Lechowy Śmietnik Kibica 2018/2019

Śmietnik Kibica na KKSLECH.com – rozmowy o wszystkim, czyli tysiące komentarzy na różne tematy niezwiązane z polityką. Codzienna i ożywiona dyskusja setek kibiców Lecha Poznań. Przyłącz się do dyskusji o wszystkim pisząc nie tylko o futbolu! Dnia 24 maja 2018 roku został uruchomiony nowy, czysty Śmietnik Kibica na sezon 2018/2019.
>> Archiwum naszego Blipa na Wykopie (grudzień 2011 – 7 września 2013) <<
>> Archiwum 1 starego „Śmietnika Kibica” (08.09.2012 – 13.05.2013, 8678 wpisów) <<
>> Archiwum 2 starego „Śmietnika Kibica” (13.05.2012 – 19.07.2013, 8661 wpisów) <<
>> Archiwum 3 starego „Śmietnika Kibica” (19.07.2012 – 29.10.2013, 7183 wpisy) <<
>> Archiwum 4 starego „Śmietnika Kibica” (29.10.2013 – 23.06.2014, 19712 wpisów) <<
>> Archiwum 5 starego „Śmietnika Kibica” (23.06.2014 – 20.01.2015, 19481 wpisów) <<
>> Archiwum 6 starego „Śmietnika Kibica” (20.01.2015 – 16.06.2015, 18073 wpisów) <<
>> Archiwum 7 starego „Śmietnika Kibica” (16.06.2015 – 10.01.2016, 17668 wpisów) <<
>> Archiwum 8 starego „Śmietnika Kibica” (10.01.2016 – 17.08.2016, 21896 wpisów) <<
>> Archiwum 9 starego „Śmietnika Kibica” (17.08.2016 – 07.06.2017, 24150 wpisów) <<
>> Archiwum 10 starego „Śmietnika Kibica” (07.06.2017 – 23.05.2018, 28490 wpisów) <<
>> Profil serwisu KKSLECH.com na Twitterze <<
Komunikaty KKSLECH.com oraz moderatorów do użytkowników (06-31.01):

– Jeśli chcecie dokładać swoją cegiełkę w rozwój i utrzymanie witryny, które jest coraz większe możecie raz dziennie i codziennie korzystać z reklam na KKSLECH.com. Dla Was to chwila, dla nas wielka pomoc. Z góry dziękujemy wszystkim za wsparcie, które jest możliwe również przez przekazywanie darowizn na PayPalu. Adres: redakcja@kkslech.com
– Prosimy komentować poszczególne sprawy w odpowiednich newsach, a nie pisać o tym w śmietniku. Śmietnik Kibica jest do rzeczy, których nie podajemy w newsach
– Śmietnik Kibica nie służy do dyskusji o polityce ani do wielbienia poszczególnych partii. Utarczki czy walki na ten temat nie będą tolerowane
– Od 13 sierpnia nie ma możliwości brania udziału w dyskusji bez wcześniejszego zalogowania się. Chcąc uczestniczyć w dyskusjach na KKSLECH.com należy podesłać na adres: moderacja@kkslech.com swój nick w celu utworzenia konta
– Ze względu na małą liczbę aktywnych moderatorów rejestracja kont podczas okresów takich jak m.in. świąteczny może odbywać się z opóźnieniem

Wkrótce na KKSLECH.com (06-31.01):

– Regularnie będziemy przyglądali się sytuacji na rynku transferowym w Ekstraklasie
– Zwrócimy uwagę na przygotowania Lecha i jego rywali do rundy wiosennej
– Przyjrzymy się transferom i wszystkiemu co z nimi związane
– Od 14 stycznia rozpoczniemy publikację wyników Lechowego plebiscytu za 2018 rok (każdego dnia wyniki 3 kategorii)
– Do połowy stycznia zakończymy temat podsumowań minionej jesieni oraz zeszłego roku

Nie zabraknie też wielu innych newsów, artykułów czy tekstów na różne, czasem niezwiązane z Lechem tematy. Zapraszamy!

Kibicu, pamiętaj o tym (06-31.01):

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019, godz. 10:47
komentarze 19 204

 1. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Skoro według nich Janicki na jesień wrócił do formy, to strach pomyśleć co by było jakby jej nie miał.Parodia.

 2. Peterson pisze:

  No i wszyscy mam nadzieje przetarli oczy. Karierowicz bumelant Nawałka powtórzył to co zarząd dał mu na kartce i wszyscy na konferencji happy. Aż dziw bierze że żaden dziennikarz nawet nie zająknął się o brak transferów. Widać ze ciepła akredytacja ważniejsza od Lecha. Wszyscy którzy spodziewali się że Nawłka odmieni Lecha mogą już porzucić nadzieje wszyscy wiemy jak to sie skończy. A skończy się Bielica bis znów na wiosne seria przekonujących zwycięstw w rundzie finałowej dołek przez zbyt krótką ławke i roszczeniowych piłkarzy ale będziemy rozgrzeszać bo strata była wysoka bo sędzia pomógł uległej. 3 miejsce wpierdol w 3 rundzie LE wpierdziel w PP przez 1 ligowca 1 zapaść i loteria czy trener z niej wyjdzie jeśli tak to wyleci podczas 2 zapaść nowy trener i tak w koło Macieju. Szkoda ze tylko nas obchodzi los Lecha. Zasugerowałbym jakiś bojkot ale ultrasi są przekupieni przez Rutków i wykonają każdy ich rozkaz. Piknik będą chciały zobaczyć wielkiego Nawałke to pójdę bez względu na wynik/styl gry. Kopacze urządzą sobie wakacji kiedy ogarną ze przestała im się dupa palić. Eh idę spać i życzę sobie pomyłki.

 3. Qba pisze:

  Piłkarze roszczeniowi, zmanierowani na wiecznym fochu… G…wno prawda. W ostatnich sezonach są to przymiotnik opisujące kibica Lecha. To kibice Lecha jako masa zachowują się roszczeniowo W stosunku do właściciela bo mają kupować kolejnych grajków, do trenera bo tego ma wystawić, a tego zgnoić, do grajków do poszedł do knajpy, a nie do kościoła, bo zrobił drybling, a nie podał.
  Kibic płaci i żąda…tylko żeby przypadkiem właściciel nie traktował klubu jak knajpy, biznesu do zarabiania.
  Ludzie zapomnieli że piłka nożna to codzienny trening fizyczny, techniczny i taktyczny. Podanie czy drybling nie jest dany na zawsze jeżeli nie pracuje się nad tym to zanika. Skoro u nas Jevtic, Gajos czy Radut przestali grać to może jednak efekt treningów z naszymi coachami. Może ci wszyscy specjaliści od taktyki nazywani ostatnio trenerami Lecha jednak byli jedynie teorytykami, lub brakowało im warsztatu i sami nie rozumieli taktyki do końca, a może kibice nie dali im czasu na nauczenie tych piłkarzy swoich zagrywek.
  W piłce strasznie duzo zależy od atmosfery, od relacji. Kibice mają pretensje o podziały i grupy w szatni, o grupy interesów. To jak te pretensje mają się do atmosfery na stadionie czy w internecie. Jak piłkarze mają czuć się w jakikolwiek sposób związani z naszym klubem jako z nami kibicami jezeli nie tworzymy atmosfery. Doping już dawno odleciał w inne rejony, kocioł nie przychodzi na mecz tylko sobie pośpiewać w oderwaniu od tego co sie dzieje na murawie. I to kibice są przyczyną załamania atmosfery, to u kibica pojawiła się rozszczeniowość. Roszczenia zastąpiły radość. Nikogo nie cieszył wynik tylko odrazu było przejście do dywagacji o następnym sezonie następnej rundzie.
  Jak atmosfera jest ważna pokazuje przykład Wisły z tego sezonu, ale też historia naszego PP z przed czasów „Rutków”.
  I wymówka „Rutek won” nie zmieni trendu obniżania lotów przez piłkarzy przychodzących.
  P.S. Logowanie na stronie miało ukrócić szał transferowy, a to co się zmieniło to zamiast pisać nazwiska tych co mogliby przyjść to pisane są nazwiska tych co powinni wylecieć.

  • gruh pisze:

   Celnie.

  • Jacek_komentuje pisze:

   @Qba
   Kilka celnych spostrzeżeń, z dwoma kompletnie się nie zgadzam:
   1. O ile co do warsztatu, doświadczenia i czasu danego Djurdjeviciowi masz rację, o tyle czy Bjelica jest dobrym trenerem to widać po jego wynikach z Dinamem Zagrzeb. Czasu też miał dość. Tak więc zrzucanie winy na brak jakościowego trenera w jego przypadku chybione.
   2. Próba przekierowania winy na kibiców to chyba żart lub prowokacja. A już pokazanie Wisły jako przykładu budowy atmosfery w klubie i wokół niego nie zasługuje na poważny komentarz, chyba że ze strony któregoś z Sharksów.

  • robson pisze:

   Jakim Bjelica jest trenerem pokazał poprzedni sezon, kiedy co mecz nakurwiał lagę na Gytkjaera i nie potrafił ponad pół roku wygrać na wyjeździe (nawet z takimi tuzami jak Sandecja).

  • Qba pisze:

   @Jacek_komentuje
   Co do Wisły nie miałem na myśli Sharks czy jak oni się tam wołają, miałem na myśli atmosferę w której piłkarze zapieprzają bez kasy pół roku i robią co by nie było niezły wynik.
   Nie zrzucam całej winy na kibiców tylko zauważam że nie jesteśmy bez winy.
   Pan Bjelica i jego sukcesy w Dinamo…To jest tylko jeden z klubów które prowadził. Wybitny nie był i nie jest.

  • Jacek_komentuje pisze:

   @robson
   No właśnie tu jest problem – drużyna nie potrafiła wygrać czy trener nie potrafił? Puchar Polski też przegrał Bjelica, bo nie umiał bramki strzelić? Majewski i Robak byli świetni, tylko trener im nie powiedział, co mają robić?

   @Qba
   Zachowanie piłkarzy Wisły faktycznie zasługuje na uznanie. Wielu mówi, że to również zasługa Stolarczyka jako trenera. Co do tego zgadzam się z Tobą w 100%.
   Natomiast nadal nie wiem, w czym kibice „nie są bez winy”. Mamy śpiewać „Kolejorz nic się nie stało” jak widzimy człapiących i mających wszystko gdzieś piłkarzy? Czy wspierać zarząd mający w dupie wynik sportowy Lecha, podejmujący głupie decyzje dotyczący sztabu (przedłużenie Urbana, moment zwolnienia Bjelicy, całość współpracy z Djurdjeviciem) oraz piłkarzy (lista bardzo długa, każdy ją zna)?
   Jeśli zaś chodzi o Nenada – czas pokaże. Z perspektywy czasu uważam, że dopóki wierzył w projekt „Lech” i mu się chciało to potrafił zrobić z Kolejorza fajny i przyzwoicie grający zespół. Potem, z powodów których nie znam, olał temat i skończyło się jak się skończyło.

   W każdym razie – moim zdaniem na to gdzie jesteśmy wpływ ma polityka zarządu, zapewne wspierana lub wręcz wymuszana przez właściciela. W skrócie sprowadza się do tego, że celem jest wynik finansowy a osiągnięcia sportowe są co najwyżej środkiem (czy też półśrodkiem) do jego osiągnięcia. A ja uważam, że w przypadku klubu sportowego powinno być dokładnie odwrotnie.

   Dopóki to się w Lechu nie zmieni, nic się nie zmieni.

  • Qba pisze:

   @Jacek_komentuje
   Tylko, że prosta matematyka i znajomość ogólnie dostępnych informacji każe wyciągnąć wniosek że w europejskiej piłce pieniądze robią ci którzy grają w pucharach (nie mylić z eliminacjami do pucharów). Nie ma większego sensu upieranie się, że Lech nie walczy o mistrzostwo bo jest to ekonomicznie nieuzasadnione.
   Do klubu ściągnięto w ostatnich latach piłkarzy którzy przed przyjściem prezentowali się bardzo ciekawie, czasem ściągano piłkarzy będących gwiazdami w poprzednich klubach/ligach, tylko to później tu u nas nie działało. Często palili się na starcie bo spadało w gęsta atmosferę. Spadała na nich krytyka będące efektem konfliktu z poprzedniego sezonu. Przychodzą co chwilę nowi piłkarze i spotyka ich to samo, nie ma mitycznego dopingu tylko wrogość trybuny ->klub. Każdego po drugiej stronie też może pojawić się zniechęcenie w takiej atmosferze.
   Mam wrażenie że kilka zachowań władz klubu zostało przeinaczonych, przedstawionych na opak co spowodowalo nakrecanie sie spirali. I teraz najważniejsze dla wielu ludzi jest wytykanie błędów, doszukiwanie się złej woli i nakrecanie pozostałych.
   W ten sposób się stoczymy. Stoczymy się jako klub.

  • F@n pisze:

   Qba, kto przyszedł taki do nas, co prezentował się świetnie a u nas chujowo? Tylko Gajos, ew Radut ale on był na półrocznych wakacjach i wszystko stracił. Wszyscy inni, którzy nie wypalili nie byli gwiazdami w swoich klubach.

  • bezjimienny pisze:

   Barkroth, Situm (ale na prawej obronie), Keita, Putnocky, Tetteh, nawet od biedy Thomalla.

  • Jacek_komentuje pisze:

   Qba
   Kibice nie są święci, Kamiński i Kownacki mieliby coś do powiedzenia na ten temat. Ale gdzie Ty widziałeś jakiekolwiek negatywne reakcje trybun wobec Gytkjaera, Tiby, Amarala czy Gumnego? Jeśli ktoś gra jak powinien to ma wsparcie trybun. Nie tu jest problem. Poza tym – qrwa, jak ktoś chce bym profesjonalnym piłkarzem, to musi umieć grać przy pełnych trybunach, zarówno w domu jak i na wyjeździe. Nie zawsze publika jest miła, słabej postawy boiskowej nie można tym tłumaczyć.

  • Qba pisze:

   @bezjimienny dziękuję za przykłady
   @Jacek_komentuje tu chodzi o to w jakiej atmosferze oni dołączają, ok Gytkjaer udzwignął sytuacje, ale chcesz mi powiedzieć że Amaral pokazuje u nas to na co to stać?
   Chodzi o to że jeżeli kibice nie zbudują atmosfery/patosu klubu to ci wszyscy piłkarze będą tylko najemnikami i sięgnie to również wychowanków – nikt nie będzie umierał za ten klub, nikt się z nim nie zwiąże. W takiej atmosferze jaką mamy teraz to nawet Ivan nie stałby się tym kim jest dla nas.
   Wśród kibiców nie ma już na dobre i na złe. Kibic w Poznaniu nie widzi „dobrego” jeżeli nie ma mistrza, a nawet jak jest mistrz to są „ale”. Nie ma radości.
   Powtórzę kibic płaci kibic wymaga – tak wygląda to teraz.
   Więc skoro kibic zachowuje się jak klient to czemu ma pretensje że obsługuje to korpo?
   Okienko transferowe otwarte mamy od dwóch tygodni A temat transferów i odejść nie ucichł od lata.
   I tylko żeby nie było, nie bronię „leśnych”, „wronieckich”, Gargamela i Piotusia mają swoje za uszami. Tylko że ich nie zmienimy. Za to każdy klient może sam spowrotem stać się poznańskim kibolem tak żeby chociaż po naszej stronie to był znowu Kibolski Klub Sportowy.

  • Jacek_komentuje pisze:

   Qba
   Różnimy się niby niewiele, ale jednak…
   Ja uważam, że kibole (a już na pewno większość z nich) nie mają pretensji do piłkarzy o brak mistrzostwa. Mają pretensje o brak zapierdalania i determinacji. Ostatnie przykłady: Makuszewski, wcześniej słynne „trzecie miejsce nie jest złe”. Jak zobaczę jeżdżenie na tyłku i sportową wściekłość po ewentualnej przegranej, to będę stał murem za drużyną. Nie wiem czy pamiętasz, ale nikt nie miał pretensji po odpadnięciu z Utrechtem, choć to był w ówczesnej dyspozycji rywal do przejścia. Po walce się nie udało, bywa.
   Ale przede wszystkim: zdecydowana większość kiboli (a już na pewno tutejszych forumowiczów) ma pretensje głównie do włodarzy klubu, a nie piłkarzy. Słynne MKD 20 maja nie było skierowane do grajków.

  • Ostu pisze:

   @Qba – jak rozumiem uważasz że najważniejsi są KIBICE… Przekonaj o tym zarząd…
   Skoro My jesteśmy najważniejsi to mamy prawo teraz WYMAGAĆ – skoro przez 8 lat wymagano od nas…
   A skoro jednak liczy się kasa a nie my KIBICE – bo dla kibiców liczą się trofea ewentualnie widome dążenie do nich – to niech robią kasę bez nas – ewentualnie próbują….
   A co do argumentów że próba awansu jest nieoplacalna – normalnie ręce mi opadły jak nogi a nogi jak płetwy…
   Po co chodzić do szkoły skoro prezesami i tak nie zostaniemy a dopiero na takim stanowisku są prawdziwe pieniądze…

  • Qba pisze:

   @Ostu
   Opłacalne jest mistrzostwo, awans, wygrywanie…Ale udawana próba jest nieopłacalna. Wartość mają mistrzowie i zwycięscy i ich wychowankowie.
   Tak KIBICE są sednem klubu i oni ich tradycje tworzą klub.
   WYMAGAĆ będąc częścią klubu a nie żądać stojąc z boku i tylko krytykując.

   Cały czas umyka w tej rozmowie jedna zasadnicza sprawa która próbowałem przekazać.
   Władze klubu mają swoje obowiązki i przywileje (międzyinnymi przywilej decydowania).
   Piłkarz ma swoje obowiązki i przywileje (być gwiazdą gdy kibic Cię doceni).
   Kibic też ma swoje obowiązki i przywileje (chelpic się mistrzostwem, móc krytykować ale i docenić).
   A w naszym KLUBIE ostatnio wszyscy chcą mieć tylko przywileje.
   Niech zarząd zapewni kasę na klub i piłkarzy, niech piłkarze zaczną zapierdal…ć na treningach i meczach, a my kibice róbmy swoje. Bo atmosfera również na tym forum coraz bardziej odpowiada azjatyckim pismakom.

  • Al pisze:

   Bardzo potrzebny punkt widzenia do dyskusji. Zbyt często mamy skłonność do uproszczeń i skrajności. Wiemy co inni powinni robić do czasu gdy sami znajdziemy się w ocenianej sytuacji. Qba zwrócił uwagę że piłkarze to nie automaty oderwane od rzeczywistości lecz żywi ludzie wchodzący w interakcję z kibicami. Osoby które potrafią ostro skrytykować ale również znaleźć i pozytywne strony zasługują na uwagę bo ukazują złożoność i przyczynę pewnych zachowań.

