Wyniki sondy: Dograć rundę i zwolnić

Przez ostatni tydzień w jednej z wiadomości na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica” trwała okazjonalna sonda dotycząca trenera Lecha Poznań. Po 7 dniach pora na wyniki ostatniej ankiety, które nie pozostawiają żadnych wątpliwości.
Porażka z Widzewem Łódź nie była zaskoczeniem dla kibiców zainteresowanych losami klubu każdego dnia. Wystarczyło od lata oglądać spotkania Lecha Poznań, żeby widzieć brak jakichkolwiek postępów w grze czy brak wyciągania wniosków przez szkoleniowca, który już się nie zmieni. Czas po Widzewie nie był już odpowiednim okresem do pisania artykułów na temat pracy Johna van den Broma, analitycznych tekstów i publicystyki, na którą był czas po Spartaku Trnava, po Górniku Zabrze, podczas wrześniowej przerwy na kadrę czy po hańbie w Szczecinie, która nigdy powinna mieć miejsca.

Aktualnie jest już za późno na wytykanie wielu rzeczy czy odgrzewanie starych tematów. Nie ma sensu pisać znowu tego samego, tydzień temu można było jedynie ruszyć z nową sondą, aby poznać Wasze zdanie. W ostatniej ankiecie nie pytaliśmy innych kibiców, czy trener powinien odejść a kiedy według Was powinno to nastąpić? Jaką Wy podjęlibyście decyzję, gdybyście byli na miejscu Piotra Rutkowskiego?

Ponad 80% ankietowanych chce odejścia Johna van den Brom, lecz w różnych momentach sezonu. Najwięcej kibiców (25,3%) opowiedziało się za dograniem rundy jesiennej z Holendrem a potem chciałoby dokonać zmiany, a 36,2% z Was już dawno rozstałoby się z tym szkoleniowcem. Aż 8,6% nie wie co zrobić, bo ma już dość i nie wierzy w żadne trofeum. Tylko 0,2% kibiców chciałoby przedłużenia umowy z Johnem van den Bromem.

Poniżej znajdują się pełne wyniki Waszego oceniania. Przez tydzień oddano 9139 głosów, wszystkim internautom KKSLECH.com dziękujemy za wyrażenie swojej opinii na ten temat i zachęcamy do licznego udziału również w kolejnych sondach na łamach serwisu. Następna ankieta powinna pojawić się jeszcze w grudniu.

Warto dodać, że Lech Poznań już od kilku tygodni szuka już nowego szkoleniowca, jednak na razie nie wiadomo, kiedy dojdzie do zmiany. Wczoraj dziennikarz Dawid Dobrasz z portalu Meczyki.pl poinformował w programie „Poznań vs Warszawa” o znikomych szansach na przedłużenie umowy z Johnem van den Bromem, o przyspieszeniu poszukiwań następcy, kwestią czasu jest odejście Holendra, którego kontrakt z Kolejorzem wygasa po sezonie 2023/2024.

Wyniki sondy: Kiedy Lech Poznań powinien dokonać zmiany na stanowisku trenera?

25,3% – Zimą. Powinniśmy dograć rundę jesienną z van den Bromem a później zmienić trenera
22,0% – John van den Brom powinien zostać zwolniony zaraz po Spartaku. Nie byłoby teraz tych dyskusji
16,2% – Jeśli John van den Brom nie wygra z Koroną i Arką w Pucharze Polski, to powinien być natychmiast zwolniony
14,2% – Już dawno powinien być nowy trener. Od meczu z Górnikiem, najpóźniej od spotkania z Pogonią
8,6% – Nie wiem. Mam już dość. Jest mi to obojętne, kiedy odejdzie. Uważam, że i tak nic nie zdobędziemy
5,0% – Lech powinien poczekać do meczu z Koroną. W razie braku wygranej czas się pożegnać
3,9% – Powinniśmy dać mu czas. John van den Brom musi wypełnić obowiązujący kontrakt
3,1% – Zmiana trenera? Głupi pomysł. Jeszcze wszystko jest możliwe. Najwcześniej w marcu można myśleć o zmianie
1,5% – Trener powinien zostać zwolniony w jeszcze innym terminie (napisz, kiedy powinien odejść)
0,2% – Lech powinien przedłużyć umowę z Johnem van den Brom (uzasadnij w komentarzu, dlaczego powinien to zrobić)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

16 komentarzy

 1. 07 pisze:

  Z tego co wiem to Lech ma tez liste trenerów których obserwuje, którzy mają podobne podejscie co zarząd. Papszun odpada, bo nie będzie współpracował z Akademią…. i na siłe promował młodych…. on ma własną filozofię. Ciekawy jestem następcy. Jest czas. Teraz nie można niczego robić na wczoraj jak latem po Skorzy. W razie czego ostatnie 2 mecze w tym roku można dograć Rumakiem. Myślę że jest to jedna z opcji, a druga to dogranie roku holendrem jesli dziś awansuje w P.P.

 2. Kosi pisze:

  Bylem w tej najwiekszej grupie. Dociagnac runde z awansem do PP i na tym 3 miejscu, zaraz po Radomiaku albo juz po Piascie powinni miec nastepce.

 3. leftt pisze:

  Odpowiedzi, które zajęły miejsca 2 i 4 oznaczają w praktyce to samo, a pytania do nich w momencie zadania były bezprzedmiotowe.

  Kiedy Lech Poznań powinien dokonać zmiany na stanowisku trenera?
  a) natychmiast (czyli po Widzewie, bo wtedy pojawiła się ankieta)
  b) po ewentualnym odpadnięciu z PP z Arką
  c) zimą
  d) po sezonie
  e) wcale, przedłużyć kontrakt
  f) mam to w dupie (jeżeli już musi być, chociaż też jest zbędne)

  Ankiety mogą być naprawdę proste i dawać jasne odpowiedzi, nie trzeba ich komplikować.

 4. Tetryk78 pisze:

  Zmiana…ale na kogo? Jeśli to ma być kolejny ruch marketingowy i zmiana na trenera wstawiającego do składu „tego kogo trzeba wypromować” to pozostaje tylko nadzieja, że będzie potrafił lepiej przygotować nasze „gwiazdy” od strony fizycznej.

  • Rahu pisze:

   Na trenera. Nie udawajmy, że w Europie nie ma trenerów, którzy nie chcieliby przyjść do 20 ligi w Europie i klubu grającego jeszcze niedawno w 1/4 finału LKE. Poza tym, klub nieraz się chwalił skautingiem trenerskim, z którem Bromek akurat nie był (podobno).

   • klaus pisze:

    No wiesz…mieliśmy już trenera z Barcelony. Jaki był skutek to chyba wiemy.

  • Rahu pisze:

   To był co najwyżej b. piłkarz z FC Barcelony. Z trenerem miał niewiele wspólnego co pokazała jeszcze dalsza kariera po Lechu.

 5. Hazaj pisze:

  Lech zdobył w sez 23/24 (do teraz) o 3 punkty więcej niż w sezonie zeszłym
  Niby więcej ale…. przecież tak naprawdę nie gra co 3 dni więc z cakiem dobrą kadrą (nie gorszą niż w 22/23) po prostu postępu ZERO. A wtedy Brom przecież przyszedł kompletnie nie kumający co i jak w Lechu i zespole. Zatem im dalej tym nic nowego, lepszego. Co tu gadać. Coby się nie działo Lech utknął i tyle. A to nam nie wystarczy .
  Wnioski co do trenera oczywiste! Nie ma co mielić słomy.

 6. Olo pisze:

  Byłbym ostrożny z tym trzecim miejscem. Póki co przed Lechem jest Jaga i malinowi. Za nami legoa i Raków. Legia ma mecz zaległy. Nie chciałbym być złym prorokiem, ale po odpadnięciu z pucharów ostatnia dwójka ruszy do przodu, zaś w spuchnięcie Śląska i Jagi jakoś nie wierzę, bo zarówno Magiera, jak i Siemieniak taktycznie wciągają Bromka nosem. No i jeszcze są śledzie, którzy już mają nad nami przewagę punktu w bezpośrednich pojedynkach, gdyby zakładać wygraną Lecha w rewanżu. Trzecie miejsce z Bromkiem to max i fuks. Realnie możemy zakończyć na szóstym. Dlatego bez względu na okoliczności Holendra trzeba poprosić o odlot

 7. Sowa Przemadrzala pisze:

  Ja nie głosowałem. Ale mam prośbę do Redakcji, żebyście zrobili sondę kto za VDB?

  Moje typy to Magiera i Włodarski, ale lista dobrych trenerów na tym się nie kończy. Poza tym jest pytanie o dostępność, Magiera będzie dostępny dopiero latem. Karuzela się kończy, teraz mamy rynek trenerów. Teoretycznie można też rozważać zagraniczniaka, ale zanim nauczy się ekstraklasy to upłynie dużo czasu.

Dodaj komentarz