Kolejne derby przy Bułgarskiej

Lech Poznań po meczu ze Śląskiem Wrocław będzie rywalizował co 2 tygodnie. Dopiero w sobotę, 2 września, o godzinie 20:00 czeka go domowe starcie z Górnikiem Zabrze, następnie w niedzielę, 17 września o 17:30 zespół Kolejorza będzie formalnym gościem podczas derbów Poznania.

Warta Poznań po powrocie do Ekstraklasy dotąd 2 razy w roli gospodarza podejmowała Lecha Poznań na obiekcie w Grodzisku Wielkopolskim. Dnia 18 września 2022 roku „Zieloni” po raz pierwszy byli gospodarzem derbów rozgrywanych na stadionie Miejskim przy Bułgarskiej, na którym odbędą się również najbliższe derby.

W porozumieniu z oboma klubami i z władzami miasta Poznania mecz 8. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, Warta Poznań – Lech Poznań zostanie rozegrany na naszym obiekcie, a jego formalnym gospodarzem będzie rywal. Zgodę na przeniesienie tego spotkania z Grodziska Wielkopolskiego na Bułgarską wydała komisja ds. licencji klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W przyszłym tygodniu zostanie ogłoszona informacja na temat sprzedaży biletów na wrześniowe derby. Warto przypomnieć, że od powrotu „Zielonych” do Ekstraklasy nasz zespół wygrał z tym przeciwnikiem 6 kolejnych spotkań a w 4 z nich nawet nie stracił gola. 18 września 2022 roku derbowy pojedynek organizowany przez Wartę przy Bułgarskiej obejrzało 18755 widzów. Lepsza frekwencja była wiosną, kiedy formalnym gospodarzem derbów był Lech – 20622 widzów.

Warto przypomnieć, że Lech Poznań po raz ostatni przegrał z Wartą Poznań na wyjeździe w Ekstraklasie dnia 22 czerwca 1950 roku (2:4), a grając w roli gospodarza 14 maja 1995 roku (1:2). Na szczeblu Ekstraklasy w 16 derbowych meczach pomiędzy Lechem a Wartą zawsze padały gole.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

 1. kri$$ pisze:

  Dobra informacja.
  Mnie to cieszy, że kluby z Poznania będą grały w Poznaniu, a nie na wygnaniu.

  Kolejorz ma swój stadion domowy, Warcie życzę aby jak najszybciej też taki miała w Poznaniu.

  • mario pisze:

   też tego Warcie życzę, ale to się nie stanie póki na Placu Kolegiackim będzie rządził pseudo bokser

 2. Sp pisze:

  A w powiadomieniach dostałem od sportu.pl “burza na temat gospodarza derbów Poznania” nie pierwszy raz będą tak rozgrywane derby a ci dalej lecą z klik bajtami. Żenada!
  Jeżeli Warcie to odpowiada to bardzo dobrze, znów wygrać z nimi do zera i będzie dobrze.

  • Szymek pisze:

   Sport.pl to G#wno Prawda..lepiej omijać te zagraniczne serwisy szerokim łukiem..