  • Ostu pisze:

   Czy Wy aby na pewno uważnie przeczytaliście mego spota…?
   My – kibice przez 7 lat pokazywaliśmy na co nas stać – byliśmy z klubem na dobre i złe…
   NIESTETY zarząd uważał że tak będzie zawsze a tylko Kibice mają obowiązki – jak napisaliście…
   No to teraz my poczekamy jak swoje obowiązki zacznnie wypełniać zarząd a przede wszystkim piłkarze… I nikt nie ma prawa żądać od nas WIĘCEJ cierpliwości…
   Bo jak okazuje się po decyzjach i działaniach zarządu i zawodników to tylko Kibicom zależy na wynikach sportowych….
   Bo że zarządowi i grajkom zależy TYLKO na kasie – czego już nawet nie kryją… To już wiemy…
   No to jak mamy kibicować klubowi w imię większej kasy…? !
   Człowieki !!! Zastanówcie się nad logicznymi założeniami…

  • Qba pisze:

   No to pozostaje iść na grzyby…
   I wrócić jak będą sukcesy…

  • Przemo33 pisze:

   Koledze Ostu chodzi po prostu o to, że można robić swoje, chodzić na mecze i płacić kasę za bilety, ale skoro kibic jest traktowany jako klient, to ma prawo też wymagać. Oni wymagają chodzenia na mecze i płacenia za bilety, a my kibice w zamian wymagamy sukcesów i trofeów oraz walki i rozwoju klubu. Czy kibice robili swoje w ostatnich latach? Tak.Czy zarząd realizuje i spełnia wymagania? Nie. Więc kibice są tak jakby wykorzystywani i nie dostają nic w zamian. Dlatego nikt kolegi Ostu i innych kibiców nie zmusi, by chodzili na mecze, skoro zarząd robi kibiców w balona. Często dużo ludzi jak mantrę powtarza słowa, że nie można dać się wykorzystywać. I to jest bardzo dobre myślenie. Jeśli zarząd się zmieni lub zmieni swoje podejście, to i kibice po jakimś czasie wrócą na stadion. A tak to w obecnej sytuacji niech nikt nie się nie dziwi, że jest tak niska frekwencja, bo popieranie dalej zarządu ociera się o fanatyzm. Piotrusiowi i spółce nie można ufać.

 4. ryszbar pisze:

  Podsumowanie wywiadu z Tomaszem Rząsą w Radio Poznań
  – piłkarze w przerwie zimowej nie lenili się a pilnowała tego aplikacja
  – z transferem Julka rzeczywiście było sporo zamieszania
  – skauting prężnie działa i wybiera zagranicznego napastnika
  – brak jasnej odpowiedzi na pytanie czy Lecha stać na nowych zawodników?
  – piłkarze mają być odbudowani tak jak Janicki i Vuja sic!!!
  – za Trałkę na 6 może grać Tiba lub Cywka oraz planowany jest transfer latem, chyba, że nie będzie takiej potrzeby
  – Pleśnierowicz jedzie do Turcji
  – Sobol pójdzie najprawdopodobniej na wypożyczenie
  – Sadajew raczej nie przyjdzie do Lecha, jest daleko na liście
  – Gytkjeaer ma dobry wpływ na szatnie i chce grać dla Lecha
  – Gumny i Jóźwiak mają wiosną grać w Lechu –> transfery później no chyba, że będzie super oferta
  – Gumny zdrowy
  – Jevtić miał problemy zdrowotne i prywatne –> do odbudowy przez Nawałkę
  – Dioni dostał za dużo obciążeń treningowych i łapał kontuzje
  – trener Bartkowiak zgodnie z planem wraca do rezerw
  – Gerard Juszczak został asystentem trenera /głównie od analiz i prowadzenia treningu a nie od skautingu/
  – w Wiśle nie ma zawodników potrzebnych Lechowi
  I tyle.

  • kbic pisze:

   Jak socuting działa prężnie to widać od 2-3lat, na jakim piłkarzu kupionym do Lecha w tym czasie zarobiliśmy pieniądze?
   Jak mamy odbudowywać Janickiego i Vuja to nie ma chuja, żeby było mistrzostwo Polski.
   TIba i Cywka na 6? buahahahhaha tyle powiem
   Jevtica już kolejny trener ma odbudowywać, ja się zastanawiam, czy jego poziom jest taki jak za najlepszego czasu (czyli w sumie jednego sezonu), czy ten najlepszy czas to był wybryk, a jego poziom jest taki jak w ostatnim roku.
   Dioni nie był zdatny do normalnego trenowania, no super scouting rewelacyjnie go rozpracował…
   No nie ma, bo przecież Arsenic jest lepszy od Janickiego i Vuja, więc misja ratowania karier podupadłych talentów spaliłaby na panewce. Imaz mający lepsze liczby niż Jevtic, Radut i Makuszewski razem wzięci też nie jest potrzebny bo po co? Młody Kostal na skrzydle grajacy wyciskający lepsze liczby niż wszyscy nasi skrzydłowi też nie potrzebny… W sumie po co się wzmacniać?

  • kri$$ pisze:

   jeśli chodzi o odbudowę: to zdecydowana większość ( w mojej opinii 75%) piłkarzy nadaje się do odbudowy.

  • Qba pisze:

   Prawda jest taka że większość piłkarzy „do odbudowy” przed przyjsciem do Lecha potrafiła nieźle grać w piłkę. Jest co odbudowywać.
   Ja dalej będę się upierał że podstawą piłki noznej są treningi, a nie transfery.

  • F@n pisze:

   No tak, Imaz jest słabszy niż nasi skrzydłowi. Za niedługo powiedzą, że Kuba też jest słaby 😂

  • F@n pisze:

   Akurat Jevtić sporo dał Lechowi. Za Skorży grał świetnie, potem Urban go zjebał, za Bjelicy grał bardzo dobrze, runda mistrzowska była słabsza, ale to cały zespół i teraz miał bardzo słabą rundę, a mimo to w statystykach tylko Gytkjear i Amaral mają lepsze od niego. Także on do odbudowy się nadaje bardzo.

  • bezjimienny pisze:

   Jevtić dla mnie jest skończony od finału z Arką, gdzie nie stworzył ŻADNEJ sytuacji bramkowej. To jest jeden ze sztandarowych obecnie piłkarzy Lecha, może mieć bardzo dobrą kolejną rundę, ale w decydującym momencie zawiedzie.

  • F@n pisze:

   Za Skorży strzelił bardzo ważną bramkę z Legią, był to mecz po finale PP, dzięki czemu było mistrzostwo. Nawet z Gandzasarem idealnie wrzucił w ostatnie minucie. A z Arką to było tyle setek, że głowa mała.

  • bezjimienny pisze:

   Skorża był 4 lata temu.

  • endrjiu pisze:

   @ F@n,
   Kuba według niektórych jest już za stary. Balkonik jest mu potrzebny do poruszania się po boisku. 33 lata.

   Piothek schował się w norze. Ten wywiad z Rząsą to jakaś farsa.
   Tiba na szóstce(ewentualni)? Nosz kurwa mać jak można marnować potencjał takiego zawodnika na tej pozycji?

   Jesteśmy kabaretem a nie klubem piłkarskim, potencjał jest regularnie zaprzepaszczany przez pied..ą bandę amatorów.
   Niecały miesiąc do rozgrywek a cholera mnie bierze gdy slyszę, że:
   – Nie będziemy rozbierac Wisły.
   Co to? Jakaś nowa forma poprawności? Zarząd tylko potwierdza, że są poprostu zwykłymi pizdami.
   – Mamy kadrę na MP.
   Bez komentarza, należy tylko pochylić głowę nad tym z niedowierzaniem.
   Co jeszcze nam wymyślą? Jaki kolejny kit będą próbowali wcisnąć?
   Ja mam Kurwa nadal dosyć. Piothek wypierdalaj.
   Przepraszam za rynsztokowy język lecz nie potrafię inaczej od 20-go Maja.

 5. legolas pisze:

  A Jagielloniaajac dwóch świetnych stoperów bierze kolejnego – Arsenića…

  • robson pisze:

   Świetnego to mieli tylko jednego – Runje. Nie było Runje i sypała się cała obrona. Tym bardziej Arsenić im się przyda. Nam też by mógł, ale tradycyjnie #NieDaSię.

  • bezjimienny pisze:

   Jak tacy świetni ci ich stoperzy, to dlaczego stracili więcej bramek?

 6. Ekstralijczyk pisze:

  Lekko jestem zaskoczony, że Arsenic idzie do Jagiellonii.

  Tym bardziej nie rozumiem czemu Lech się nie pokusił o niego.

  Spokojnie finansowo byłoby stać na niego.

  Na dodatek Jaga prowadzi zaawansowane rozmowy z Stefanem Scepoviciem.

  Jeśli uda im się go ściągnąć to mogą mieć bardzo dobrego napastnika bo na papierze wygląda dobrze.

  Do tego chcą jeszcze Martina Kostala.

  • powiatowy pisze:

   przecież wszystko jest opisane w Na chłodno…sztab trenerski jest mega drogi, stad w zamian za coś, czegoś/kogoś nie będzie…

 7. wagon pisze:

  Jagiellonia i Wisła dwie świetne obrony straconych po 29 bramek,
  Lech bardzo słaba obrona ze słabymi stoperami, połowa meczy to eksperyment Ivana z 3 obrońcami- straconych bramek 23

  • Qba pisze:

   To tylko statystyka ;) ona, jak wiadomo przecież nie gra.

  • wagon pisze:

   ligowa tabela to też tylko statystyka,
   czy transfery są potrzebne lub nie to wrażenie czysto artystyczne bo i tak wszytko się przekłada na statystykę w postaci tabeli, punkty, bramki zdobyte i stracone,

  • Qba pisze:

   Z tą statystyka to była ironia. Oczywiste że obronę ocenia się za ilość straconych goli. Tylko wychodzi na to że nasi defensorzy są krytykowane za wrażenia artystyczne.

