Lechowy Śmietnik Kibica 2018/2019

Śmietnik Kibica na KKSLECH.com – rozmowy o wszystkim, czyli tysiące komentarzy na różne tematy niezwiązane z polityką. Codzienna i ożywiona dyskusja setek kibiców Lecha Poznań. Przyłącz się do dyskusji o wszystkim pisząc nie tylko o futbolu! Dnia 24 maja 2018 roku został uruchomiony nowy, czysty Śmietnik Kibica na sezon 2018/2019.>> Archiwum naszego Blipa na Wykopie (grudzień 2011 – 7 września 2013) <<
>> Archiwum 1 starego „Śmietnika Kibica” (08.09.2012 – 13.05.2013, 8678 wpisów) <<
>> Archiwum 2 starego „Śmietnika Kibica” (13.05.2012 – 19.07.2013, 8661 wpisów) <<
>> Archiwum 3 starego „Śmietnika Kibica” (19.07.2012 – 29.10.2013, 7183 wpisy) <<
>> Archiwum 4 starego „Śmietnika Kibica” (29.10.2013 – 23.06.2014, 19712 wpisów) <<
>> Archiwum 5 starego „Śmietnika Kibica” (23.06.2014 – 20.01.2015, 19481 wpisów) <<
>> Archiwum 6 starego „Śmietnika Kibica” (20.01.2015 – 16.06.2015, 18073 wpisów) <<
>> Archiwum 7 starego „Śmietnika Kibica” (16.06.2015 – 10.01.2016, 17668 wpisów) <<
>> Archiwum 8 starego „Śmietnika Kibica” (10.01.2016 – 17.08.2016, 21896 wpisów) <<
>> Archiwum 9 starego „Śmietnika Kibica” (17.08.2016 – 07.06.2017, 24150 wpisów) <<
>> Archiwum 10 starego „Śmietnika Kibica” (07.06.2017 – 23.05.2018, 28490 wpisów) <<
>> Profil serwisu KKSLECH.com na Twitterze <<Komunikaty KKSLECH.com oraz moderatorów do użytkowników (19-26.05):

– Prosimy komentować poszczególne sprawy w odpowiednich newsach, a nie pisać o tym w śmietniku. Śmietnik Kibica jest do rzeczy, których nie podajemy w newsach
– Śmietnik Kibica nie służy do dyskusji o polityce ani do wielbienia poszczególnych partii. Utarczki czy walki na ten temat nie będą tolerowane

Wkrótce na KKSLECH.com (19-26.05):

– Zakończymy sezon analizą ostatniego meczu z Piastem
– Rozpoczniemy powoli podsumowania sezonu 2018/2019
– Pojawi się pierwszy temat transferowy, dotyczący nadchodzących Mistrzostw Świata U-20
– 24 maja uruchomiony zostanie nowy Śmietnik Kibica, 26 maja poinformujemy o zmianach na witrynie

Nie zabraknie też wielu innych newsów, artykułów czy tekstów na różne, czasem niezwiązane z Lechem tematy. Zapraszamy!

Kibicu, pamiętaj o tym (19-26.05):

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019, godz. 09:45Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku

TWITTER
YOUTUBE25 093 komentarze

 1. lukas1980 pisze:

  No coś tam wróble ćwierkaja ciekawe ile w tym prawdy…

 2. Lolo pisze:

  Pewnie niedługo się coś wyjaśni. Kilka osób to potwierdza

 3. leftt pisze:

  „Widziałem Messiego na Ławicy” AD 2019. Czas start!

  • Swiety pisze:

   A to jakiś konkurs z nagrodami? To może Piotrek coś wreszcie wygra;)

  • Ostu pisze:

   „widziałem orła cień…”

  • bezjimienny pisze:

   Orła cień? Znaczy się Orłowski też wraca?

  • endrjiu pisze:

   No to kadra na mistrza skompletowana. Reszta transferów dojedzie PKS.

  • Jacek_komentuje pisze:

   Fajnie byłoby znowu zobaczyć Zaura i Artjomsa za 3…2…1…

  • Pioncha pisze:

   No bo Artjomsa byłoby fajnie zobaczyć

  • endrjiu pisze:

   Ciekawe kiedy Lewandowski do Poznania wróci. No i co z tym Stilicem?

  • tomasz1973 pisze:

   Stilic już trenuje, nadrabia zaległości. W Głosie pisali, że jest już po słowie, ale Żuraw postawił weto i powiedział, że mu rozpisze zadanie domowe, jak zaliczy setkę w 20 s. to zgodzi się na jego powrót.

