Warto wiedzieć: Lech – Puszcza (06.10.2023)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu kilkadziesiąt godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Warto wiedzieć: Lech Poznań – Puszcza Niepołomice (06.10.2023)

Pierwszy raz w historii – Lech Poznań nigdy nie grał z Puszczą Niepołomice, która w tym roku obchodzi 100-lecie założenia. Na mapie Kolejorza pojawi się więc nowy klub.

Po pięć goli – Lech i Puszcza mają w swoich szeregach czołowych strzelców ligi. Filip Marchwiński i stoper Łukasz Sołowiej zdobyli dotąd po 5 goli.

Powrót Serafina – W piątek do Poznania może wrócić środkowy pomocnik Jakub Serafin. 27-letni kapitan Puszczy to Mistrz Polski z Lechem w 2015 roku. W niebiesko-białych barwach rozegrał 3 mecze.

Kiepska forma Puszczy – Piątkowy rywal ma najwięcej straconych goli w lidze (18 i 11 na wyjazdach) notując aktualnie serię 4 kolejnych ligowych gier bez wygranej.

Pierwszy mecz z beniaminkiem – Przed poznaniakami pierwsze spotkanie z beniaminkiem w tych rozgrywkach. Lech od sezonu 2002/2003 rozegrał z beniaminkami 109 oficjalnych meczów wliczając do tego spotkania pucharowe. Niebiesko-biali zanotowali w nich bilans 63-27-19, gole: 218:97.

Uwaga na ten okres – Jutro Lech musi szczególnie uważać między 41 a 50 minutą gry. W tym czasie stracił aż 4 gole.

W końcu zagrać na zero – W trwającym sezonie Lech zachował tylko 2 czyste konta w 13 meczach (9 ligowych).

Znowu wygrać u siebie – Lech wygrał 7 z 8 ostatnich meczów u siebie, w tym 6 ekstraklasowych. W tej statystyce nie ma spotkania z Wartą, w którym formalnym gospodarzem przy Bułgarskiej był rywal. Lech ostatni raz przegrał w Poznaniu dnia 30 kwietnia.

Prowadzenie daje wygraną – Lech Poznań w tym sezonie Ekstraklasy dwa razy jako pierwszy obejmował prowadzenie. Wtedy pokonał Radomiaka i Wartę wynikiem 2:0.

0:1 to nie koniec meczu – Kolejorz w trwającym sezonie ligowym przegrywał już 7 razy, w tym 3 razy z rzędu. Mimo przegrywania 0:1 potrafił zaliczyć bilans 3-2-2.

O podium – Szósty Lech jest blisko podium. Wystarczy wygrać w piątek, żeby choć na chwilę odzyskać lokatę na ekstraklasowym podium.

Ostatni mecz – Przed Lechem Poznań ostatni mecz przed drugą tej jesieni przerwą na kadrę. Kolejorz kolejne spotkanie rozegra dopiero w sobotę, 21 października, o godzinie 20:00 z ŁKS-em Łódź. Ponownie przy Bułgarskiej.

Będzie dobra frekwencja – Jutrzejszy mecz dzięki akcji „Kibicuj z klasą” zgromadzi na trybunach ponad 25 tysięcy widzów. Bez tej akcji stadion świeciłby pustkami.

Śledźcie nas – W piątek z tradycyjnym przedmeczowym i meczowym raportem na żywo prosto z Bułgarskiej ruszamy na KKSLECH.com już o godzinie 19:00. Jak zwykle podczas naszej relacji nie zabraknie pierwszych zdjęć z trybun oraz z murawy.

Lech jest faworytem – Według firmy bukmacherskiej BetCris faworytem do zwycięstwa w piątek, 6 paździermika, o godzinie 20:30 będzie Lech. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 1.38, na remis 5.00 a na triumf Puszczy 8.10.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz