Ciepły trup

O godzinie 20:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 21. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Zagłębia Lubin. Wszystkich kibiców zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Pierwszy meldunek prosto z Bułgarskiej pojawi się na KKSLECH.com o godzinie 19:10. Zdjęć ze stadionu na żywo szukaj na naszych 2 portalach społecznościowych:

INSTAGRAM (nowość)

19:05 – Witamy z Bułgarskiej! Na pierwszym w tym roku kalendarzowym przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Zaczynamy dziś wiosnę 2019! Oby zwycięsko!

19:10 – Obie drużyny dojechały już na stadion. Odbyły krótki spacer.

19:10 – Pierwsi kibice są już na stadionie.

19:16 – Poniżej skład Lecha. Pierwszy szok.

19:18 – Elementy potrzebne do rozgrzewki są już rozłożone. Czekamy.

19:18 – Jagiellonia prowadzi do przerwy 2:0. Przy tym wyniku Lech musi wygrać chcąc utrzymać miejsce na podium.

19:34 – Murawa z góry wygląda świetnie. Zobaczymy w czasie meczu.

19:35 – Na chwilę z tunelu na murawę wyszedł sam Adam Nawałka.

19:43 – Z tunelu wyłonił się nam nawet Piotr Rutkowski. Wita się ze wszystkimi.

19:44 – Pierwsi kibice Zagłębia są już na stadionie.

19:52 – Obie drużyny już w komplecie na rozgrzewce. Na stadionie na razie garstka ludzi.

19:56 – Przypomnijmy, że w 2 ostatnich meczach z Zagłębiem w Poznaniu zespół Lecha przegrał 0:2 i w sierpniu 2017 zremisował 1:1. Kolejorz na domową wygraną nad tym zespołem czeka od grudnia 2015.

19:57 – Kibiców powitał właśnie spiker.

19:59 –

20:20 – Spiker czyta składy.

20:20 – Spodziewana frekwencja to dziś około 12 tysięcy. Na razie dużo wolnych miejsc.

20:27 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Obie ekipy w tradycyjnych strojach.

20:32 – Dziś w ramach naszego cyklu „Oko na grę” obserwowany jest Jasmin Burić,

2 min. – Na razie w ataku Zagłębie. Lepiej rozpoczęło.
6 min. – Zagłębie z 1 rzutem wolnym i dominacją od początku.
7 min. – Burić z problemami broni strzał uff.
8 min. – Odpowiedź Lecha. Akcja prawą stroną po której na końcu źle uderzył Amaral.
14 min. – De Marco niecelnie uderzył po wrzutce Amarala z rzutu wolnego. Było groźnie.

18 min. – Nadal lepsze jest Zagłębie i w dodatku groźne po stałych fragmentach. Lech gra tak jak w sparingach, czyli nic.
23 min. – Dobra akcja Zagłębia lewą stroną, ale podanie było złe. Piłkę wybił Gajos.
26 min. – Zagłębie nadal przeważa.
29 min. – Kontra Lecha po której niecelnie uderzył Jóźwiak.

36 min. – Ciężko się ogląda. Zagłębie ma coraz większą przewagę. Na szczęście nie oddaje strzałów.
38 min. – Świetne dośrodkowanie De Marco z lewej strony marnuje Makuszewski, który z 3 metrów nie trafił do siatki. Co on zrobił?!
39 min. – De Marco znów był bliski zdobycia gola. Tym razem po rożnym a nie wolnym!
41 min. – Zły strzał Amarala z daleka. Mógł podać na prawą stronę.
43 min. – Niecelne uderzenie Pawłowskiego z ostrego kąta.
44 min. – I znów zagrożenie pod bramką Lecha po stałym fragmencie gry. Tuszyński nie trafił z paru metrów.
45 min. – Do przerwy 0:0. Oby nie było gorzej.

47 min. – I już błąd Vujadinovica. Na szczęście mocne uderzenie Pawłowskiego zostało zablokowane.
50 min. – Groźna kontra Zagłębia po której nie było strzału.
51 min. – Następna kontra lubinian, lecz Pawłowski przesadził z dryblingiem.
59 min. – Burić broni strzał Pawłowskiego z dużymi problemami i z pomocą poprzeczki. Zagłębie domaga się gola, po VARze bramki nie ma.

61 min. – Forenc broni strzał Gajosa! było blisko.
61 min. – Kolejna akcja Lecha po której Makuszewski oddał fatalny strzał.
66 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Piłka trafia w słupek! Gytkjaer dobija! 1:0!!!!!!!!!!!!

68 min. – Co tu się dzieje?! Burić 2 razy ratuje Lecha w tym 1 raz w sytuacji 1 na 1!
74 min. – 1:1. Zagłębie zasługiwało na gola. Po podaniu z prawej strony do siatki trafił Starzyński.

81 min. – Kolejna kontra Zagłębia zakończona ośmieszeniem Vujadinovicia i kapitalną paradą po akcji Pawłowskiego. Byłby gol.
83 min. – Zagłębie nadal atakuje. Lech nie gra nic.
84 min. – Po VARze będzie karny dla Zagłębia.
86 min. – Nie ma gola! Burić broni strzał Starzyńskiego!
90 min. – Zaraz koniec.
90+3 min. – Vujadinović źle interweniuje i strzela do własnej bramki na 2:1. Ah te stałe fragmenty gry.
90+5 min. – Dziękujemy za uwagę.

21. kolejka LOTTO Ekstraklasy 2018/2019, piątek, 8 lutego, godz. 20:30
KKS Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (0:0)

Bramki: 66.Gytkjaer – 74.Starzyński 90+3.Vujadinović – sam.

Asysty: 1:0 – bez asysty

Żółte kartki: Janicki – Kopacz, Slisz

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 12719

Lech: Burić – Janicki, Rogne, Vujadinović, De Marco – Tiba, Gajos – Makuszewski (83.Klupś), Amaral, Jóźwiak (70.Jevtić) – Gytkjaer (84.Zhamaletdinov).

Rezerwowi: Putnocky, Wasielewski, Kostevych, Trałka, Klupś, Jevtić, Zhamaletdinov

Zagłębie: Forenc – Kopacz, Oko, Guldan, Balić (84.Dąbrowski) – Jagiełło, Slisz – Pawłowski, Starzynski, Bohar (90.Sirotov) – Tuszyński (87.Mares).

Rezerwowi: Leciejewski, Dąbrowski, Tosik, Dziwniel, Poręba, Sirotov, Mares.