Bez pary, bez wiary. Tak za Bjelicy o mistrza gramy

O godzinie 20:30 na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku, początek meczu 34. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Wisłą Płock. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

3 min. – Na razie spokojny początek. Lech stara się przejąć inicjatywę.
7 min. – Kontra Lecha lewą stroną. Dośrodkowanie Kostevycha, upadek Situma w polu karnym, VAR i nie ma faulu.
9 min. – Lech jest na razie dobrze ustawiony w środku pola. Wisła mając piłkę przy nodze nie wie co dalej robić.
10 min. – Biliński przypadkowo zdemolował butem Varelę.
14 min. – Majewski złapał 4 żółtą kartkę przez co w środę nie zagra.

17 min. – Na razie gra jest mało ciekawa.
19 min. – Wrzuca Jóźwiak, uderza Situm, za chwilę poprawia Trałka i nie ma gola. Dwa strzały zostały zablokowane.
21 min. – Błąd wiślaków po dośrodkowaniu Majewskiego z rzutu wolnego, ale nie ma bramki.
24 min. – Lech zyskuje przewagę. Najpierw źle uderzył Gytkjaer, a potem strzał Majewskiego został zablokowany przez obrońcę.
28 min. – Póki co poznaniacy nie umieją przełożyć optycznej przewagi na gola.
29 min. – Świetna prostopadła piłka od Jóźwiaka do Situma. Chorwat w sytuacji 1 na 1 nie trafił. Szkoda.
29 min. – A teraz znów Dahne świetnie broni główkę Gytkjaera po wrzutce Jóźwiaka!

37 min. – Od blisko 10 minut niewiele się dzieje. Znów gra toczy się głownie w środku pola.
39 min. – Wrzutka do Gytkjaera na walkę w powietrzu. Tak to Lech gola nie strzeli.
40 min, – Najpierw zablokowane podanie, po chwili niecelnie uderzył Jóźwiak.
44 min. – Fatalne dośrodkowanie Kostevycha. Za mocno i zupełnie do nikogo.
45+2 min. – Mocne dośrodkowanie Majewskiego z rzutu wolnego z problemami wypiąstkował Dahne.
45+2 min. – Do przerwy 0:0. W defensywie pełna kontrola, z przodu brakuje wykończenia oraz większej liczby groźnych akcji. Remis nic nam nie daje, zatem po przerwie wypada jeszcze mocniej zaatakować.

48 min. – Od początku drugiej połowy mocniej do ataku ruszyła Wisła.
53 min. – Bardzo słaby początek drugiej odsłony. Oni w ogóle wiedzą o co walczą?
55 min. – Na razie Lech stoi.
58 min. – Na boisku jest coraz bardziej nerwowo. Najgorsze, że Lech nic nie gra. Gdzie ta motywacja trenera i reszty zespołu?

61 min. – Świetna akcja Wisły z lewej na prawą stronę. Dośrodkowanie na szczęście było złe.
62 min. – Podanie Kosti do nikogo. Gytkjaer był spóźniony.
64 min. – Fatalny strzał Jóźwiaka. Albo brakuje strzałów albo jakości w zagraniach.
68 min. – Lech po przerwie kompletnie siadł. Nie gra nic. Sam trener również nie reaguje.
68 min. – Atakuje Wisła. Miała przed chwilą 2 stałe fragmenty gry.
70 min. – Lechici sygnalizowali rękę, ale nic nie było. Niech się zajmą grą.
73 min. – Czas mija, gola nie ma, akcji też. Kolejorz nawet nie próbuje pokazać, że walczy o tytuł.
75 min. – Wrzutka Makuszewskiego, Gytkjaer kryty przez 2 obrońców oddał zły strzał.

77 min. – Niecelna główka Gytkjaera po wrzutce z rożnego. Błąd popełnił Dahne.
82 min. – Być może Lech coś strzeli po stałym fragmencie. Z akcji będzie ciężko.
84 min. – I było blisko. Łapie Dahne.
86 min. – Oba zespoły grają już otwartą piłkę. Nie ma żadnej taktyki.
88 min. – Co wy robicie?! Putnocky świetnie broni dwa strzały Wisły w tym jeden po błędzie Kostevycha.
90+1 min. – Jeszcze 5 minut.
90+3 min. – Będzie wolny dla Lecha.
90+3 min. – Dahne złapał piłkę.
90+4 min. – Putnocky znów ratuje nam chociaż remis.
90+6 min. – Koniec. To powalczyli dziś o mistrza z całej siły…

Wisła Płock – KKS Lech Poznań 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Furman, Stilić, Dźwigała, Reca – Majewski, Makuszewski

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 10021

Wisła P.: Dahne – Stefańczyk, Uryga, Dźwigała, Reca – Szymański, Furman – Michalak (80.Łukowski), Stilić, Varela – Biliński (66.Kante).

