Zadanie wykonane, jesteśmy w ćwierćfinale. Arka – Lech 0:1

O godzinie 21:00 na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Olimpijskiej 5/9 w Gdyni, początek meczu 1/8 finału piłkarskiego sezonu 2023/2024, pomiędzy drużyną Arki Gdynia a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 50 mecz Lecha z Arką na wszystkich frontach, 11 pucharowy, 6 w Pucharze Polski
null Lech w ostatnich 3 meczach w Gdyni nie zdobył gola
null Lech ostatni raz wygrał w Gdyni dnia 10 marca 2017 roku (4:1)
null Lech wygrał w Gdyni tylko 6 razy na 3 różnych frontach (5 razy bez straty gola)
null 38 rywalizacji Lecha w 1/8 finału Pucharu Polski, 6 kolejnych awansów do 1/4
null 16 rywalizacji Lecha w XXI wieku w 1/8 finału i aż 14 awansów do ćwierćfinału (ostatnie odpadnięcie w tej fazie 10 lat temu z Miedzią)

19:45 – Dobry wieczór z Gdyni! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo tym razem prosto z obiektu rywala. Dziś Lech ma szansę znaleźć się w gronie ćwierćfinalistów Pucharu Polski, który ostatni raz zdobył ponad 14 lat temu. Może to ten sezon?

19:48 – Poniżej od paru minut znajduje się skład Lecha. Skład galowy, tylko zwycięstwo!

19:50 – Obie drużyny mają już za sobą spacer po murawie.

19:51 – A murawa wizualnie prezentuje się całkiem nieźle. Niebawem pierwsze fotki, pełna fotorelacja z samego meczu rano.

19:52 – null Mikael Ishak ma dziś szansę zdobyć swojego pierwszego gola w Pucharze Polski.

19:52 – W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Filip Bednarek.

19:59 – null

20:00 – Poniżej również skład Arki. Jest Janusz Gol, który według trenera miał nie grać. Arka zaczyna w bardzo mocnym składzie.

20:10 – Bramkarze Lecha pojawili się na rozgrzewce.

20:11 – A na stadionie jeszcze niewiele kibiców. Fani Lecha zajmują miejsca na trybunie za jedną z bramek.

20:17 – Frekwencja powinna się dziś zakręcić około 7 tysięcy widzów.

20:24 – Dla przypomnienia ostatnim rywalem z niższej ligi, który wyeliminował Lecha z Pucharu Polski był Raków 5 lat (porażka w Częstochowie 0:1).

20:25 – Lechici wyszli na rozgrzewkę.

20:32 – null Jeszcze trochę świeżych zdjęć:

20:44 – Przejście 1/8 finału Pucharu Polski w ostatnich latach często zapowiadało występ Lecha nawet w finale. W niedawnych sezonach 2014/2015, 2015/2016, 2016/2017 i 2021/2022 po przebrnięciu 1/8 poznaniacy dochodzili później aż do decydującego meczu o Puchar Polski.

20:45 – Spiker powitał właśnie kibiców wspominając dokonania Lecha w Pucharze Polski.

20:53 – Rozgrzewka zakończona. 7 minut i gramy o awans do 1/4.

20:57 – Wychodzą. Lech ponownie zagra w 3 komplecie strojów, który jest bardzo szczęśliwy.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Tylko awans!
1 min. – Akcja Lecha lewą stroną, w której Velde nie potrafił dobrze podać w pole karne.
3 min. – Zablokowane uderzenie Karlstroma po wcześniejszej akcji Marchwińskiego z Velde.
5 min. – Przerwa w grze. Sędzia ma problemy techniczne.
8 min. – Spokojny początek meczu i dwa niecelne podania w ciągu kilkunastu sekund.
9 min. – Niezły przerzut Hoticia, całą akcję popsuł jednak Douglas.
12 min – Fatalne uderzenie Kvekveskiriego z daleka. Jak on to wymyślił?
14 min. – null Katastrofalny błąd naszego stopera i Bednarek ofiarnie zatrzymuje uderzenie Czubaka! Powinno być 0:1.
15 min. – Z kreowania szans przez Lecha są tylko kontry Arki.

null 16 – 30 minuta

16 min. – Wysoko zawieszona piłka w naszym polu karnym, ponownie musiał interweniować Bednarek, który pewnie wyłapał piłkę.
17 min. – Drugi bardzo zły strzał z daleka Kvekve.
19 min. – Gra Lecha nie wygląda dobrze. Brakuje prostopadłych podań, nie ma nawet dośrodkowań. Na razie niewiele jest.
20 min. – W końcu groźne dośrodkowanie Douglasa, po którym z piłką zagubił się Marchwiński.
22 min. – Następna kontra Arki zatrzymana faulem Kvekveskiriego. Jeszcze bez kartki.
23 min. – Dwa zmarnowane stałe fragmenty gry przez gdynian.
25 min. – Słabe 25 minut za Lechem. Z przewagi w posiadaniu piłki nic nie ma.
26 min. – Zablokowane uderzenie Marchewy po prostej stracie Arki.
29 min. – To kolejny mecz, w którym tylko indywidualności mogą coś zmienić. Może Velde?
30 min. – null I właśnie Velde był bliski gola! Broni Lenarcik!

