Nasz rywal: Stal Mielec

O godzinie 20:00 zespół Lecha Poznań powalczy u siebie z drużyną Stali Mielec, która przy Bułgarskiej nie ma nic do stracenia. Presja na wynik ciąży na Kolejorzu, który musi wygrać, aby na wielu polach nie pogorszyć swojej sytuacji.

Lech Poznań zmierzy się dziś z drużyną będącą w przyzwoitej formie. Stal Mielec w ostatnich 3 kolejkach ugrała 7 oczek, strzeliła aż 7 goli dzięki czemu ma aktualnie 2 najlepszą ofensywę w całej PKO Ekstraklasie 2023/2024. Zespół z Podkarpacia ostatni raz rywalizował w poniedziałek pokonując u siebie Zagłębie Lubin 4:2. Przez grę w poniedziałek rywal nie miał zbyt wiele czasu na przygotowanie się stricte pod pojedynek z Kolejorzem, na dodatek musiał pokonać wiele kilometrów autokarem, żeby dotrzeć do Wielkopolski. – „Mieliśmy czterodniowy mikrocykl bez dnia przerwy. We wtorek się renegowaliśmy, w środę mieliśmy trening wprowadzający, w czwartek mieliśmy trening taktyczny, a w piątek po rozruchu pojechaliśmy do Opalenicy. Dopiero w piątek analizowaliśmy Lecha Poznań.” – zdradził plany opiekun biało-niebieskich, Kamil Kiereś.

Wspomniany Kamil Kiereś grał z Lechem Poznań łącznie 5 razy notując niekorzystny dla siebie bilans 1-2-2, gole: 2:7. Jesienią 2021 roku jego Górnik Łęczna potrafił urwać Kolejorzowi remis 1:1. Wcześniej 5 października 2014 roku trenowany przez Kieresia zespół GKS-u Bełchatów poległ w Poznaniu aż 0:5. Obecny opiekun Stali Mielec wygrał przy Bułgarskiej raz, w lutym 2012 roku triumfował u nas z GKS-em Bełchatów wynikiem 1:0. Dziś jego drużyna postara się sprawić przy Bułgarskiej niespodziankę. – „Lech Poznań na pewno nas nie zlekceważy, bo wie, ile ostatnio punktów zdobyliśmy. Chcemy wykorzystać naszą dobrą formę i sprawić w Poznaniu niespodziankę.” – zapowiedział na przedmeczowej konferencji prasowej doświadczony szkoleniowiec.

Stal Mielec przyjeżdżając do Opalenicy na mini-zgrupowanie przed sobotnim meczem z Lechem Poznań i wtorkowym z Odrą Opole w Pucharze Polski może liczyć na podtrzymanie swojej dobrej passy w lidze czy także z Kolejorzem. Biało-niebiescy od powrotu do Ekstraklasy przegrali z nami tylko raz, przy Bułgarskiej wygrali 2 razy odpowiednio 2:1 i 2:0 a w ubiegłych rozgrywkach Kolejorz nie strzelił drużynie z Podkarpacia nawet jednego gola ponosząc domową porażkę 0:2 oraz notując remis w tym roku kalendarzowym 0:0. Polska liga jest nieprzewidywalna, Stal Mielec nie przyjechała do nas na pewne ścięcie, na dodatek przeciwnik umie zaskakiwać rywali strzelając w 3 ostatnich meczach gola w 45 minucie gry.

Stal Mielec mająca drugą najlepszą ofensywę w PKO Ekstraklasie 2023/2024 ma też swoje mankamenty. Jest to zupełnie inny zespół u siebie niż na wyjazdach, w delegacjach dzisiejszy rywal Kolejorza zanotował bilans 0-1-2, bramki: 1:4. – „W Poznaniu musimy dobrze zagrać w ofensywie, stworzyć odpowiednią liczbę sytuacji i je wykorzystać. Wiemy, że Bartek Mrozek jest dobrym bramkarzem, dlatego będziemy musieli się postarać, żeby go pokonać.” – oznajmił na konferencji Kamil Kiereś mogący dziś liczyć m.in. na Ilyę Shkurina (3 bramki) czy Macieja Domańskiego (4 asysty). – „Musimy być wszechstronni a nie pragmatyczni w grze. Czasami rywal jest silny i zmusza nas do defensywy. Teraz jesteśmy w dobrym momencie, potrafimy grać w ataku pozycyjnym, umiemy wyprowadzać akcje od obrony, umiemy grać z kontry i myślę, że w Poznaniu zagramy wszechstronnie.” – dodał.

Lech Poznań w 3 z 4 ostatnich meczów nie strzelił Stali Mielec żadnej bramki, w tych spotkaniach jedynie przeciwnik zawsze jako pierwszy wychodził na prowadzenie. Wieczorem Lech spotka się ze Stalą już po raz 59 w historii i 53 w Ekstraklasie. Arbitrem sobotnich zawodów będzie niedoświadczony sędzia Karol Arys ze Szczecina, który w Ekstraklasie zadebiutował dopiero w 2023 roku. Z tradycyjnym przedmeczowym i meczowym raportem na żywo prosto z Bułgarskiej ruszamy na KKSLECH.com już o 18:30. Początek dzisiejszych zawodów przy Bułgarskiej, które z trybun obejrzy tylko około 17 tysięcy widzów o godzinie 20:00. Na żółtą kartkę musi uważać Jesper Karlstrom, który jest zagrożony pauzą.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <