbę oddanych komentarzy przez kibiców biorących chętnie udział w dyskusjach m.in. w „Śmietniku Kibica”. To sprawia, że przynajmniej my jako serwis, jako grupa KKSLECH.com idziemy w dobrym kierunku, przyciągamy swoimi treściami nowych użytkowników, którzy przy okazji odwiedzają nas w ciągu doby nawet po kilkadziesiąt razy. W tym ważnym dla nas dniu informujemy Was, że nigdy nie będzie tutaj płatnych treści czy na siłę wyciągania kasy od innych kibiców w jakikolwiek sposób. Jeśli ktoś chce skorzystać z reklamy na tej witrynie, to nam pomoże, a jeśli nie to okej, nic się nie stanie. Nie chcemy nawet umieszczać wyskakujących reklam. KKSLECH.com nie jest do zarabiania forsy na Lechu Poznań tylko do rzetelnego informowania kibiców przez innych kibiców o tym, co się dzieje w klubie i to za darmo. Kto chce może nam oczywiście pomagać korzystając z obecnych tutaj reklam. Dla Was codzienny klik to chwila, dla nas jako kibiców poświęcających swój czas wielka pomoc.

Kolejny wzrost odsłon, który zapewne spowoduje nowy rekord w 2018 roku pokazuje, jak wielkie jest Wasze zaufanie do nas w tym do naszych informacji prosto z Lecha Poznań. Raz jeszcze dzięki wszystkim kibicom Lecha Poznań, którzy od lat nas odwiedzają, wspierają i korzystają bezpłatnie z naszych wiadomości. Istniejmy dla Was i dzięki Wam. Jesteście najlepsi!

(grupa KKSLECH.com + moderatorzy)


Mały wyciąg ze statystyk KKSLECH.com:

Ogólna liczba odsłon od 26.07.2005 do 25.07.2018 (godz. 21:00): 76 515 652

2005 – 31 574 (od 26 lipca)
2006 – 128 109
2007 – 222 197
2008 – 414 527
2009 – 875 411
2010 – 3 997 114
2011 – 4 685 625
2012 – 5 405 119
2013 – 7 586 609
2014 – 8 487 018
2015 – 11 015 119
2016 – 10 008 014
2017 – 13 968 454
2018 – 9 690 762 do 25.07.2018 (godz. 21:00)

YouTube KKSLECH.com do 26 lipca 2018:

Filmy – ok. 175
Wyświetlenia filmów – 4 921 197

Twitter KKSLECH.com do 26 lipca 2018:

Tweety – 10,5
Followersi – 4568

Do tych krajów dotarło KKSLECH.com:

null

Ważne daty i wydarzenia związane z serwisem:

26.07.2005 – powstaje mała strona www.lechfans.za.pl
Wrzesień 2005 – Strona zmienia domenę na www.Lech.TK
7.01.2006 – Zmiana domeny na www.KKSLECH.com
Koniec czerwca 2006 – Fuzja stron KKSLECH.com z KibiceLecha.boo.pl i dzięki temu powstaje pierwsze, profesjonalne KKSLECH.com
17.01.2007 – Serwis zmienia szatę graficzną i z każdym miesiącem zyskuje coraz większe uznanie
Połowa czerwca 2010 – KKSLECH.com zyskuje nową szatę graficzną. Powstaje największy nieoficjalny serwis Lecha Poznań
Wiosna 2012 – Witryna cały czas się rozwija i nabiera renomy. Dochodzi do lekkiej zmiany barw i loga. Redakcja stawia na stuprocentowy profesjonalizm serwisu
Styczeń/Luty 2013 – Witryna staje się bardzo mocno rozpoznawalna w USA, Szkocji, Anglii oraz Finlandii. W tym ostatnim kraju jeden z największych fińskich dzienników myli KKSLECH.com z oficjalną witryną klubową. Transfer Hamalainena rozsławia serwis w Finlandii
Lato 2013 – KKSLECH.com ugruntowuje swoją pozycję w mediach dzięki sprawdzonym informacjom transferowym (m.in. Hamalainen, Pawłowski, Injać)
14 czerwca 2014 – Prężnie działający serwis KKSLECH.com po czterech latach całkowicie zmienia swój wygląd graficzny
26 lipca 2015 – KKSLECH.com z miesiąca na miesiąc odwiedza coraz więcej osób co napędza redakcję. Serwis obchodzi 10 rocznicę powstania czując moc
22 luty 2016 – KKSLECH.com zyskuje zupełnie nowy, jeszcze przejrzysty pod względem treści wygląd, który szybko zyskuje uznanie
26 lipca 2016 – Nic się nie zmienia. KKSLECH.com ze spokojem i z kolejnymi planami na przyszłość obchodzi 11-lecie
27 lipca 2017 – Jesteśmy sobą, choć zmieniamy się na lepsze. Za nami kolejny, dobry rok pod względem rozwoju serwisu KKSLECH.com po którym z optymizmem patrzymy w przyszłość
26 lipca 2018 – KKSLECH.com to marka, która nie spoczywa na laurach starając się robić kolejne kroki naprzód. Za nami (mimo wyników Kolejorza) kolejny dobry rok

Informacja:

KKSLECH.com to niezależny serwis informacyjny o Lechu Poznań prezentujący własne zdanie oraz zdanie jego użytkowników, który mimo wszystko ściśle współpracuje z klubem. Grupa serwisu KKSLECH.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy dodanych przez użytkowników. Każdy natomiast ma możliwość wyrażenia swojej opinii na dany temat i może się nie zgadzać z opinią innej osoby, ale zabrania się dodawania komentarzy, które obrażają czyjąś godność, są wulgarne lub reklamują inne witryny internetowe.

Wszelkie nazwy, znaki towarowe lub firmowe zawarte na naszej witrynie są własnością ich właścicieli i zostały użyte w serwisie KKSLECH.com wyłącznie w celach informacyjnych. KKSLECH.com jest nieoficjalnym serwisem internetowym Lecha Poznań i wszystkie opinie wyrażane na łamach tej witryny nie muszą być zgodne z oficjalnym stanowiskiem klubu czy Stowarzyszeniem SKLP.

KKSLECH.com w sprawie spraw serwisowych kontaktuje się z osobami fizycznymi, firmami czy instytucjami tylko poprzez oficjalne skrzynki mailowe z domeną @kkslech.com. Inny kontakt np. choćby poprzez komunikatory jest fałszywy, a takie osoby nie są przedstawicielami serwisu KKSLECH.com.

W związku z nowelizacją Prawa Telekomunikacyjnego od dnia 22.03.2013 każda witryna w polskim internecie ma obowiązek podać swoim użytkownikom informację dotyczącą prowadzonej polityki plików cookies. Serwis KKSLECH.com wykorzystuje pliki cookies. Pliki cookies (tzw. ciasteczka) to dane informatyczne w tym m.in. pliki graficzne czy pliki tekstowe należące do tej strony.

KKSLECH.com wykorzystuje cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu optymalizacji działania serwisu. Każdy z użytkowników ma prawo do zmiany konfiguracji plików cookies lub całkowitego wyłączenia ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jednocześnie informujemy, że zmiana konfiguracji plików cookies na inną niż standardowa może spowodować niepoprawne wyświetlanie serwisu KKSLECH.com w tym m.in. aktualności, podstron, elementów graficznych czy innych rzeczy należących do serwisu.

Informacja dla mediów:

Serwis KKSLECH.com jako serwis publikujący tylko własne materiały zezwala gazetom, portalom internetowym czy innym mediom na korzystanie z materiałów będących własnością naszej witryny. Warunkiem jest jednak umieszczenie pod wiadomością wyraźnego napisu, skąd pochodzi dany tekst. Przykład: (źródło: KKSLECH.com).

W wypadku chęci skorzystania ze zdjęć naszych fotografów i umieszczenia wybranych zdjęć w gazetach, portalach internetowych lub innych mediach, należy w tym celu skontaktować się najpierw z grupą serwisu KKSLECH.com pod adresem e-mail: redakcja@kkslech.com

Informujemy, że w przeszłości sportowe wiadomości serwisu KKSLECH.com cytowały tak znane media jak m.in.: telewizja WTK i Orange Sport, Głos Wielkopolski, Gazeta Wyborcza, Przegląd Sportowy, Fakt, Super Express, Wprost, Sport.pl, Orange.pl, Ekstraklasa.net, 2×45.com.pl, Weszło, Igol.pl, epoznan.pl, tvn24.pl, wp.pl, jeden z największych fińskich dzienników – Iltasanomat, a także oficjalna witryna Pogoni Szczecin czy Legii Warszawa oraz wiele serwisów kibicowskich korzystających również z naszych fotografii. To świadczy o renomie serwisu oraz o jego wysokiej wiarygodności.

Screeny poprzednich wersji KKSLECH.com: