O serwisie KKSLECH.com

26 lipca 2005 – Właśnie w tym dniu rozpoczęły się prace nad stworzeniem nieoficjalnego serwisu Kolejorza. Początkowo powstanie takiej witryny było tylko luźną zabawą, której nikt nie brał na poważnie. Projekt stworzenia największego portalu o Lechu Poznań czy stworzenia tak rozpoznawalnej marki udał się, choć początki KKSLECH.com wcale nie zapowiadały żadnego sukcesu.

Początki strony i pierwsze miesiące w 2005 roku były dla nas bardzo ciężkie. Funkcjonowaliśmy pod inną, o wiele mniej ciekawą domeną niż obecnie, a lepsze czasy dla serwisu nastały z początkiem roku 2006, gdy zdecydowaliśmy wprowadzić zupełnie inną jakość strony oraz całkowicie zmienić adres witryny na bardziej rozpoznawalny. Z początkiem roku 2006 serwis nabrał dużej odmiany na czym nie poprzestaliśmy. Żeby stworzyć jeszcze lepsze źródło informacji dla kibiców Kolejorza, w połowie czerwca 2006 roku doszło do przemyślanej fuzji dwóch małych stron o tematyce Lecha Poznań i wówczas strona po raz kolejny zmieniła całą szatę graficzną, ale domena internetowa pozostała ta sama aż do dziś. Kilkanaście lat temu zdecydowaliśmy się na domenę KKSLECH.com zamiast na lechpoznan.info i była to jedna z lepszych decyzji w historii witryny.

Od momentu fuzji dwóch małych stron internetowych oraz powstania całkiem odmienionego KKSLECH.com ludzie od nas każdego dnia starają się przekazywać fanom poznańskiego Lecha najświeższe, najbardziej aktualne oraz tylko własne i sprawdzone informacje o Lechu Poznań. Od kilkunastu lat wszystko robimy z pasją dzięki czemu tak wielu innych kibiców docenia to, czym się zajmujemy. Od początku istnienia liczyliśmy się ze zdaniem oraz sugestiami każdego kibica. Chcemy skupiać na tej witrynie wszystkich kibiców Lecha Poznań co od kilkunastu sezonów świetnie nam się udaje. Śmietnik Kibica to jedno z większych for dyskusyjnych o tematyce sportowej w Polsce, w którym można podyskutować o wszystkim. W kilku ostatnich latach KKSLECH.com zdominowało podobne fora, wszystkie strony internetowe, udało nam się równie zdetronizować pod względem statystyk oficjalną stronę klubu co przecież nigdy nie było celem. Taki cykl, jak „Na chłodno” czy „Pyry z gzikiem” zna chyba każdy kibic Kolejorza korzystający z internetu.

KKSLECH.com – czyli największy i najpopularniejszy nieoficjalny serwis Lecha Poznań

KKSLECH.com to internetowa witryna rozwijająca się z każdym rokiem w mocnym tempie. Świadczą o tym nie tylko statystyki, ale także wiele innych, często unikalnych elementów. Przede wszystkim jesteśmy jedynym nieoficjalnym polskim serwisem niemającym złego nawyku „kopiuj+wklej”. Na łamach tej witryny poruszamy wiele tematów w tym również tych trudnych oraz kontrowersyjnych, a jednocześnie wyłącznie z własnych wiadomości opisujemy wszystko to, co dzieje się wokół Lecha Poznań i to nie tylko pierwszego zespołu.

Staramy się publikować artykuły z tematami, których kibic nigdy nigdzie nie znajdzie, a inny dziennikarz nie wpadnie na pomysł, aby zająć się daną sprawą. Jako jedyni w Polsce opisujemy pucharowych rywali Kolejorza w sposób niezwykle wyczerpujący, o czym można było przekonać się choćby jesienią 2015 i 2020, latem 2017, 2018 czy 2022 roku. Jako jedyni w kraju prowadzimy przedmeczowe raporty na żywo, które są prawdziwym hitem nie tylko dla fanów Lecha Poznań, ale także dla sympatyków drużyn rywalizujących w danym dniu z Kolejorzem.

Serwis KKSLECH.com to jednak nie tylko same wiadomości na stronie głównej. W swoich zbiorach posiadamy setki zdjęć z domowych meczów, treningów piłkarzy, stadionu czy z innych wydarzeń związanych z Lechem Poznań. Co jakiś czas inwestujemy w nowy sprzęt fotograficzny po to, żeby stale poprawiać jakość prezentowanych przez nas fotografii. KKSLECH.com posiada także kilkadziesiąt podstron na których można znaleźć m.in. unikalne informacje czy zdjęcia. Do aktualizacji działów przywiązujemy ogromną wagę i informacje w nich zawarte aktualizujemy możliwie najszybciej jak się da.

KKSLECH.com cechuje się jednak nie tylko szybkością, dokładnością czy aktualnością. Nasz serwis jest ulubionym miejscem spotkań kibiców Kolejorza. Tylko od czerwca 2010 roku nasi użytkownicy i kibice Kolejorza oddali na łamach serwisu KKSLECH.com 746 220 komentarzy (stan na godzinę 00:00 dnia 26 lipca 2022), a to sprawia, że również pod tym względem jesteśmy w ścisłej czołówce nieoficjalnych klubowych witryn polskich klubów. Prawdziwym hitem, a zarazem strzałem w „10” okazał się powstały we wrześniu 2012 roku „Śmietnik Kibica” cieszący się ogromnym zainteresowaniem internautów i to nawet takich, którzy nie biorą udziału w dyskusji.

KKSLECH.com zanotował wejścia z ponad 130 krajów w tym z wysp na oceanach o których zapewne mało kto słyszał. Przez 17 lat istnienia serwis KKSLECH.com zanotował ponad 105 milionów odsłon, każdy kibic sam może śledzić to, jak wypadamy każdego miesiąca wpisując adres naszego serwisu na stronie Similarweb.com.


Tekst opublikowany na KKSLECH.com z okazji 17. rocznicy powstania serwisu dnia 26 lipca 2022 roku:

Nadszedł dzień 26 lipca, a to ważna data w historii tego serwisu. Dokładnie 26 lipca 2005 roku około godziny 17:00 zaczęło się rodzić coś, co teraz wygląda potężnie, choć 17 lat miało być tylko wakacyjnym wybrykiem. Luźna letnia zabawa przerodziła się w wielki kibicowski projekt, w KKSLECH.com będące teraz największym Lechowym portalem i najpopularniejszym Lechowym źródłem. Po 17 latach KKSLECH.com to moc tysięcy użytkowników, z którymi cały czas idziemy do przodu ROBIĄC SWOJE każdego dnia.

Przez 17 lat wiele wydarzyło się nie tylko w Lechu Poznań, ale także na tej witrynie. Z okazji kolejnej pięknej rocznicy tekst urodzinowy mógłby być długi, jednak dziś warto skierować przesłanie przede wszystkim do internautów KKSLECH.com będących tu od lat, którzy wraz z nami każdego dnia przeżywają Lechowe emocje. Przeżywają wzloty, upadki, remisy, zwycięstwa, porażki, klęski czy sukcesy. 17. rocznica powstania KKSLECH.com to sukces nie tylko nasz. To również Wasze zwycięstwo, bez Waszego wsparcia nie byłoby tej witryny, to internauci wyrażający swoje opinie są największym skarbem KKSLECH.com. To Wy od lat napędzacie ten serwis, dzięki Wam opłaca się poświęcać czas na teksty, cykle, różnego rodzaju analizy, poświęcać czas na robienie zdjęć i tworzenie unikalnych materiałów, których nie ma nigdzie indziej. Pozycję w Lechowych mediach zawdzięczamy nie tylko swojej codziennej wytężonej pracy, lecz też Wam, którzy tę pracą codziennie doceniają.

17 lat temu nikt nie spodziewał się, że KKSLECH.com będzie tam, gdzie jest obecnie. Nikt nie spodziewał się takich liczb, takich statystyk, takiej pozycji w Lechowych mediach. My nie zastanawiamy się teraz, czy zdołamy utrzymać tak wysoki poziom, bo codziennie robiąc coś z pasji na pewno uda się to zrobić. Zastanawiać się można się jedynie nad tym, gdzie jest granica rozwoju? czy uda się miesięcznie dobić kiedyś do mitycznego miliona użytkowników zwiększając jednocześnie przewagę nad stroną oficjalną mającą nieporównywalnie większe możliwości od tej witryny? Szczególnie w ostatnich 4 latach udało nam się zrobić naprawdę wiele, zdominować Lechowe treści w google czy nawiązać współprace z konkretnymi aplikacjami, gdzie panuje duży ruch. Dzięki Lidze Europy 2020 niespodziewanie popchnęliśmy KKSLECH.com do przodu przesuwając stronę przed oficjalną co nigdy nie było naszym celem i osiągnąć np. takie liczby bez jakiejkolwiek działalności na zbędnych, nieefektownych na Lechowym rynku mediach społecznościowych. Wy wchodząc tu tak często doceniacie naszą pracę, na temat Lecha Poznań wiecie dosłownie WSZYSTKO, te wszystkie statystyki publikowane na początku każdego miesiąca, które są ogólnodostępne m.in. na Similarweb są również Waszą zasługą.

null
null

Każdego dnia da się odczuć wsparcie innych kibiców Lecha Poznań, którymi sami jesteśmy. Nie ma tu zawodowych dziennikarzy i nigdy nie było, są jedynie kibice, którzy wraz z innymi kibicami tworzą coś mocnego, pięknego i unikalnego. Od 17 lat poruszamy tysiące Lechowych spraw, relacjonujemy mecze z Bułgarskiej i z różnych rejonów Polski, analizujemy grę drużyny czy piłkarzy, wykonujemy tysiące zdjęć, przedstawiamy rywali, informujemy o tym wszystkim, o czym po prostu warto wiedzieć będąc kibicem Kolejorza. Wy to wszystko doceniacie zaglądając na KKSLECH.com często nawet kilkanaście razy dziennie, dzięki pozycji KKSLECH.com to Wasze dyskusje są obrazem Lecha Poznań. W prowadzeniu dyskusji czasem się różnicie, często kłócicie, macie inne poglądy na poszczególne sprawy, które mimo wszystko pokazują, że dobro Lecha Poznań leży Wam na sercu. Kolejna już 17. rocznica powstania serwisu to coś, co niesamowicie napędza dodając energii na dalsze działania, gdy codziennie widzi się tysiące innych kibiców na tej witrynie zatroskanych losami Kolejorza na wielu polach.

Obecnie trwa bardzo ciekawy, dobry i emocjonujący rok. Dobry nie ze względu na rekordowe statystyki, jakie notujemy a z racji sportowego sukcesu Lecha Poznań. Wreszcie! wreszcie KKSLECH.com spełniło swoją rolę opisując sukces Lecha Poznań. Na bazie mistrzostwa Polski trzeba iść dalej, należy awansować do fazy grupowej Ligi Konferencji, która pozwoliłaby Kolejorzowi przez całą jesień rywalizować 3-4 dni a nam działać w tempie, jakie powinno panować na prężnie działającej witrynie internetowej oraz tworzyć materiały, które zwykłych kibiców cieszą i jednocześnie ciekawią. 2022 rok to dobry czas, choć też nie zawsze było czy jest kolorowo. Należy zawsze pamiętać, że KKSLECH.com nie kreuje Lechowej rzeczywistości. Rzeczywistość kreuje zarząd, trenerzy i piłkarze, a KKSLECH.com służy jedynie do przedstawiania wszystkiego na wiele sposobów. W dniu 17. rocznicy świadom swojej pozycji czy wartości, a także mankamentów i niedoskonałości, które często przez brak możliwości są niemożliwe do poprawienia można raz jeszcze podziękować wszystkim użytkownikom KKSLECH.com. Dzięki różnym ludziom z różnych środowisk będących kibicami Lecha Poznań udało się nam w ciągu 17 lat stworzyć w pełni niezależny serwis internetowy prezentujący w rozmaity sposób własne opinie dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem. Serwis, który jest niepokonany i latami wraz z Lechem Poznań będzie pisał historię klubu.

null

Przez 17 lat przy Bułgarskiej doszło do wielu zmian, w tym czasie zmieniało się również KKSLECH.com, w którym doszło do ogromnych przemian na różnych polach i których mogliście nawet nie odczuć/nie zauważyć. Wspominając poprzednie lata, lata od 2005 roku można być mimo wszystkim dumnym z tego, co udało się zrobić ROBIĄC SWOJE każdego dnia i nie oglądając się na innych. Hasłem Lecha Poznań jest „NSPN”, hasłem na tej stronie jest „ROBIĆ SWOJE”. Każdego Lechowego dnia należy twardo stąpać po ziemi próbując wykrzesać z siebie jeszcze więcej, patrzeć do przodu i wierzyć, że w Lechu Poznań będzie kiedyś jeszcze lepiej niż jest teraz. Kto nie idzie do przodu, ten się cofa, będąc na rynku już od 17 lat dobrze znamy nasze mankamenty czy atuty, wiemy co jest źle, co jest dobrze, co trzeba zrobić, poprawić czy udoskonalić, żeby KKSLECH.com mimo często ograniczonych możliwości na wielu polach było jeszcze lepsze. Dziś wraz z Wami świętujemy, data 26 lipca to również święto internautów tej witryny bez której nie ma Lechowego życia. Wszyscy jesteśmy tutaj po to, by przeżywać RAZEM kibicowskie emocje, wszyscy chcemy wygrywać i do tych zwycięstw będziemy się starać stymulować cały klub.

Dzięki za wspólnych 17 lat i ROBIĄC SWOJE pchamy dalej poznańską lokomotywę! Niech zwycięża LECH!


Mały wyciąg ze statystyk KKSLECH.com:

Ogólna liczba odsłon od 26.07.2005 do 26.07.2022 (godz. 00:00): 120 910 037

2005 – 31 574 (od 26 lipca)
2006 – 128 109
2007 – 222 197
2008 – 414 527
2009 – 875 411
2010 – 3 997 114
2011 – 4 685 625
2012 – 5 405 119
2013 – 7 586 609
2014 – 8 487 018
2015 – 11 015 119
2016 – 10 008 014
2017 – 13 968 454
2018 – 14 522 837
2019 – 10 252 104
2020 – 9 088 654
2021 – 11 334 440
2022 – 8 887 112 do 26.07.2022 (godz. 00:00)

Do tych krajów dotarło KKSLECH.com (dane z 2017 roku):

null

Ważne daty i wydarzenia związane z serwisem:

26.07.2005 – powstaje mała strona www.lechfans.za.pl
Wrzesień 2005 – Strona zmienia domenę na www.Lech.TK
7.01.2006 – Zmiana domeny na www.KKSLECH.com
Koniec czerwca 2006 – Fuzja stron KKSLECH.com z KibiceLecha.boo.pl i dzięki temu powstaje pierwsze, profesjonalne KKSLECH.com
17.01.2007 – Serwis zmienia szatę graficzną i z każdym miesiącem zyskuje coraz większe uznanie
Połowa czerwca 2010 – KKSLECH.com zyskuje nową szatę graficzną. Powstaje największy nieoficjalny serwis Lecha Poznań
Wiosna 2012 – Witryna cały czas się rozwija i nabiera renomy. Dochodzi do lekkiej zmiany barw i loga. Stawiamy na stuprocentowy profesjonalizm serwisu
Styczeń/Luty 2013 – Witryna staje się bardzo mocno rozpoznawalna w USA, Szkocji, Anglii oraz Finlandii. W tym ostatnim kraju jeden z największych fińskich dzienników myli KKSLECH.com z oficjalną witryną klubową. Transfer Hamalainena rozsławia serwis w Finlandii
Lato 2013 – KKSLECH.com ugruntowuje swoją pozycję w mediach dzięki sprawdzonym informacjom transferowym (m.in. Hamalainen, Pawłowski, Injać)
14 czerwca 2014 – Prężnie działający serwis KKSLECH.com po czterech latach całkowicie zmienia swój wygląd graficzny
26 lipca 2015 – KKSLECH.com z miesiąca na miesiąc odwiedza coraz więcej osób co nas napędza. Serwis obchodzi 10. rocznicę powstania czując moc
22 luty 2016 – KKSLECH.com zyskuje zupełnie nowy, jeszcze przejrzysty pod względem treści wygląd, który szybko zyskuje uznanie
26 lipca 2016 – Nic się nie zmienia. KKSLECH.com ze spokojem i z kolejnymi planami na przyszłość obchodzi 11-lecie
27 lipca 2017 – Jesteśmy sobą, choć zmieniamy się na lepsze. Za nami kolejny, dobry rok pod względem rozwoju serwisu KKSLECH.com po którym z optymizmem patrzymy w przyszłość
26 lipca 2018 – KKSLECH.com to marka, która nie spoczywa na laurach starając się robić kolejne kroki naprzód. Za nami (mimo wyników Kolejorza) kolejny dobry rok
26 lipca 2019 – Jako grupa tworząca KKSLECH.com mimo złych wyników Lecha Poznań i atmosfery wokół klubu „robimy swoje”. I to jest nasze hasło.
26 lipca 2020 – 15. rocznicę powstania KKSLECH.com obchodzimy z dumą i z zadowoleniem. Cały czas – robimy swoje!
Listopad 2020 – Serwis przechodzi lifting, zmienia się identyfikacja wizualna witryny, pojawiają się stare jupitery koło logotypu serwisu KKSLECH.com, zmieniamy sposób wyświetlania newsów, strona staje się jeszcze bardziej przejrzysta i funkcjonalna na urządzeniach mobilnych
26 lipca 2021 – Po cichu i skromnie obchodzimy 16. urodziny KKSLECH.com wciąż robiąc swoje
26 lipca 2022 – Mija kolejny rok stabilizacji KKSLECH.com, z dumą obchodzimy 17. rocznicę powstania robiąc cały czas swoje i po swojemu

Informacja:

KKSLECH.com to niezależny serwis informacyjny o Lechu Poznań prezentujący własne zdanie oraz zdanie jego użytkowników. Grupa serwisu KKSLECH.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy dodanych przez użytkowników. Każdy natomiast ma możliwość wyrażenia swojej opinii na dany temat i może się nie zgadzać z opinią innej osoby, ale zabrania się dodawania komentarzy, które obrażają czyjąś godność lub są wulgarne.

Wszelkie nazwy, znaki towarowe lub firmowe zawarte na naszej witrynie są własnością ich właścicieli i zostały użyte w serwisie KKSLECH.com wyłącznie w celach informacyjnych. KKSLECH.com jest nieoficjalnym serwisem internetowym Lecha Poznań i wszystkie opinie wyrażane na łamach tej witryny nie muszą być zgodne z oficjalnym stanowiskiem klubu czy Stowarzyszeniem Kibiców.

KKSLECH.com w sprawie spraw serwisowych kontaktuje się z osobami fizycznymi, firmami czy instytucjami tylko poprzez oficjalne skrzynki mailowe z domeną @kkslech.com. Inny kontakt np. choćby poprzez komunikatory jest fałszywy, a takie osoby nie są przedstawicielami serwisu KKSLECH.com.

W związku z nowelizacją Prawa Telekomunikacyjnego od dnia 22.03.2013 każda witryna w polskim internecie ma obowiązek podać swoim użytkownikom informację dotyczącą prowadzonej polityki plików cookies. Serwis KKSLECH.com wykorzystuje pliki cookies. Pliki cookies (tzw. ciasteczka) to dane informatyczne w tym m.in. pliki graficzne czy pliki tekstowe należące do tej strony.

KKSLECH.com wykorzystuje cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu optymalizacji działania serwisu. Każdy z użytkowników ma prawo do zmiany konfiguracji plików cookies lub całkowitego wyłączenia ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jednocześnie informujemy, że zmiana konfiguracji plików cookies na inną niż standardowa może spowodować niepoprawne wyświetlanie serwisu KKSLECH.com w tym m.in. aktualności, podstron, elementów graficznych czy innych rzeczy należących do serwisu.

Informacja dla mediów:

Serwis KKSLECH.com jako serwis publikujący tylko własne materiały zezwala gazetom, portalom internetowym czy innym mediom na korzystanie z materiałów będących własnością naszej witryny. Warunkiem jest jednak umieszczenie pod wiadomością wyraźnego napisu, skąd pochodzi dany tekst. Przykład: (źródło: KKSLECH.com).

W wypadku chęci skorzystania ze zdjęć naszych fotografów i umieszczenia wybranych zdjęć w gazetach, portalach internetowych lub innych mediach, należy w tym celu skontaktować się najpierw z grupą serwisu KKSLECH.com pod adresem e-mail: redakcja@kkslech.com

Informujemy, że w przeszłości sportowe wiadomości serwisu KKSLECH.com cytowały tak znane media jak m.in.: telewizja WTK i Orange Sport, Głos Wielkopolski, Gazeta Wyborcza, Przegląd Sportowy, Fakt, Super Express, Wprost, Sport.pl, Orange.pl, Ekstraklasa.net, 2×45.com.pl, Weszło, Igol.pl, epoznan.pl, tvn24.pl, wp.pl, jeden z największych fińskich dzienników – Iltasanomat, azerskich portali sportowych Azerisport.com, a także niektóre oficjalne witryny klubowe. To świadczy o renomie serwisu oraz o jego wysokiej wiarygodności.

Screeny poprzednich wersji KKSLECH.com: