Dogrywka: Lech – Zagłębie 1:2

Mecz z Zagłębiem Lubin był kopią spotkania z Miedzią Legnica z którego John van den Brom nie wyciągnął żadnych wniosków. W tamtym pojedynku rywal nie potrafił wykończyć kontr za pomocą których w ciągu kilkunastu sekund przedostawał się pod naszą bramkę. „Miedziowi” już to zrobili wypunktowując przewidywalnego i od prawie miesiąca nieskutecznego Kolejorza, który polega wyłącznie na indywidualnych przebłyskach piłkarzy.

1-4-2-3-1 przechodzące na 1-4-4-2

Bednarek – Czerwiński (61.Pereira), Dagerstal, Milić, Rebocho – Kvekveskiri (46.Salamon), Sousa – Ba Loua (61.Szymczak), Marchwiński (71.Ishak), Velde (46.Skóraś) – Sobiech.

1-4-2-3-1

Dioudis – Kłudka, Kopacz, Jach, Grzybek – Poletanović (71.Makowski), Łakomy – Chodyna, Starzyński (84.Pieńko), Bohar (57.Zivec) – Kurminowski (71.Adamski).

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

23 i 35 minuta – Pokaz tego, jak Lech Poznań jest „przygotowany” pod względem taktycznym do rundy wiosennej. Totalny chaos, brak asekuracji i brak umiejętności odpowiedniego ustawienia się zawodników na boisku. W 23 minucie po szansie Kristoffera Velde to Zagłębie zdobyło gola na 1:0 za sprawą szybkiej, wzorowej kontry z wykorzystaniem paru zawodników. Nie wiadomo, co aż tak wysoko robił Antonio Milić, który na połowie rywala nie zatrzymał przeciwnika i m.in. dlatego straciliśmy bramkę na 0:1. Warto w tej sytuacji zwrócić uwagę na liczebną przewagę, jaką miał Lech w końcowej akcji rywala, która nic nie dała oraz na zachowanie w defensywie Niki Kvekveskiriego zamieszanego w utratę także pierwszego gola.

Przy drugiej bramce bardzo słaby Gruzin zmieniony w przerwie nie potrafił przejść z piłką dwóch rywali a jego podanie do stojącego z tyłu Filipa Dagerstala było zbyt lekkie. W tej sytuacji również nie wiadomo, dlaczego drugi ze stoperów był aż wysoko ustawiony, to naraziło nas na kontrę, która musiała zakończyć się golem dla Zagłębia. W końcowej fazie tej akcji tym razem to „Miedziowi” mieli liczebną przewagę, nagle zrobiło się 4 na 2, będący z tyłu Antonio Milić oraz Pedro Rebocho nie mieli szans zatrzymać rozpędzonych przeciwników. Dopiero po obejrzeniu powtórek można zobaczyć najlepiej taktyczny chaos, jaki od 27 stycznia prezentuje Lech Poznań. John van den Brom może nadal wmawiać głupim i naiwnym formułki o jedynym problemie, którym jest brak skuteczności. Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie ma o tym pojęcia.