O serwisie

26 lipca 2005 – Właśnie w tym dniu rozpoczęły się prace nad stworzeniem nieoficjalnego serwisu Kolejorza. Początkowo powstanie takiej witryny było tylko luźną zabawą, której nikt nie brał na poważnie. Projekt stworzenia największego portalu o Lechu Poznań czy stworzenia tak rozpoznawalnej marki udał się, choć początki KKSLECH.com wcale nie zapowiadały żadnego sukcesu.

Początki strony i pierwsze miesiące w 2005 roku były dla nas bardzo ciężkie. Funkcjonowaliśmy pod inną, o wiele mniej ciekawą domeną niż obecnie, a lepsze czasy dla serwisu nastały z początkiem roku 2006, gdy zdecydowaliśmy wprowadzić zupełnie inną jakość strony oraz całkowicie zmienić adres witryny na bardziej rozpoznawalny. Z początkiem roku 2006 serwis nabrał dużej odmiany na czym nie poprzestaliśmy. Żeby stworzyć jeszcze lepsze źródło informacji dla kibiców Kolejorza, w połowie czerwca 2006 roku doszło do przemyślanej fuzji dwóch małych stron o tematyce Lecha Poznań i wówczas strona po raz kolejny zmieniła całą szatę graficzną, ale domena internetowa pozostała ta sama aż do dziś. Kilkanaście lat temu zdecydowaliśmy się na domenę KKSLECH.com zamiast na lechpoznan.info i była to jedna z lepszych decyzji w historii witryny.

Od momentu fuzji dwóch małych stron internetowych oraz powstania całkiem odmienionego KKSLECH.com ludzie od nas każdego dnia starają się przekazywać fanom poznańskiego Lecha najświeższe, najbardziej aktualne oraz tylko własne i sprawdzone informacje o Lechu Poznań. Od kilkunastu lat wszystko robimy z pasją dzięki czemu tak wielu innych kibiców docenia to, czym się zajmujemy. Od początku istnienia liczyliśmy się ze zdaniem oraz sugestiami każdego kibica. Chcemy skupiać na tej witrynie wszystkich kibiców Lecha Poznań co od kilkunastu sezonów świetnie nam się udaje. Śmietnik Kibica to jedno z większych for dyskusyjnych o tematyce sportowej w Polsce, w którym można podyskutować o wszystkim. W kilku ostatnich latach KKSLECH.com zdominowało podobne fora, wszystkie strony internetowe, udało nam się równie zdetronizować pod względem statystyk oficjalną stronę klubu co przecież nigdy nie było celem. Taki cykl, jak „Na chłodno” czy „Pyry z gzikiem” zna chyba każdy kibic Kolejorza korzystający z internetu.

KKSLECH.com – czyli największy i najpopularniejszy nieoficjalny serwis Lecha Poznań

KKSLECH.com to internetowa witryna rozwijająca się z każdym rokiem w mocnym tempie. Świadczą o tym nie tylko statystyki, ale także wiele innych, często unikalnych elementów. Przede wszystkim jesteśmy jedynym nieoficjalnym polskim serwisem niemającym złego nawyku „kopiuj+wklej”. Na łamach tej witryny poruszamy wiele tematów w tym również tych trudnych oraz kontrowersyjnych, a jednocześnie wyłącznie z własnych wiadomości opisujemy wszystko to, co dzieje się wokół Lecha Poznań i to nie tylko pierwszego zespołu.

Staramy się publikować artykuły z tematami, których kibic nigdy nigdzie nie znajdzie, a inny dziennikarz nie wpadnie na pomysł, aby zająć się daną sprawą. Jako jedyni w Polsce opisujemy pucharowych rywali Kolejorza w sposób niezwykle wyczerpujący, o czym można było przekonać się choćby jesienią 2015 i 2020, latem 2017, 2018 czy 2022 roku. Jako jedyni w kraju prowadzimy przedmeczowe raporty na żywo, które są prawdziwym hitem nie tylko dla fanów Lecha Poznań, ale także dla sympatyków drużyn rywalizujących w danym dniu z Kolejorzem.

Serwis KKSLECH.com to jednak nie tylko same wiadomości na stronie głównej. W swoich zbiorach posiadamy setki zdjęć z domowych meczów, treningów piłkarzy, stadionu czy z innych wydarzeń związanych z Lechem Poznań. Co jakiś czas inwestujemy w nowy sprzęt fotograficzny po to, żeby stale poprawiać jakość prezentowanych przez nas fotografii. KKSLECH.com posiada także kilkadziesiąt podstron na których można znaleźć m.in. unikalne informacje czy zdjęcia. Do aktualizacji działów przywiązujemy ogromną wagę i informacje w nich zawarte aktualizujemy możliwie najszybciej jak się da.

KKSLECH.com cechuje się jednak nie tylko szybkością, dokładnością czy aktualnością. Nasz serwis jest ulubionym miejscem spotkań kibiców Kolejorza. Tylko od czerwca 2010 roku nasi użytkownicy i kibice Kolejorza oddali na łamach serwisu KKSLECH.com 746 220 komentarzy (stan na godzinę 00:00 dnia 26 lipca 2022), a to sprawia, że również pod tym względem jesteśmy w ścisłej czołówce nieoficjalnych klubowych witryn polskich klubów. Prawdziwym hitem, a zarazem strzałem w „10” okazał się powstały we wrześniu 2012 roku „Śmietnik Kibica” cieszący się ogromnym zainteresowaniem internautów i to nawet takich, którzy nie biorą udziału w dyskusji.

KKSLECH.com zanotował wejścia z ponad 130 krajów w tym z wysp na oceanach o których zapewne mało kto słyszał. Przez 17 lat istnienia serwis KKSLECH.com zanotował ponad 105 milionów odsłon, każdy kibic sam może śledzić to, jak wypadamy każdego miesiąca wpisując adres naszego serwisu na stronie Similarweb.com.


Tekst opublikowany na KKSLECH.com z okazji 16. rocznicy powstania serwisu dnia 26 lipca 2021 roku:

Wykorzystując nudny Lechowy poniedziałek można skromnie poinformować użytkowników tej witryny o ważnej dla nas dacie. Otóż właśnie 26 lipca 2021 roku serwis, który przeglądasz ma już 16 lat. Dokładnie 26 lipca 2005 roku około godziny 17:00 początek miał swój udany kibicowski projekt, który latem 16 lat temu był tylko eksperymentem. Luźną zabawą dla humoru, która przerodziła się w coś bardzo dużo. Dziś KKSLECH.com to moc tysięcy użytkowników, z którymi cały czas idziemy do przodu robiąc jednocześnie swoje każdego kolejnego dnia.

Poniedziałkowe powiadomienie o 16. rocznicy powstania KKSLECH.com kierujemy do tych wszystkich kibiców Kolejorza, którzy wraz z nami każdego dnia tworzą ten serwis i bez których już by nas nie było. Nie byłoby 16. rocznicy KKSLECH.com gdyby nie kibice. To Wy swoimi opiniami, dyskusjami czy odwiedzinami od lat pchacie KKSLECH.com, które rozwinęło się tak jak widzicie, z pomocą Was zbudowaliśmy coś wielkiego od podstaw, na przestrzeni lat powstało wielkie multimedialne narzędzie opisujące losy Lecha Poznań każdego dnia, 24 godziny na dobę.

Żyjemy aktualnie w smutnym Lechowym czasie, bez nadziei, bez perspektyw, działania klubu na przestrzeni wielu ostatnich miesięcy doprowadziły do całkowitego upadku atmosfery. Przez mniejsze zaangażowanie kibiców, ogólnie panujące znużenie, zniechęcenie i obojętność rykoszetem oberwaliśmy również my. 2021 rok jest słaby, najdłuższa letnia przerwa od 2008 roku mocno dała nam się we znaki, przez mecze raz w tygodniu w najlepszym okresie roku niewiele się dzieje. Mimo bolesnego 2021 roku, który mógłby już się skończy, w dniu 16. rocznicy na pewno nikt nie będzie tylko narzekał. Przyzwyczailiśmy się do Lecha Poznań za czasów rodziny Rutkowskich, pozostało nam życie tylko mały wzlotami oraz opisywanie wielkich klęsk. W tak ważnym dniu dla KKSLECH.com warto skupić się na tym, co przez tyle lat działania tego serwisu udało się zrobić.

