Dogrywka: Radomiak – Lech 1:1

Poniedziałkowy mecz z Radomiakiem Radom stał pod znakiem walki o zwycięstwo, o czym świadczy liczby fauli (20 przewinień Lecha Poznań). Mimo optycznej przewagi naszej drużyny Kolejorzowi zabrakło jakości do odniesienia zwycięstwa i większego zaangażowania przy prowadzeniu ataku pozycyjnego głównie w pierwszej odsłonie.

1-4-2-3-1 przechodzące na 1-4-4-2

Kobylak – Jakubik, Luizao, Cestor, Abramowicz – Semedo (71.Pik), Donis (87.Nowakowski), Alves, Machado (71.Cayarga) – Castaneda (81.Sarmiento), Rocha.

1-4-2-3-1

Bednarek – Czerwiński (62.Pereira), Dagerstal, Milić, Douglas – Karlstrom (74.Amaral), Murawski (62.Kvekveskiri) – Skóraś (74.Ba Loua), Sousa, Velde – Sobiech.

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

8 minuta – Lech nie straciłby gola na 0:1, gdyby nie przede wszystkim Filip Dagerstal. Szwed powinien rozegrać piłkę do boku, do prawej strony decydując się na podanie do Radosława Murawskiego lub na nieco ryzykowane zagranie do stojącego dalej Alana Czerwińskiego. Środkowy obrońca wybrał proste podanie do ziemi do Afonso Sousy, który już był naciskany przez piłkarza Radomiaka. Portugalczyk dał radę jeszcze przedłużyć piłkę do Jespera Karlstroma, ten ją stracił, Sousa czując się tak jakby winny wziął się za próbę odbioru piłki uprzedzając Dagerstala. To skończyło się faulem na graczu z Radomiaka, po chwile mur źle ustawił Filip Bednarek i po uderzeniu z rzutu wolnego nasz bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki. Lech sam strzelił sobie gola, największą winę za utratę tej bramki ponosi Dagerstal a później Bednarek. Tak nie wyprowadza się futbolówki z własnej połowy, w momencie tłoku w środku pola stoper Lecha Poznań powinien szukać podania do boku.