Gio Tsitaishvili w Dinamie Batumi

Gio Tsitaishvili to kolejny były piłkarz Lecha Poznań, który po odejściu latem znalazł sobie nowy klub. Gruzin tym samym dołączył do Lubomira Satki, Pedro Rebocho oraz Mateusza Żukowskiego, którzy wcześniej znaleźli sobie zespoły, w których będą kontynuować kariery.

We wtorek, 4 lipca Gio Tsitaishvili na rok został wypożyczony z Dynama Kijów do Dinama Batumi. 23-latek trafił więc do byłego pucharowego rywala Kolejorza, do aktualnego wicemistrza Gruzji i obecnego lidera tamtejszej ligi. Dinamo Batumi było potencjalnym przeciwnikiem Lecha Poznań również w czerwcowym losowaniu Ligi Konferencji, ostatecznie nowy klub Gio trafił na KF Tirana.

Gio Tsitaishvili został wypożyczony przez Dynamo Kijów już po raz piąty w karierze. Wcześniej Ukraińcy wypożyczali Gruzina do Worskly Poltawa, Chernomorca Odessa, Wisły Kraków, Lecha Poznań i teraz do Dinama Batumi. Warto przypomnieć, że kadra Gruzji U-21 wygrała niedawno swoją grupę podczas młodzieżowych Mistrzostw Europy, w której rywalizowała z Belgią, Holandią oraz z Portugalią. Gruzini w ćwierćfinale odpadli po karnych z Izraelem, lewonożny pomocnik podczas młodzieżowego Euro strzelił gola i zaliczył 2 asysty.

Gio Tsitaishvili spędził przy Bułgarskiej jeden sezon, ostatni raz zagrał w pierwszej drużynie dnia 26 lutego. Gruzin w pierwszym zespole Lecha Poznań rozegrał w sumie 24 mecze, w których strzelił gola Radomiakowi Radom oraz zanotował 2 asysty z F91 Dudelange i z Widzewem Łódź. Dodatkowo filigranowy skrzydłowy wystąpił w 5 spotkaniach drugoligowych rezerw.

Kolejorz zrezygnował z usług Tsitaishviliego już wiele tygodni temu. Klub oficjalnie nie poinformował nawet o odejściu Gruzina, w jego sprawie nie został wydany żaden komunikat.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

19 komentarzy

 1. bombardier pisze:

  Na potwierdzenie moich słów, że decydenci Lecha to totalne jołopy,
  gówniarze którym słoma wychodzi z papci – polecam ostatnie
  zdanie redakcyjnego artykułu!
  Jest mi wstyd, że takie *** mają Lecha w garści!

  • leftt pisze:

   A co, nie wiedziałeś? Ojoj… To powiem Ci jeszcze, że Holec, Rudko i Żukowski też odeszli.

   • bombardier pisze:

    @leftt – czytaj wolniej!
    WIEDZIAŁEM – mój wpis dotyczył, że (cytat) „Klub oficjalnie
    nie poinformował nawet o odejściu Gruzina”.

   • Mazdamundi pisze:

    Przecież już wcześniej, w momencie wypożyczenia było wiadomo, że Dynamo chciało za niego jakieś 8 milionów euro, więc czy po tak „efektywnej” współpracy trzeba było wydawać jakieś specjalne oświadczenie w sprawie o której wiadomo było od niespełna roku?

   • Pawelinho pisze:

    Mazdamundi i to usprawiedliwia brak oficjalnego komunikatu na temat tych odejść?!

   • Mazdamundi pisze:

    Może stwierdzili, że nie warto o czymś takim informować i prowokować kibiców. Ja na przykład o takim Rudku nie chcę pamiętać. Albo może ci którzy są od pisania oświadczeń też są na urlopie do połowy lipca jak to ostatnio w Lechu bywa…

   • Pawelinho pisze:

    …ale to nie jest żadne usprawiedliwienie takiego zachowania.

   • mario pisze:

    no za tym no po tym, ale polityka informacyjna klubu w stosunku do kibiców naprawdę leży i kwiczy.

   • Levin_9 pisze:

    Komu potrzebna taka informacja, kibice interesujący się Lechem na co dzień od miesięcy o tym wiedzieli, ci którzy chodzą „na legię” i tak nie odróżniają Gio od Kvekve. Wszyscy czterej trafili do drużyn słabszych od Lecha (brak ambicji czy realna ocena swoich możliwości?), o ile w miarę rozumiem wybory trójki z nich, decyzja Satki jest zaskoczeniem i rozczarowaniem.

  • edved pisze:

   Wstyd to Ci będzie dopiero jak ktoś uzna że Twój wpis mógłby zaciekawić klubowego prawnika.

   • bombardier pisze:

    Podaję prawników reprezentujących Lecha –
    Masiota i Wspólnicy
    Kancelaria Walczak Wasielewska Adwokaci
    Trzeba mieć namieszane w głowie żeby tak pisać.
    Przeczytaj @edved co znaczy słowo SZMALCOWNIK.
    Czuję się zaszczycony, że jestem JEDYNYM, który pisze
    inwektywy pod adresem decydentów Lecha.

 2. esendes pisze:

  Szanowna Redakcjo, ja też uważam, że info o odejściu jakiegokolwiek grajka z Kolejorza winno być wprzódy UZGADNIANE z kolegą bombardierem, gdyż on może mieć jakoś tam UZASADNIONE pretensje, że samopiszecie se.

 3. Didavi pisze:

  Za dużo zawodników w klubie, pogubili się, tyle nowych trzeba ogłosić, że o odchodzących zapomnieli poinformować.

 4. leftt pisze:

  Zaszczycony, że pisze inwektywy. Jprdl, co tu jest ostatnio za trzoda.

 5. Pawelinho pisze:

  Tak jasne każdy nawet najmniej rozgarnięty to wie kilku piłkarzy odeszło w tym Tsitaishvili, ale klub ma swój zasrany obowiązek, aby o tym poinformować media czy np kibiców. Wyłożenie się przy tak prostej wydawało się sprawie bardzo pokazuje jak duża jest nieudolność w klubie, gdzie ludzie za to odpowiedzialni nie wykonują należycie swoich obowiązków. Amatorka totalna tak mogę to skwitować.

 6. jerry21 pisze:

  Tsitaischvili to przereklamowany piłkarz.
  Dobrze że odszedł Lecha.
  Niby dobrze grał w młodzieżówce Gruzji na mistrzostwach ale jakoś nikt się o niego nie bije.
  Batumi…
  Ale powodzenia.

 7. Sp pisze:

  Ja się nabrałem na tego piłkarza gdy przychodził do nas z gtsu. Teraz nie oczekuje żadnej oficjalki o jego odejściu. Żegnam bez żalu.

 8. edved pisze:

  Nie mierz ludzi swoją miarą. Ciesz się koroną króla hejtingu. Do twarzy Ci z nią.