Lechowa młodzież 2023/2024 – tydzień 22

Lech Poznań wciąż nie wrócił do gry po najdłuższej od 6 lat przerwie na kadrę, pozostałe młodzieżowe drużyny Kolejorza cały czas rywalizują grając m.in. w Wielki Czwartek. Na zwycięską ścieżkę powrócili juniorzy starsi Kolejorza, którzy umocnili się na prowadzeniu w CLJ.


Reklama
II-liga:

W ten weekend do gry wróciły rezerwy Lecha Poznań, które w Wielką Sobotę już 9 raz z rzędu, w tym 8 raz w lidze uległy Pogoni Siedlce. Rezerwy Kolejorza po wyjazdowej porażce 0:2 spadły na 13. miejsce w ligowej tabeli mając już tylko 3 oczka przewagi nad strefą spadkową do III-ligi. W sobotę, 6 kwietnia o 12:30 podopieczni Artura Węski w meczu za tzw. „6 punktów” podejmą u siebie niżej notowaną Wisłę Puławy.

CLJ U-19:

Lech Poznań U-19 po 3 meczach bez wygranej odniósł pierwsze zwycięstwo tej wiosny. Mistrzowie Polski już w czwartek pokonali u siebie Zagłębie Lubin wynikiem 3:1 i umocnili się na 1. miejscu w CLJ. Zawodnicy Bartosza Bochińskiego mają 8 punktów przewagi nad Legią Warszawa. W sobotę o 11:30 czeka ich wyjazdowe spotkanie z będącą w strefie spadkowej Koroną Kielce.

CLJ U-17:

W grupie zachodniej CLJ U-17 przełamali się piłkarze Karola Bartkowiaka. Juniorzy młodsi Kolejorza rozbili w czwartek Lechię Gdańsk 5:0. Teraz Lech Poznań jest drugi, ale ma tyle samo oczek (48 punktów) co pierwszy Śląsk Wrocław oraz trzeci Górnik Zabrze. W sobotę, 6 kwietnia, o godzinie 11:00 niebiesko-białych czeka bardzo trudny, wyjazdowy mecz z czwartym Rakowem Częstochowa tracącym do nas 5 oczek.

CLJ U-15:

Po 5 kolejkach rundy wiosennej grupy B CLJ U-15 prowadzą trampkarze starsi Lecha Poznań, którzy mają komplet 12 oczek. Tym razem podopieczni Damiana Sobótki pokonali u siebie ostatnią Lechię Gdańsk 4:1. Teraz w sobotę o godzinie 11:00 trampkarze starsi podejmą drugą Wartę Poznań tracącą do nas 3 punkty.

I-liga kobiet:

Bardzo dobrze wiosną 2024 idzie zespołowi Lecha Poznań UAM z I-ligi kobiet. Zawodniczki Alicji Zając tym razem w zaległym meczu, który odbył się w środę ograły u siebie KKP Bydgoszcz 2:0. Lechitki są na 6. miejscu w tabeli ze stratą 4 punktów do 2. pozycji dającej awans. W I-lidze kobiet trwa aktualnie przerwa, Lech Poznań UAM wróci do zmagań 13 lub 14 kwietnia (wyjazdowe spotkanie ze Sportową Czwórką Radom).

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2023/2024 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.

Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Pogoń Siedlce – Lech II Poznań 2:0
CLJ U-19: Lech Poznań – Zagłębie Lubin 3:1
CLJ U-17: Lech Poznań – Lechia Gdańsk 5:0
CLJ U-15: Lech Poznań – Lechia Gdańsk 4:1
I-liga kobiet: Lech Poznań UAM – KKP Bydgoszcz 2:0

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Wisła Puławy (sobota, 6 kwietnia, godz. 12:30)
CLJ U-19: Korona Kielce – Lech Poznań (sobota, 6 kwietnia, godz. 11:30)
CLJ U-17: Raków Częstochowa – Lech Poznań (sobota, 6 kwietnia, godz. 11:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Warta Poznań (sobota, 6 kwietnia, godz. 11:00)
I-liga kobiet: Sportowa Czwórka Radom – Lech Poznań (13-14 kwietnia)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Reklama
1 Odpowiedź

  1. Kosi pisze:

    Przy tak dobrych wynikach juniorow przeczuwam wkrotce uparta chec stawiania na jeszcze wiecej mlodziezy. Nie beda chcieli nikogo zmarnowac, na nikim nie stracic, beda chcieli jak najwiecej zarobic, a Rumak nadaje sie do promocji mlodziezy jak malo kto. Moim zdaniem kwestia czasu jest regularna Dziuby.

Dodaj komentarz