Rezerwowi: Kiełpin, Byrtek, Sielewski, Rasak, Łukowski, Kante, Zawada.

Lech: Putnocky – Gumny, Janicki, Dilaver, Kostevych – Trałka, Gajos – Situm (70.Makuszewski), Majewski (75.Jevtić), Jóźwiak – Gytkjaer (80.Khoblenko).

Rezerwowi: Burić, Vujadinović, Tomasik, Barkroth, Makuszewski, Jevtić, Khoblenko.

Kapitanowie: Szymański – Gajos

Trenerzy: Brzęczek – Bjelica

Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +15°C, pogodnie

318 komentarzy

1. 07 pisze:

Dziś nie tylko Lech gra pod presją – Płock również. 2-0 Gytkjaer, Trałka.

5. Cinek pisze:

Pełna koncentracja, walka o każdy centymetr boiska! Dzisiaj tylko i wyłącznie 3 punkty. Wykonajmy 1 krok z 4.

6. RobertLech!!! pisze:

Nadszedl dzien dzisiejszy, teoretycznie nawet remis utrzymuje nas w realnej walce o tytul. Natomiast ten mecz to jest sprawdzian, po tym co wydarzylo sie w meczu z Gornikiem. Ciagle wierze, ze uda sie zakonczyc ten sezon z tytulem mistrzowskim – oby nasi zawodnicy, dzisiaj mi tego nie odebrali. Meczu nie bede, mogl nawet ogladac, czy sledzic wyniku – ze wzgledu na prace, mam nadzieje na dobre wiadomosci po powrocie.

7. Michu73 pisze:

Liczę na to, ze negatywną energię po wtopie z Górnikiem uda się dzisiaj zamienić na „power” dający nam przekonywujące zwycięstwo z Płockiem. Wierzymy w Was chłopaki! Walka KOLEJORZ! Do końca!

8. Didavi pisze:

Tylko nas nie zawiedźcie. Wyjść po swoje i z 3 punktami wracać do Poznania. Innej opcji już nie ma.

9. menagom pisze:

ciekawe czy Kwiatkowski bedzie kartkował zagrożonych,idę o zakład że nie, tak jak to zrobił Frankowski.Jestem przekonany że przesiewka będzie w meczu z krakusami aby wyczyścić Lecha na azjatów

10. melon1922 pisze:

Walczyć Kolejorz Walczyć!!!!!!

11. piciu pisze:

byc albo nie byc, Kolejorzu…

12. Mansfield pisze:

Tylko zwycięstwo,Kolejorz tylko zwycięstwo!!!

13. Legat pisze:

Walka i jeszcze raz walka! Dzisiaj musimy się cieszyć…. dawaj Kolejorz!

14. Andy pisze:

Niestety Lech jest w stanie zarówno wygrać 4:0, jak i porządnie przegrać po bezbarwnym meczu… Mam złe przeczucie ale wierzę w 3 punkty – w tej fazie sezonu nie są już istotne walory wizualne tylko to co w tabeli. Oby do przodu!

15. Ekstralijczyk pisze:

Dawaj Lech.!

Tylko zwycięstwo.!

Janicki zapewne gra, bo Bjelica nie chce aby dwóch podstawowych obrońców zostało wykartkowanych.

16. dfw pisze:

Vujadinović ma 4 żółte kartki to jak może być na ławce?

17. MareckiMarek pisze:

Kibice Legii już w internecie rozpuszczają ploty, że niby bojówkarze Wisły Płock odwiedzili piłkarzy po treningu i kazali im odpuścić mecz z Lechem, żeby Legia nie miała mistrzostwa. Już to widzę, jak Wisła Płock trzyma kciuki za Lecha, co za dzbany…!

• robson pisze:

Co do trzymania kciuków to akurat całkiem możliwe, bo oni nienawidzą Legii jeszcze bardziej od nas. Ale wątpię w jakiekolwiek odpuszczanie. W końcu Wisłą też ma o co walczyć.

18. jero12 pisze:

Też wierzę wierzę w 3 punkty . i nie ważne kto, jak – tylko żebyśmy wygrali. Powodzenia!!!

19. MareckiMarek pisze:

Vujadinović na ławce, po jednym słabym meczu (we wszystkich poprzednich grał poprawnie lub nawet lepiej), ale Situm i Kostevych oczywiście w podstawie. Świetnie, po prostu, świetnie…

• tomasz1973 pisze:

Vuja też ostatni jakiś elektryczny, więc nic mu sie nie stanie jak jeden mecz odpocznie, a co do Situma i Kostewycza masz rację.

20. Kris42 pisze:

Vujadinović ma 3 żółte. Jedną miał anulowaną po meczu z Wisłą w Krakowie, ale nie wszystkie sportowe strony to uwzględniły

21. Bart pisze:

To akurat nie wina Situma, że trener tak uwierzył w jego uniwersalność że wystawił go na nie swojej pozycji i to przeciwko najlepszemu asystentowi ligi. Co nie zmienia faktu, że nawet grając na swojej pozycji za mało wnosi do gry. Tylko problem jest taki że nie bardzo kto ma na tym skrzydle grać, bo Radut kontuzjowany, Barkroth na dobre stracił zaufanie, Klupś to jeszcze nie to, Makuszewski dopiero wraca po ciężkiej kontuzji a Jevtić to w ogóle nie jest skrzydłowy.

22. F@n pisze:

Słaby skład. Będzie ciężko. Powinien grać Burić i Tomasik na pewno. Wgl jak będą pauzy za kartki to zaczniemy grać lepiej, bo wejdą rezerwowi i rozbijemy parę Gajos Trałka. No chyba, że wstawi tam Dilavera xD

23. środa wlkp pisze:

Wisła Płock 1-4 Lech Poznań
    Korona 1-2 Wisła Kraków
    Zagłębie 0-1 Górnik Zabrze
    Jagiellonia 0-3 Legia W-wa

24. tomasz1973 pisze:

Dawać Kolejorz, jeździć na dupach i wytargać te 3 pkt!
    Nieważne ważne czy po dreszczowcu, czy na laiciku dzisiaj musimy wrócić na pozycję lidera!

25. sroda wlkp pisze:

Lech ma takie wahania formy ze wygrana 5 do zera nie bedzie w sumie zaskoczeniem

26. Rafal82 pisze:

Dżery Brzęczek??

27. Mansfield pisze:

Situma,Kostewycz,Putnocki …..mam źle przeczucie..

31. tomasz1973 pisze:

zabierzcie Majewskiemu piłkę przy rożnych, bo guzik zagrożenia z tych jego lobików wynika!

• Szczun pisze:

Tomasz widzę postęp 🙂 już nie „zabierzcie kalesarzoniowi…” tylko „zabierzcie Majewskiemu..”

32. Czlo pisze:

Póki co niestety nieźle sobie radzi w bramce ten Jaehne.

33. Michu87 pisze:

Dlaczego Situm nie kiwnął bramkarza? był przecież rozpędzony.

36. woo pisze:

Situm, bezmózg, miał praktycznie położonego bramkarza, rozpędzony, minąłby go jak tyczkę.

Mam pytanie.
    Widzieliście kiedyś celne dośrodkowanie Kostewycha?

• bydgoszczanin pisze:

Odpowiem 1 dośrodkowanie na 3 mecze na siłę promowany bardzo średniej klasy grajek

41. 07 pisze:

3 setki już były.

42. Czlo pisze:

Stilić pracujący w obronie, to coś nowego.

43. mól pisze:

Dalej Kolejorz!!!

44. asdf pisze:

Ale ogólnie to grają dobrze moim zdaniem.

45. Czlo pisze:

Furman wyleci w drugiej połowie.

46. legolas pisze:

Jak nie będziemy takich szans wykorzystywać to możemy zapomnieć o zwycięstwie, a w konsekwencji także mistrzostwie

47. Michu87 pisze:

Jak na tą chwilę coś tam grają, ale skuteczność woła o pomstę do nieba. Mam nadzieje, że Maki wejdzie i zmieni Situma.

• kilo82 pisze:

„Coś tam” to niestety za mało na tym etapie rozgrywek… Jak dla mnie, zdecydowanie za bardzo „chodzona” ta gra, pressing w naszym wykonaniu praktycznie, pomimo to dwie świetnie sytuacje były, niestety, jak się czegoś takiego nie strzela, to ciężko o 3 punkty.

*pressing praktycznie nie istnieje

48. Krzys pisze:

Co z tego jak skuteczność Lecha jest beznadziejna. Jak się nie wykorzystuje sytuacji to kończy się tak jak z Górnikiem, Koroną i innymi w ostatnich latach….

49. legolas pisze:

Kostevych całkiem ok w obronie, ale te wrzutki to od dłuższego czasu istna tragedia, chyba pierwszy do zmiany

50. Tomekks pisze:

Grać na całego! !!!!

51. Seba pisze:

Niech już Rutkowski myśli nad pomocnikami ale ofensywnymi bo środek pola w grze kombinacyjnej u nas nie istnieje wszystko się opiera o skrzydła.Kostevych i Situm do wyjebania od zaraz.Ogólnie słabo to wygląda a już na pewno nie jest to gra na mistrzostwo Polski.

52. JERICHO pisze:

Wycofywanie do bramkarza po stałych fragmentach to jakieś nieporozumienie tak jak i „gra” Situma oraz wrzutki Włodzimierza Kostiewicza. Do tego te dzidy na chaos… Nie gramy najgorzej, ale prosimy się o problemy. Powinniśmy przynajmniej to 1:0 mieć (dzięki Situm) a tak wygląda to jak finał PP z ubiegłego roku, oby tym razem zakończyło się dobrym wynikiem. Obojętnie jak mamy mieć 3 punkty na koniec.

53. środa wlkp pisze:

Pierwsza połowa gorsza od tej z Górnikiem. Na szczęście druga już gorsza być nie może więc lajtowo 1-3

54. chris pisze:

Czy wy to oglądacie? Bądźmy szczerzy naprawdę to kiepsko wygląda! Nie będzie dobrze.

55. mól pisze:

Do boju KOLEJORZ!

56. rafik2a4 pisze:

Murawa tylko piękna w tym meczu.
    Straszna szarpanina. Przydałby się dzik do orania tej ładnej trawy.

57. Glos pisze:

Boje sie ze skonczy sie remisem bo oprocz Jozwiaka malo kto bardzo chce.

58. mr_unknown pisze:

Jóźwiak ładnie chodzi, podobne podanie miał w meczu młodzieżówki ale tam Kowancki trafił. Pewnie latem pojawi się za niego oferta, której nie można było odrzucić i zostaniemy z tym szwedzkim łamagą.

59. Czlo pisze:

Symulanci jak z Barcy w tym Płocku.

60. woo pisze:

Ja pier…..My nic nie gramy! Nic!

61. ekxpert pisze:

beznadzieja kopanina bedzie remis stracili wiare.

62. Bart pisze:

Situm pierwszy do zmiany

63. Krzys pisze:

Oglądając ten mecz mam wraźenie źe to jakaś 3 liga. Z taką grą nie mamy co szukać w pucharach. Mistrzostwo Polski byłoby na grubo na wyrost.

• Czlo pisze:

Jeśli brałbyś pod uwagę grę, to mistrzostwo byłoby grubo na wyrost dla każdego zespołu Ekstraklasy, bez wyjątku.

64. KK pisze:

no ale prawda jest taka z czym do europy

65. 07; pisze:

Latem przyjdzie uniwersalny Cywka i rozwiąże wszystkie problemy Lecha w temacie skuteczności 😉

66. mól pisze:

Walczyć do końca K O L E J O R Z!!!!

67. klaus pisze:

Trzeba coś zagrać bo inaczej będzie lipton…Nic nie grają-potrzebne zmiany!!!

68. chris pisze:

Kurwa tego nie da się oglądać!!!

69. Tomasz 1973 tel. pisze:

My słabo, Wisła beznadziejna, ale na boisku nadal 0-0.
    Bielica, Situm do natychmiastowej zmiany!

70. mól pisze:

Dalej tą jedną, zacznijcie…!

71. Mary pisze:

Tracę wiarę… Kolejorz grać!

72. JERICHO pisze:

Mamy sił na jedną połowę czy próbujemy uśpić przeciwników?