Sześciu lechitów wyjedzie na kadrę

Sobotni mecz Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze (początek o 20:00) zakończy pierwszy, letni etap rundy jesiennej sezonu 2023/2024. Po tym spotkaniu rozpocznie się pierwsza z trzech jesiennych przerw na kadrę, która w przypadku Kolejorza potrwa ponad 2 tygodnie.

W końcówce sierpnia powołania na wrześniowe mecze reprezentacji narodowych otrzymało łącznie siedmiu piłkarzy grających na co dzień w pierwszej drużynie Lecha Poznań. Ostatecznie na wrześniowe obozy kadr uda się sześciu zawodników, ponieważ kontuzji doznał Nika Kvekveskiri.

W eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024 będą mieli okazję zagrać Miha Blazić i Jesper Karlstrom. Najszybciej obowiązki reprezentacyjne zakończy Słoweniec, bo już w niedzielę, 10 września. Dwa mecze kwalifikacyjne do młodzieżowych Mistrzostw Europy w dniach 8-12 września czekają za to Filipa Szymczaka, Maksymilian Pingota i Filipa Marchwińskiego.

Nominację do reprezentacji Polski U-18 na towarzyski turniej w Chorwacji dostał jeszcze Michał Gurgul, nasza młodzieżówka zagra kontrolnie z Chorwatami, Arabią Saudyjską i z Walią. Oczywiście powołań lechitów do kadr na wrześniowe mecze jest więcej, lecz niektórzy zawodnicy przebywają na wypożyczeniu lub nie grają w pierwszym zespole.

W obozie kadry U-20 udział weźmie Antoni Kozubal i Filip Borowski, do Chorwacji z reprezentacją Polski U-18 polecą jeszcze Kornel Lisman, Filip Wolski, Patryk Olejnik i Oskar Tomczyk, a do reprezentacji do lat 19 zostali powołani Aleksander Nadolski oraz Bartosz Tomaszewski. Nominacji do kadry tym razem nie otrzymał m.in. Kristoffer Velde.

Przypomnijmy, że Lech Poznań do zmagań po wrześniowej przerwie na kadrę wróci dopiero w niedzielę, 17 września, godzinie 17:30. Wtedy Kolejorz zmierzy się przy Bułgarskiej z Wartą Poznań, formalnym gospodarzem tego spotkania będzie rywal.