Udany koniec bardzo udanego 2022 roku! Jagiellonia – Lech 1:2!

O godzinie 17:30 na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Słonecznej 1 w Białymstoku, początek meczu 17. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Jagiellonii Białystok a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 49 meczów z Jagiellonią i 45 ligowych, nigdy nie było remisu 0:0
null Lech w ostatnich 23 meczach z Jagiellonią 11 razy przegrał, 6 razy zremisował i 6 razy wygrał
null Lech ostatni raz wygrał w Białymstoku jeszcze na starym stadionie (29.04.2013 – 1:0)
null Lech w ostatnich 11 meczach w Białymstoku zaliczył bilans 0-5-6 (w 4 spotkaniach nie strzelił gola)
null Mikael Ishak (6 bramek) vs Jesus Imaz & Marc Gual (po 8 goli)
null 12 kolejnych ligowych wyjazdów Lecha bez porażki (gra o klubowy rekord) – ostatnia porażka: 20.02.2022 w Gdańsku (0:1)

16:00 – Dzień dobry z Białegostoku! Na kolejnym, ale ostatnim w 2022 roku przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo tym razem prosto z obiektu rywala. Jedyny cel na dziś to 3 punkty!

16:02 – null Pierwsze zdjęcia z Białegostoku:

16:05 – Na Podlasiu już ciemno. Za chwilę podamy skład Lecha.

16:07 – Wiadomo już, że Lech nie przezimuje do wiosny na podium, jednak w razie wygranej na pewno zaliczy awans w tabeli wyprzedzając Stal czy Cracovię.

16:17 – Poniżej skład gospodarzy. Bez większych niespodzianek, w środku pola defensywnie usposobiony Matysik.

16:20 – Na dole także zestawienie Lecha. Również bez większych niespodzianek. W kadrze nie ma Sousy oraz Velde.

16:25 – null W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie dzisiaj Filip Bednarek.

16:30 – Czekamy na rozgrzewkę. Dziś Lech zagra w trzecim komplecie strojów.

16:30 – null Godzina do ostatniego meczu Lecha w mistrzowskim 2022 roku:

16:37 – Podczas serii 11 kolejnych gier w Białymstoku bez wygranej Lech chociaż 7 razy zdobył gola (z rzędu). Rok temu we wrześniu akurat bramki nie strzelił (było 0:1).

16:56 – Nieco ponad pół godziny do meczu. Trwa rozgrzewka.

16:59 – Lech gra dziś o spokojną zimę, o klubowy rekord, o przełamanie w Białymstoku, ale co przełamywać ma także Jagiellonia. Białostoczanie mają w tej chwili na swoim koncie passę 6 kolejnych gier na dwóch frontach bez zwycięstwa ponosząc w tym czasie aż 4 porażki w tym 2 z rzędu. Ostatnia wygrana? 2 października z Koroną u siebie 4:1.

17:03 – null

17:17 – null Dziś 13 raz przeciwko Kolejorzowi zagra Jesus Imaz. 32-latek występując w Jagiellonii grał przeciwko Lechowi łącznie 8 razy przegrywając tylko raz w Poznaniu. Hiszpan reprezentując Jagiellonię strzelił nam aż 5 goli i zaliczył asystę.

17:20 – Rozgrzewka zakończona, za 10 minut zaczynamy ostatnie spotkanie w mistrzowskim roku.

17:28 – Wychodzą. Jagiellonia w tradycyjnych strojach, Lech w trzecim komplecie.

17:32 – Jagiellonia prezentuje oprawę, zdjęcia potem.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! TYLKO zwycięstwo!
2 min. – Akcja Łaskiego po stracie Rebocho z lewej strony. Piłkę wybili inni obrońcy.
3 min. – Odpowiedź Lecha, piłkę groźnie w pole karne dośrodkował Czerwiński.
4 min. – Mecz przerwany przez dym tuż przed rzutem wolnym dla poznaniaków.
8 min. – Gramy dalej.
10 min. – Zmarnowane dwa stałe fragmenty przez Kolejorza. Szkoda, bo pod polem karnym było dużo dymu i można było to wykorzystać.
11 min. – Akcja Skórasia lewą stroną po której Ishak wyłożył piłkę Amaralowi. Portugalczyk zablokowany.
11 min. – Mecz znowu przerwany.

14 min. – Już teraz wiadomo, że sędzia doliczy do tej połowy ładnych 5-6 minut.

null 16 – 30 minuta

17 min. – Następna akcja Lecha lewą flanką po której niecelnie uderzył Karlstrom.
19 min. – Lech prowadzi atak pozycyjny wykorzystując wiele podań po ziemi.
22 min. – Zły strzał Gio. Byłoby zaskoczenie, gdyby był dobry.
23 min. – null Lech ma w tej chwili 85% posiadania piłki.
26 min. – Zaczęło pojawiać się więcej fauli wynikającej z gry górą.
26 min. – null Skóraś za pierwszy faul dostaje od razu kartkę.
30 min. – Ostatnie minuty dla Jagiellonii, która łapie rytm.
30 min. – Dobra interwencja Bednarka po wrzutce z rzutu rożnego i celnej główce.

null 31 – 45 minuta

34 min. – Przyblokowane uderzenie Skórasia z daleka, piłkę złapał bramkarz.
34 min. – Na razie bardzo mało konkretów ze strony Lecha. Nie umiemy wygrać rywalizacji w środku pola, wcześniej poznaniacy prowadzili nieefektywny atak pozycyjny po którym nie było nawet strzału.
35 min. – Bomba Imaza minęła prawy słupek bramki Bednarka.
39 min. – Strasznie szarpana gra. Lech cały czas nie może złapać rytmu, pojawia się za to coraz więcej stałych fragmentów gry. Te w wykonaniu Kolejorza wyglądają jak wielu innych meczach.
42 min. – Jagiellonia jest nastawiona tylko na jakąś walkę, faule i stałe fragmenty gry. Znowu pachnie golem Imaza z niczego.
44 min. – Dobrą akcję po zagraniu Amarala zepsuł Gio.
45 min. – Gual prostopadłym podaniem szukał Imaza, akcję przerwał Czerwiński.
45 min. – Sędzia doliczył 8 minut.
45+1 min. – null Nie do wiary. 0:1. Po wrzutce w pole karne głową do siatki po asyście mającego na nas patent Imaza trafił Skrzypczak.
45+2 min. – Statystycznie po meczu, szykuje się 12 kolejny mecz w Białymstoku bez wygranej. Lech w tym sezonie ligowym jeszcze nie odrobił strat.
45+2 min. – Na razie typowy mecz Lecha w Białymstoku. Nic nie graliśmy, na końcu pogrążył nasz zawodnik, który wcześniej nic nie grał w Lechu.
45+6 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! 1:1! Jeszcze jest nadzieja! W końcu Lech zaczął grać piłką, wymienił wiele podań, po miękkiej wrzutce Murawskiego z prawej strony głową do siatki trafił Ishak!

null Ishak
null Murawski

45+8 min. – Do przerwy 1:1. Remis jest sprawiedliwy, choć bardziej powinno być 0:0. W każdym razie Lech szybko i dobrze zareagował na stratę gola.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Dagerstal za Milicia.
46 min. – Gramy dalej. Tylko zwycięstwo, bo remis nic nam nie daje.
46 min. – Bardzo niecelne uderzenie Skórasia z dużej odległości.
49 min. – Tym razem mocne uderzenie Rebocho sparował Alomerović. Lech nieźle wszedł w drugą połowę.
51 min. – Dwa zmarnowane kornery przez Czerwińskiego. Po drugim huknął z daleka Murawski zapoczątkowując kontrę rywala, którą powrotem sam skasował.
53 min. – null Kartka dla Czerwińskiego po stracie w środku pola.
53 min. – Lech próbuje zdominować Jagę, ale musi uważać na to, co robi w środku boiska.
54 min. – Płaskie zagranie Skórasia, Ishak faulował Alomerovicia. Gdyby nie on, to Szwed zdobyłby gola.
57 min. – null Pereira za Czerwińskiego, Marchwiński za Skórasia, Szymczak za Amarala.
57 min. – Celny strzał Nene broni Bednarek.
58 min. – null Marchwiński podaje do Szymczaka, napastnika Lecha zatrzymuje Alomerović!