 4. Didavi pisze:

  Chociaż sparingi fajne ustalili. Konkretni rywale. Widzew, Brondby, Midtjylland, Vittese i dwa jeszcze nieustalone. Namiastka pucharów XD. Przynajmniej będzie ciekawiej podczas tej przerwy.

  • Didavi pisze:

   A nawet 3 jeszcze nieustalone.

  • Radomianin pisze:

   Paulus gra w Brondy. Dopiero co u nas grał, a na tą chwilę to tylko Gumny i Jevtic są w składzie z którymi grał… a możliwe że do czerwca nikogo już nie będzie i z nikim się nie będzie mógł przywitać szczerze.

  • Sp pisze:

   I ciekawe czy Gytkier zdąży się przywitać z Duńczykami

 5. Sp pisze:

  W poniedziałek pod wieczór Rutkowski będzie u Kołtonia na live w prawdzie futbolu

  • leftt pisze:

   Prawda czasu, prawda ekranu, prawda Piotrka.

  • Ostu pisze:

   … gówno prawda.

  • Ostu pisze:

   A Redakcja zapowiadała „Ofensywę Informacyjną”…
   No to mamy…
   Ale coś czuję, że po tej ofensywie informacyjnej wpadniemy w jeszcze większą defensywę mentalną…
   No bo z Żarzdu to już śmieją się WSZYSCY

 6. lukas1980 pisze:

  Przecież to są kumple więc cudów nie oczekuj

 7. piotr06 pisze:

  Jeżeli Rutek się pcha przed kamerę, to chyba ma coś w zanadrzu, czym będzie mógł się pochwalić. Z innej beczki, to chciałbym się dowiedzieć kiedy znajdzie się jakiś sponsor na nazwę stadionu, bo coś ostatnio jakby cicho w tej sprawie.

 8. Pszczolka pisze:

  a mnie zastanawia jedna rzecz odnośnie przyszłego sezonu. Bo skoro gargamel otwarcie mówi że nie ma żadnych celów w sezonie 2019/2020, to ciekaw jestem ceny karnetów i biletów na poszczególne mecze. Jestem prawie pewien że za dużo nie obniżą, a kto wie może będzie drożej??

  • MaPA pisze:

   Po takim sezonie to bilet na mecz powinien kosztować 5 zł a ulgowy 2 zł.

  • Ostu pisze:

   Liczba sprzedanych karnetów będzie miernikiem – niestety będzie znacznie niższa…
   Pytanie tylko o ile…

 9. zuras1922 pisze:

  Po dzisiejszych 🙂 wzmocnieniach 🙂 naszymi wychowankami + holender mamy już 5 nowych zawodników, normalnie top ligowych wzmocnień. A wczoraj wszyscy zwracali uwagę jak Lechia szybko się wzmocniła. Dziś proszę kontra z naszej strony…

 10. Ziom018 pisze:

  @Redakcja
  Czy to prawda z tym zbliżającym się transferem? Jeżeli tak czy to wkońcu środkowy obrońca.

 11. Wlkp. pisze:

  U20 już przegrywa od 10 minut ;(

  • olos777 pisze:

   To i tak długo było 0:0!Niestety ale globalnie jesteśmy piłkarskim trzecim światem jeżeli chodzi o szkolenie młodzieży.Nasza myśl szkoleniowa opiera się na sile,sile i jeszcze raz sile a nie na technice,szybkości,inteligencji,przewidywaniu i finezji!Jeżeli masz technikę,inteligencję boiskową i potrafisz myśleć to zagrania pod presingiem nie są dla ciebie żadnym stresem a tutaj bramka padła bo gość aparycji i inteligencji średniowiecznego drwala nie potrafił dobrze podać piłki,lub ewentualnie jej wybić!Gramy totalny piach!Wygląda to niestety jak gra naszego Lecha.Milion podań między drwalami z obrony,pomoc schowana bez pomysłu na rozegranie piłki i osamotniony napastnik.Jedyny pomysł to długa laga do przodu i niech się martwią inni.Na przeciw mamy 11 głodnych sukcesu wilków,którzy wyszkoleniem biją naszych na głowę!Mentalnie już przegraliśmy choć mecz dopiero się zaczął.

  • Grimmy pisze:

   @olos777,
   Jest jeszcze gorzej. Pozwól, że wymienię: St. Pauli, Bayer Leverkusen, Leeds United, Fc Nuremberg, Bayern Monachium, Werder Brema, NAC Breda, As Roma, Vfb Stuttgart. Po co ta lista? To kluby w których występują, a raczej w których szkolą się od lat piłkarze naszego u-20. Proporcje między szkolonymi w polskich klubach, a zachodnich wychodzą, tak mniej więcej, 50:50. Co raz częściej dochodzę do wniosku, że po prostu Polacy nie powinni grać w piłkę – to nam raczej nie wychodzi.