 8. ryszbar pisze:

  Po przeczytaniu ostatnich wypowiedzi na forum oraz po wysłuchaniu konferencji AN i wywiadu z TRz należy uznać, że słowem tygodnia należy uznać słowo „odbudowa”. Piszą i mówią o niej wszyscy. A to o odbudowaniu Lecha, a to o odbudowaniu formy poszczególnych piłkarzy, no i o odbudowaniu zaufania kibiców.
  Osobiście najbardziej zastanawia mnie dlaczego trzeba odbudowywać piłkarzy? Czy kiedy przychodzili do Lecha byli jak auta po stłuczce? Moja pamięć jest zawodna a nie mam czasu grzebać i szukać kto kiedy przychodził do Lecha ale wydaje mi się, że w ostatnich latach pięciu latach /czyli w okresie gdzie prawie wszyscy trafili tu do Lecha/ takich piłkarzy po przejściach było niewielu. Przychodzi mi do głowy Radut, i Sisi co do których były większe wątpliwości co do tego czy mogą się przydać Lechowi. Cała reszta to były w przeważającej ilości opinie pozytywne bądź nawet entuzjastyczne /Chobłenko/. Pytanie jest takie Co się z nimi stało, że są to niewypały transferowe bądź obniżyli tak loty, że trzeba ich odbudowywać?
  Wypowiedzi Nawałki i Rząsy nie mówią tego wprost ale sugerują, że to wina poprzednich trenerów /za wyjątkiem Żurawia/. Jeśli tak rzeczywiście jest to wiosną po przygotowaniach do sezonu nasi grajkowie powinni w końcu odpalić!!!.
  Taka sytuacja i takie postawienie sprawny to też egzamin dla Nawałki i jego umiejętności trenerskich oraz charakteru. Co o tym sądzicie?

  • leftt pisze:

   Popatrzę sobie na rundę wiosenną i potem Ci powiem, co o tym sądzę. Bo czy mamy jakieś inne wyjście?

  • bezjimienny pisze:

   „Odbudowanie zaufania kibiców” wychodzi właśnie na prowadzenie jak chodzi o trenersko-zawodniczy slogan. „Wyciągnięcie wniosków” zostaje w tyle.

  • Ostu pisze:

   Ja odpowiem mniej więcej w kwietniu…

 9. wagon pisze:

  1. jeśli obrona za Nawałki zaczyna funkcjonować prawidłowo to czy warto robić w tej formacji kolejne zamieszanie?, nawet „Święty Emir” Dilaver nie gwarantował dobrej obrony,
  2. czy aktualna obrona da radę? jeśli nie będzie pomysłów typu „3 obrońców” tak,
  3. czy ligowi przeciwnicy wzmacniali swoje ofensywy ? nie, obrona Lecha z nikim wielkim nie będzie rywalizowała,
  transfery są potrzebne ale czy to jest jedyny klucz do sukcesu ?

 10. aaafyrtel pisze:

  odnośnie odbudowy, ja nie sądzę, żeby nawałka był dobrym trenerem a bejmów wymaga dużo, on na mistrzostwach miał przecież dobrych piłkarzy i przegrał te mistrzostwa z kretesem, będzie figa a nie odbudowa…

  wielokrotnie pisałem o gajosie też w kontekscie odbudowy, ten piłkarz jak jeden z wielu przychodził do nas jako wartościowy sprawdzony gdzie indziej piłkarz, u nas gasł, dlaczego, bo mu nie dano grać na pozycji, do której ma predyspozycje… wniosek: kolejorz zrobił krzywdę temu czowiekowi, nie tylko jemu zresztą…

  właściwie tylko duńczyk robi swoje, też by nie robił, gdyby kazać mu wałęsać się w obronie, a nie grać w napadzie, tam gdzie jego miejsce…

 11. wagon pisze:

  robi się ciekawie,
  Nawałka dobry trener zarabiający dużo- źle bo oficjalnie nie ma parcia na transfery
  może przyjrzyjcie się jak to ostatnio legia zdobywała MP, robili transfery, które nie wypaliły a wyniki szły w dół, przychodził nowy trener odbudowujący piłkarzy, zaczynali seryjnie zdobywać punkty, było tak w przypadku Łysego Ruska i teraz też Portugalczyk zaczął od odbudowy a transfery są dość słabe,
  wniosek taki: wywalić Nawałkę, zatrudnić tańszego a zaoszczędzoną kasę przeznaczyć na transfery,

 12. aaafyrtel pisze:

  odnośnie wartości nawałki jako trenera muszę żywiołowo polemizować… on jechał na fuksie, te wszelkie dogrywki… aż jego zdolności obnażyli mocarze typu kolumbia tudzież senegal…

 13. ryszbar pisze:

  Wg Włodarczyka z PS H. Sobol ma iść na wypożyczenie do Warty. Jeśli to prawda to wg mnie bardzo dobry wybór.

 14. John pisze:

  Wniosek jest taki,że można sobie przez rok rozmawiać o brakach ,o priorytetach w danym okienku,o błędach,i tyle.Sezon przegrany,następuje zmiana trenera.Zespół jest w gruzach,w przebudowie ,potrzeba czasu na wprowadzenie zmian,trzeba wiele zmienić.
  Trener okazał się błędnym pomysłem,wyników brak.Następuje kolejna zmiana trenera ,tym razem, trener z nazwiskiem.-Ja to jestem pod wrażeniem ,organizacja,baza ,wszystko jest na bardzo wysokim poziomie ,zawodnicy świetni ,mega profesjonalni,z olbrzymim potencjałem.

  Głosy za Ivana-Ivan ma racje ,połowa z zawodników nie nadaje się do Lecha.
  Nawałka mówi ,że się jednak nadają.-Zawodnicy nie są źli,Nawałka odbuduje ,przygotuje zespół fizycznie ,pokłada taktycznie ,nie jest źle ,kadra jest mocna.Janicki jest dobry ,Vuja też, za Bjelicy potrafili grać,jest Rogne.
  Sam się na to łapie.Co zmiana trenera ,to jakieś nowe nadziejE ,teraz to będzie lepiej.
  Może będzie,nie wiem.Fakt ,że Nawałka to inna półka niż Ivan,i może być lepiej,jednak Janicki to Janicki,a Vuja to Vuja.Rogne złapie katar i na miesiąc wyleci z gry.
  Myślę ,że Lech za brak klasowego obrońcy zapłaci nie raz ,tracąc punkty ,mimo ,że tu nie gra się z Realami i Barcelonami,obym się mylił.

 15. ryszbar pisze:

  Fabryka Futbolu zaliczy dobre okienko transferowe jeśli Piątek zmieni klub na Milan.

 16. Ostu pisze:

  @Dafo – dobrze że jednak nie pracujesz dla Kolejorza… Nie napiszę co by Cię strzeliło gdybyś się napracował a tu by wyszedł twój szef i powiedział – wszyscy obecni są dobrzy, a gdy nie są to my ich odbudujemy i będą…
  Transferów nie będzie bo nie umiemy liczyć i nie pomyśleliśmy że jak zatrudniliśmy Trenera to trzeba by mu „dać” dobrych zawodników…. Aaaaaaa zapomniałem – wszyscy są dobrzy tylko chwilowo im się nie chce… No to my sprawimy by im się chciało – na przykład przedłużymy im wysokie kontrakty na kolejne lata.

  A ciekawe skąd wezmą zawodników na kolejny sezon gdy 11 kończą się Umowy – a podobno brak kasy na zakupy także latem… No trzeba oszczędzać…
  Ja rozumiem tę ideę – sprzedajemy paru swoich, których znamy za dobrą kasę i w to miejsce kupujemy nikomu nie znanyxh… I wydajemy mniejszą kasę bo reszta MUSI być przeznaczona na bieżące utrzymanie… I spróbujemy z nich zbudować drużynę do top50 Europy…
  Ale oczywiście mogę się nie znać albowiem sam napisałem że może jednak Zarząd wcale nie jest taki głupi na jakiego wygląda…

  • Dafo pisze:

   No to na pewno każdy by się wkurzył, nie tylko ja. Może jednak lepiej że mnie nie wybrali. Gdyby do mnie przyszedł któryś ze świętej dwójki i powiedział to co napisałeś to ja racji z tego że się nigdy w język nie gryzę i nienawidzę minimalizmu to długo jako scout bym nie popracował dla Lecha. Dla innego klubu bym nie potrafił. No ale niestety mamy takie realia i krótkowzroczność zarządu. Po co robić coś dobrze jak można byle jak i jako tako. Może wyjdzie może nie.

 17. Ostu pisze:

  A ja se posiedzę, poczekam i popatrzę… Albo pójdę nie wiem gdzie, na zawsze…
  Że się posłużę cytatem znanej bardzo piosenki…

 18. legolas pisze:

  Dopiero teraz obejrzałem Highlights Letniowskiego z Bytovii. Szczerze mówiąc nie wiedziałem że strzał z dystansu to aż taki atut u niego, naprawdę dobre i precyzyjne uderzenia. Oby u nas nie bał podejmować się takich prób, zwłaszcza gdy bramkarz jest przysłonięty lub z zaskakującej pozycji. Obecnie nasz gra jest niesamowicie schematyczna.

  • Grimmy pisze:

   Gajos też dobrze strzelał z daleka nim przyszedł do nas. W Rakowie walił bramki (no dobra, bramkę walnął) nawet z połowy boiska. U nas na początku też ten element u niego funkcjonował dobrze, później jakoś zaprzestał. W przypadku Gajosa – moja własna teoria – m.in. został stłamszony przez mocniejsze charaktery (Jevtić i Majewski), nie pozwalano mu brać się za SFG; trenerzy przesuwali go coraz bliżej własnej bramki, chyba tylko Urban widział w nim ofensywnego pomocnika, to jakoś tak zanikło to wszystko. Niestety, charakter też mu nie pomógł. Wygląda na osobę, która raczej woli nie wychodzić przed szereg. Taka analogia do Letniowskiego, który przychodzi do nas z piłkarskiej prowincji. Mówią o nim, że zadziora i mam nadzieję, że takim jest, a nie włączy mu się kompleks niższości po przyjściu do TAKIEGO klubu.

  • Michu87 pisze:

   Bez charakteru i takiej zadziorności nic nie osiągniesz, niestety w życiu trzeba walczyć o swoje. Zaś Gajos wygląda na takiego pogodzonego z losem. Jeśli miałby chłopak ambicje to by na siłę szukał innego klubu by móc grać, a on co trochę potrenuje i kasa się zgadza. Sam dobrze wie, że Lech to pewnie jego jedyny poważny klub w jego karierze. Nikt mu tyle nie zapłaci.

 19. Michu87 pisze:

  Nasza gra była mega przewidywalna ;p wrzutki do nikogo i laga do napastnika, tak grają średniaki ekstraklasowe. Jeśli chcemy coś więcej osiągnąć to musimy zacząć więcej kreować akcji środkiem, strasznie mało podań prostopadłych. Stałe fragmenty gry też leżą, nic z nich nie wynika. I najważniejszy aspekt to mentalność na boisku, wpoić tym piłkarzykom do łba walkę przez 90 min, a nie przechodzenie koło meczu. Życzę Nawałce, żeby podołał temu wyzwaniu i osiągnął sukces na czele z Janickim i Vujo. Mistrzostwo to było by coś, ale na tą chwile oczekuje poprawy gry i awans do pucharów.

 20. aaafyrtel pisze:

  przyczyny mogą być wielorakie, ale faktem jest, że gajos stracił u nas najlepsze lata swojej piłkarskiej kariery… przykre to…

  • Grimmy pisze:

   Przykre, ale nie ma sensu robić z niego ofiary. Sam przyłożył rękę, aby tak potoczył się jego los.

 21. Grimmy pisze:

  Dużo zostało powiedziane tutaj o braku odpowiednich transferów. W sumie braku jakichkolwiek transferów, oprócz młodego Lentiowskiego, który siłą rzeczy zbawcą Lecha nie będzie. Przynajmniej nie od razu. Chyba, że aż tak wielki to talent. Jednak nie ma sensu nastawiać się na taką kolej rzeczy. Wiemy ile kosztuje nasz obecny sztab trenerski. Wiemy też jaki jest nasz zarząd. Działa mniej więcej tak, że w każdym okienku musi wyjść na plus. Ewentualnie deliktanie na minus, ale bez szaleństw. Chyba jedynie poprzednie okienko było anomalią, gdzie wydali znacznie więcej niż zarobili. Pewnie nie tylko anomalią, ale i również efemerydą i następne takie pojawi się za kilka lat. Z drugiej strony, sumy wydane na Pedro Tibę i Amarala zostały zapewne podkoloryzowane. Dzięki temu pokazali „siłę” finansową Lecha, zrobili sobie pijar, a i kibice przestali męczyć bułę, że kiszą kabonę. Z rekordowego zarobku (12 mln) euro z lata 2017, klub mimochodem próbuje teraz puścić przekaz, że nie zostało nic. Nie mówiąc już o poprzednich okienkach. Nawet zimą 2017 przytulili 800 tysięcy euro, mówiąc, że pieniądze zostaną odłożone na później, aby latem wykupić Mario Situma lub na innego skrzydłowego. Może i tak faktycznie jest, że w kasie jest pusto – nie mniej jednak jest to trochę frustrujące, bo kibic ma takie wrażenie, że pomimo rekordowych sprzedaży, fundusze nie są reinwestowane w pierwszą drużynę. Zawsze są odkładane na później. A później jest później i większość kiboli zapomina o wcześniejszych zarobionych pieniądzach ze sprzedaży. Może pchają te pieniądze w rozwój akademii, może są przejadane – no na pewno obecna runda nie była dobra dla Lecha finansowo. Kibicowski bojkot meczów, gadzetów, koszulek, opłacanie dwóch sztabów szkoleniowych, w tym jeden bardzo kosztowny, itp na pewno uderzyło to wszystko w finanse. Z drugiej jednak strony, wcześniej kibice ślepo szli za klubem, frekwencja była dużo wyższa, nie żałowali pieniędzy na gadżety klubowe, a transfery gotówkowe były równie nieprzekonywujące jak teraz – vide zimowe okienko 2017. W klubie do perfekcji opanowali wynajdowanie wymówek. A to nie ma piłkarzy odpowiednich na rynku – lepiej poczekać na letnie okienko, a to najlepsi z listy wybrali inne kluby, więc trzeba było ściągnąć gracza nr 8. Ale tylko na wypożyczenie, bo trzeba minimalizować ryzyko. Sami powiedzcie, czy ktoś normalny ściągnąłby piłkarza nr 8 z listy jako definitywny transfer? No nie. Cóż, logiki zarządowi odmówić nie można. To wszystko znane nam problemy. Nic nowego. Było się przyzwyczaić. I chyba każdy z nas to zrobił, bo nie widać wielkiego poruszenia.

  Szukając pozytywów w obecnej sytuacji. Sztab Nawałki kosztuje krocie. Został zatrudniony kosztem, jednego czy dwóch nowych piłkarzy. Można napisać, że w miejsce Imaza czy Arsenicia będzie Nawałka ze sztabem. Ja akurat nie rozpaczałbym z tego powodu. Uważam, że jeden czy dwóch dobrych dodatkowych piłkarzy – oczywiście nie zaszkodziłoby, a nawet pomogło – jednak nie dokonałoby transformacji drużyny z przegranej w zwycięską. Akurat sztab szkoleniowy – dobry i profesjonalny – jest w stanie tego dokonać. Przy dobrym sztabie szkoleniowym, oczekuję że większość piłkarzy wejdzie na wyższy poziom. Dobre przygotowanie taktyczne, mentalne i techniczne w obecnym futbolu potrafi zrobić różnicę na boisku większą niż poszczególne indywidualności. Tutaj zachodzą u mnie dwie obawy. Obawa nr 1 dotyczy piłkarzy. Aby sztab szkoleniowy mógł skutecznie wprowadzać „nowe” wszyscy muszą pchać wózek w jednym kierunku. Jak z tym było w u nas w poprzednich latach każdy wie. Dlatego martwi trochę brak odstrzeleń ryjących dzików (temat na czasie). Jednak i to da się wytłumaczyć w logiczny sposób – brak chętnych, obowiązujące kontrakty, brak chęci samych zainteresowanych na rozwiązanie umowy. Obawa nr 2 – dotyczy samego sztabu i osoby Adama Nawałki. Nigdy nie byłem fanem, wciąż nie jestem przekonany do niego. Moim zdaniem, jest to trener przepłacony i przehajpowany. No, ale mam nadzieję, że zwyczajnie mylę się co do niego i pozytywnie mnie zaskoczy w krótszej i dalszej perspektywie.

  • aaafyrtel pisze:

   z twojego elaboratu wyhaczyłem słówko przehajpowany… ma swój urok…

  • slash pisze:

   @Grimmy-dziękuję, dziękuję za wpis, za rozwinięcie mego sarkazmu i minimalizmu. Oczywiście masz racje a nawet przeracje

  • bas pisze:

   @Grimmy jak zwykle w punkt. Nic dodać nic ująć.Zobaczymy pożyjemy,mam tylko nadzieję że jak przyjdzie, o ile przyjdzie napadzior to nie będzie to jakiś ogór.

  • anonimus pisze:

   Sorry Grimmy ale nie zgadzam się z 2 tezami z Twojego wpisu. Po pierwsze 2 nowych i dobrych piłkarzy zmieniłoby Lecha. Arsenic czy Imaz podnieśliby jakość drużyny. Kolejorz gra w eklasie słabej w której 1 dobry zawodnik pozwala na wygranie majstra vide Legia z Vadisem.. Kwestia nr 2. Nawałka ze sztabem ma starego konia jak Vujacośtam czy Janickiego uczyć ustawień czy przyjęcia piłki, Burica wykopu na 30 metrów? Jaki wyższy poziom jak Oni co rok w pupę dostają.. Tu i Klopp z setką psycjologów nie daliby rady. Jak ktoś nie ma podstawowych umiejętności to sorry ale nikt i nic nie pomoże

  • bezjimienny pisze:

   Zmieniłoby pod jednym warunkiem, że graliby tak jak w Wiśle, gdzie zależało im bardzo na znalezieniu sobie klubu, w którym są pieniądze. A nie pamiętam, żeby ktoś w ostatnim czasie rozwiązał problem z potężnym zjazdem niemal każdego kto przychodzi do Lecha. A dopóki się to nie stanie to nie tylko te wszystkie Arseniće, ale nawet i Modriće byłyby wyrzucaniem kasy w błoto.

  • Al pisze:

   Tylko zacierać ręce i się cieszyć !
   Większość na tym forum chce upadku właściciela i robi wszystko by puścić go z torbami. Nie idą na mecze ,nie wspierają psują atmosferę , odstraszają sponsorów. Buntują innych. Celowo narażają Lecha na straty finansowe. Gdy to odnosi skutek domagają się transferów. Ostrzegałem że tak będzie.

  • anonimus pisze:

   AI gdzieś Ty to wyczytał?? Większość chce 2 czy 3 transferów które wzmocnią Lecha i pozwolą na jakieś szanse na wygranie majstra.. Jeśli już ktoś chce odejścia to młodego Rutkowskiego który mając taką bazę kibicowską doprowadził do tego że jesteśmy sportowo i organizacyjnie 3 czy nawet 4 ekipą w eklasie.

 22. aaafyrtel pisze:

  nieszczęsny los gajosa nie daje mi spokoju, jak można tak zniszczyć piłkarza… przecież piłkarz jest od wykonywania poleceń, nie może się stawiać, bo go wywalą (tak jak w życiu)… no więc pewnikiem wykonywał te poronione polecenia, wynik znamy… alternatywnie może za bardzo szczekał, domagając się swoich słusznych racji, to mu zgotowano ten los…

  • inowroclawianin pisze:

   No racja, pachnie znanym nam scenariuszem….. Dlatego nie wierzę w MP. Nie wierzę w awans do grupy LE. Będzie jak było, No może ewentualnie grajki zaczną się bardziej starać, a jeśli to ciekawe jak długo to potrwa i kiedy będą chcieli zwolnić Nawalke.

 23. aaafyrtel pisze:

  zdaje mi się, że z gajosa usiłowano zrobić, wbrew jego przyrodzonym inklinacjom, następcę trałki dożywającego swoich piłkarskich dni… z druzgocącym efektem…

 24. Grimmy pisze:

  „best defender ever to put on a saints shirt” – najlepszy obrońca który kiedykolwiek zakładał koszulkę „Świętych”.
  To nie jest odosobniony komentarz. Mimo, że opinie chyba TROSZECZKĘ przesadzone, mając w pamięci, że do niedawna występował tam choćby Van Dijk, to jednak bardzo miło czyta się tak pozytywne recenzje od kibiców w kierunku Janka Bednarka. Nawet gdyby S’oton mieli spaść z ligi (w co wątpię), to Bednarek spokojnie będzie grać w innym klubie z Premier League. Nawet jeśli się utrzymają, to myślę, że Bednarek zmieni w lecie klub na mocniejszy. Któryś z pierwszej 6-tki go kupi.

  • Dawid1922 pisze:

   Bardzo fajnie się rozwija. Oby tak dalej. Ciekawe czy i jaki procent z kolejnego transferu mamy zagwarantowany

  • Przemo33 pisze:

   Ważna jest mocna głowa.Jeśli Jankowi nie uderzy do głowy sodówka i będzie ciężko pracował, to myślę, że zrobi niezłą karierę w Anglii.

  • inowroclawianin pisze:

   @Dawid1922, właśnie, dobre pytanie. Redakcja wie coś na ten temat? A swoją drogą Piotruś miałby sianko na transfer ;-)

  • Ostu pisze:

   A dlaczego przesadzone…? Może podąży drogą Van Dijka… Ten też nie był najlepszym obrońcą w lidze zanim nie przeszedł do Liverpoolu…
   Swoją drogą to chciałby aby w kontekście ostatniej konferencji – braku wzmocnień , Nawalka okazał się być drugim Kloppem – oczywiście przy zachowaniu wszelkich proporcji i umiał rozwijać piłkarzy – nawet wtedy gdy inni twierdzą że starszych piłkarzy nie da się już nic nauczyć…
   Swoją drogą Ten Nawalka cały czas nie daje mi spokoju… Po co…?!

  • Grimmy pisze:

   @Ostu,
   Nie no, spokojnie – Bednarek zagrał kilka dobrych meczów. Na takie oceny to przyjdzie czas, kiedy ustabilizuje formę. Jednak pewnie nie pogra długo w S’oton. Zbyt duży potencjał. Pójdzie za konkretne pieniądze do najmocniejszych klubów w Premier League. Największy atut Janka to głowa. I nie chodzi o odbijanie piłki. Chłopak jest mega inteligentny i ma w niej poukładane. Wie jak dążyć do celu, jak radzić sobie z tymczasowymi trudnościami. U środkowego obrońcy cechy mentalne to podstawa. Niezwykle przydają się na boisku.

  • Ostu pisze:

   @Grimmy – no właśnie o tym piszę – mając taki MENTAL to dlaczego odmawiać Mu takich możliwości…?
   Jak wiesz jestem spokojny a jak widzę coś to piszę… Wbrew niejednokrotnie wielu opiniom… Zawsze broniłem Bednarka nawet po MŚ…
   Nie ma założeń, które by wykluczały pójście drogą Van Dijka dla Bednarka…
   Trzymajmy kciuki…

  • Grimmy pisze:

   @Ostu,
   Musimy zdefiniować temat dyskusji. Czy rozmawiamy o potencjale piłkarza, czy o jego faktycznych umiejętnościach. Komentarz który przytoczyłem, jak i inne, które widziałem, były napisane w trybie dokonanym, a Bednarek na razie to materiał na obrońcę światowej klasy. W S’oton grało naprawdę sporo obrońców, którzy już podczas gry u nich mieli umiejętności wykraczające poza obecny repertuar Janka. Nie zrozum mnie źle, również uważam, że przed Jankiem wielka kariera. Zwyczajnie napisałem, że te komentarze są przedwczesne. Gdybym nie znał Janka lepiej, to mógłbym się obawiac, aby od tego nadmiernego głaskania nie wyleniał, ale wiem, że on nie odleci w chmury swej wmówionej sobie zajebistości, tylko będzie systematycznie się rozwijał, dalej ciężko pracując. Taki typ.

  • Ostu pisze:

   @Grimmy – ależ my się rozumiemy – nie musimy nic zdefiniować – obydwoje piszemy o potencjale rozwojowym Bednarka…
   Ja nie widzę przeszkód wewnętrznych i dlatego nie stawiam granic… Jeśli jakieś przeszkody niezależne nie powstrzymają jego rozwoju a kluby będą mu dawać grać – tak jak na to zasługuje to …

 25. KKSiak pisze:

  Ja zmieniając troszkę temat, nie uważacie że rozpada się nam ruch kibicowski?

  • inowroclawianin pisze:

   Też odnoszę takie wrażenie. Wiele rzeczy się na to złożyło. Oby to było tylko przejściowe.

  • Joseph pisze:

   Mówisz o Kolejorzu, czy tak ogólnie – biorąc pod uwagę też np. casus Wisły?

  • KKSiak pisze:

   O Kolejorzu oczywiście – utraciliśmy aż 7 flag i oprócz zamalowanych grafów nie było większego odwetu, a za czasów Urszola coś takiego było nie do zaakceptowania. Cicho też o Klimie, nikt nic nie wie, czy wróci na podest czy nie

  • Joseph pisze:

   To jest degrengolada pełzająca. To nie jest kwestia ostatniego roku – to jest spadanie w dół od dobrych paru lat

  • inowroclawianin pisze:

   Myślę, że do końca roku zydzew dostanie wpierdol. Niestety od jakiegoś czasu faktycznie nie dzieje się najlepiej, a przecież mamy największy potencjał w Polsce. No może jedynie w Wawie wiara więcej wrzuca na oprawy.

  • tomasz1973 pisze:

   Ale czemu wy sie dziwicie, jak decyzyjni dogadują się z zarządem i im tylko kasa w głowie? Potem z Kotła musi iść uzgodniony przekaz, nie każdemu sie to podoba i odchodzi. Jeszcze jedno, parenaście lat do tyło interesów z kibicami z Wawy nikt nie robił, no nie, a teraz?

 26. jn pisze:

  Codziennie czytam tutaj komentarze ale od konferencji Nawałki niekiedy ze zdziwieniem oddalam oczy od ekranu by spojrzeć na to co widzę z daleka i ewentualnie je przetrzeć z niedowierzaniem, bo przestaje rozumieć… przez tygodnie większość zgodnie że potrzebna rewolucja a teraz nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki okazuje się że dla większej części:
  brak transferów? – spoko przecież nie ma kasy…
  obecni zawodnicy? – spoko wzniosą się na wyżyny… (nie użyje tego słowa zaczerpniętego z budownictwa bo mam już na nie alergie).
  Podkreślam że nie dla wszystkich ale większość głosów została dziwnie odwrócona.
  Dla mnie podobnie jak dla niektórych nie wydarzyło się nic co zmieniłoby mój punkt widzenia. Konsekwentnie jestem przeciwnikiem obu skrajności. Systematyczna ewolucja to moim zdaniem realne rozwiązanie. Nie pół drużyny naraz ale 2-3 porządne transfery co pół roku wystarczy. Dwóch Portugalczyków latem, teraz kolejne dwa transfery, latem 2-3 i jest połowa drużyny. Plus młodzi oraz ci którzy się już są i to mógłby być nowy zespół z którym można byłoby powalczyć już latem.

  • inowroclawianin pisze:

   Ajj żeby oni tak chcieli tych 2-3 solidnych grajków w każdym okienku sprowadzać i przeganiac najsłabszych to pewnie niemal co roku byłoby MP i jeszcze dobry trener, taki na lata. Stabilność i systematyczny rozwój jak to było w 2006-2011.

 27. Ams pisze:

  Do poczytania, całkiem ciekawy reportaż o Miłoszu Mleczko na stronie przeglądu. Testy w Man City jako 7-latek, „wychowanie” z braćmi Mak, „maskotka” w śląskich klubach, trafienie do Lecha

 28. Banan84 pisze:

  Czy ktoś wie co z kontraktem Gytkjaera? Dostał już ofertę nowej umowy czy odchodzi latem za free?

 29. Patryko pisze:

  Milion razy walkowane, klub ma w umowie opcje przedluzenia i musi tylko poinformowac o tym fakcie Christiana :)

 30. Kamillo pisze:

  Głos przyszłego rzecznika Henszela:
  „Czytam dyskusję o zarządzie i przypomniała mi się jedna sprawa. Przed świętami zamieniłem dwa słowa z właścicielem Lecha. W największym skrócie:
  – Pełne poparcie dla zarządu i jego działań, żadnych zmian nie będzie.”

  • Qba pisze:

   Znaczy PR i Gargamel zostają…żadnego ruchu w stronę kibiców :(
   A z wczorajszej dyskusji wynika że atmosferę wokół klub może zmienić trener Nawałka i ludzie których wyśle na boiska… oby wybrał pilkarzy-walczaków

  • Kamillo pisze:

   Jak słyszę kolejne doniesienia z klubu, to znowu mi się wszystkiego odechciewa. Niemoc, bezradność i nic się nie zmienia. A już przez chwilę była odrobina nadziei…

  • Ostu pisze:

   No to myślę że niedługo będzie byłym rzecznikiem…
   Z drugiej strony nie wierzę, żeby redaktor był drugim, który nabrał się na słowo Rutkow…
   My już dawno się nie nabieramy a i Nawalka chyba też nie…

  • Kamillo pisze:

   Henszel to inteligentny facet, wszedł między wrony i musi krakać tak jak one. Poza tym zawsze wypowiadał się w tonie raczej przychylnym klubowi, trochę w kontrze do np. Nawrota. Lech znalazł w nim sprzymierzeńca i go zatrudnił, bo wie, że kibice go lubią a on sam nie wywinie im żadnego numeru.
   Słowa Henszela parafrazuję pułap niżej:
   „Przed świętami zamieniłem dwa słowa z zarządem Lecha. W największym skrócie:
   – Pełne poparcie dla mnie i moich działań, żadnych zmian nie będzie… Póki będę krakać jak zarząd.”

