Pięciu piłkarzy pojedzie na kadrę

Niedzielny mecz Lecha Poznań z Legią w Warszawie (początek o 17:30) zakończy trzeci etap rundy jesiennej sezonu 2023/2024. Po tym spotkaniu rozpocznie się w przypadku Kolejorza trzecia i ostatnia jesienna przerwa na kadrę, która dla niebiesko-białych potrwa równe 2 tygodnie.
Na listopadowe obozy reprezentacji narodowych zostało powołanych łącznie 5 zawodników trenujących na co dzień w pierwszym zespole Lecha Poznań pomijając oczywiście Michała Gurgula, który przebywa na Mistrzostwach Świata U-17 (więcej na ten temat -> TUTAJ).

Drugi raz z rzędu powołania do kadry Szwecji nie otrzymał Jesper Karlstrom, powołanie ominęło też Kristoffera Velde do reprezentacji Norwegii. Najszybciej reprezentacyjne obowiązki w listopadzie zakończy Nika Kvekveskiri. Gruzinów w dniach 16-19 listopada czekają spotkania w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata ze Szkocją i z Hiszpanią.

Ważne mecze w kwalifikacjach czekają Mihę Blazicia. Słoweńcy będący blisko awansu na mundial zagrają wkrótce z Danią na wyjeździe (17 listopada) oraz z Kazachstanem u siebie (20 listopada). Oprócz dwóch obcokrajowców powołanie otrzymali jeszcze wychowankowie – Filip Marchwiński, Filip Szymczak i Maksymilian Pingot.

Przed kadrą Polski U-21 prowadzoną przez Adama Majewskiego są ważne dwa mecze w ramach eliminacji młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 21. W piątek, 17 listopada biało-czerwoni podejmą w Łodzi reprezentację Izraela, następnie we wtorek, 21 listopada zmierzą się na wyjeździe z Niemcami.

Sztab szkoleniowy Kolejorza cały zespół do dyspozycji będzie miał dopiero w czwartek, 23 listopada. Trzy dni później w niedzielę, 26 listopada, o godzinie 17:30 drużyna Lecha Poznań zmierzy się przy Bułgarskiej z Widzewem Łódź. Podczas przerwy na kadrę podopieczni Johna van den Broma rozegrają zamknięty sparing. Spotkanie kontrolne z Wartą Poznań odbędzie się w czwartek, 16 listopada o 11:00.
Lechici w reprezentacjach – listopad 2023:

Nika Kvekveskiri
eMŚ, Gruzja – Szkocja (czwartek, 16 listopada, godz. 18:00)
eMŚ, Hiszpania – Gruzja (niedziela, 19 listopada, godz. 20:45)

Miha Blazić
eMŚ, Dania – Słowenia (piątek, 17 listopada, godz. 20:45)
eMŚ, Słowenia – Kazachstan (poniedziałek, 20 listopada, godz. 20:45)

Filip Szymczak, Filip Marchwiński i Maksymilian Pingot
eMME, Polska U-21 – Izrael U-21 (piątek, 17 listopada, godz. 16:00)
eMME, Niemcy U-21 – Polska U-21 (wtorek, 21 listopada, godz. 18:00)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. 07 pisze:

  Wykazd na kadre to wyroznienie i zaszczyt. Spełnienie marzeń…

  • bombardier pisze:

   Masz absolutną rację!
   A nachlać się będąc w kadrze to SZCZYT GŁUPOTY!
   Dożywotnio usuwać. Czy 17-latek musi być piłkarzem?
   Niech bierze się za naukę, a jak za ciężko to przedsiębiorstwa
   oczyszczania czekają!
   Nie popieram działań Lecha. Przechowalnia alkoholików!