  • Wlkp. pisze:

   A niby to nie jest mecz otwarcia 🙂

  • Wlkp. pisze:

   I wpakowali na 0:2

  • Wlkp. pisze:

   Najpierw Angulo a teraz Luis !

 12. John pisze:

  Ale nasi bezradni.

 13. Mary pisze:

  To nasze u20 trochę słabe jest chyba….

 14. John pisze:

  Magera mówił, że Kolumbia rozpracowana ,a nasi grają jak by się pierwszy raz spotkali dzisiaj ,zero.
  Kolumbia różnica klas pod każdym względem.

 15. Miglantz pisze:

  Ale ten Angulo chodzi. Pewnie po tych MŚ już poza zasięgiem będzie. Na razie wartość 200000 euro. Robi wietraki z tych naszych obrońców. Dawać za Makiego

 16. Wlkp. pisze:

  Miejmy nadzieję, że w nowym śmietniku będzie więcej powodów do pozytywnych wpisów !

 17. niewojnie pisze:

  Magiera stary legionista, jak kiedyś Nawałka stary wiślak mają alergię na piłkarzy Kolejorza. Powołują tylko takich, którzy w Lechu aktualnie nie grają, lub takich którzy już nie grają. To tylko taka refleksja bez związku z dzisiejszym meczem

 18. rubedo pisze:

  U nas jest ciągłość w futbolu. Młodzi ciągną inspirację gry od starych 🙂 I jeszcze te patafiany z Bayerów czy innych Leeds co kopią się po czołach z innymi dziećmi a kolumbijczycy już w większości zaprawieni w seniorskim futbolu.

 19. Michu87 pisze:

  Kolumbijczycy jak antylopy ;> mega szybcy z dobrym przyśpieszeniem i do tego super techniką. Zaś Polacy no cóż, większość naszych do tarcia chrzanu się nadaje. Może jeden, dwóch z nich zrobi karierę na zachodzie, ale reszta typu Kopacz, Benedyczak mogą się kopać po czołach w eklapie.

 20. tomasz1973 pisze:

  Nasza młodzież to wyglądała jakby się pierwszy raz w życiu na tym boisku spotkali…mój ty boże obraz nędzy i rozpaczy, po okresie Lewego, Glika i spółki będzie bida, że aż piszczy. A temu plastusiowi zwanemu trenerem, to chyba Rudy za „zasługi” zwane byciem trenerem kurwiszona stołek trenera dał.

 21. leftt pisze:

  Kolumbijczycy umieją grać. Nasi tylko umią. A w zasadzie to nie umią.

  • Mary pisze:

   Kolumbijczycy Kolumbijczykami… u20 to u20 i umią… Ale kurde sezon się skończył. Czy coś przegapiłam? Gdzie jest forumowa bajka?!?!!!!!!?

  • leftt pisze:

   Trzeba wymyślić. Coś tam się wymyśla, ale będzie najprędzej za 2 tygodnie. Teraz spadam na rowerek na tydzień, muszę się odstresowac po tym fantastycznym sezonie.
   Żeby mi tylko Pienin nie zalało.

 22. Olka pisze:

  Patrząc na te dwa zespoły nasuwa mi się porównanie do tańca, my mamy chodzonego oni mają salsę.

 23. jarob pisze:

  Kolumbijczycy wyglądali i grali jak zawodowcy, a Polacy jak amatorzy. Polska myśl szkoleniowa, to jest jakaś porażka. Wymieniamy piłkę między dwoma obrońcami o aparycji drwala, pomocnicy poukrywali się gdzieś na boisku i za chwilę laga do przodu i starta…ewentualnie prowadzenie piłki przez obrońcę 10 metrów do przodu i…podanie do tyłu! skąd my to znamy?! Tak się nie gra w piłkę! Tak się nie da grać w piłkę! Tego się nie da oglądać!

 24. Joseph pisze:

  Jak zagrał nasz Puchacz? Nie widziałem meczu. Coś ta m pogrywał mimo wyniku w plecy?

  • Grimmy pisze:

   Daj spokój, szkoda to w ogóle komentować. Wyglądał równie miernie i mizernie jak reszta. Nasi, na tle Kolumbijczyków, wyglądali jak dzieci z podstawówki na tle licealistów. W każdym elemencie słabsi. Nawet fizycznie, motorycznie i wytrzymałościowo odstawali, co zazwyczaj jest silną stroną polskich młodzieżówek. I tutaj zachodzi pytanie. Pytanie o przyszłość Lecha. Opieranie składu o naszą młodzież jest najkrótszą drogą do kolejnego rozczarowania. Ktoś sobie wymyślił, że dobrym pomysłem będzie obudować skład kilku doświadczonych piłkarzy bandą dzieciaków, kiedy tak naprawdę powinno być odwrotnie. 3-5 pieczałowicie wyselekcjonowanych, najzdolniejszych młodzieżowców, obudowanych dwudziestoma doświadczonymi, na poziomie piłkarzami. Wtedy tych kilku młodzieżowców miałoby jakiekolwiek szanse na zabłyśnięcie i szybkie przebicie się do seniorskiej piłki. Nasz nowy plan na Lecha doprowadzi do kilku srogich wpierdoli od Piastów czy innych Zagłębiów. I będziemy zachodzićw głowę: co tym razem nie pykło. Chociaż, z drugiej strony, to tylko polska liga – najmniej poważna z tych poważnych – tu „amazing happens”, więc kto wie, może właśnie jesteśmy u progu powstania „Ajaksu wschodniej Europy”.

 25. piotr06 pisze:

  Jak patrzałem na ten mecz, to miałem wrażenie, że nasza „dorosła” repra miałaby dziś ciężary z tą Kolumbią U-20.

  • Grimmy pisze:

   Albo to nasza u-20 była tak słaba, że na jej tle Kolumbijczycy wyglądali jak futbolowi pół-bogowie. Patrząc na ilość niewymuszonych błędów, 2 poprawki przy przyjęciu, braki techniczno-taktyczne, niskie zaangażowanie – i tak można wymieniać – raczej jestem skłonny przychylić się ku takiej ocenie sytuacji. Poza tym, ten sam problem co u starszych – totalne Gianfranco Obsranco. Czyli brak mentalności potrzebnej do wygrywania na turniejach. Widziałeś jak nasi budowali akcje? Krótka piłka od bramkarza do środkowego obrońcy, tam dwóch stoperów, schodzący nisko środkowy pomocnik, do pomocy w rozegraniu schodził zawsze jeden z bocznych obrońców, cofał się drugi ze środkowych pomocników. Na ja pitolę, 5(!!!) piłkarzy z pola rozgrywa piłkę do 30-40 metra naszej połowy. Futbolowy analfabetyzm w swojej czystej postaci! Niemalże 20 lat mija od porażki na MŚ w 2002, po której była burzliwa debata na temat przyczyn choroby polskiego futbolu i dojścia do jakże przełomowego wniosku, że aby go uzdrowić, to trzeba szkolić, szkolić i jeszcze raz szkolić, a my ze szkoleniem jesteśmy dalej w epoce kamienia łupanego. Przecież nasze młodzieżowe reprezentacje grają archaiczny futbol. Cały świat nam odjeżdza. Takie ekipy jak Kolumbia to leją nas niemalże na stojąco.

  • Grimmy pisze:

   *Na ja pitolę, 5(!!!) piłkarzy z pola rozgrywa piłkę do 30-40 metra naszej połowy. Skoro masz AŻ 5 piłkarzy za linią lub na linii piłki, która jest na 40 metrze swojej połowy, to autmoatycznie masz tylko 5 piłkarzy przed linią piłki, a do pokonania jeszcze z 60 metrów. Jak przenieść grę na połowę przeciwnika w takiej sytuacji? Kiedy w końcu zaczniemy uczyć grać krótką piłką środkowych obrońców i wychodzić spod pressingu drużyny przeciwnej? Oglądając ten mecz miałem flashbacki jakbym widział grającego obecnego Lecha. A nie zawsze tak było. Lubię wracać do meczu Lecha z Deportivo i to rozegranie Arboledy przy bramce Rengifo. Kurczę, w sumie akcje zrobili jednak obywatele krajów Ameryki Łacińskiej, więc wszystko w temacie 🙂

  • leftt pisze:

   No jak? Laga na napastnika, może kiedyś jakaś dojdzie.

 26. piotr06 pisze:

  …”nasi budowali akcje” to dość kontrowersyjne 😉
  Jest pewna rzecz, która mnie nurtuje od dłuższego czasu. Co jest z nami nie tak? Utarło się, że nie potrafimy rozgrywać, prowadzić gry. Taki nasz styl ( lub jego brak ), lubimy grać z kontry, taka po prostu nasza myśl szkoleniowa. Tymczasem dziś, spora część naszych młodych ( nie tylko U-20), wychowała się za granicą, albo tam uczy się piłkarskiego rzemiosła, a jak przychodzi do meczu kadry to grają bryndzę jakby całe życie spędzili w Huraganie Pobiedziska albo Orkanie Sochaczew. Problem ten dotyczy niestety też naszych gwiazd z reprezentacji A. Mamy piłkarzy, którzy grają w wielkich klubach, takich które na boisku dyktują warunki i dają radę, a jak przyjeżdżają na kadrę to jakby ch.j bombki strzelił. Nie wiem, może to wina trenerów…

 27. Antek pisze:

  Wiecie ,czego mi brakuje wśród nas?Siły ,którą kiedyś byliśmy jako brać kibicowska niezależnie od wieku ,kasy ,wykształcenia itd.Wyobrażcie sobie sytuacje ,w której potrafimy się skrzyknąć,i zjednoczyć 25 tys ludzi ,którzy z konkretnym przesłaniem idą pod stadion ..Myśle ,że tego czego brakuje Lechowi (oprócz tego wszystkiego o czym każdy tu pisze i o czym wszyscy wiemy)to siły jedności i pasji w nas …Czasem czytam o układzie kumatych ,o sobie ,który razem z ojcem staruszkiem chodzi na mecze od ponad 40 już lat (frajerzy ,debile ,tylko pusty stadion)To gdzie my kurwa jesteśmy jako brać ?To może się skrzyknijmy i coś zróbmy zamiast tu frustracje wylewać i się dołować codziennie szukając nadzieji …jest to możliwe waszym zdaniem?Stać nas na to w tym konformiźmie i wygodnictwie wszechogarniającym wszystko ?Jestem ciekaw ilu z nas by poszło w marszu przeciwko traktowaniu naszego klubu jak korpo …Przeciwko niszczeniu naszej dumy i tradycji ,traktując nasz klub jak źródło dochodu (akademia ,wychowankowie ,a reszta nieistotna ).Bardzo bym chciał by nasza siła się odrodziła ,wiem ,że często się tu pisze o zdrajcach z kotła ,kasie ,przywilejach..itd ..Zdrajcy byli i będą …zobaczcie na to co dzieje się w kraju..Jeśli my się nie policzymy i nie zbierzemy ,to być może biernie będziemy tu na tym zacnym forum świadkami coraz większego upadku Lecha…. być może oby nie..jestem tylko ciekaw czy waszym zdaniem siła ,którą kiedyś byliśmy …(może jesteśmy,,?)mogłaby wpłynąć na obecną sytuacje w klubie .Bo moim zdaniem ,możemy tu sobie pisać wszystko i o wszystkim co związane z klubem ale moje pytanie jest takie ,czy nie powinnismy głośno i wyraźnie zaprotestować ?Nie chodzi o rewolucje tylko o uświadomienie tym kolesiom w zarządzie i w korpo którym niestety Lech się staje ,że Lech to my…Sorry za emocjonalny i długi wpis ale u mnie coś już pękło …

 28. Antek pisze:

  Nie produkuje się tu ,tylko głośno myśle ,jestem ciekaw czy ktoś myśli podobnie i czy już zwariowałem czy może ktoś myśli podobnie i czy Waszym zdaniem takie „pospolite ruszenie „miałoby sens…

 29. aaafyrtel pisze:

  u20 baty… a takie zachwyty są nad poziomem szkolenia w tych naszych akademiach… taki wyszkolony tam gumny to za niebotyczne bejmy ma ponoć odejść…

  dla równawagi ducha oglądam sobie mistrzostwa świata w hokeju… to jest piękna a szybka gra, nie to, co nudnawa przez większość czasu nożna… w ćwierćfinale wygrały swoje mecze kanada, czechy (ze szkopami co dla mnie jest szczególnie miłe, zawsze miło popatrzeć jak nadludzie dostają w dupę), finlandia i rosja…

 30. aaafyrtel pisze:

  Grimmy 23 maja 2019 o 23:47

  odnośnie twojego ostatniego zdania z tego wpisu… my nie jesteśmy europą wschodnią, my jestesmy europą środkową… to jest istotna różnica umożliwiająca właściwe postrzeganie rzeczywistości wolne od uprzedzeń…

 31. KKSLECH.com pisze:

  W sezonie 2018/2019 oddaliście w „Śmietniku Kibica” ponad 25 tys. wpisów. Czas na nowy Śmietnik na kolejny sezon -> https://kkslech.com/2019/05/24/lechowy-smietnik-kibica-2019-2020/
  Zapraszamy do dyskusji