null 61 – 75 minuta

61 min. – Poziom sędziowania znowu słaby. Na szczęście Lech coś tam gra i są nadzieje na zwycięstwo.
64 min. – null Marchwiński z 10 metrów nie trafił! Na usprawiedliwienie przy tym wrzutce Gio naciskał na niego obrońca.
65 min. – Mecz znowu przerwany, tym razem przez dym z piro na sektorze Lecha.
65 min. – Oby ta przerwa nie wytrąciła Lecha z rytmu. Poznaniacy zaczęli w tym meczu wyglądać nieźle, przede wszystkim po przerwie grają szybciej.
69 min. – Nadal trwa przerwa w grze. Trener John van den Brom już w pierwszej połowie był zły na te przerwy, które wybijają jego zespół z rytmu.
73 min. – Stefański odgwizduje wszystko na krzyk. Jest to równie irytujące.
74 min. – Kolejny piłkarz Jagiellonii leży i znowu coś go boli. Podobnie jak ostatnio Korona – rywal gra 3 mecze w miesiącu i jeszcze narzeka nie mając sił.
74 min. – Celną główkę w sam środek wyłapał Bednarek.

null 76 – 90 minuta

77 min. – Trwa już ostatni kwadrans, ale sędzia z 5 minut na pewno doliczy.
80 min. – Ishak nabił w polu karnym Szymczaka.
81 min. – Marchwiński zamiast podać, uderzał. Wszystko zepsuł.
81 min. – Stefański odgwizduje następny w faul w ataku. Sędzia skutecznie przeszkadza obu drużynom w grze.
84 min. – Przyblokowane uderzenie Ishaka, akcję mógł jeszcze pociągnąć Marchwiński.
85 min. – null Piłkę po strzale Gio sparował Alomerović!
86 min. – Następny zawodnik Jagiellonii leży i gra na czas. Dawno nie graliśmy z takim rywalem, którego piłkarze wiecznie się kładą.
88 min. – null Ba Loua za Gio.
90 min. – Remis to nic innego jak strata 2 punktów. Znowu nie uda się odczarować Białegostoku a to był i jeszcze jest jedyny cel na dziś.
90 min. – Sędzia doliczył 10 minut.
90+1 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Akcja Rebocho lewą flanką, dość przypadkowo piłkę w polu karnym tyłem do bramki zgrał Ishak i Szymczak mocnym strzałem po ziemi zdobywa gola! 2:1!

null Szymczak
null Ishak

90+3 min. – Wytrwać te 7 minut i będzie dobrze!
90+5 min. – Dobra interwencja Puerto, dzięki niemu piłka nie dotarła do Ishaka.
90+6 min. – Uffff. Gual nie trafił, jednak i tak był spalony.
90+6 min. – Indywidualna akcja Szymczaka, który wpadł w pole karne, ale źle podał.
90+9 min. – Zawodnik Jagiellonii chciał jeszcze wymusić rzut karny.
90+9 min. – Piłka w rękawicach Bednarka. Jeszcze kilkadziesiąt sekund.
90+10 min. – null Słupek ratuje Lecha po strzale Cernycha! Co za fuks!
90+11 min. – KONIEEEEC!!!! 2:1! Lech z pomocą słupka w końcówce, ale jednak zasłużenie wygrywa w tym nieszczęsnym Białymstoku! Lech notuje udany koniec bardzo udanego 2022 roku dostarczając kibicom wielu pozytywnych sportowych emocji!

null null 17. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023, sobota, 12 listopada, godz. 17:30
null Jagiellonia Białystok – KKS Lech Poznań 1:2 (1:1)

null Bramki: 45+1.Skrzypczak – 45+6.Ishak 90+1.Szymczak

null Asysty: 1:1 – Murawski 2:1 – Ishak

null Żółte kartki: Łaski, Nene – Skóraś, Czerwiński

null Widzów: 10167

null Sędzia: Stefański (Bydgoszcz)

null Sędzia techniczny: Kawałko

null Sędziowie boczni: Golis, Obukowicz

null Sędziowie VAR: Frankowski, Winkler

null Jagiellonia: Alomerović – Skrzypczak (74.Lewicki), Puerto, Tiru – Prikryl, Matysik (71.Pospisil), Nene (90+6.Camara), Nastić – Łaski (71.Cernych), Imaz, Gual (90+6.Bortniczuk).

null Rezerwowi: Abramowicz, Wdowik, Wojciechowski, Pospisil, Bortniczuk, Camara, Lewicki, Cernych, Trubeha.

null Lech: Bednarek – Czerwiński (57.Pereira), Satka, Milić (46.Dagerstal), Rebocho – Karlstrom, Murawski – Tsitaishvili (88.Ba Loua), Amaral (57.Szymczak), Skóraś (57.Marchwiński) – Ishak.

null Rezerwowi: Rudko, Dagerstal, Pereira, Salamon, Marchwiński, Ba Loua, Kvekveskiri, Szymczak, Sobiech.