O serwisie

26 lipca 2005 – Właśnie w tym dniu rozpoczęły się prace nad stworzeniem nieoficjalnego serwisu Kolejorza, który w ciągu kilkunastu miesięcy, budowany krok po kroku miał stać się najlepszym nieoficjalnym serwisem poznańskiego klubu oraz rozpoznawaną marką wśród nieoficjalnych stron internetowych polskich klubów. Początkowo była to tylko zabawa w której nikt nie brał odważnego pomysłu za pomysł możliwy do zrealizowania. Dzięki pracy i pasji do tego co się robi po 14 latach od powstania wiemy, że tak właśnie jest, natomiast wszystkie inne witryny o podobnej tematyce upadły. Minęło już także 11 lat od fuzji dwóch mniejszych nieoficjalnych stron Lecha Poznań, która wyszła serwisowi na dobre, ponieważ to właśnie od połowy czerwca 2006 roku KKSLECH.com działa w pełni profesjonalny sposób.

Początki strony i pierwsze miesiące 14 lat temu były dla nas bardzo ciężkie. Funkcjonowaliśmy pod inną, o wiele mniej ciekawą domeną niż obecnie, a lepsze czasy dla serwisu nastały z początkiem roku 2006, gdy zdecydowaliśmy wprowadzić zupełnie inną jakość strony oraz całkowicie zmienić adres witryny na bardziej rozpoznawalny. Z początkiem roku 2006 serwis nabrał dużej odmiany na czym nie poprzestaliśmy. Żeby stworzyć jeszcze lepsze źródło informacji dla kibiców Kolejorza w połowie czerwca 2006 roku doszło do przemyślanej fuzji dwóch małych stron o tematyce Lecha Poznań i wówczas strona po raz kolejny zmieniła całą szatę graficzną, ale domena internetowa pozostała ta sama aż do dziś.

Od momentu fuzji dwóch małych stron internetowych i powstania całkiem odmienionego KKSLECH.com ludzie od nas każdego dnia starają się przekazywać fanom poznańskiego Lecha najświeższe, najbardziej aktualne oraz tylko własne i sprawdzone informacje o Lechu Poznań. Prócz samego tekstu, do najciekawszych i najbardziej istotnych newsów dodajemy fotografie wykonane przez naszych fotografów. Wszystko to co robimy robimy z pasją i z miłości do Lecha dzięki czemu tak wielu innych kibiców docenia to czym się zajmujemy. Od początku istnienia liczyliśmy się ze zdaniem oraz sugestiami każdego kibica. Chcemy skupiać na tej witrynie wszystkich kibiców Lecha Poznań co świetnie nam się udaje. Śmietnik Kibica to jedno z większych for dyskusyjnych o tematyce sportowej w Polsce w którym można podyskutować o wszystkim.

KKSLECH.com – czyli największy i najpopularniejszy nieoficjalny serwis Lecha Poznań

KKSLECH.com to internetowa witryna rozwijająca się z każdym rokiem w mocnym tempie. Świadczą o tym nie tylko statystyki, ale także wiele innych, często unikalnych elementów. Przede wszystkim jesteśmy jedynym nieoficjalnym polskim serwisem niemającym złego nawyku „kopiuj+wklej”. Na łamach tej witryny poruszamy wiele tematów w tym również tych trudnych oraz kontrowersyjnych, a jednocześnie wyłącznie z własnych wiadomości opisujemy wszystko co dzieje się wokół Lecha i to nie tylko pierwszego zespołu.

Publikujemy tutaj artykuły z tematami, których żaden kibic nigdy nigdzie nie znajdzie, a inny dziennikarz nie wpadnie na pomysł, aby zająć się daną sprawą. Jako jedyni w Polsce opisujemy pucharowych rywali Kolejorza w sposób niezwykle wyczerpujący o czym można było przekonać się choćby jesienią 2015, latem 2017 czy latem 2018 roku. Jako jedyni w kraju prowadzimy przedmeczowe raporty na żywo, które okazały się zresztą prawdziwym hitem nie tylko dla fanów Lecha Poznań, ale także dla sympatyków drużyn rywalizujących w danym dniu z Kolejorzem.

Serwis KKSLECH.com to jednak nie tylko same wiadomości na stronie głównej. W swoich zbiorach posiadamy setki zdjęć z domowych meczów, konferencji, stadionu czy z innych wydarzeń związanych z Lechem Poznań. Co jakiś czas inwestujemy w nowy sprzęt fotograficzny po to, żeby stale poprawiać jakość prezentowanych przez nas fotografii. Dużą wagę przykładamy także do filmów video w których najczęściej prezentujemy oprawy przedstawione przez fanów Kolejorza. Od pewnego czasu nagrywamy filmy tylko w jakości 4K.

Często unikalne filmy umieszczane przez nas w serwisie YouTube (na razie 180 klipów) obejrzano jak dotąd 5 114 045 razy (z zablokowanym filmem z Semirem Stiliciem w roli głównej śpiewającym o Legii prawie 6 milionów). KKSLECH.com posiada także kilkadziesiąt podstron na których można znaleźć m.in. unikalne informacje czy zdjęcia. Do aktualizacji działów przywiązujemy ogromną wagę i informacje w nich zawarte aktualizujemy możliwie najszybciej jak się da.

KKSLECH.com cechuje się jednak nie tylko szybkością, dokładnością i aktualnością. Nasz serwis jest ulubionym miejscem spotkań kibiców Kolejorza. Tylko od czerwca 2010 roku nasi użytkownicy i kibice Kolejorza oddali na łamach serwisu KKSLECH.com 639 570 komentarzy (stan na godzinę 00:00 dnia 26 lipca 2019), a to sprawia, że również pod tym względem jesteśmy w ścisłej czołówce nieoficjalnych klubowych witryn polskich klubów. Prawdziwym hitem, a zarazem strzałem w „10” okazał się powstały we wrześniu 2012 roku „Śmietnik Kibica” cieszący się ogromnym zainteresowaniem internautów i to nawet takich, którzy nie biorą udziału w dyskusji.

O tym, że serwis jest redagowany w odpowiedni sposób świadczą choćby wejścia na KKSLECH.com z ponad 130 krajów w tym z wysp na oceanach o których zapewne mało kto słyszał. Będąc już przy statystykach w dniu naszych urodzin możemy zdradzić, że od 26 lipca 2005 roku serwis KKSLECH.com zaliczył prawie 90 milionów odsłon.


Tekst opublikowany na KKSLECH.com z okazji 14. rocznicy powstania serwisu dnia 26 lipca 2019 roku:

W cieniu dzisiejszego meczu Lecha Poznań z Wisłą Połock znaleźliśmy chwilę czasu, aby jeszcze przed jego rozpoczęciem z samego rana poinformować głównie stałych użytkowników tego serwisu o pewnym istotnym wydarzeniu. Otóż KKSLECH.com dzisiaj, czyli 26 lipca 2019 roku w okolicach godziny 17:00 skończy już 14 lat i rozpocznie kolejny rok najbliżej Kolejorza jak tylko się da. To już 14 lat mocnego projektu kibiców, który początkowo był tylko luźną zabawą, czymś stworzonym sobie dla rozrywki i czymś co na starcie nie miało żadnych szans rozwinąć się aż tak mocno. Skończyło się jak się skończyło z czego po tylu sezonach jesteśmy bardzo dumni. Także z Was, naszych użytkowników bez których nie byłoby już KKSLECH.com.

>> O KKSLECH.com (początki, historia, liczby, informacje)

14 lat temu KKSLECH.com powstało praktycznie z niczego, od zera, za sprawą tworzenia z pasją przebijało się przez różne konkurencje, których teraz nie ma. Dzisiejsza wiadomość skierowana głównie do stałych czytelników nie służy do chwalenia się tylko do poinformowania innych kibiców Lecha Poznań, jak wiele i dzięki Wam udało nam się zrobić od lata 2005 roku.

W dniu 14. rocznicy powstania KKSLECH.com ponownie nie będzie opisywania jak to wiele udało się zrobić od zera. Jako grupa, która co jakiś czas kadrowo trochę się zmienia, nie lubimy pychy, twardo stąpamy na ziemi, wiemy co mamy dalej zrobić, jaki jest cel robiąc po prostu SWOJE każdego dnia. Jak wygląda KKSLECH.com pod względem treści każdy widzi. Każdy widzi plusy, minusy nad którymi pracujemy, mocne strony i każdy, kto tutaj siedzi wie co i jak wygląda. 14. rocznica to nie jest jeszcze moment, żeby rozpisywać o początkach tej witryny, historii czy o liczbach. Kto chciałby dowiedzieć się o KKSLECH.com więcej zawsze może sobie wejść i poczytać -> TUTAJ gdzie znajdują się wszystkie najważniejsze informacje o serwisie.

My dziś chcemy poinformować naszych czytelników o 14-leciu nieoficjalnego serwisu Lecha Poznań oraz jednego z największych nieoficjalnych portali klubów Ekstraklasy, a także krótko podziękować wszystkim tym, którzy na to zasługują. Z okazji 14 urodzin podziękowania należy skierować do wszystkich czytelników za bycie z nami każdego dnia. W ciągu 14 lat udało nam się wraz z innymi kibicami Kolejorza zbudować coś wielkiego od podstaw. Czasy są coraz cięższe, my coraz starsi, brakuje czasami czasu, cierpliwości, a po ostatnich 2 rozczarowujących sezonach w niektórych dniach nawet chęci. Istniejemy nadal, bo wciąż mamy dla kogo istnieć. Gdyby nie Wy, to nas już by nie było. Nie byłoby tej witryny, nie byłoby niczego. Poniższe statystyki opublikowane niedawno w „Śmietniku Kibica” napędzają pokazując, gdzie jesteśmy m.in. dzięki Wam.

null

To co da się wyczytać z raportu alexa.com daje największego kopa do dalszej roboty. Jest dla kogo pisać, robić zdjęcia, analizować mecze, opisywać życie klubu, rozwijać się czy siedzieć nocami nad różnymi tekstami. To Wy kibice podtrzymujecie KKSLECH.com przy życiu dzięki czemu zaczynamy dzisiaj 15 rok istnienia nie oglądając się za siebie i na nikogo. Zdajemy sobie sprawę, że często nie zgadzacie się z różnymi opiniami bądź rzeczami co jest w pełni normalne. Gdyby wszyscy ze sobą się zgadzali, to dyskusja kogokolwiek z kimkolwiek nie miałaby sensu. Bardzo nas cieszy, że użytkownikami tej witryny są ludzie w różnym wieku z różnym doświadczeniem kibicowskim, którzy biorąc udział w dyskusjach myślą trzeźwo nie dając się manipulować choćby przez zarząd. To właśnie użytkownicy tej witryny są największym skarbem KKSLECH.com co przy okazji 14 urodzin kolejny rok z rzędu podkreślamy. Jednocześnie wykorzystując dzisiejszą chwilę pragniemy złożyć podziękowania wszystkim osobom, które przez tych pięknych 14 minionych lat w różnym stopniu dołożyły swoją „cegiełkę” w budowę bądź rozwój serwisu KKSLECH.com.

Dzięki różnym ludziom z różnych środowisk będących kibicami Lecha Poznań udało nam się w ciągu 14 lat stworzyć w pełni niezależny nieoficjalny serwis internetowy prezentujący w rozmaity sposób własne opinie dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem. Samo KKSLECH.com przez wiele postronnych osób czy obserwatorów niemających zwykle styczności z mediami jest oceniane jako serwis będący idealnym uzupełnieniem oficjalnej strony Lecha Poznań z czego oczywiście bardzo się cieszymy. 14 lat pozwoliło naszej, dość wiekowej już grupie wspierającej Kolejorza nawet od ponad 40 lat nie tylko rozwinąć KKSLECH.com, ale również jeszcze lepiej dostać się do świata Kolejorza, poznać go, a także nauczyć się profesjonalizmu, systematyczności, pracowitości, odpowiedzialności oraz kompetencji. Nie ma wśród nas zawodowych dziennikarzy. Są tylko zwykli kibice robiący coś za friko dla innych kibiców opisując życie Lecha Poznań w obiektywny sposób bez robienia komuś dobrze.

14 lat to cudowny jubileusz, coś pięknego i kawał historii, którą będziemy dalej pisać opisując wszystko to co dzieje się w Kolejorzu oraz wokół niego z perspektywy kibica dla drugiego kibica. Staż tego serwisu to coś co napędza dodając energii na dalsze działania, gdy codziennie widzi się tysiące innych kibiców na tej witrynie zatroskanych losem Lechem Poznań. Wraz z Wami użytkownikami w 15 roku KKSLECH.com nadal chcemy się rozwijać oraz jednoczyć kibiców. W grudniu 2015 doszliśmy do wniosku, że przy tych ograniczeniach finansowych/personalnych już mocniej się nie rozwiniemy. Że już wszystko wymyśliliśmy i nic więcej nie da się zrobić. To nie była prawda. Jak pokazał 2016, 2017, 2018 rok czy nawet to lato udowadniamy, że da się wymyślić kolejne nowości przybliżające innych kibiców do Lecha Poznań. Mimo braku konkurencji nie spoczywamy na laurach. Wiele rzeczy da się jeszcze poprawić, udoskonalić i mimo wielu ograniczeń w tym również finansowych staramy je polepszać.

>> O KKSLECH.com (początki, historia, liczby, informacje)

Dziś rozpoczynamy już kolejny rok pracy budujący wraz z Wami siłę wielkiego KKSLECH.com! Ton, nastawienie, teksty. To wszystko jest nogach piłkarzy Lecha Poznań czy w rękach rządzących. Wszystkie treści na łamach tego serwisu zależą tylko od nich. To lato, które jest dużo, dużo gorsze dla nas od lata 2017 czy 2018 najlepiej pokazuje, jak ważne dla rozwoju KKSLECH.com są europejskie puchary w tym losowania, opisywanie rywali, poznawanie ich, analizowanie czy mecze co 3-4 dni. To są niezbędne rzeczy abyśmy zaczęli robić kolejne, tym razem większe kroki naprzód. Sam nasz klub chcąc się rozwijać potrzebuje sukcesu sportowego, które są głównym celem w futbolu. Sukcesu najlepiej na krajowym podwórku takiego jak tytuł Mistrza Polski lub Puchar Polski. To + awans do fazy grupowej Ligi Europy sprawi, że Kolejorz zacznie iść w dobrym kierunku, a dzięki temu również my jako KKSLECH.com.

Już teraz wiadomo, że przez kiepski sportowo 2019 rok będzie on gorszy dla nas niż 2017 czy 2018 rok, jednak my jako serwis, jako grupa KKSLECH.com cały idziemy prosto robiąc swoje każdego dnia. Jeśli ktoś chce nam pomóc korzystając m.in. z reklam na tej witrynie, to nam pomoże, a jeśli nie – okej. Nic się nie stanie. Dla Was codzienny klik to chwila, dla nas jako kibiców poświęcających swój czas wielka pomoc w utrzymaniu tego wszystkiego co tutaj jest. Już w sierpniu KKSLECH.com, które od 26 lipca 2005 roku zanotowało prawie 90 milionów odsłon zostanie trochę odświeżone, zostaną wprowadzone zmiany w wyświetlaniu wiadomości o których wcześniej pisaliśmy, Mamy nadzieję, że tego typu lifting + parę innych bajerów o których na razie nie piszemy pomoże Wam jeszcze sprawniej przeglądać nasze treści lub brać udział w dyskusjach na przykład w „Śmietniku Kibica”. Na koniec raz jeszcze dzięki wszystkim kibicom Lecha Poznań, którzy od lat nas odwiedzają, wspierają czy korzystają bezpłatnie z naszych wiadomości. Istniejmy dla Was i dzięki Wam. Jesteście najlepsi! Wieczorem z Wisłą tylko zwycięstwo!

(grupa KKSLECH.com + moderatorzy)


Mały wyciąg ze statystyk KKSLECH.com:

Ogólna liczba odsłon od 26.07.2005 do 26.07.2019 (godz. 00:00): 88 491 831

2005 – 31 574 (od 26 lipca)
2006 – 128 109
2007 – 222 197
2008 – 414 527
2009 – 875 411
2010 – 3 997 114
2011 – 4 685 625
2012 – 5 405 119
2013 – 7 586 609
2014 – 8 487 018
2015 – 11 015 119
2016 – 10 008 014
2017 – 13 968 454
2018 – 14 522 837
2019 – 7 144 104 do 26.07.2019 (godz. 00:00)

YouTube KKSLECH.com do 26 lipca 2019:

Filmy – 180
Wyświetlenia filmów – 5 114 045

Twitter KKSLECH.com do 26 lipca 2019:

Tweety – 11,8
Followersi – 5220

Porównanie KKSLECH.com z oficjalną i forum (stan na 15 lipca 2019):

* – dane z alexa.com

null

Do tych krajów dotarło KKSLECH.com:

null

Ważne daty i wydarzenia związane z serwisem:

26.07.2005 – powstaje mała strona www.lechfans.za.pl
Wrzesień 2005 – Strona zmienia domenę na www.Lech.TK
7.01.2006 – Zmiana domeny na www.KKSLECH.com
Koniec czerwca 2006 – Fuzja stron KKSLECH.com z KibiceLecha.boo.pl i dzięki temu powstaje pierwsze, profesjonalne KKSLECH.com
17.01.2007 – Serwis zmienia szatę graficzną i z każdym miesiącem zyskuje coraz większe uznanie
Połowa czerwca 2010 – KKSLECH.com zyskuje nową szatę graficzną. Powstaje największy nieoficjalny serwis Lecha Poznań
Wiosna 2012 – Witryna cały czas się rozwija i nabiera renomy. Dochodzi do lekkiej zmiany barw i loga. Redakcja stawia na stuprocentowy profesjonalizm serwisu
Styczeń/Luty 2013 – Witryna staje się bardzo mocno rozpoznawalna w USA, Szkocji, Anglii oraz Finlandii. W tym ostatnim kraju jeden z największych fińskich dzienników myli KKSLECH.com z oficjalną witryną klubową. Transfer Hamalainena rozsławia serwis w Finlandii
Lato 2013 – KKSLECH.com ugruntowuje swoją pozycję w mediach dzięki sprawdzonym informacjom transferowym (m.in. Hamalainen, Pawłowski, Injać)
14 czerwca 2014 – Prężnie działający serwis KKSLECH.com po czterech latach całkowicie zmienia swój wygląd graficzny
26 lipca 2015 – KKSLECH.com z miesiąca na miesiąc odwiedza coraz więcej osób co napędza redakcję. Serwis obchodzi 10 rocznicę powstania czując moc
22 luty 2016 – KKSLECH.com zyskuje zupełnie nowy, jeszcze przejrzysty pod względem treści wygląd, który szybko zyskuje uznanie
26 lipca 2016 – Nic się nie zmienia. KKSLECH.com ze spokojem i z kolejnymi planami na przyszłość obchodzi 11-lecie
27 lipca 2017 – Jesteśmy sobą, choć zmieniamy się na lepsze. Za nami kolejny, dobry rok pod względem rozwoju serwisu KKSLECH.com po którym z optymizmem patrzymy w przyszłość
26 lipca 2018 – KKSLECH.com to marka, która nie spoczywa na laurach starając się robić kolejne kroki naprzód. Za nami (mimo wyników Kolejorza) kolejny dobry rok
26 lipca 2019 – Jako grupa tworząca KKSLECH.com mimo złych wyników Lecha Poznań i atmosfery wokół klubu „robimy swoje”. I to jest nasze hasło. Chociaż my dajemy z siebie wszystko

Informacja:

KKSLECH.com to niezależny serwis informacyjny o Lechu Poznań prezentujący własne zdanie oraz zdanie jego użytkowników, który mimo wszystko ściśle współpracuje z klubem. Grupa serwisu KKSLECH.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy dodanych przez użytkowników. Każdy natomiast ma możliwość wyrażenia swojej opinii na dany temat i może się nie zgadzać z opinią innej osoby, ale zabrania się dodawania komentarzy, które obrażają czyjąś godność, są wulgarne lub reklamują inne witryny internetowe.

Wszelkie nazwy, znaki towarowe lub firmowe zawarte na naszej witrynie są własnością ich właścicieli i zostały użyte w serwisie KKSLECH.com wyłącznie w celach informacyjnych. KKSLECH.com jest nieoficjalnym serwisem internetowym Lecha Poznań i wszystkie opinie wyrażane na łamach tej witryny nie muszą być zgodne z oficjalnym stanowiskiem klubu czy Stowarzyszeniem SKLP.

KKSLECH.com w sprawie spraw serwisowych kontaktuje się z osobami fizycznymi, firmami czy instytucjami tylko poprzez oficjalne skrzynki mailowe z domeną @kkslech.com. Inny kontakt np. choćby poprzez komunikatory jest fałszywy, a takie osoby nie są przedstawicielami serwisu KKSLECH.com.

W związku z nowelizacją Prawa Telekomunikacyjnego od dnia 22.03.2013 każda witryna w polskim internecie ma obowiązek podać swoim użytkownikom informację dotyczącą prowadzonej polityki plików cookies. Serwis KKSLECH.com wykorzystuje pliki cookies. Pliki cookies (tzw. ciasteczka) to dane informatyczne w tym m.in. pliki graficzne czy pliki tekstowe należące do tej strony.

KKSLECH.com wykorzystuje cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu optymalizacji działania serwisu. Każdy z użytkowników ma prawo do zmiany konfiguracji plików cookies lub całkowitego wyłączenia ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jednocześnie informujemy, że zmiana konfiguracji plików cookies na inną niż standardowa może spowodować niepoprawne wyświetlanie serwisu KKSLECH.com w tym m.in. aktualności, podstron, elementów graficznych czy innych rzeczy należących do serwisu.

Informacja dla mediów:

Serwis KKSLECH.com jako serwis publikujący tylko własne materiały zezwala gazetom, portalom internetowym czy innym mediom na korzystanie z materiałów będących własnością naszej witryny. Warunkiem jest jednak umieszczenie pod wiadomością wyraźnego napisu, skąd pochodzi dany tekst. Przykład: (źródło: KKSLECH.com).

W wypadku chęci skorzystania ze zdjęć naszych fotografów i umieszczenia wybranych zdjęć w gazetach, portalach internetowych lub innych mediach, należy w tym celu skontaktować się najpierw z grupą serwisu KKSLECH.com pod adresem e-mail: redakcja@kkslech.com

Informujemy, że w przeszłości sportowe wiadomości serwisu KKSLECH.com cytowały tak znane media jak m.in.: telewizja WTK i Orange Sport, Głos Wielkopolski, Gazeta Wyborcza, Przegląd Sportowy, Fakt, Super Express, Wprost, Sport.pl, Orange.pl, Ekstraklasa.net, 2×45.com.pl, Weszło, Igol.pl, epoznan.pl, tvn24.pl, wp.pl, jeden z największych fińskich dzienników – Iltasanomat, a także oficjalna witryna Pogoni Szczecin czy Legii Warszawa oraz wiele serwisów kibicowskich korzystających również z naszych fotografii. To świadczy o renomie serwisu oraz o jego wysokiej wiarygodności.

Screeny poprzednich wersji KKSLECH.com: