Jeszcze bez pewnego awansu. Lech – Żalgiris 3:1

O godzinie 20:30 na ENEA Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek pierwszego meczu II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2023/2024, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Żalgirisu Kowno. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Brązowy medalista Mistrzostw Polski 2022/2023 vs Srebrny medalista Mistrzostw Litwy 2022
null Lech w ciągu ostatnich 15 lat przegrał u siebie tylko 4 eliminacyjne mecze (ostatnia porażka w 2018 roku)
null Żalgiris nigdy nie wygrał pucharowego meczu na wyjeździe (raz nie przegrał, strzelił 2 gole)
null Pucharowy bilans Żalgirisu Kowno: 1-2-6, 3:18
null Żalgiris w ostatnich 9 meczach wygrał raz (ostatnie wyjazdowe zwycięstwo 8 maja, w A Lydze 9 kwietnia)
null 3 pucharowe mecze Kolejorza dnia 27 lipca (0 zwycięstw, 6 straconych bramek)
Postaw mecz Lech – Żalgiris (1.08 – 7.60 – 23.00)

18:55 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na pierwszym w nowym sezonie 2023/2024 przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Przed nami początek drogi do 6 w historii klubu fazy grupowej europejskich pucharów. Dziś najprawdopodobniej najłatwiejszy mecz. TYLKO zwycięstwo!

18:55 – Od kilkudziesięciu minut w Poznaniu pada. Nie będzie dziś lipcowego, ciepłego wieczoru przy Bułgarskiej. Można powiedzieć, że pogoda podczas domowego meczu Lecha jest tradycyjna.

18:56 – Za chwilę pierwsze fotki i oczywiście składy.

18:56 – Piłkarze Żalgirisu wyszli na spacer po boisku.

19:00 – Na stadion dotarli również nasi zawodnicy. Poniżej skład, są rotacje i niespodzianki.

19:07 – null Pierwsze fotki:

19:15 – Poniżej skład rywala. Defensywny. Znowu inny, eksperymentalny skład.

19:25 – Stadion powoli się zapełnia.

19:28 – Żalgiris zacznie w ustawieniu 1-4-3-3, jednak po składzie widać, że będą przechodzić na ustawienie 1-5-4-1. Litwini podchodzą do meczu bardzo defensywnie nastawieni.

19:30 – null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Filip Szymczak.

19:33 – Żalgiris jest dziś osłabiony w defensywie. W kadrze nie ma m.in. Konate, Sirgedasa czy Davida. To ważni piłkarze. Na ławce jest za to paru juniorów.

19:34 – A jak tam w Rydze? FK Auda – Spartak Trnava 0:1 (mecz trwa). Dla przypomnienia to nasi potencjalni rywale w III rundzie eliminacyjnej.

19:35 – Ławka rezerwowych dziś szału nie robi. Zasiądzie na niej tylko 8 piłkarzy, nie ma Amarala, choć ten piłkarz normalnie trenuje.

19:39 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę. Głośne „Kolejorz” niesie się z Kotła.

19:42 – Są także bramkarze gości oraz sędziowie. Do meczu nieco ponad 45 minut.

19:44 – Frekwencja może dziś sięgnąć 25 tysięcy kibiców. Jak na tę fazę i takiego rywala to naprawdę dużo. Jest moda na Lecha, ludzie chcą oglądać Lecha wygrywającego i walczącego o najwyższe cele.

19:49 – null 40 minut:

20:06 – W ostatnich 4 meczach eliminacyjnych rok temu lechici wygrali strzelając swoim rywalom aż 12 goli. Dziś przydałoby się wysokie zwycięstwo do rozstrzygnięcia dwumeczu już po pierwszym spotkaniu.

20:14 – Spiker czyta składy. Za kilkanaście minut zaczynamy.

20:20 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

20:26 – Z głośników „Galvanize”, obie drużyny są już na murawie. Lech w tradycyjnych strojach, Żalgiris w ciemnych koszulkach.

20:30 – null

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Przy piłce już utrzymuje się Lech.
2 min. – Wrzutka Velde z lewej strony do nikogo.
4 min. – Pierwsza akcja rywala zakończona stratą piłki.
7 min. – Żalgiris gra bardzo nerwowo.
9 min. – Dobra interwencja bramkarza po wstrzeleniu piłki z prawej strony. Pachniało golem dla Lecha.
11 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! 1:0! Świetna długa piłka Anderssona na głowę Hoticia, który doskonale wszedł w pole karne i zdobył gola.

null Hotić
null Andersson

13 min. – Kolejne dobre podanie do Hoticia. Tym razem Bośniak przestrzelił uderzając nogą.
15 min. – Pierwszy kwadrans zgodnie z przewidywaniami.

null 16 – 30 minuta

16 min. – Świetny powrót Sousy, który odebrał piłkę wolno grającemu Litwinowi.
17 min. – Widać różnicę co najmniej dwóch klas. Lech gra szybko, składnie, nawet szukając formy jest dużo lepszy.
18 min. – Bramkarz Żalgirisu z problemami broni strzał z daleka.
19 min. – null Druga akcja gości zakończona pierwszym celnym strzałem. Pewny chwyt Bednarka.
20 min. – Wypada mieć nadzieję, że Lech nie zwolni tempa. Dobrze to wygląda, kolejna bramka wisi w powietrzu.
22 min. – Żalgiris ma problemy z wyjściem z połowy.
23 min. – W końcu dał radę. Pięć podań i strata.
25 min. – null Aleeeż podanie Velde do Hoticia! Ten wyszedł sam na sam, miał piłkę na lepszej lewej nodze, ale minimalnie chybił!
30 min. – Lech wciąż przeważa, jednak brakuje konkretów.

null 31 – 45 minuta

34 min. – Efektowny strzał Sousy. Mikelionis nie musiał interweniować.
38 min. – Poprzeczka ratuje Żalgiris, lecz boczny sędzia i tak pokazał pozycję spaloną.
39 min. – Kolejne świetne zagranie Velde w akcji, w której Kolejorz wywalczył korner.
41 min. – GOOOOOOOOOOOL!!! 2:0! Z lewej strony w pole karne dograł Pereira, gdzie Milić uprzedził obrońcę i sprytnym strzałem z bliska umieścił piłkę w siatce.

null Milić
null Pereira

42 min. – null Karlstrom za Marchwińskiego.
45 min. – Sędzia doliczył 3 minuty.
45+1 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! 3:0! Uderzenie Murawskiego z dystansu, piłka ląduje tuż przy prawym słupku bramkarza!

null Murawski
null Karlstrom

45+3 min. – Do przerwy 3:0. Czekamy na kolejne gole.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Gramy dalej. Gramy o jak najwięcej goli.
46 min. – Zablokowane uderzenie z daleka. Korner.
48 min. – Akcja Lecha lewą stroną, dośrodkowanie w pole karne. Nikt do niego nie doszedł.
50 min. – Odpowiedź Żalgirisu. Indywidualna akcja Latouchenta zakończona złym strzałem z ostrego kąta.
53 min. – Bardzo źle wykonany rzut wolny przez Kolejorza. Lepiej resztę przemilczeć.
57 min. – null I mamy bramkę z niczego. Sensacja.
57 min. – Do siatki Lecha po uderzeniu z daleka trafił Fase. Bednarek chyba mógł zachować się lepiej.
58 min. – null Ishak za Hoticia, Douglas za Anderssona.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Ishak minął bramkarza, uderzył, ale interweniował jeszcze bramkarz. Tylko korner.
65 min. – Lech tak jakby siadł.
65 min. – null Widzów: 26157.
67 min. – Płaski i niecelny strzał Karlstroma z daleka.
68 min. – null

70 min. – Lech odpuszcza środek pola, Żalgiris to wykorzystuje i od paru minut lepiej czuje się na murawie.
72 min. – null Po rzucie rożnym dla rywala ucierpiał jeden z piłkarzy.

null 76 – 90 minuta

76 min. – Akcja Douglasa z Pereiry. Szybszy był stoper rywala, który wybił piłkę.
76 min. – Niecelna bomba Douglasa z daleka.
78 min. – Żalgiris piłkarsko jest bardzo słaby i dlatego nie potrafi wykorzystać mało odpowiedzialnej gry Lecha w środkowej strefie. Druga połowa nie jest dobra.
81 min. – Velde odebrał piłkę obrońcy znajdując się sam na sam. Niestety, sędzia odgwizdał faul.
82 min. – null Wilak za Sousę, Sobiech za Szymczaka.
84 min.- Kontra 3 na 3 zakończona złym strzałem głową napastnika rywala.
86 min. – Szybkościowy pojedynek Velde z bramkarzem. Litwin był szybszy wybijając piłkę.
88 min. – null Strata Pereiry i kontra Żalgirisu. Dobra interwencja Douglasa głową, który zapobiegł utracie gola.
90 min. – Jeszcze 5 minut.
90 min. – Rykoszet mógł zmylić bramkarza z Litwy. Tylko korner.
90+1 min. – Przydałby się 4 gol, żeby końcowy wynik wyglądał lepiej, skoro gra po przerwie była kiepska.
90+3 min. – Dwa zmarnowane rzuty rożne przez Lecha.
90+5 min. – Koniec. Lech wygrywa 3:1 rozgrywając dwie różne połowy. Kolejorz jest bliski awansu, jednak nie można powiedzieć, że już dziś rozstrzygnął ten dwumecz.

null Czwartek, 27 lipca 2023, godz. 20:30
II runda kwalifikacyjna Ligi Konferencji 2023/2024 (1. mecz)
null Lech Poznań – Żalgiris Kowno 3:1 (2:0)

null Bramki: 11.Hotić 41.Milić 45+1.Murawski – 57.Fase

null Asysty: 1:0 – Andersson 2:0 – Pereira 3:0 – Karlstrom

null Żółte kartki: Girdvainis, Dolznikov

null Widzów: 26157

null Sędzia: Luka Bilbija (Bośnia)

null Sędzia techniczny: Benjamin Deljković