Dogrywka: Lech – Pogoń 1:0

W niedzielnym meczu cieszył tylko końcowy wynik przedłużający szanse Kolejorza na europejskie puchary a nawet na tytuł Mistrza Polski. Lech Poznań wygrał z Pogonią Szczecin 1:0 wyłącznie dzięki szczęściu w defensywie oraz skuteczności pod bramką „Portowców”, którzy optycznie przeważali na naszym obiekcie i mogą mieć pretensje tylko do siebie. Ostatnie spotkanie jest świetnym materiałem do analizy dla sztabu szkoleniowego z Mariuszem Rumakiem na czele.

1-4-3-3

Mrozek – Czerwiński (74.Pereira), Salamon, Blazić, Douglas – Karlstrom, Murawski, Sousa (62.Kvekveskiri) – Ba Loua (89.Dziuba), Ishak, Velde (74.Szymczak).

1-4-3-3 przechodzące na 1-4-4-2

Cojocaru – Wahlqvist (85.Zech), Borges, Malec, Koutris – Gorgon (80.Gamboa), Kurzawa (85.Zahović), Ulvestad – Bichakhchyan (79.Przyborek), Kolouris, Grosicki.

Statystyki biegowe Lecha Poznań:

Pokonany dystans w km: 104,79 km (rywal 104,56 km)
Liczba sprintów (25,2 km/h): 117 (rywal 103)

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

61 minuta – Pytanie za 100 punktów, co w tej sytuacji chciał zrobić słusznie chwalony Bartosz Mrozek? Akurat w 61 minucie zupełnie odcięło mu prąd, bramkarz Lecha nie wiedział, co zrobić z piłką, nie podał jej do boku, nie wybił na połowę przeciwnika, tylko zagrał płasko do Radosława Murawskiego mającego rywala na plecach. Czy bramkarz Lecha nie widział przeciwnika z tyłu? A może to Radosław Murawski go nie zauważył, krzyknął coś do Mrozka chcąc otrzymać piłkę? Nie wiadomo. Wiadomo jedynie tyle, że po fatalnym będzie nie Murawskiego a Mrozka sami mogliśmy strzelić sobie gola lub pomocnik Kolejorza mógł spowodować rzut karny faulując m.in. Kolourisa czy Gorgona. Co ciekawe w tej sytuacji tylko Blazić zachował trzeźwość umysłu i zszedł z lewej flanki do środka próbując pomóc Murawskiemu w odbiorze piłki. Ostatecznie świetna szansa dla Pogoni skończyła się niecelnym strzał Ulvestada z 11 metrów, który na szczęście nie ma lewej nogi, dlatego nie wykorzystał 200% procentowej okazji. W ten sposób nie można rozgrywać piłki od tyłu. Trzeba myśleć, rozejrzeć się lub wybić piłkę do przodu, skoro brakuje pomysłu na rozegranie po ziemi.