Ogromna szkoda niewykorzystanych szans… + 61 zdjęć z meczu

W meczu 5. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań zaledwie zremisował na oczach 30 tysięcy ludzi z Pogonią Szczecin 1:1 (1:1). Kolejorz ma czego żałować, bowiem gola stracił po fatalnym błędzie bramkarza, a sam nie wykorzystał pod bramką gości kilku 100 procentowych szans.

> Party Poker <

61 zdjęć z meczu:

15:05 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy i zapraszamy na pierwszy od pięciu lat mecz z Pogonią!

15:05 – Tradycyjnie zaczynamy 15 minut wcześniej niż planowaliśmy. W tej chwili nad stadionem tylko pojedyncze białe chmurki i co najważniejsze w środku obiektu nie wieje.

15:08 -Trancowa muza już leci na stadionie. Dzisiaj szybko, czuć przedsmak atmosfery 🙂

15:09 – Pierwsi fani Pogoni wchodzą już na sektor. Wywieszają właśnie wielką fanę „Pogoń Szczecin”.

15:10 – W Kotle widać już elementy choreografii. Będzie więc oprawa.

15:11 – Zmiana klimatu muzy na stadionie. Jak na złość 😛

15:11 – Pierwsi kibice Lecha są już na wszystkich trybunach.

15:12 – Taka ciekawostka. Frekwencja będzie dziś wyższa niż 30000. Klub sprzedaje już bilety na dodatkowe miejsca.

15:13 – Na Blipie pojawiła się fotka murawy. Trawa nie wygląda już jednak tak dobrze, jak latem…

15:15 – Pogoń wywiesza kolejne fany. M.in „Dębno” oraz „Old Boys”.

15:16 – Oprawa Lecha będzie się trochę różniła od tych, które ostatnio mogliśmy podziwiać.

15:17 – Pogoń rozpoczęła już doping. Gwizdy z Kotła.

15:18 – Do meczu jeszcze ponad 1,5 godziny, a fanów Pogoni jest już w sektorze kilkaset osób.

15:18 – Piłkarze Pogoni wyszli właśnie na murawę.

15:21 – Na murawie są już porozkładane elementy potrzebne do rozgrzewki Lecha.

15:22 – Z tego co widać, będzie otwarte III piętro II trybuny. Stewardzi tam stoją.

15:23 – Wszyscy fani Pogoni mają na sobie ciemne koszulki.

15:25 – Achtungi wybuchają przed stadionem.

15:28 – W przerwie meczu damy jeszcze trzy fotki na Blipie. Będą też dwa filmiki z meczu.

15:29 – Włączono jupitery.

15:30 – Pogoń zajmuje na razie tylko górne piętro sektora gości 2 tysiące się tam nie zmieści…

15:33 – Lech wyszedł na murawę. Jako pierwsi Gergo i Kebba. Gwizdy z sektora gości i brawa z Kotła.

15:34 – „Lech zdechł Kolejorz” – krzyczy Pogoń.

15:35 – „Jesteśmy zawsze tam” – na petardzie z sektora Pogoni.

15:37 – Skład Lecha podamy tradycyjnie według rozgrzewki, czyli jakoś około 16:30. Zestawienie Pogoni natomiast, jak będzie protokół.

15:38 – Rumak dziś w gustownym garniturze. Opuścił właśnie murawę jako pierwszy.

15:40 – Goście prowadzą już doping. Cały czas ich przybywa.

15:41 – 2 tysięcy w sektorze gości to chyba nie będzie… no chyba, że na niezły ścisk, albo Pogoń zacznie zajmować miejsca na dole IV.

15:42 – Przypominamy, że jak Lech wygra, to do jutra będzie liderem. Jak natomiast Widzew zremisuje albo przegra, to 1. miejsce będzie dla nas na dłużej.

15:43 – Pogoń śpiewa w rytm muzy na stadionie.

15:43 – Achtung w sektorze gości.

15:45 – Pojedyncze osoby z Pogoni obrażają Lecha. Swoją drogą w tygodniu w komentarzach tutaj szczecinianie zachowywali się bardzo kulturalnie. Nikt nie został zbanowany 😀

15:48 – Właśnie wywieszane są pierwsze fany w Kotle.

15:51 – Pogoń ma nawet bęben. Kibice gości się rozgrzewają. Zaczynają klaskać.

15:52 – Teraz rozpoczęli doping.

15:53 – Na ścisk te dwa tysiące gości na górny poziom się zmieści. Patrząc na sektor, tak właśnie będzie.

15:54 – Portowcy obrażają zgody Lecha.

15:55 – „Pogoń śledzie syfem jedzie” – z Kotła.

15:57 – „H*j wam w twarze paprykarze” – z Kotła.

15:59 – Na murawie jest już płachta Ekstraklasy SA.

16:00 – O ile sektor gości już właściwie pełny, to trybuny dla fanów Lecha są niemal puste. Do meczu pozostała jeszcze godzina.

16:01 – Oby te ponad 30 tysięcy zdążyło na pierwszy gwizdek, bo z tym też jest różnie. Są mecze na które kibice wchodzą na stadion nawet w 10. minucie.

16:08 – Rozwieszanie fan jest na razie wstrzymane.

16:09 – Na samej górze jest wywieszany transparent „Przemo 5.05.1951 – 20.09.2012”.

16:11 – W Pogoni na sektorze trwają jeszcze przetasowania.

16:12 – Akcja „cały stadion w barwach” wypali dziś tylko w Kotle.

16:14 – Cała murawa jest już w cieniu. Słońce dociera tylko na kawałek IV trybuny.

16:15 – Kibiców powitał właśnie spiker.

16:17 – Burić na rozgrzewce. Z głośników Airbase – Medusa.

16:19 – Bramkarze gości także już się rozgrzewają, a Pogoń dopinguje Legię.

16:21 – Pogoń na rozgrzewce.

16:25 – Lech na rozgrzewce, a poniżej skład. Za Kamienia jest Luis.

16:30 – Poniżej składy obu drużyn.

16:31 – Rozgrzewki trwają na dobre, a stadion coraz mocniej się zapełnia.

16:35 – Na Blipie druga fotka. Połowa sektora Pogoni. Drugiej połówki nie da się objąć. Do Poznania przyjechało 2100 fanów gości.

16:39 – Kocioł już prawie pełny i zaczął dopingować.

16:43 – Na telebimach mieliśmy kolejny odcinek „Lech na mieści”. Kebba i Gergo grali na Placu Wielkopolskim.

16:48 – „Do nienawiści” – z Kotła. Idealnie się niesie 🙂

16:49 – Na murawie trwa występ dziewczyn z KG.

16:52 – Spiker czyta kibicom składy.

16:56 – „Pogoń śledzie syf jedzie” – na petardzie.

16:56 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

16:58 – Wychodzą. Lech na niebiesko, a Pogoń na biało.

17:03 – Mieliśmy właśnie oprawę. Niedługo fotki i film.

17:23 – Film z oprawą poniżej. Niedługo będą fotki i specjalny news.

17:34 – Mały Kocioł jest też na III trybunie na dole 🙂

17:35 – Jest już news z fotkami z oprawą. Zapraszamy na stronę główną KKSLECH.com.

17:51 – Na Blipie pojawiły się dwie fotki dwóch trybun.

17:52 – W przerwie na murawie zostali uhonorowani medaliści Igrzysk Paraolimpijskich pochodzący z Wielkopolski. Nagrodził ich Piotr Rutkowski.

18:23 – Flagowisko Pogoni mamy na sektorze gości.

18:26 – Jest piro w sektorze gości!

Mecz rozpoczął się ze spokojem, ale Lech szybko zyskał inicjatywę. W 6. minucie piłkę z lewej strony otrzymał na głowę Ślusarski i nie miał żadnych problemów z pokonaniem Janukiewicza. W 9. minucie gry fatalnie po wrzutce interweniował Burić. Piłka przeleciała do Djousse i było 1:1.

W drugim kwadransie spotkania miał Lech, bo częściej utrzymywał się przy piłce na połowie rywala. Najlepszą okazję do zdobycia gola miała jednak Pogoń. W 25. minucie gry głową strzelał jeden z graczy gości, ale Burić instynktownie obronił to uderzenie.

W 33. minucie gry musiało być 2:1, ale nie było. Ślusarski biegł z piłką przez prawie całą połowę i zamiast uderzać szybciej i ze słabszej nogi, to czekał nie wiadomo na co… Wstyd i kompromitacja dla Ślusarza. Po chwili znów próbowali lechici i znów niecelnie. Po tej akcji Kolejorz nadal atakował, jednak brakowało strzałów. Na domiar złego w 44. minucie samobója mógł strzelić jeszcze jeden z lechitów.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Kolejorza i w 50. minucie Kolejorz zmarnował doskonałą okazje. Możdżeń wyłożył z prawej strony na środek do Toneva, a ten fatalnie spudłował. To była 200 procentowa okazja. Ta akcja na szczęście nie załamała poznaniaków, którzy nadal gościli pod bramką Pogoni. Szczecinianie dobrze się jednak bronią i nie pozwalają na strzały. W 57. minucie gości wyszli z własnej połowy i od razu mogli zdobyć bramkę. W tej sytuacji lechitów uratował Wołąkiewicz. Dwie minuty kolejne uderzenie i Pogoni i tym razem dobrze interweniował Burić.

W 61. minucie gry rzut wolny wykonywali lechici i piłka po strzale jednego z poznaniaków trafiła w słupek. Kolejorz nie ma dziś szczęścia pod bramką rywala. W 68. minucie meczu w oko w oko z Janukiewiczem stanął Bereś, lecz przegrał ten pojedynek. W 74. minucie głową z bliska uderzał Możdżeń i minimalnie chybił.

Po totalnej dominacji i po wrzutkach w 83. minucie strzał głową po rożnym oddał Trałka i znów niecelny. Lech nadal atakował i do końca walczył o zwycięską bramkę. W 93. minucie jeszcze skakał Arboleda, ale piłka znów wylądowała w rękawicach Janukiewicza. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, a Lech może żałować niewykorzystanych szans.

KKS Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)

Bramki: 6.Ślusarski – 9.Djousse

Żółte kartki: Ślusarski, Tonev – Edi

Czerwona kartka: 68 min. – Edi (za drugą żółtą)

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)

Widzów: 30000 (1500 kibiców Pogoni)

KKS Lech: Burić – Ceesay, Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez – Możdżeń (82.Wilk), Trałka, Murawski, Tonev (75.Reiss) – Lovrencsics, Ślusarski (65.Bereszyński).

Rezerwowi: Kotorowski, Kamiński, Drewniak, Wilk, Bereszyński, Ubiparip, Reiss.

Pogoń: Janukiewicz – Hricko, Hernani, Dąbrowski, Pietruszka – Frączczak, Rogalski, Akahoshi (75,Golla), Kolendowicz – Edi – Djousse (59.Traore, 69.Budka).

Rezerwowi: Pernis, Moshnikov, Szałek, Golla, Wiśniewski, Budka, Traore.