Warto wiedzieć: Wisła P. – Lech

Wiosną 2017 roku na KKSLECH.com wystartował kolejny nowy i stały cykl pod nazwą „Warto wiedzieć”. W materiałach z tego cyklu będą znajdowały się przedmeczowe ciekawostki, informacje oraz rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań z danym rywalem i o których po prostu warto wiedzieć.


Warto wiedzieć: Wisła Płock – Lech Poznań (23.07.2017):

O poprawę bilansu – Ogólny bilans wliczając do niego boje w Ekstraklasie, na jej zapleczu i Pucharze Polski jest minimalnie korzystny dla nas – 9-8-7, gole: 37:32 w 24 meczach. Ten w Ekstraklasie jest podobny – 7-6-5, bramki: 34:29 w 18 spotkaniach. Te liczby trzeba jutro koniecznie poprawić.

O trzecią wygraną – Lech dotąd tylko 2 razy wygrał w Płocku. Wiosną 3:0 oraz jesienią 1982 roku w Pucharze Polski wynikiem 1:0. Czas na kolejną wygraną.

Dobre wspomnienia – Lechici mają dobre i świeże wspomnienia z Płocka. Kilka tygodni temu w kwietniu w meczu, który toczył się w ulewie pokonali Wisłę 3:0. Pięknego gola z dystansu strzelił wówczas Radosław Majewski. Wcześniej 2 razy trafił Marcin Robak.

Ostatnio bez gola – W ubiegłym sezonie Lech pokonał Wisłę 2:0 i 3:0. Drużyna z Płocka leżała wówczas Kolejorzowi i wypada wierzyć, że w trwających rozgrywkach będzie podobnie.

Czekamy na pierwsze bramki – Lech i Wisła to zespoły, które w 1. kolejce nie zdobyły bramki. Na dodatek „Nafciarze” przegrali u siebie 0:2 przez co są na ostatniej pozycji.

Rok temu bez wygranej – W ubiegłym sezonie Lech w 2. kolejce przegrał u siebie z Zagłębiem 0:2. Za to 2 lata temu szczęśliwie pokonał Lechię 2:1. Ostatni raz triumfował na wyjeździe w 2 serii spotkań w 2012 roku ogrywając Polonię w Warszawie 2:1.

Były piłkarz kontra Lech – Od niedawna trenerem Wisły jest Jerzy Brzęczek, czyli były piłkarz Lecha w sezonie 1992/1993, który wraz z naszym klubem zdobył Mistrzostwo. Jeszcze wiosną w Katowicach miał on pod opieką Kamila Jóźwiaka.

Możliwe debiuty – Należy nastawić się na eksperymentalny i nieco rezerwowy skład Lecha w jutrzejszym meczu. Możliwe są debiuty od początku m.in. Rafała Janickiego oraz Nikoli Vujadinovicia. Zmiany na pewno będą.

Trudne warunki – Podczas jutrzejszego meczu Wisła – Lech, który zacznie się o 15:30 możliwa jest burza z obfitym deszczem. Obie drużyny muszą być gotowe na spotkanie w trudnych warunkach.

Podobne doświadczenie – Średnia wieku kadry Lecha to 24,9 lat, natomiast Wisły 25,2. Doświadczenie obu ekip jest więc podobne.

Obcokrajowcy kontra Polacy – Wisła Płock to zespół w którym jest najmniej obcokrajowców (4). Najwięcej jest w Lechu (15).

Po prostu zwyciężyć – W tym sezonie nie ma podziału punktów, dlatego każde zwycięstwo będzie niezwykle cenne. Nie ważne jak, ważne wygrać w niedzielę, by Lech od początku był w czołówce. Jutro interesuje nas tylko zwycięstwo.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. Tadeo pisze:

  Porażka nie jest w ogóle brana pod uwagę. Trzeba od początku punkty zbierać, bo taka Wisła Kraków ma ich już 6 , a przy naszej porażce będzie się już robić niebezpieczne.

 2. MARCINzKalisza pisze:

  Po remisie z Sandecją musimy z Wisłą wygrać i zgarnąć 3pkt, i w dobrych nastrojach czekać na mecz z FC Utrecht!

 3. Przemo33 pisze:

  Ej xd Teraz się dopiero skapłem, że mam takie same buty co na zdjęciu.

 4. Anonim pisze:

  Nie ma tłumaczenia czwartkowym meczem, upałem, czy brakiem zgrania. Remis w meczu z Sandecją powoduje konieczność zdobycia teraz 3 pkt.