null 31 – 45 minuta

31 min. – null Kolejny atak Lecha. Obrońca Arki w ostatniej chwili nogą wybił piłkę!
33 min. – Cała nasza „taktyka” to podanie do boku, wrzutka albo liczenie na przebłysk Velde.
35 min. – null Kartka dla Douglasa.
37 min. – Pereira stracił piłkę, Arka miała kontrę, którą zatrzymał Douglas.
39 min. – Wrzutka Karlstroma, lekki strzał z ostrego kąta wyłapał Lenarcik. To mogło zaskoczyć.
42 min. – Atak pozycyjny Lecha jest dla Arki przewidywalny. Tylko przebłysk Velde może coś zmienić.
45+2 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! 1:0! Nie z ataku pozycyjnego a z kontry! Lech po kontrze zdobywa gola. Akcja Velde z Hoticiem, zgranie piłki na środek pola karnego, gdzie był Marchwiński i z bliska trafił do siatki!

null Marchwiński
null Hotić

45+3 min. – Do przerwy 1:0. Lechowi udało się wcisnąć gola do szatni i jest to świetna wiadomość. Po 31 minucie coś zaczęło się dziać, bramka wisiała w powietrzu.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Trybuny dzisiaj:

46 min. – null Jedną passę Lech już przełamał. Po 3 meczach w Gdyni strzelił gola.
46 min. – Gramy dalej o awans. Drugą połowę zaczęli poznaniacy.
47 min. – Nerwowy początek drugiej części w wykonaniu Lecha.
51 min. – Miękkie zagranie z prawej strony do wbiegającego Marchwińskiego. Niestety, nie trafił.
53 min. – Arka po przerwie chce częściej kreować grę. Zaczęła odważnie.
57 min. – Gospodarze cały czas atakują, Lech za mocno się cofa.
60 min. – Nie był to udany kwadrans w wykonaniu Kolejorza. Przecież przez 30 minut nie będziemy bronić wyniku.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Bednarek po strzale głową odprowadził piłkę wzrokiem.
64 min. – Pewny chwyt Bednarka po płaskim strzale. Lech zupełnie przestał grać.
66 min. – Płaski strzał Ishaka na korner sparował Lenarcik. W końcu się wydarzyło.
69 min. – null Wilak za Marchwińskiego, Murawski za Kvekveskiriego.
73 min. – Przerwa w grze przez dym od piro.

null 76 – 90 minuta

76 min. – Gramy dalej.
77 min. null Piro:

78 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Rzut rożny dla Lecha, spore zamieszanie po rzucie, w dymie po racach gola strzelił Milić! 2:0!
78 min. – Sędzia poszedł oglądać powtórkę na VAR.
81 min. – Nie ma gola. Jeszcze będzie trzeba się pomęczyć.
84 min. – Arka ambitnie walczy o gola. Dynamiczna końcówka w wykonaniu gospodarzy.
84 min. – Kartka dla Karlstroma.
86 min. – Lech szuka już swoich szans w kontratakach.
89 min. – null Sobiech za Ishaka, Sousa za Hoticia.
90 min. – null Bednarek świetnie broni strzał zza pola karnego! Brawo!
90 min. – Sędzia doliczył aż 8 minut.
90+2 min. – Niecelne uderzenie Wilczyńskiego z ostrego kąta.
90+5 min. – Lech próbuje oddalić grę.
90+5 min. – Velde wywalczył korner.
90+7 min. – Bramkarz Arki przy wolnym poszedł do przodu.
90+8 min. – Koniec! Łatwo nie było, ale zadanie zostało wykonane. Wiosną Lech zagra w ćwierćfinale! O grze lepiej już nie wspominać. W niedzielę o 12:30 mecz z Piastem. Dobranoc.

null Czwartek, 7 grudnia 2023, godz. 21:00
1/8 finału Pucharu Polski 2023/2024
null Arka Gdynia – Lech Poznań 0:1 (0:1)

null Sędziowie VAR: Urban, Obukowicz

null Arka: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny (72.Lipkowski) – Gol, Borecki (86.Wilczyński) – Skóra (72.Predenkiewicz), Adamczyk (59.Zieliński), Kobacki – Czubak.

null Rezerwowi: Krzepisz, Vereshchak, Bednarski, Jurkiewicz, Zieliński, Szymański, Lipkowski, Predenkiewicz, Wilczyński.

null Lech: Bednarek – Pereira, Blazić, Milić, Douglas – Karlstrom, Kvekveskiri (69.Murawski) – Hotić (89.Sousa), Marchwiński (69.Wilak), Velde – Ishak (89.Sobiech).

null Rezerwowi: Mrozek, Pingot, Gurgul, Murawski, Sousa, Gholizadeh, Wilak, Dziuba, Sobiech.

null Kapitanowie: Gojny – Ishak

null Ustawienia: 1-4-2-3-1 – 1-4-2-3-1

null Trenerzy: Łobodziński – Van den Brom

null Obserwacja „Oko na grę”: Bednarek

null Stan murawy: Średni (miejscami nierówna płyta boiska)