 31. Dafo pisze:

  Komunikat parafianlny:
  W grudniu i na początku stycznia pisałem o piłkarzach z I ligi którymi Lech powinien się zainteresować. Wymieniłem w pierwszej kolejności Kacpra Sadlocha ze Stali.
  „Wg osatanich doniesień dobrze rozeznanego we włoskiej piłce dziennikarza Gianluci Di Marzio gracza Stali po sprzedarzy Piątka do Milanu (Realu) ma ściągnąć Genua (Balotellego też) ale o zawodnika stoczy bój z Udine i BVB. Cena jaką Stal ma zaakceptować to ok 500 tys. euro.”

  • Dafo pisze:

   Obstawiam że najdalej do końca przyszłego tygodnia usłyszymy o kolejnym klubie który bedzie chciał ściągnąć zdolnego młodziaka z I ligi (najbliżej pewnie tego będzie Janek Sobociński czyli ŚO którego podobno nie potrzebujemu).

  • Ostu pisze:

   Szanowny kolego – wymienienie​ przez Ciebie jakiegokolwiek piłkarza , który byłby zwiększeniem potencjału Lecha i jego wzmocnieniem jest gwarancją że zarząd nigdy się nie pochyli nad taką kandydaturą…
   Musiałby przyznać, że cały skouting wraz z DS aż do mitycznego komitetu robi gównianą robotę i TYLKO marnuje bejmy – skoro facet „z boku” jest w stanie wynajdywać takich grajków…
   To ja Ciebie proszę abyś zaczął pisac, który z grajków absolutnie się nie nadaje do Kolejorza…

  • Dafo pisze:

   Metoda odwrócenia ? tak aby akurat brali tych „nienadających się” wg. mnie ? :P
   Strasznie się patrzy jak przeciętne kluby z Włoch wchodza do nas na rynek podwórko jak po swoje i biorą kogo chcą. Wolał bym żeby tak jak Lewy odchodzili jak dachą coś klubowi.

  • El Companero pisze:

   pisałeś, ale o pół roku za późno, kiedy już niejeden zespół mógł ich od dłuższego czasu obserwować. Następnym razem podaj taką listę wcześniej żeby ktokolwiek mógł tych zawodników obejrzeć w meczach.

 32. roby pisze:

  Swiderski za 2mln ojro w PAOK, też widać, że nasze największe kluby nie mają szans aby kogoś ciekawego wyjąć z ekstraklapy trzeba mieć kasę, akurat Świderski to człowiek z naszych stron może jak mu nie wyjdzie będzie łatwiej go wyjąć z PAKu :)
  Oczywiście życzę mu jak najlepiej w PAOK

 33. Ostu pisze:

  No to ja jeszcze jeden wątek…
  Wielu się zastanawiało dlaczego Lech tak późno – jako ostatni, rozpoczyna przygotowania do sezonu, które to przygotowania fizyczne były jednymi z najgorszych w lidze…
  Poszperałem sobie tu i ówdzie i co się okazało ? Nawalka chciał rozpocząć przygotowania wcześniej – ale nie miał gdzie… Tak, tak… Wronki były ZAJĘTE!!! Inne drużyny zarezerwowały sobie terminy na przygotowania – w końcu baza we Wronkach jest jedną z najlepszych – i z tych umow trzeba się było wywiązać…
  Kto nie wierzy niech sobie dokładnie posłucha raz jeszcze ostatniej konferencji Nawalki – tam także jest potwierdzenie moich słów…

  • Kamillo pisze:

   Faktycznie! Obejrzałem jeszcze raz konferencje, bo wcześniej tylko jej słuchałem. Można to brać jako nadinterpretację, ale wystarczy się przyjrzeć mowie ciała Nawałki, kiedy mówił „było kilka grup tam, które miały rezerwację”. No coś mu się ewidentnie nie podoba, ale tego nie może powiedzieć…
   Ja czytam to tak: Nawałka chciał jechać do Wronek, z jakiś tam jego powodów, ale koniecznie miały być to Wronki. Przez nieudolność „działaczy” nie można było wcześniej tego zrobić, tylko dopiero jak wszystkie inne grupy zakończą swoje zgrupowania.
   Nawałka z niejednego pieca jadł chleb i wie, że nie może otwarcie krytykować tych debili – patrz zarząd i pseudokopaczy. Tak robił Ivan i za to poleciał, bo niby zyskał przychylność kibiców, ale stracił za to szatnie i swoich chlebodawców.

  • robson pisze:

   @Kamillo
   Rezerwacje robi się nawet kilka miesięcy wcześniej. Możliwe, że dokonano ich jeszcze przed przyjściem Nawałki. Jak w takiej sytuacji chciałbyś zerwać te umowy?

  • radpoz pisze:

   @Ostu trochę mnie to nie przekonuje. Jakby chciał wcześniej, to mógł trenować normalnie w Poznaniu, a potem się przenieść do Wronek.

   Chyba, że tak mu się podoba ośrodek we Wronkach, że stwierdził „Wronki albo nic” :P

  • Kamillo pisze:

   @robson „nie da się”

 34. Ostu pisze:

  Coś​ jeszcze do konferencji Nawalki…
  Nie wierzę, że Nawalke zatrudnili tylko dla PR-u… Żeby uspokoić kibiców… Tę samą kasę mogli wydać na 2-3 wzmocnienia, które by znacznie lepiej poprawiło atmosferę…
  Tak jak pisałam – zarząd nie jest przecież aż taki głupi na jakiego wygląda…
  No i jeszcze jedno – nie będzie też kasy na wzmocnienie latem – to się pytam Skąd będą bejmy na nowych piłkarzy skoro 11 kończą się Umowy…?!
  Przedłużymy kontrakty ?
  Weźmiemy zawodników z kartą na ręku… ? – przecież oni będą chcieli kasę za podpis…
  Jeśli cała konstrukcja opiera się na założeniu że jednak uda się sprzedać nie tylko Gumnego ale i kogoś jeszcze za bardzo dużą kasę to jednak zarząd okaże się głupszy niż na to wygląda…
  Ciekawe co wtedy powie właściciel…
  Jeśli nie będzie kasy na wymianę POŁOWY ZESPÓŁU to co…? Przekażą kibicom że z powodu oszczędności byli ZMUSZENI podpisać umowy z przegrywamy…?!
  A może podążymy drogą Górnika – zagramy tylko Młodymi…?
  Jak już kilkakrotnie napisałem – nie WIERZĘ w taki scenariusz – Nawalka nie jest taki głupi… Musiał sobie coś zagwarantować… MUSIAŁ…
  Myślę że wkrótce zobaczymy co…

  • KKSiak pisze:

   Kasa jest tylko zarząd ją mrozi,dla nich sukcesem jest powiększający się budżet,a nie trofea

  • tolep pisze:

   @KKSiak
   widzę oczyma duszy, jak uzywając tej samej argumentacji wysępiłeś od matki kasę na paczkę czerwonych LD

  • Grimmy pisze:

   @tolep,
   Ten komentarz był naprawdę słaby :/

  • tolep pisze:

   @Grimmy
   Wiem, bo nie chciałem mocniej.

   Serio mówiąc: oczekiwałbyś merytorycznej repliki w rodzaju „a ma pan dowód?” Przecież to idiota*), wiadomo że nie jest w stanie swoich urojeń poprzeć niczym.

   A że doszło już do tego, że idiotyzmy stały się w tej społeczności powszechnie panującymi wierzeniami, pozostają tylko kpiny.

   *) Nic osobistego, nie kojarze jego jakże oryginalnego nicka z żadnych wcześniejszych wypowiedzi, a gdybym choć raz miał wcześniej okazję wchodzić z nim w polemikę, raczej bym pamiętał.

 35. siara8888 pisze:

  Maczynski rozwiazal kontrakt z Legia….co byscie powiedzieli na jego transfer do Nas????

  • Piasek pisze:

   Nie, nie i jeszcze raz nie! ;)

  • bezjimienny pisze:

   Nie.

  • gruh pisze:

   Hmm, bo ja wiem? Był niezły ale dawno nie zagrał w żadnym poważnym meczu więc ryzyko spore. Poza tym facet ma już swoje lata. Nie wiem naprawdę, nie mam jednoznacznego zdania. Gdyby przyszedł, specjalnie bym się nie cieszył, a jeśli nie przyjdzie t się nie zmartwię.

  • F@n pisze:

   Gość nie łapie się w składzie Legii i ma grać u nas? Co za minimalizm. Zaraza się rozprzestrzenia

  • Bart pisze:

   Ale po co on tutaj?

  • leftt pisze:

   @Bart
   Żeby odbudować.

  • Grimmy pisze:

   @Bart,
   Z braku transferów, wygłodniały człowiek zaczyna rzucać się na ochłapy.
   32-letni piłkarz, ODPAD Z LEGII, nigdy nie prezentujący jakiejś oszałamiającej formy w piłce klubowej, najlepsze mecze grający w kadrze, gdzie był człowiekiem od czarnej roboty, grającym w stylu: „Byle niczego nie zepsuć!”. No, tego jeszcze u nas nie grano. Mam nadzieję, że osoby wysuwające takie pomysły nie są jednocześnie tymi, którzy najmocniej hejtują ściągnięcie Tomasika. Ciekawe jaki kontrakt by mu zaproponować, ja bym tam go podpisał do 40tki, wiele nie zostało…

 36. aaafyrtel pisze:

  tak się zastanawiam, kto z obecnej ekipy mógłby zastąpić trałkę, który przecież jest u kresu swojej kariery i ktoś go bedzie musiał zastąpić… więc kto…

  • Pawel68 pisze:

   Po co drążyć temat.Nie ma kasy.Trałka ma grać do końca swych dni w Lechu!Zmiany będą jak Rutki wyginą!Ago jeszcze z 50lat!

  • Dafo pisze:

   Cywka, Moder, Marchwiński a z braku laku Letniowski. Prosze o trudniejsze pytania. A tak na poważnie to 6 z prawdziwego zdarzenia by się przydała bo Ci których wymieniłem to tylko by grali tam z konieczności bo to są 8 i 10.

  • Ostu pisze:

   @Dafo no to powiedz kogo byś nie polecał na 6…

  • bezjimienny pisze:

   Cywka jest ósemką? Od kiedy?
   Przecież to by oznaczało, że mieliśmy jesienią na tę pozycję trzech zawodników (Gajos, Tiba, Cywka). Totalnie nie.

  • Grimmy pisze:

   Patrząc na przebieg jego kariery, to Cywka grał już wszędzie na boisku oprócz pozycji napastnika i bramkarza. Dlatego można powiedzieć, że jest i „ósemką”. Na pewno nie jest prawym obrońcą, tam wygląda fatalnie. Mam wrażenie, że im dalej od własnej bramki, tym gra lepiej. Ale też nie za blisko bramki przeciwnika, bo jego atuty ofensywne nie przekonują. Wychodzi, że ta 8 jest chyba optymalna. Taki „box to box” dla mnie. Duża wydolność, pracowitość, mobilność, zadziorność. W sumie brzmi jak dobra „szóstka”…Chociaż gra w obronie jakoś mnie nie przekonuje. Trała za najlepszych lat, to 3 poziomy wyżej.

  • endrjiu pisze:

   A potencjał Tiby nie był już marnowany na tej pozycji? Nawałka chętnie go tam przecież widzi.

  • aaafyrtel pisze:

   też myślałem o cywce, to chyba jedyny sensowny wybór… tylko nie letni, chyba że ktoś chce mu znokautować karierę, jak to uczyniono gajosowi…

  • F@n pisze:

   Można grać na dwóch środkowych bez typowej „6”. To nie problem. Problem będzie w pucharach, bo tacy zawodnicy nie zapewnią poziomu. Trałka powinien byc max w lecie wykluczony, wtedy potrzebny transfer porządnego środkowego pomocnika. Z Tibą stworzyłby parę a w obwodzie do rotacji Cywka i Letniowski, który może byłby tak dobry, że z którymś wygrałby rywalizację. Bieda jest na skrzydłach. Mamy 3 skrzydłowych w tym jeden, który zagrał dobre 2 może 3 mecze w dorosłej drużynie. Trzeba go wprowadzać niech gra, ale ktoś klasowy by się przydał. Na 10 jest Amaral i Darko więc okej, nie ma za to napastnika drugiego, który mógłby zmieniać Duńczyka kiedy gra słabo a zdarza się lub przy gonieniu wyniku by grał razem z nim. Kadra nie wygląda kolorowo niestety. I tu chodzi o jakość

  • Dafo pisze:

   @Ostu- jeden i to najbardziej konkretny. Jak by on „nie przyszedł” to nawet pogodze się że nie ma nowego ŚO- David Simao !!

  • Ostu pisze:

   Och….. Byłaby z Nich Piękna Para….
   Jeden „do przodu” drugi „do tyłu” …
   PKP…. Przepięknie ku…. Przepięknie
   Pomarzyć zawsze można…
   Ale całkowicie Masz RACJĘ – przy takiej parze nawet te ciamajdy w środku obrony inaczej by funkcjonowały…

  • anonimus pisze:

   Radut, parę razy już grał jako DP

  • Michu73 pisze:

   Trała jest nie do zastąpienia! Będzie grał tak długo, aż któregoś dnia zniosą go z boiska. Jak już nie będzie w stanie biegać, wtedy będzie mógł zakończyć karierę jako czynny zawodnik naszego klubu!

 37. MARCINzKALISZA pisze:

  Mączyński rozwiązał kontrakt z legią. Dużo się mówiło że Nawałka chciałby go w Lechu. Osobiście jednak nie wieże że mógłby do nas trafić. A to co pisano o nim że Nawałka by go chciał uważam za plotki.

  • endrjiu pisze:

   Nie!!! dla jego facjaty w barwach Lecha!

  • leftt pisze:

   Jedynym klubem, w którym może grać Mączyński, jest Wisła. Tak powiedział kiedyś.

  • roby pisze:

   Teraz się nadaje do Termaliki

  • F@n pisze:

   Wy jesteście jacyś nienormalni? Gość nie łapie się w Legii i ma grać w Lechu? Czy wy siebie słyszycie? Jak można wygrać z rywalem, jeśli bierze się zawodnika rywala, który przegrywa rywalizację z innymi zawodnikami. Jak więc ma ich pokonać na boisku skoro jest słabszy? zaraza Rutkowskich widzę opanowała sporo osób. Za tydzień ktoś napisze „a co powiecie o Borysiuku”, „a może Peszko?”. Brak słów. Weźcie jeszcze Klemenza i Cristovao

  • MARCINzKALISZA pisze:

   Też jestem za tym by do Lecha nigdy nie przyszedł.

  • Michu73 pisze:

   Nie chcę krakać, ale obyśmy się w tym przypadku wszyscy nie zdziwili ….

 38. Didavi pisze:

  Nawałka ma taki sentyment do Wisły, że jeszcze zaraz namówi Rutka, żeby nie przyjmować zaległych pieniędzy od Wisły za Lisa. Na szczęście Klimczak będzie trzymał rękę na pulsie, bo mu się tabelki w excelu dzięki tej spłacie poprawią.

 39. Pawel68 pisze:

  Jaga wyciąga następnego z Wisły za grosze,a te nasze łby mają jakieś sentymenty!!!K…!

 40. Ekstralijczyk pisze:

  ”Dimitris Goutas wraca do Pireusu i szuka nowego klubu. Oficjalnie nie ma jeszcze rozstania, ale to kwestia czasu.”

  via grecka piłka.

 41. Ostu pisze:

  Myślenie ma kolosalną przyszłość jak wiemy… Ale tu nic logicznego nie wydumamy – brak logiki w dotychczasowych działaniach zarządu i okolic wyklucza logiczny ciąg myślowy podpowiadający nam przebieg wydarzeń w przyszłości… To znaczy My możemy taki ciąg myślowy przeprowadzić – bo jak wiadomo z logiki nawet przy błędnych założeniach można dojść do prawdziwych wniosków ale NIESTETY nie mamy pojęcia co zrobi zarząd…
  W ogóle ciekawi mnie problem dyskusji gdy jak mówi dzisiejsza młodzież – każdy ma swoją logikę… No i właśnie przekonuję się że nasz nieomylny zarząd ma SWOJĄ…
  No więc trzeba CZEKAC…

 42. Grimmy pisze:

  Canal+: „Gratulacje dla piłkarza @LechPoznan! Pedro Tiba, najlepszym środkowym pomocnikiem jesieni w @_Ekstraklasa_! ⚽”

  Tiba najlepszym środkowym pomocnikiem, a Rogne środkowym obrońcą według Canal+. Za moment jeszcze okaże się, że Gytkjaer najlepszym napastnikiem…A Wy tutaj pierdolicie coś o potrzebie wzmocnień! Z taką ekipą?! Skład na majstra. Kiełbachy w górę i golimy frajerów od lutego!

  • Ostu pisze:

   A jak nie…to golić kiełbasy…

  • aaafyrtel pisze:

   akurat w przypadku napastnika i bramkarza wybór najlepszego jest wymierny… duńczyk nie strzelił najwięcej kast, najlepszym więc nie zostanie wybrany… myślę jednak, że powinny się liczyc kasty z gry, a nie elwy…

  • Pawel68 pisze:

   Na trzeżwo to piszesz?Czy to jest ironia?

  • robson pisze:

   Doprecyzujmy – nie według Canal+, tylko kibiców głosujących na facebooku.

  • Lolo pisze:

   aaafyrtel niestety ale nie zgodzę się z Tobą. Napastnik strzela gole bo żyje w większości z podań. Christian ich nie miał zbyt wiele więc wielkie brawa za to co strzelił

  • Michu73 pisze:

   👏😂

 43. Ostu pisze:

  @Grimmy – to znaczy, że my się nie znamy… Oni lepiej się znadzom… Mamy zespół na Majstra…
  No to teraz mnie uspokoiles… Wystarczy że wygrają najbliższych 17 meczów i już…
  No jak żyć…? O czym pisać…?!
  Normalnie przyjdzie nam wszystko odszczekac…
  Już możemy typować na kogo trafimy w LM…?

 44. Ostu pisze:

  Ja pierwszy odszczekac…
  Transfery zarządu coraz lepsze –
  Najlepszy napastnik po półtora roku…
  Najlepszy obrońca po roku…
  Najlepszy środkowy po rundzie…
  Aż się boję pomyśleć jakiego kozaka teraz sprowadzili…
  Że o przyszłych zakupach już nie wspomnę… Zresztą bać się o nie nie muszę – nie ma na nie kasy i ich nie będzie…

  • El Companero pisze:

   a kto ci zapowiadał, ze tej zimy sprowadzą top zawodnika? Przecież Lech zimą nigdy świetnych transferów nie robił i robić nie będzie. To skąd ta naiwność? Kiedyś pisałem, że najlepsze wyniki robią drużyny , których zawodnicy są zgrani z sobą kilka sezonów, a nie takie, gdzie co pół roku następuje zmiana 6 graczy. Wszystko w rękach Nawałki, zeby ich poukładał bo tylko drużyna poukładana będzie nam wygrywać co tydzień w lidze. Dodatkowo z tak licznej grupy młodych, którą mamy ,musi się ktoś wybić ponad przeciętność. P.S. bardzo wiele osób zarejestrowało się zimą tylko po to, żeby domagać się transferów i wymiany połowy drużyny.

  • Michu73 pisze:

   A dlaczego LECH świetnych transferów zimą robić nigdy nie będzie? Jakiś nowy punkt naszej długofalowej strategii? O co chodzi?

 45. Ostu pisze:

  p.s. no to już nie muszę pić dla spokojnosci…
  Napiję się dla zdrowotności – żebym tego MP doczekał…

Dodaj komentarz