WON den Brom. Radomiak – Lech 2:2

O godzinie 20:00 na stadionie MOSiR mieszczącym się przy ulicy Struga 63 w Radomiu, początek meczu 19. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, pomiędzy drużyną Radomiaka Radom a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Radomiak – Lech (16.12.2023)

null 12 mecz z Radomiakiem w historii, 3 w tym roku (1:1 w Radomiu, 2:0 w Poznaniu)
null Lech ostatni raz przegrał na koniec roku 3 lata temu. na wyjeździe 8 lat temu
null Lech nigdy nie wygrał ekstraklasowego meczu w Radomiu
null Radomiak nie wygrał w żadnym z 4 ostatnich meczów u siebie
null Lech tej jesieni wygrał tylko 2 wyjazdowe mecze w Ekstraklasie (w Gliwicach
null Ostatnia wygrana Lecha w Radomiu: jesień 2005 (2:0 w Pucharze Polski)

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Ostatni mecz Lecha w 2023 roku, w którym Kolejorz broni 3. miejsca w tabeli. Tylko zwycięstwo da nadzieję na obronę tej pozycji.
1 min. – null I już pierwsza szansa dla Lecha. Wrzutka Pereiry z lewej nogi, niecelnie głową uderzył Hotić.
4 min. – Odważny początek Lecha.
6 min. – Pierwsza interwencje naszej obrony. Radomiak próbował zaskoczyć Lecha po wyrzucie z autu.
8 min. – Atak Kolejorza z wykorzystaniem paru piłkarzy zakończył się złym dośrodkowaniem Czerwińskiego.
13 min. – Tym razem atak Radomiaka, w którym Milić powstrzymał Henrique.

null 16 – 30 minuta

16 min. – Mecz staje się wyrównany.
17 min. – null Kartka dla Salamona.
19 min. – null Tym razem kartką ukarany Hotić.
20 min. – Lech pograł przez kilka minut i na razie na tym poprzestał.
22 min. – Od 10 minut nic się nie dzieje. Więcej fauli, kartek niż ciekawych akcji.
25 min. – Lech tradycyjnie nie ma pomysłu na grę, ale to nikogo nie może dziwić.
27 min. – Przerzuty piłki poznaniaków nie są mocną stroną.
30 min. – null Lech przez 30 minut oddał 1 strzał (niecelny w 1 minucie).
30 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Najlepsza akcja Lecha w tym meczu kończy się 2 strzałem, 1 celnym i od razu bramką. Atak pozycyjny. Velde -> Karlstrom -> Pereira -> Kvekveskiri. Mamy 1:0!

null Kvekveskiri
null Pereira

null 31 – 45 minuta

31 min. – Lech w bramkowej sytuacji rozklepał Radomiaka. Kvekveskiriemu po płaskim zagraniu Pereiry pozostało tylko dostawić nogę w polu karnym i tak właśnie było. Była to jedna z najlepszych akcji poznaniaków tej jesieni.
32 min. – null Kartka dla Karlstroma. Wiosną będziemy mieć duże problemy z kartkami, w tym z pauzami za nie.
34 min. – Niecelna główka Donisa po rzucie rożnym. Najlepsza szansa dla Radomiaka w tym meczu.
36 min. – Akcja Kvekveskiriego środkiem pola, po której Gruzin oddał zły strzał.
37 min. – null A teraz szansa dla Radomiaka! E.Semedo minął Mrozka, jednak nie trafił do siatki.
40 min. – Coraz groźniej pod naszą bramką. Pierwszy celny strzał Henrique wyłapał Mrozek.’
41 min. – null Lech świetnie wyszedł z kontrą z własnej połowy. Urwał się Marchwiński, podał do Velde, który zdobył efektownego gola. Niestety, był ewidentny spalony Marchewy. Szkoda.
43 min. – Przewagę w strzałach ma już Radomiak, jednak to Lech jest bardziej konkretny pod bramką.
44 min. – Mecz wciąż jest ostry. Dużo fauli, już 4 kartki.
45+1 min. – Murawski dobrze zamknął strefę z lewej strony pomagając Czerwińskiemu.
45+5 min. – Pierwsza połowa miała trwać 4 minuty dłużej a co jest? Leci już 5 minuta.
45+5 min. – Dwie wrzutki Radomiaka w nasze pole karne. Radomianie mają jeszcze jakieś pretensje.
45+6 min. – Do przerwy w meczu walki Lech prowadzi 1:0.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Gramy dalej. Jest szansa wygrać 3 ligowy mecz na wyjeździe tej jesieni i 2 spotkanie w grudniu.
47 min. – Kontra Lecha po rzucie wolnym dla Radomiaka. Z kontrą wyszedł Marchwiński, później piłkę przejął Velde, który ją stracił.
50 min. – GOOOOOOOOOOL!!! 2:0! Atak pozycyjny w wykonaniu Lecha. Velde do Czerwińskiego, ten wrzucił w pole karne, wbiegł w nie Pereira, który wymanewrował obronę i zdobył gola lewą nogą!

null bez asysty

51 min. – null Szykuje się 5 kolejny mecz Radomiaka u siebie bez wygranej i 3 wyjazdowe zwycięstwo Lecha.
51 min. – null Lech w tym sezonie podczas wyjazdowego meczu ligowego 2:0 jeszcze nie prowadził
54 min. – 3 celny strzał Lecha w tym meczu. Uderzenie Velde obronił Posiadała.
54 min. – null 4 lechita ukarany kartką. Tym razem Marchwiński.
57 min. – Bardzo niecelny strzał Semedo.
60 min. – Niezły pierwszy kwadrans Lecha po przerwie. Kontrolujemy mecz.

null 61 – 75 minuta

64 min. – null Druga żółta kartka i Karlstrom opuszcza boisko.
67 min. – Do końca meczu Lech będzie się bronił.
67 min. – null Jeszcze kartkę ujrzał Murawski z Mrozkiem.
67 min. – Co ten sędzia dziś robi? Stefański kolejny raz przeszkadza piłkarzom w grze.
67 min. – null Sobiech za Kvekveskiriego, Blazić za Hoticia.
71 min. – Jeszcze 20 minut.
72 min. – Mrozek zatrzymuje strzał głową Henrique z kilku metrów!
74 min. – null Lechowy rekord kartek i fauli został już pobity. Więcej wkrótce w cyklu „Lechowe liczby”.
75 min. – Radomiak chce rzut karny, sędzia pokazał spalonego.

null 76 – 90 minuta

76 min. – null Andersson za Velde.
76 min. – null Velde otrzymuje kartkę już po zejściu i nie zagra z Zagłębiem.
79 min. – null Już tylko 2:1. Po dośrodkowaniu i sprytnym strzale do siatki trafił Abramowicz.
80 min. – Marchwiński urwał się obronie, podał do Sobiecha, który zdobył gola, lecz sędzia pokazał spalonego.
80 min. – Sędzia nasłuchuje wozu VAR.
82 min. – Nie uznał nam gola.
86 min. – null Na murawie leży Marchwiński.
86 min. – Na chwilę zszedł z murawy, ale na nią wróci.
88 min. – Dobra interwencja Mrozka po płaskim strzale Abramowicza.
89 min. – Szykuje się bardzo nerwowa końcówka.
90 min. – Sędzia doliczył aż 7 minut.
90+2 min. – Znowu 2 piłkarzy leży na murawie.
90+4 min. – Faul Henrique na Murawskim. Zyskamy cenne sekundy.
90+6 min. – null 2:2. Wrzutka z rzutu rożnego, wybicie piłki, ta po chwili wróciła w nasze pole karne i stało się.
90+8 min. – To kolejny cios na koniec tego rozczarowującego roku.
90+10 min. – Wesołych Świąt.

null Sobota, 16 grudnia 2023, godz. 20:00