Przez 16 lat na KKSLECH.com doszło do ogromnych zmian na różnych polach. Wspominając poprzednie lata możemy być dumni z tego, co udało się zrobić robiąc każdego dnia swoje i nie oglądając się na innych. Przez te wszystkie lata mimo często ciężkich Lechowych wydarzeń, przegranych ważnych meczów, przegranych sezonów oraz błędów zarządu zawsze z nami byliście dodając energii do dalszego tworzenia tego projektu. Wiele rzeczy przeżywaliście wraz z nami, opisywaliście to m.in. w komentarzach, zawsze czuliśmy wsparcie wiedząc, że jest dla kogo to wszystko robić. Czy Kolejorz wygrywał, przegrywał czy remisował zawsze tu byliście, jesteście cały czas, napędzacie KKSLECH.com dodając jednocześnie energii do dalszego działania.

16. rocznica powstania KKSLECH.com to sukces nie tylko nasz. To również zwycięstwo internautów, którzy są największym skarbem tej witryny. Od lat dajecie pozytywnego kopa do dalszej roboty, dzięki Wam opłaca się poświęcać czas na teksty, cykle, analizy, na robienie zdjęć, to dzięki Wam na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy udało się zdetronizować np. oficjalną stronę klubu co przecież nigdy nie było naszym celem. Lech Poznań przegrywa, ale KKSLECH.com wciąż jest zwycięski dzięki sile tysięcy internautów, którzy są największym skarbem tej witryny. Wasze dyskusje kształtują opinie i rzeczywisty obraz Lecha Poznań, który później przedstawiamy w różnego rodzaju artykułach starając się rzetelnie informować o wszystkich rzeczach. Dzięki różnym ludziom z różnych środowisk będących kibicami Lecha Poznań udało się nam w ciągu 16 lat stworzyć w pełni niezależny nieoficjalny serwis internetowy prezentujący w rozmaity sposób własne opinie dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem.

Samo KKSLECH.com przez wiele postronnych osób czy obserwatorów niemających zwykle styczności z mediami jest oceniane jako serwis będący idealnym uzupełnieniem oficjalnej strony Lecha Poznań i to jest bardzo miłe. Nam taka rola pasuje. Każdego dnia czujemy wsparcie innych kibiców, którymi sami jesteśmy, nie ma wśród nas zawodowych dziennikarzy, nigdy nie było i nie będzie. My od lat razem z Wami tworzymy coś pięknego, unikalnego, poruszamy tysiące Lechowych spraw, opisujemy je od 2005 roku i przez wiele następnych lat zamierzamy relacjonować Lechowe życie. Setki Waszych dyskusji, w których czasami się różnicie, czasem kłócicie, macie inne poglądy pokazują, że dobro Lecha Poznań leży Wam na sercu tak samo jak nam. Kolejna już 16. rocznica to coś, co niesamowicie napędza dodając energii na dalsze działania, gdy codziennie widzi się tysiące innych kibiców na tej witrynie zatroskanych losem Kolejorza.

Dziś nie będziemy się chwalić dokładnymi statystykami witryny, które można znaleźć -> TUTAJ czy co miesiąc na Similarweb.com. Zamiast to robić lepiej jest twardo stąpać po ziemi próbując wykrzesać z siebie jeszcze więcej, patrzeć do przodu i wierzyć, że kiedyś także w Lechu Poznań będzie lepiej. Będąc w mediach już od 16 lat znamy nasze mankamenty i atuty, wiemy co jest źle, co jest dobrze, co trzeba zrobić, poprawić czy udoskonalić, żeby KKSLECH.com było jeszcze lepsze. Żeby było jeszcze bliżej kibiców i dostarczało ludziom informacji w tych trudnych Lechowych czasach bez nadziei na lepsze jutro. Nigdy nie przestaniemy wierzyć w Lecha jakiego chcielibyśmy widzieć, nie porzucimy nadziei, w październiku świętowaliśmy tu razem awans do Ligi Europy mogąc w końcu opisywać historyczne wydarzenia. Kiedyś nadejdzie ten moment, gdy opiszemy sukces Kolejorza na krajowym podwórku. Marzeniem nie jest dominacja w mediach, jakieś statystyki, celem KKSLECH.com jest opisanie sukcesu Lecha Poznań w postaci Mistrzostwa oraz Pucharu Polski. I tego sobie oraz Wam życzymy!


