Dwóch wypożyczonych bez minut

W rundzie wiosennej sezonu 2023/2024 na wypożyczeniu w innych klubach przebywa łącznie sześciu zawodników z pierwszej drużyny Lecha Poznań. Sytuacja każdego z wypożyczonych piłkarzy jest inna, dwóch zawodników nie gra, cały czas progres robi tylko Antoni Kozubal.

Filip WILAK

Prawonożny i lewy pomocnik, Filip Wilak spędzi w Ruchu Chorzów tylko pół roku. Wiosną w ekipie „Niebieskich” jest zmiennikiem, który 3 razy wchodził na murawę po 74 minucie gry i raz zaczął od początku grając do 54 minuty. Tej wiosny 21-letni pomocnik uzbierał łącznie 103 minuty, od ponad miesiąca nie pojawił się nawet na ławce rezerwowych. Latem Wilak wraca do Kolejorza, później zapadnie decyzja, co dalej.

Mecze: 4
Minuty: 103
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0

Maksymilian PINGOT

Maksymilian Pingot jesienią przedłużył kontrakt z Lechem Poznań aż do 30 czerwca 2028 roku, po czym zimą trafił na 1,5 roczne wypożyczenie do Stali Mielec (klub ma prawo skrócić umowę wypożyczenia w każdym okienku transferowym). 21-latek raz pauzował za kartki, po tej pauzie od razu wrócił do składu grając ponownie od 1 do 90 minuty. Przez zapis w umowie wypożyczenia Maksymilian Pingot nie wystąpił w meczu z Lechem Poznań, następnie powrócił do składu Stali Mielec na spotkanie z Koroną Kielce i znowu zobaczył żółtą kartkę.

Mecze: 7
Minuty: 629
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 5
Czerwona kartka: 1

Filip BOROWSKI

Filip Borowski jest wypożyczony do Warty Poznań do końca trwającego sezonu. 21-letni prawy obrońca nie może wygrać rywalizacji, tak było jesienią i tak jest wiosną. W tej rundzie wychowanek Kolejorza dostał 5 szans wchodząc na boisko zawsze po 70 minucie. Filip Borowski otrzymał dotąd 900 minut w 21 meczach. Nie wygląda na piłkarza, który po letnim powrocie mógłby cokolwiek dać naszej drużynie.

Mecze: 21 (3 w PP)
Minuty: 900 (270 w PP)
Gole: 0
Asysty: 1
Żółte kartki: 4
Czerwona kartka: 1

Jakub ANTCZAK

Jesienią Jakub Antczak był ważnym punktem swojej drużyny grając regularnie po 90 minut. Wiosną już tak nie jest, boczny pomocnik na przełomie lutego i marca stracił nawet miejsce w pierwszym składzie Odry Opole. Ostatnio odzyskał miejsce w wyjściowej jedenastce, wychodził w pierwszym składzie pierwszoligowca na ostatnie 3 mecze, ale ostatni raz pełne 90 minut rozegrał we wrześniu. 20-latek ma serię 5 meczów bez liczb, a jego zespół passę 5 spotkań bez zwycięstwa.

Mecze: 24 (1 w PP)
Minuty: 1590 (77 w PP)
Gole: 1
Asysty: 4
Żółte kartki: 9

Antoni KOZUBAL

Antoni Kozubal w tym sezonie I-ligi opuścił tylko jedno spotkanie przez pauzę za kartki. Środkowy pomocnik to lider GKS-u Katowice, w trwających rozgrywkach ligowych rozegrał już ponad 2 tysiące minut strzelając 4 gole i notując 6 asyst. GKS m.in. dzięki liczbom Kozubala wygrał ostatnich 6 spotkań będąc obecnie na wysokim 3. miejscu w I-lidze (5 oczek straty do miejsca dającego bezpośredni awans).

Mecze: 26 (1 w PP)
Minuty: 2087 (90 w PP)
Gole: 4
Asysty: 6
Żółte kartki: 5

Krzysztof BĄKOWSKI

Zimą klub skrócił nieudane, półroczne wypożyczenie Krzysztofa Bąkowskiego do Radomiaka Radom i wypożyczył bramkarza do beniaminka I-ligi Polonii Warszawa. 21-latek (na zdjęciu) zagrał w pierwszych 3 wiosennych spotkaniach, w których puścił aż 6 goli. Później Bąkowski już nie grał, nie ma go nawet na ławce, „Czarne Koszule” po ostatniej wygranej nad Resovią Rzeszów wydostały się ze strefy spadkowej do II-ligi.

Polonia wiosną 2024
Mecze: 3
Minuty: 270
Puszczone gole: 6
Czyste konta: 0
Żółte kartki: 0

Radomiak jesienią 2023
Mecze: 2 (1 w PP)
Minuty: 180 (90 w PP)
Puszczone gole: 4 (2 w PP)
Czyste konta: 0
Żółte kartki: 0

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

4 komentarze

 1. 07 pisze:

  Antek dopiero na wiosne pokazuje potencjał. Aby tak grać potrzebował sporo czasu, ale teraz coś gra i może w przyszłym sezonie wyluzować Murawskiego i Jaspera. Reszta? Totalne nieporozumienia w wyborze klubu. Najgorzej wybrał Wilak o którego zabiegało kilka klubów….. fatalna decyzja z tym wypozyczeniem i rok w plecy, bo w Lechu na jesieni tez nie poszalał…. , ale te wypozyczenia tez pokazują miejsce w szeregu tych kandydatów na piłkarza….

 2. Hazaj pisze:

  Kozubal to wygrany wypożyczenia. Coby nie pisać liczą się przecież liczby (pomocnika czy napastnika) a te ma w 1 lidze (!!) niezgorsze. I to świadczy o jego piłkarskiej jakości i postępie w karierze.A przecież „biega” na podobnej pozycji jak w Lechu Murawski czy Karlstroem. Na bank zasłużył by życzliwie mu się przyglądać jak i nie wypożyczonemu Dziubie.
  To chyba przyszłość środka pola i… Polacy !
  Traci kolejnymi beznadziejnymi wypożyczeniami Bąkowski który mając konkurencję Pruchniewskiego (17 lat) i Mędrali oraz co oczywiste Mrozka po prostu przepadł w Lechu.
  Reszta (Borowski, Antczak a chyba i Wilak) po prostu przepadła i tyle.
  Oczekuję że w następnym sezonie Kozubal i Dziuba dostaną PRAWDZIWE szanse w Lechu.
  Reszta- rezerwy albo z klubu.

 3. Sp pisze:

  Tylko dlaczego jeszcze nie przedłużono umowy z Antonim, która upływa 30 czerwca tego roku🤔

  • 07 pisze:

   Spokojnie, można to zrobić po sezonie. Pamietaj, że kontrakt Antka to nie bedzie z tych klasy premium wiec to dla Klimczaka decydujące znaczenie ma…. jest tani. 😉 , jeszcze Pingot coś gra, reszty nie ma.

Dodaj komentarz