Wyjazdowe przełamanie! Korona – Lech 0:1

O godzinie 20:00 na Suzuki Arenie mieszczącej się przy ulicy Ściegiennego 8 w Kielcach, początek meczu 17. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, pomiędzy drużyną Korony Kielce a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Korona – Lech (02.12.2023)

null 5 zwycięstw Lecha w Kielcach (2 z rzędu), wszystkie bez straty gola
null 6 kolejnych meczów z Koroną bez porażki (4 wygrane Lecha, 2 remisy)
null 2 mecze Johna van den Broma z Koroną i 2 wygrane (3:2 u siebie, 3:0 na wyjeździe)
null Korona ma passę 10 meczów bez porażki (8 w lidze) przegrywając ostatni raz 12 sierpnia
null Lech w ostatnich 5 kolejkach zdobył 6 punktów, Korona w ostatnich 3 kolejkach nie wygrała
null Lech w tym sezonie ligowym wygrał na wyjeździe tylko raz (22 lipca w 1. kolejce w Gliwicach 2:1)

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Śnieg pada coraz mocniej, ale mecz się odbędzie. Spotkanie zaczęli gospodarze.
2 min. – Rzut rożny i już kocioł pod naszą bramką. Na szczęście Hofmeister oddał niecelny strzał.
4 min. – null Powinno być 1:0! Ba Loua dostrzegł Aliego, który trafił w bramkarza, za chwilę poprawił jeszcze Ishak, ale niecelnie.
5 min. – null Kolejna świetna szansa! Po miękkiej wrzutce Pereiry z powietrza nie trafił Ba Loua!
10 min. – Widoczność jest coraz gorsza.
11 min. – Rzut wolny dla Lecha. Poznaniacy chcą jeszcze podyktowania rzutu karnego po zagraniu ręką.
14 min. – Niespełna kwadrans za nami, a murawy już prawie nie widać.
15 min. – null Kartka dla Douglasa.

null 16 – 30 minuta

17 min. – Drugi korner dla Korony, drugie zagrożenie pod bramką Mrozka. Zabrakło strzału.
20 min. – Efektowna sztuczka techniczna Sousy, który wywalczył rzut wolny.
22 min. – Obie drużyny starają się grać prostą piłkę. Na śniegu inaczej się nie da.
24 min. – null Ba Loua upadł na murawę bez kontaktu z rywalem. Powodem śliska trawa.
25 min. – null Iworyjczyk trzyma się za rękę. Wejdzie Velde.
26 min. – Nie widać linii. Dlaczego nikt nie przerwie tego spotkania, żeby chociaż je odśnieżyć?
27 min. – Velde wszedł dopiero teraz.
30 min. – Lech od wielu minut nie stworzył sobie z gry żadnej sytuacji.

null 31 – 45 minuta

35 min. – Stałe fragmenty gry są na razie największą bronią obu ekip.
37 min. – Rajd Velde lewą stroną, lechici wywalczyli kolejny korner.
38 min. – null Kartka dla Aliego za grę w powietrzu. Wcześniej faulowany był Gholizadeh i Frankowski jakoś tego nie widział.
39 min. – Akcja Lecha prawą flanką, w której Gholizadeh przekładał sobie piłkę na lepszą lewą nogę i wszystko zepsuł.
43 min. – Obie drużyny meczą się na boisku nie bardzo wiedząc, jak rozgrywać piłkę. U nas Afonso Sosa jest zupełnie niewidoczny.
45 min. – Do przerwy 0:0.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Gramy dalej. Remis będzie jak kolejna porażka, trzeba w tym meczu wcisnąć gola na 1:0, kontrolować spotkanie i wygrać.
47 min. – null Wrzutka Pereiry z rzutu wolnego, Dziekoński zapobiega utracie gola!
47 min. – Bramkarz Korony doznał urazu.
51 min. – Niecelne uderzenie Velde zza pola karnego.
53 min. – Po przerwie Lech próbuje więcej grać piłką. Korona jest w defensywie.
54 min. – Bardzo dobra interwencja Murawskiego, który zatrzymał kontrę rywala.
55 min. – null Pierwszy wypadł Korony pod naszą bramkę w tej połowie i musiał interweniować Mrozek.
57 min. – null W Kielcach sypie jeszcze mocniej. Nic już prawie nie widać, nie widać piłki.
57 min. – null Dobra interwencja Mrozka po uderzeniu z daleka!
58 min. – Kolejna interwencja Mrozka po celnym strzale.
59 min. – Znowu interweniował Mrozek, Lech zupełnie stracił kontrolę nad tym meczem prosząc się o gola.
59 min. – null Kvekveskiri za Murawskiego, Marchwiński za Sousę.
60 min. – Przerwa na odgarniecie śniegu z linii. Ten mecz nie powinien być kontynuowany, jednak raczej nikt nie będzie miał odwagi, żeby podjąć taką decyzję.

null 61 – 75 minuta

65 min. – Gramy dalej. Najwyraźniej organizatorzy na siłę będą chcieli dograć ten mecz. Jeden punkt dla gospodarzy byłby akurat dobrym rezultatem.
67 min. – null Tym razem na boisku leży Pereira.
68 min. – null Ufff. Było groźnie po dośrodkowaniu Korony z prawej strony. Cały Lech miał dużo szczęścia.
73 min. – Nic nie widać. O wyniku może zdecydować tylko przypadek.
74 min. – null Sobiech za Ishaka, Hotić za Gholizadeha.

null 76 – 90 minuta

79 min. – Coraz więcej wskazuje na bezbramkowy remis, który dla gospodarzy byłby jak zwycięstwo.
81 min. – Dwie interwencje Dziekońskiego, w tym jedna po uderzeniu Velde. To mogło zaskoczyć.
83 min. – Za chwilę okaże się, czy któraś z drużyn w końcówce podejmie ryzyko i zaatakuje.
84 min. – null Lech po przerwie oddał zaledwie 3 uderzenia. To bardzo słaba w wykonaniu poznaniaków.
84 min. – null Kartka dla Hoticia.
86 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1:0! Strata Korony, kontra Lecha, lewą stroną urwał się Velde, lekko ściął do środka i oddał efektowny, techniczny strzał! 1:0!

null Velde
null Sobiech

89 min. – Teraz trzeba wyszarpać wygraną. Bronimy!
90 min. – Nie można dziś stracić punktów. Po prostu nie można.
90 min. – Sędzia doliczył 3 minuty.
90+3 min. – Za chwilę koniec.
90+4 min. – Koniec! 1:0! Ależ to ważna wygrana Lecha Poznań, który w końcu zwyciężył na wyjeździe. Dziś o triumfie zadecydowała jakość Kristoffera Velde, który uspokoił sytuację do czwartku. W czwartek walczymy o 1/4 finału Pucharu Polski!

null Sobota, 2 grudnia 2023, godz. 20:00