Mały wyciąg ze statystyk KKSLECH.com:

Ogólna liczba odsłon od 26.07.2005 do 26.07.2022 (godz. 00:00): 120 910 037

2005 – 31 574 (od 26 lipca)
2006 – 128 109
2007 – 222 197
2008 – 414 527
2009 – 875 411
2010 – 3 997 114
2011 – 4 685 625
2012 – 5 405 119
2013 – 7 586 609
2014 – 8 487 018
2015 – 11 015 119
2016 – 10 008 014
2017 – 13 968 454
2018 – 14 522 837
2019 – 10 252 104
2020 – 9 088 654
2021 – 11 334 440
2022 – 8 887 112 do 26.07.2022 (godz. 00:00)

Do tych krajów dotarło KKSLECH.com (dane z 2017 roku):

null

Ważne daty i wydarzenia związane z serwisem:

26.07.2005 – powstaje mała strona www.lechfans.za.pl
Wrzesień 2005 – Strona zmienia domenę na www.Lech.TK
7.01.2006 – Zmiana domeny na www.KKSLECH.com
Koniec czerwca 2006 – Fuzja stron KKSLECH.com z KibiceLecha.boo.pl i dzięki temu powstaje pierwsze, profesjonalne KKSLECH.com
17.01.2007 – Serwis zmienia szatę graficzną i z każdym miesiącem zyskuje coraz większe uznanie
Połowa czerwca 2010 – KKSLECH.com zyskuje nową szatę graficzną. Powstaje największy nieoficjalny serwis Lecha Poznań
Wiosna 2012 – Witryna cały czas się rozwija i nabiera renomy. Dochodzi do lekkiej zmiany barw i loga. Stawiamy na stuprocentowy profesjonalizm serwisu
Styczeń/Luty 2013 – Witryna staje się bardzo mocno rozpoznawalna w USA, Szkocji, Anglii oraz Finlandii. W tym ostatnim kraju jeden z największych fińskich dzienników myli KKSLECH.com z oficjalną witryną klubową. Transfer Hamalainena rozsławia serwis w Finlandii
Lato 2013 – KKSLECH.com ugruntowuje swoją pozycję w mediach dzięki sprawdzonym informacjom transferowym (m.in. Hamalainen, Pawłowski, Injać)
14 czerwca 2014 – Prężnie działający serwis KKSLECH.com po czterech latach całkowicie zmienia swój wygląd graficzny
26 lipca 2015 – KKSLECH.com z miesiąca na miesiąc odwiedza coraz więcej osób co nas napędza. Serwis obchodzi 10. rocznicę powstania czując moc
22 luty 2016 – KKSLECH.com zyskuje zupełnie nowy, jeszcze przejrzysty pod względem treści wygląd, który szybko zyskuje uznanie
26 lipca 2016 – Nic się nie zmienia. KKSLECH.com ze spokojem i z kolejnymi planami na przyszłość obchodzi 11-lecie
27 lipca 2017 – Jesteśmy sobą, choć zmieniamy się na lepsze. Za nami kolejny, dobry rok pod względem rozwoju serwisu KKSLECH.com po którym z optymizmem patrzymy w przyszłość
26 lipca 2018 – KKSLECH.com to marka, która nie spoczywa na laurach starając się robić kolejne kroki naprzód. Za nami (mimo wyników Kolejorza) kolejny dobry rok
26 lipca 2019 – Jako grupa tworząca KKSLECH.com mimo złych wyników Lecha Poznań i atmosfery wokół klubu „robimy swoje”. I to jest nasze hasło.
26 lipca 2020 – 15. rocznicę powstania KKSLECH.com obchodzimy z dumą i z zadowoleniem. Cały czas – robimy swoje!
Listopad 2020 – Serwis przechodzi lifting, zmienia się identyfikacja wizualna witryny, pojawiają się stare jupitery koło logotypu serwisu KKSLECH.com, zmieniamy sposób wyświetlania newsów, strona staje się jeszcze bardziej przejrzysta i funkcjonalna na urządzeniach mobilnych
26 lipca 2021 – Po cichu i skromnie obchodzimy 16. urodziny KKSLECH.com wciąż robiąc swoje
26 lipca 2022 – Mija kolejny rok stabilizacji KKSLECH.com, z dumą obchodzimy 17. rocznicę powstania robiąc cały czas swoje i po swojemu

Informacja:

KKSLECH.com to niezależny serwis informacyjny o Lechu Poznań prezentujący własne zdanie oraz zdanie jego użytkowników. Grupa serwisu KKSLECH.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy dodanych przez użytkowników. Każdy natomiast ma możliwość wyrażenia swojej opinii na dany temat i może się nie zgadzać z opinią innej osoby, ale zabrania się dodawania komentarzy, które obrażają czyjąś godność lub są wulgarne.

Wszelkie nazwy, znaki towarowe lub firmowe zawarte na naszej witrynie są własnością ich właścicieli i zostały użyte w serwisie KKSLECH.com wyłącznie w celach informacyjnych. KKSLECH.com jest nieoficjalnym serwisem internetowym Lecha Poznań i wszystkie opinie wyrażane na łamach tej witryny nie muszą być zgodne z oficjalnym stanowiskiem klubu czy Stowarzyszeniem Kibiców.

KKSLECH.com w sprawie spraw serwisowych kontaktuje się z osobami fizycznymi, firmami czy instytucjami tylko poprzez oficjalne skrzynki mailowe z domeną @kkslech.com. Inny kontakt np. choćby poprzez komunikatory jest fałszywy, a takie osoby nie są przedstawicielami serwisu KKSLECH.com.

W związku z nowelizacją Prawa Telekomunikacyjnego od dnia 22.03.2013 każda witryna w polskim internecie ma obowiązek podać swoim użytkownikom informację dotyczącą prowadzonej polityki plików cookies. Serwis KKSLECH.com wykorzystuje pliki cookies. Pliki cookies (tzw. ciasteczka) to dane informatyczne w tym m.in. pliki graficzne czy pliki tekstowe należące do tej strony.

KKSLECH.com wykorzystuje cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu optymalizacji działania serwisu. Każdy z użytkowników ma prawo do zmiany konfiguracji plików cookies lub całkowitego wyłączenia ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jednocześnie informujemy, że zmiana konfiguracji plików cookies na inną niż standardowa może spowodować niepoprawne wyświetlanie serwisu KKSLECH.com w tym m.in. aktualności, podstron, elementów graficznych czy innych rzeczy należących do serwisu.

Informacja dla mediów:

Serwis KKSLECH.com jako serwis publikujący tylko własne materiały zezwala gazetom, portalom internetowym czy innym mediom na korzystanie z materiałów będących własnością naszej witryny. Warunkiem jest jednak umieszczenie pod wiadomością wyraźnego napisu, skąd pochodzi dany tekst. Przykład: (źródło: KKSLECH.com).

W wypadku chęci skorzystania ze zdjęć naszych fotografów i umieszczenia wybranych zdjęć w gazetach, portalach internetowych lub innych mediach, należy w tym celu skontaktować się najpierw z grupą serwisu KKSLECH.com pod adresem e-mail: redakcja@kkslech.com

Informujemy, że w przeszłości sportowe wiadomości serwisu KKSLECH.com cytowały tak znane media jak m.in.: telewizja WTK i Orange Sport, Głos Wielkopolski, Gazeta Wyborcza, Przegląd Sportowy, Fakt, Super Express, Wprost, Sport.pl, Orange.pl, Ekstraklasa.net, 2×45.com.pl, Weszło, Igol.pl, epoznan.pl, tvn24.pl, wp.pl, jeden z największych fińskich dzienników – Iltasanomat, azerskich portali sportowych Azerisport.com, a także niektóre oficjalne witryny klubowe. To świadczy o renomie serwisu oraz o jego wysokiej wiarygodności.

Screeny poprzednich wersji KKSLECH.com: