Blisko 50 reprezentantów w ubiegłym roku

W 2023 roku do reprezentacji różnych krajów było powołanych blisko 50 piłkarzy Lecha Poznań. Aż 39 młodych graczy Kolejorza otrzymało nominację do najmłodszych kadr Polski, która była reprezentowana przez zawodników, o których wkrótce może usłyszeć większe grono kibiców.
W 2023 roku do reprezentacji Polski U-15, U-16, U-17, U-18, U-19, U-20, U-21 oraz na obozy w ramach Letniej Akademii Młodych Orłów było powołanych aż 39 młodych piłkarzy trenujących w akademii Lecha Poznań. W gronie 39 zawodników są gracze, którzy w momencie powołania do którejś z juniorskich kadr nie mieli za sobą debiutu w seniorskim Kolejorzu, a zatem w czasie przerw na kadrę nie informowaliśmy o ich występach w reprezentacjach narodowych.

Często bardzo młodzi lechici w najmłodszych reprezentacjach Polski stanowili większość. Wielu młodych adeptów z akademii Lecha Poznań regularnie otrzymuje powołania choćby do kadry Polski U-15 czy U-16 biorąc udział także w kilkudniowych konsultacjach mających miejsce w różnych miastach naszego kraju. Wśród 39 powołanych są m.in. wypożyczeni w 2023 roku Antoni Kozubal i Jakub Antczak czy zawodnicy, którzy nie są już zawodnikami Kolejorza – Patryk Waliś oraz Oskar Tomczyk.

Na poniższej liście są nazwiska młodych piłkarzy, o których kibice mogli już usłyszeć z racji m.in. treningów tych zawodników pod okiem trenerów pierwszej drużyny. Mowa tutaj np. o Bartoszu Tomaszewskim, Aleksandrze Nadolskim, Sammy Dudku, Mateuszu Mędrali, Mateuszu Pruchniewskim czy o Kornelu Lismanie, który w akademii Lecha Poznań ćwiczy dopiero od paru miesięcy a już znajduje się blisko pierwszego zespołu Kolejorza.

Na liście bardzo młodych lechitów z powołaniami w 2023 roku choćby do kadry Polski U-15, U-16 czy na obozy w ramach Letniej Akademii Młodych Orłów są też gracze, których nazwiska na razie nic kibicom nie powiedzą. Są to nastolatkowie i nawet nie wiadomo, czy ci młodzi piłkarze za 2-3 lata będą jeszcze trenowali w naszej akademii.

W styczniu 2017 roku -> TUTAJ opublikowaliśmy podobną listę najmłodszych Lechowych reprezentantów w 2016 roku. Po ośmiu latach wielu juniorskich reprezentantów Polski nikt już nie pamięta, niektórzy z nich nie są już nawet piłkarzami obierając w życiu inną drogę.

Patryk Waliś
Filip Wilak
Aleksander Nadolski
Jakub Antczak
Antoni Kozubal
Kornel Lisman
Bartosz Tomaszewski
Maksymilian Dziuba
Filip Wolski
Patryk Olejnik
Oskar Tomczyk
Igor Brzyski
Mateusz Mędrala
Dawid Krysa
Hubert Kędziora
Igor Stankiewicz
Kamil Jakóbczyk
Damian Sokołowski
Mateusz Pruchniewski
Kacper Wołowiec
Filip Tokar
Oliwier Warzybok
Bartosz Wronka
Wojciech Szymczak
Sammy Dudek
Jakub Falkiewicz
Tymoteusz Gmur
Maksymilian Kluj
Xavier Koral
Karol Delikat
Jędrzej Jaroszewski
Jakub Domagała
Karol Wędrychowicz
Franciszek Gadomski
Hubert Janyszak
Olivier Latosi
Gracjan Nicpoń
Patryk Prajsnar
Szymon Raczyński

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz